kącik skoków

shade, to ci tak powiem: pilnuj prawidłowej sylwetki w najeździe. To nie ręka jest przyczyną skulenia, tylko skulenie przyczyną braku miejsca i luzu na rękę.
Ktoś dzięki, właśnie to co napisałaś bardzo mi pomogło, jestem ciekawa co mnie czeka .
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
03 stycznia 2015 20:34
Młoda z dzisiejszego treningu.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
04 stycznia 2015 17:30
eterowa , fajny koń, co to? ile ma lat?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
04 stycznia 2015 18:11
Brzask, 5-latka po Stakkatol. No kopa to ona ma 😉
Hej! właśnie dziś zalogowałam się na to forum pierwszy raz. Chciałabym Was spytać, czy ma ktoś hucuła chodzącego konkursy skoków? Bo ja w tym roku chciałabym zacząć jeździć z moim.
Zmierzchunkowa u nas w stajni hucułki były raz na zawodach regionalnych i bodajże 4 razy na towarzyskich i super sobie radziły w klasie LL (szły 60 i 80 cm)  🙂 Za czasów swojej świetności śmigały nawet pojedyncze 110 😀
Zmierzchunkowa, u nas też hucułki do Lki idą 😉 P nikt się nie podejmował, ale kto wie 🙂 Przy odpowiednim treningu, czemu nie?
eterowa ależ gigant ! Ile ona ma ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 stycznia 2015 10:54
czy ktoś może wytłumaczyć mi sens i logikę takiego działania:


to powyżej, jeszcze jestem w stanie zrozumieć... ale dwa fajne ośrdki na pomorzu, robiące imprezę w tym samym czasie? 🤔wirek:
Eeee tam... Juz dawno przestałam się takimi sprawami przejmować 🙂
Jeszcze by mnie to nie ruszało gdyby Sopot robił regiony dwa razy w miesiącu... A robi je raz na miesiąc albo raz na półtora miesiąca... 🙁
Bo mimo wszystko na regiony do Leszna i do Kwiek to mnie biednemu w funduszach rekreantowi i tak za daleko i za drogo 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
05 stycznia 2015 12:52
equi.dream, 180 cm 😀
Ktoś, żeby to pierwszy raz było.. ja nie wiem, tygodniami nie ma nic, po czym bach, zawody w tym samym czasie w dwóch miejscach.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 stycznia 2015 13:08
BlueHorse, a ja się cieszę, że nie robi co 2 tyogdnie i jeszcze na zmianę z ujeżdżeniówkami, bo jak ktoś nie startuje, to nie ma gdzie jeździć przez 2 dni. Rozprężalnia i duża hala zajęta, na stodole lonżowane, na rekreacyjnej można pojeździć... z 13 końmi szkółkowymi...
No wiadomo, że ja nie myślę z perspektywy pensjonariuszy niestety bo takowym pensjonariuszem nie jestem 🙂
Tak tam sobie marudzę i myślę o własnej wygodzie 😉
Ale przynajmniej więcej pieniążków w kieszeni i czasu na inne sprawy 🙂
Z innej  beczki,  czy są  jakieś  wytyczne  dotyczące  maksymalnej  ilości  skoków  na treningu? Przeczytałam  na fb  i zgłupiałam,  bo w życiu  o czymś  takim  nie słyszałam.
Dava   kiss kiss bang bang
05 stycznia 2015 19:03
A nie chodzi może o skoki na zawodach?
Na treningu to też nigdy nie słyszałam  🙂
anai, a nie chodzi o tak zwane oficjalne treningi co są czasami przy niektórych zawodach? Na własciwym parkurze i tychże przeszkodach.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 stycznia 2015 20:25
Niekoniecznie. Widziałam tą dyskusję i dziewczyna pytająca jest oburzona, że nie ma określonej dozwolonej ilości kroków piaffu 
Klami, nie.  Dziewczę  uparcie  twierdzi  że  gdzieś  takie  wytyczne  są,  niestety  nie potrafi  wskazać  źródła tychże  informacji.  Jest  oburzona,  że  nie ma ograniczeń  co do piaffu  i pasażu  😉
Też nie przesadzajcie, napisała że jej tak powiedział jakiś sędzia i że to nie miały być przepisy tylko zalecenia. W sumie ciekawy temat rozpoczęła a jak zaaaawszeeeee wynikła kłótnia.
No ale wychodzi na to że nie ma takich przepisów jakby nie patrzeć :P.
Zorilla, ponieważ  raczej  w przepisach  skokowych jestem  zorientowana,  w dyscyplinie  tej startuję  kilkanaście  lat,  to naprawdę  się  zdziwiłam. W życiu  nie  słyszałam  o takich zaleceniach ,  co więcej,  byłyby  co najmniej  dziwne. A kłótnia  wynikła  raczej  na temat  ujeżdżenia 😉


. .
No tak tak, ale robicie z niej jakiegoś oszołoma :P Ja wymiękłam w pewnym momencie czytając te eseje ale nie odebrałam tego aż tak oszołomsko.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 stycznia 2015 22:53
swoją drogą, gdyby było takie zalecenie (też jestem więcej niż pewna, że nie ma 😉 ) to ciekawe w jaki sposób definiowany byłby skok 😁 czy przegalopowanie przez kawaletkę jest już skokiem? IMO nie 🙂 a koperta? a malutka stacjonatka?

na pewno koń wykonuje więcej "skoków" podczas gimnastyki niż podczas skakania pełnowymiarowych elementów - generalnie my stosujemy zasadę dużo małych - mało dużych.
[quote author=Ktoś link=topic=18.msg2259379#msg2259379 date=1420498431]
na pewno koń wykonuje więcej "skoków" podczas gimnastyki niż podczas skakania pełnowymiarowych elementów - generalnie my stosujemy zasadę dużo małych - mało dużych.
[/quote]
I to jest (mam nadzieję) normale, szczególnie że gimnastykę, kawaletki i drągi powinno jeździć częśćiej niż pełnowymiarowe parkury. Ciekawe czy szereg gimnastyczny byłby definiowany jako jedna przeszkoda jak szereg na parkurze, czy jako kilka pojedynczych skoków.  😉
Dava   kiss kiss bang bang
06 stycznia 2015 11:56
Jak szeregi gimnastyczne definiowane bylyby jako pelnowymiarowe przeszkody z osobna to skoczkowie maja przesrane  😎
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
06 stycznia 2015 17:18
A ja się wciskam z jeszcze jednym filmem z młodą po Stakkatol 👀

eterowa, jakie odległości jej stawiacie w gimnastyce?
eterowa, fajny konio, ile ma wzrostu? Widziałam was na instagramie, dasz followback voltowiczowi 😀?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
06 stycznia 2015 18:30
anai, nie wiem dokładnie, tym zajmuje się trener, ale ciasno (to ma swój cel oczywiście) 😉
Dramuta12 180 cm 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się