Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)

xxagaxx, O ile nie prowadzisz działalności gospodarczej w tym rolniczej
xxagaxx, Amen.

I nie ma żadnego skierowania, zlitujcie się, ma być na polecenie lekarza - a nikt nie wiezie konia do kliniki żeby się pochwalić jaki ładny tylko bo musi z tego czy innego powodu i zawsze jest to uzgodnione z lekarzem, czyli na jego polecenie.
Kilka zapisów z rozporządzenia:

Transport w celach komercyjnych nie jest ograniczony
do transportu związanego z jednoczesną wymianą
pieniędzy, towarów lub usług. Transport w celach
komercyjnych obejmuje w szczególności transport, który
bezpośrednio lub pośrednio wiąże się lub ma na celu
osiągnięcie korzyści finansowych.

Oraz paragraf dotyczący "polecenia lekarza weterynarii" - być może osoby biegle władające niemieckim i co ważniejsze angielskim inaczej przetłumaczą ten tekst . W polskich wersjach językowych nader często dochodzi do przeinaczeń treści aktów prawnych UE.


This Regulation shall not apply to the transport of
animals which does not take place in connection with an
economic activity and to the transport of animals directly to or
from veterinary practices or clinics, under the advice of a veter-
inarian.

Diese Verordnung gilt nicht für den Transport von
Tieren, der nicht in Verbindung mit einer wirtschaftlichen
Tätigkeit durchgeführt wird, und nicht für den Transport von
Tieren, der unter Anleitung eines Tierarztes unmittelbar in eine
bzw. aus einer Tierarztpraxis oder Tierklinik erfolgt
melehowicz, w obu językach jest ze to transport za radą/pod kierunkiem weta, nie ma nic o skierowaniu takim jakie znamy z ludzkiej opieki zdrowotnej
karolina_, Po czyjej stronie leży ciężar dowodowy? Oto jest pytanie!
melehowicz, z niem. to by było: "na polecenie" albo "wg zalecenia " lekarza weterynarii - czyli takie jakby skierowanie ale nie papierowe z pieczątkami 😉
Skierowanie od lekarza, na papierze, dokument to Überweisungsschein 🙂

Także może już zostawmy tą kwadraturę koła 😀
Iskra de Baleron, wg żądania..... mam wrażenie, że od jakiegoś czasu jestem winien niedoskonałości legislacyjnych, no! ale ktoś musi!
melehowicz, ależ absolutnie! To są bardzo ciekawe i ważne rozmowy.
Wszyscy wiemy że każdy z nas odbiera dane treści w swój własny sposób i to jest ok.
My, obywatele mamy prawo rozumieć różnie, wyciągać własne wnioski często różne i o tym dyskutować.
Gorzej gdy tak samo zaczynają analizować rozmaite podmioty czy instytucje. One powinny mieć wytyczne i przepisy wykonawcze, które im mówią co to oznacza i przez to powinni mieć ujednoliconą interpretację. Zwłaszcza gdy w grę wchodzą kary którymi tak chętnie nas się straszy 🙂

W moim przypadku nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia: mąż ma prawko na przyczepę, a ja mam konie - on tylko prowadzi auto i ZAWSZE jedziemy razem - czy kurs mogę zrobić ja?
Iskra de Baleron, Co do kursu to oczywiście ze możesz zrobić taki kurs opiekuna. Rozporządzenie wprost traktuje o tym, ze może być to kierowca lub inna osoba towarzysząca zwierzętom podczas transportu.
melehowicz, Elegancko! W tym roku pojadę legalnie 😉
xxagaxx, zarobkowy to ja rozumiem transport. A po co koń jedzie to nie istotne. Na zawodach równie dobrze może stracić na wartości więc taką interpretację uważam za nadinterpretację.
mindgame, wejdź w linka i przeczytaj, tam naprawdę jest jasno opisane 🙂
mindgame, Najpierw ci musz udowodnić ze jedziesz na zawody. Przecież nie musisz. Ja sama bylam z koleżanką w ośrodku , w czasie zawodów, ale w celach rekreacyjnych bo jechałyśmy nad morze 😊 ale jest wyraźnie napisane że cele zarobkowe bezpośrednie lub pośrednie czyli zawody, pokazy, wystawy.
xxagaxx, udane: zarobkowo na zawody😜 chyba na LR jak sobie Nevadosa czlowiek pożyczy😝
Perlica, Well... jestem ciekawa ilu osobom zwracają się wyjazdowe zawody xD takie gdzie trzeba wziąć boks, dla siebie pokój, zapłacić wpisowe, startowe i nie daj Boże dokupić siano. Jeszcze z młodym koniem. Ale może zebranie przez konia doświadczenia tez jest pośrednio zyskiem 🤣
BUCK   buttermilk buckskin
08 lutego 2024 09:22
ej no 😉 kolega wygrał 150,oo zł
Hej, nie mogę nigdzie znaleźć niczego na temat, po której stronie powinien jechać koń, jak jedzie sam w dwukonnej bukmance? Czeka mnie niedługo właśnie taka podróż, zawsze jeździłam z dwoma końmi o praktycznie takiej samej wadze, więc nie miałam z tym problemu, ale teraz muszę wziąć tylko jednego i nie wiem czy ma to znaczenie z której strony go wpakuje czy nie?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 marca 2024 12:43
Fusiaq, Ze kierowcą. Drogi są czesto nachylone na zewnątrz, przyczepa stabilniejsza bedzie. Do tego na poboczach/skraju drogi często dziury są, to jeśli jakąś zahaczysz, to koń mniej będzie to odczuwał.
No i na rondzie lepiej dociążona będzie wewnętrzna strona. 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
14 marca 2024 13:31
I nie ściąga na łukach 🙂 .
Usagi   Unikalne ciasteczko
07 kwietnia 2024 14:26
Kogo polecacie do transportu międzynarodowego (Polska- Holandia)?
Tomek Bucki.
Usagi, Polska-Holandia czy Holandia-Polska?
Usagi   Unikalne ciasteczko
07 kwietnia 2024 15:14
lhp, z Polski do Holandii 🙂
Usagi   Unikalne ciasteczko
07 kwietnia 2024 17:32
flygirl, dziękuję 🌷
Dodaję kilka aut, które mogą ciągnac 2 konie, bo pojawiły sie na rynku:
1) Nowa Skoda Kodiaq i Superb, mają 2,0 diesla 190km
2) Mazda CX60 oraz jutro wychodzi Mazda cx-80, oba z silnikiem 3,3 diesel
3) nowa Kia sorento 2,2 diesel.

Od razu pytanko: czy ktoś się orientuje gdzie w okolicy Wrocławia mogę zawieźć przyczepę żeby ja ktoś przeglądnął, nasmarował itp?
słuchajcie mam pytanie

Mam samochód z DMC 1400 na haku. Czy mogę ciągnąć przyczepę co ma DMC 2000 z tym, że z jednym koniem czyli wtedy de facto będzie ważyć właśnie koło 1400?
Bajahorses, nie możesz, bo nie zgadza się w papierach.
Perlica, dziękuję, właśnie o to mi chodziło 😀
cześć, czy spotkaliście się kiedyś z przypadkiem konia, który nie tolerował jazdy transportem z innymi końmi i zawsze musiał jeździć samemu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się