Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

ushia   It's a kind o'magic
25 czerwca 2009 11:56
wyslij poleconym
To ja mam podobny problem. Wychowawczyni kopnęła się na świadectwie i mam złą datę urodzenia. Dzwoniłam do szkoły i się okazało że chwilowo nie ma pani dyrektor więc z poprawy nici a do piątku do 15 muszę donieść świadectwo do liceum. Myślicie że nikt sie nie będzie awanturował przez tą datę?
ushia   It's a kind o'magic
25 czerwca 2009 11:59
mysle ze nie, dawaj takie jak masz, ewentualnie potem bedziesz odkrecac
walnij podanie do dyrektora nowej szkoły z zaznaczeniem, że oceny się zgadzają ale data urodzenia nie i z prośbą o możliwość przedłożenia poprawionej wersji później, co teraz jest niemożliwe z powodu nieobecności dyrektora poprzedniej placówki.

jeśli tego nie zrobisz, to raczej nic się nie stanie, ale przyjdziesz we wrześniu do nowej szkoły i ni z tego ni z owego sobie przypomnisz złą datę na świadectwie? uuuuu- fal start i to w nowej szkole- do końca Ci to zapamiętają.

różne szkoły różne zwyczaje, ale we wrześniu możesz mieć już wypełnioną całą swoją dokumentację- legitka, arkusz ocen, dziennik- wyobraź sobie zachwyt wychowawczyni przy zmienianiu tego.

😉
Gdzie w Warszawie można zjeść dobre i niezbyt drogie sushi ?
Mam adres knajpki na Mokotowskiej 17, zna ktoś może ?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 czerwca 2009 13:55
To ja mam podobny problem. Wychowawczyni kopnęła się na świadectwie i mam złą datę urodzenia. Dzwoniłam do szkoły i się okazało że chwilowo nie ma pani dyrektor więc z poprawy nici a do piątku do 15 muszę donieść świadectwo do liceum. Myślicie że nikt sie nie będzie awanturował przez tą datę?


jeśli piszesz podanie albo wypełniasz kwestionariusz, a tam wpisujesz datę urodzenia, to może być problem. Ja bym zaniosła do nowej szkoły, ale zaznaczyła, że data jest błędna, ale nowe świadectwo dostarczysz, gdy bedzie juz poprawione. Nie polecam robić niczego na "może nie zauważą" bo potem moze być kłopot z odkręcaniem sprawy.
Czy fotograf jest w stanie zrobić odbitkę zdjęcia takiego do dowodu? Nie jest to za mały format?  😡
Ok. Powiem im ze to pomyłka i tyle. Dziięki :kwiatek:
Ale odbitkę z czego? I jak dużą?
Zdjęcie do dowodu, chciałabym drugie dokładnie takie same  🙄
karolinag4 a nie masz na tym zdjeciu z tyłu jakiegos kodu?  ja jak sobie robiłam to kazali mi zachować zdjecie z kodem, bo wtedy bedzie mozna dorobic więcej
Ja pierdziu, tematy mi sie zamieniły
Proszę o usunięcie  😲
karolinag4, ja się pytam czy to zdjęcie z kliszy, czy z cyfry a nie czy z dowodu - to już wiem 😉

Chyba większość zakładów przechowuje oryginał fotografii nieprzeskalowany, ale przechowują go tylko przez jakiś czas. Klientowi dają numerek i po tym numerku szukają potem w bazie, ewentualnie po dacie wykonania. Jeśli zdjęcie na kliszy to albo Ty masz kliszę, albo leży w archiwum fotografa.
Jeśli masz 1 odbitkę a potrzebujesz więcej to na upartego możesz iść i próbować prosić o skan i wydruk ale znając życie zapłacisz za to tyle samo co za zrobienie nowego zdjęcia i jeszcze się marudzenia nasłuchasz.
Hmm.... fotograf nic mi nie powiedział o numerku, więc tego konkretnego zdjęcia (już) nie mam.  🙄

