Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Cariotka   płomienna pasja
28 grudnia 2010 17:24
tam też Was złapie 🏇
W Czernichowie jest nowa stajnia, zapowiada się naprawdę fajnie. Powinny być miejsca.
No i zawsze są w Cholerzynie, od stycznia nawet więcej 😉


To w Czernichowie jest jeszcze jakaś stajnia poza tą przy technikum ?
Tak, jest nowa stajnia na 20 koni. Bardzo ładna, jasna, wysoka, szeroki korytarz, ogromne boksy, wewnętrzna myjka (ma być ciepła woda), zaplecze socjalne, pastwiska. Wszystko jeszcze było w fazie organizacji na początku grudnia, jak tam byłam, ale zapowiada się naprawdę nieźle. To jedna z najładniejszych stajni, jakie widziałam.
Sorki że nie na temat ale znacie jakiś handlarzy koni w okolicy Skawiny ?!?!?!?!
Cariotka   płomienna pasja
28 grudnia 2010 19:12
nie 🙂
kurde xd
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
28 grudnia 2010 22:16
ja oczywiście opóźniona jestem, ale widzę że tu się wszystko szybko rozwija 👀
dziękuję za gratulacje 🙂 udało mi się zdać przy okazji zdawania na instruktora szkolenia podstawowego PZJ, więc dwie ważne sprawy za jednym zamachem na szczęście...

co do handlarzy znalazłam temat na krakowskim forum,
kilka namiarów, które tam się pojawiły na małopolskę
Wiesław Franczak - Niegardów tel. 606-425-473 Wszystkie rasy , można zamówić Uśmiech

"Belg" - Wołowice k/Czernichowa tel. 513-738207 (tel do żony mówi po polsku) tel. 504-248-456 (stajenny/na miejscu) KWPN, Śląskie , Małopolskie i co tam mu się jeszcze trafi Uśmiech

Jan Czerniawski - Węgrzce tel. 501-571-009 Araby, Śląskie , Sp , Kucyki


Grzegorz Skrobacz - Kowale k/Proszowic tel. 012-386-14-18 , 604-272-306 Wszystkie rasy , można zamówić  Uśmiech

p.Turek / Beata Holewa  (spółka) - Kraków oś.Złocień /Kraków ul. Agatowa  - tel. 509359473 Kucyki , Hucuły , Małopolskie i inne

Marcin Mach - Szczucin/Zabrnie tel. 501 436 495, 660-549-631 Małopolskie , Sp. Pony , kuce.

Duda Dominika - Mszana Dolna / Łostówka 271 tel. 694-219-231 Hucułki

Jerzy Żurek - Przyborów 2a tel. 014 6847233 Koniki Polskie

Miroslaw Szeląg Czechy (droga na Proszowice) tel 608022557
Jesteś WIELKA 🙂
dzięki wielkie 🙂 wielkie wielkie wielkie 😉
Cariotka   płomienna pasja
29 grudnia 2010 06:50
nie rozumiem za bardzo co mają oznaczać te rasy koni🙂
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
29 grudnia 2010 12:28
oznaczają jakimi rasami głównie dana osoba się zajmuje w handlu ..
Cariotka   płomienna pasja
29 grudnia 2010 15:44
to czemu nie ma tutaj zwykłych ,, ziemniaczków'' ? Wydawało mi się że takie najpopularniejsze i jak byłam w rzeźni to też większość takich było🙂
Cariotka, może dlatego, że nie wszystkie konie od wyżej wymienionych trafiają na rzeź.
Handlarz nie zawsze równa się zło  😉
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
29 grudnia 2010 17:52
Tak, jest nowa stajnia na 20 koni. Bardzo ładna, jasna, wysoka, szeroki korytarz, ogromne boksy, wewnętrzna myjka (ma być ciepła woda), zaplecze socjalne, pastwiska. Wszystko jeszcze było w fazie organizacji na początku grudnia, jak tam byłam, ale zapowiada się naprawdę nieźle. To jedna z najładniejszych stajni, jakie widziałam.


Gdzie dokładnie w Czernichowie? wiesz może jaka będzie cena?
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
29 grudnia 2010 20:03
znajomy też handluje folblutami jakby ktoś był zainteresowany 😉
Cariotka  konie zimnokrwiste są rasą mięsną, której główne przeznaczenie to rzeźnia, handlarze raczej rzadko się nimi zajmują, bo na ogół rolnicy sprzedają je bezpośrednio do rzeźni, bo tak im się najbardziej opłaca..
ja sobie wmawiam że Grafit nie mógł trafić na rzeź.
Jest za chudy, zbyt cudowny....

Znacie może jakieś targi koni, czy coś gdzie ewentualnie mógł trafić ?! wole wszystkie opcje sprawdzić i Go odnaleźć !!!!


Jeszcze raz was zamęczę, jeśli ktoś Go widział czy coś niech szybko tu pisze 🙂



koń wygląda tak: http://zapodaj.net/2f0d2e59a4d3.jpg.html
Cariotka   płomienna pasja
29 grudnia 2010 21:03
W Proszowicach jest targ w 1 wszą niedziele miesiąca. Doma dzięki za wyjaśnienie. Jestem zacofana.
to mam już zajęcie na niedziele 🙂
a masz może jakiś adres pod jakim będzie ten targ ?
Cariotka   płomienna pasja
30 grudnia 2010 07:29
jak wjedziesz do Proszowic to będziesz wiedziała, ludzie Ci powiedzą, są tam dwa targi: jeden z psiakami, kurami, królikami; a drugi z końmi. Jest to chyba najbliższy taki targ w okolicy. Byłam raz. W rzeźni naprawdę konie mają lepiej nić na tych targach. Widać tam głupotę ludzką i brak poszanowania dla zwierząt. Ludzie, sprzedający tam konie zupełnie się na nich nie znają. Najczęściej nawet nie wiedzą jakiej są rasy i ile mają lat. Nie widzą w jakim są stanie.
Cariotka własnie miałąm pytac czy byłas na takim targu kiedykolwiek. ja mieszkam niedaleko wiec zdarza mi sie byc ale to nie jest miejsce godne polecenia... tak jak piszesz można sie napatrzec tylko na ludzka głupote i mase schorowanych kucyków 😵 można trafić na pojedynczego zadbanego konika ale to są wyjątki niestety
Ech, nigdzie nie ma miejsc, gdzie ja się z koniurem mym podzieję?


Nie tylko Ty masz z tym problem...  🙁
Kto z was wie jak z Krakowa najłatwiej dojechać komunikacją miejską do stajni Rancho Pcim? 🙂
Oj. Bedzie ciezko 🙄
Czy wybierasz się na warsztaty masażu?
Asiarzysko, a odwiedzałaś Łyczankę-"Pańskie Pola"?
Hypnotize chętnie napiszę  😉 masz pw
Dorcysia.
tak wybieram sie na te warsztaty tam. Problem w tym ze jestem niezmotoryzowana i musze tam jakos dotrzec na 9 z Zabrza 😉
Do Pcimia na pewno dojedzie się Eurobusem - jedzie z Dworca Głównego przez Aleje i Matecznego, ale tam z przystanku koło Zakopianki do stajni jest jeszcze spory kawał drogi...a nie wiem czy coś lokalnego jeździ
Hypnotize, busikiem do Myślenic (spod Galerii, przez Dietla, Rondo Matecznego, Borek Fałęcki - można wsiadać gdziekolwiek na tej trasie) i wysiąść na Placu Busów. Tam przesiadka na Myślenice - Pcim Sucha. Nic skomplikowanego  😉

Czardasz, cały czas się przyglądam, dojazd wyjdzie mi chyba jednak troszkę więcej niż godzinę... a muszę być u konia codziennie  🙁
A gdzie miałabyś najbliżej?
Z tego co pisałaś, dojeżdżasz do Myślenic, a te stajnie które są przed, jak wypadają czasowo?
Najbliżej mam do Kosocic i stajni p.Turka na Złocieniu - jednak ze względu na standardy od razu je wykreślam (nie piszę tu oczywiście o braku hali czy krat ze złota). Bodzanów - za drogo. Wiatowice/Krakuszowice - dojazd już przerabiałam, zresztą z tego co mi wiadomo brak wolnych miejsc.
Generalnie do wszystkiego co jest na drodze przed Myślenicami mam bliżej, to oczywiste. Jest tylko jeden mankament: busiki śmigają szybciej od MPK, dlatego też nawet to co jest bliżej na mapie, czasowo wypada identycznie. Gdybym jeździła samochodem 🙄
Powoli zaczynam pogadzać się z myślą, że niczego nie znajdę... jak już znajdzie się przyzwoity autobus, to znowu cena nie ta, albo miejsc brak...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się