Ale problem już rozwiązany, znalazłam drugie zdjęcie  🏇 😅 Dzięki za pomoc  :kwiatek:
Jak to jest z kameleonami?
One faktycznie zmieniają kolory? Zależnie od barwy, na której się znajdują czy zależnie od "humoru"?
Jak długo trwa taka metamorfoza?
Seksta   brumby drover !
27 czerwca 2009 14:21
faktycznie zmieniaja.Jak sadzalam kamka na lisciu to z brazowego w ciagu minuty robil sie jasno zielony 🙂
A na jakiej zasadzie to działa? Kameleon "wie" na jakim kolorze siedzi?
Dlaczego muszle szumią? 😡
Z tego co pamietam to nie  szumia 🙂
Takie wrazenie ma sie rowniez jak przylozysz dlon do ucha 🙂
To jest echo ? odglos krwi pulsujacej w uchu, czaszce ktore odbija sie od scianek muszli, czy tez dloni i daje taki efekt...

MAmnadzieje, ze dobrze zapamietalam to co mi ktos kiedys mowil 🙂
Z tego co słyszałam to kameleony nie "wiedzą" na jakim kolorku siedzą, a ich barka zmienia się "automatycznie" bez ich wiedzy praktycznie  😁
No jak to?  🤔

a na takie bardziej abstrakcyjne barwy co nie występują raczej w przyrodzie tez mogą się zamieniać? 😁
Seksta   brumby drover !
28 czerwca 2009 10:13
jak bylam mala to wierzylam,ze jak posadze kameleona na bluzce w kratke to sie zrobi w kratke.....( kratka byla czarno czerwona ) sadzalam i robilm sie po prostu buro czerwony 🙂😉
Zapozyczone z wikipedii:

"Mają szczególną zdolność zmiany barwy; jednak wbrew popularnym opiniom kameleonowate nie dostosowują swojej barwy do barwy otoczenia (jest to popularny faktoid) – ich barwa zmienia się wraz ze zmianą stanu fizycznego i emocjonalnego, a także jest formą komunikacji z innymi osobnikami, choć ich naturalny kolor często odpowiada danemu typowi otoczenia, w którym przebywają. Na kolor również wpływa natężenie światła oraz temperatura – zazwyczaj w temperaturze ok. 25°C odcień jest bardziej zielony, podczas gdy w temperaturze ok. 10°C odcień skóry szarzeje. Niektóre kameleonowate stosują mimetyzm przybierając kształt np. zeschłych liści. Trzymają się określonych rewirów, które uważają za swoje i bronią ich przed intruzami."
No to ja już nic nie rozumiem.... Seksta mówi że jej się zmieniał w stosunku do otoczenia a wikipedia ze to zalezy od stanu emocjonalnego...  🤔wirek:
Seksta   brumby drover !
28 czerwca 2009 11:18
moze zalezy od kameleona? Nie wiem. Mam doswiadczenie z dwoma kameleonami- jednego miala moja mama ale wtedy bylam mala wiec moglo mi sie wydawac, ze zmienia a drugiego 3 lata temu i zmienial. Wiadomo, ze nie od razu jak sie go posadzilo. A moze akurat "zgralo sie" wraz ze stanem emocjonalnym, nie wiem. W terrarium byl zawsze zywo zielony bo tam bylo cieplo wiec to sie sie zgadza ale jak siadal na jakims burym lisciu czy zielonej bluzie to od razu zmienial odcien swojej naturalnej barwy
Jak zgrać audiobooka na Ipoda?

Pytałam już o to w innym wątku, ale muszę zdążyć zgrać przed wyjazdem...
cieciorka   kocioł bałkański
01 lipca 2009 22:08
nie pamietam nimeru do karty SIM- co robic?
nie mam tej ksiazeczki z numerami- dzwonic do obslugi klienta? pomogą?

mam blue connect- płace raz i uzywam neta dowoli czy naliczaja mi ze wgledu na czas uzywania? 😡
Seksta   brumby drover !
01 lipca 2009 22:30
nocna kapiel w jeziorze na waleta na drugim spotkaniu to cos zlego?
😎
nocna kapiel w jeziorze na waleta na drugim spotkaniu to cos zlego?
😎
, jeśli
a) walet sie zgodził
b) skończyło sie tylko na kąpieli
c) nie skończyło sie przeziębieniem
Seksta   brumby drover !
01 lipca 2009 22:43
wszystkie 3 punkty sie zgadzaja. Cieszy mnie to.
Dziekuje.
🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się