konie fryzyjskie

Kobyła ma jakoś koło 168 - 169 cm, jest duża i ramowa, takie konie lubię... Pochodzi z hodowli kraun coś tam - w rodowodzie przy imieniu jest nazwisko hodowcy.
Klacz jest dopiero parę dni w Polsce... Troszkę temperamentna, ale wychowana, musiała być bardzo dobrze traktowana ma duże zaufanie do człowieka, choć jest zupełnie surowa, to bardzo jest grzecnz... Siedziałam już na niej - spokój...
Zdjęcia muszę porobić, mam te wykonane w Holandii przez pośrednika... Zakochana jestem w ogierze Aan- na żywo padłam przed nim na kolana.....
Nie zauważyłam że wkleiłaś rodowód 🙁 w 2011 na przeglądzie dostała 3 premię wzrost 167 cm , więc jest wysoka , rodowód jest ok  . A gdzie stoicie ? 
Klacz na przeglądzie otrzymała I premię..... Potem trzecią, z powodu nerwowego zachowania....
Stacjonujemy w okolicach Poznania...
Tak 1 jako źrebak ale to nie znaczy że w przyszłości też dostanie 1  🤣 , zazwyczaj te nerwowe klacze pobudzone pokazują piękny ruch , no ale oczywiście nie jest to regułą .
Ja niestety uważam że filmik pokazują ją bardzo średnio to caplowanie tak średnio wygląda .
Mam nadzieję że jej  nerwowe zachowanie nie sprawi Ci problemów  🏇
Pożyjemy, zobaczymy...
Amarotsa po Aan.. Źrebna Jense 432... Co sądzicie?



A jaka to hodowla. Polska czy jakas inna?
Hodowla holenderska- patrz rodowód... Drugi człon imienia jest nazwiskiem hodowcy... Klacz jest półtora tygodnia w Polsce... Mam nadzieję, że pożyje dłużej, niż poprzednia - Utopia była u mnie 4 miesiące....
Przepraszam to pytanie byla to Amarosy o te wykorzystanie zdjec.
Jak widac wstawilam nie ten cyctat. Tak jest jak sie piszce na telefonie.

A czemu pozyla tylko 4 miesiace? To moze zle swiadczyc o warunkach itd. A niestety brzmi bardzo zle. A osadzanie pochopne jest dosc czeste obecnie.
A kto Ci sprowadził tego konia do Pl ? No i czemu tylko 4 miesiące ? Ta Utopia to też fryzyjka ? Zrób jej zdjęcia i wstaw albo jakiś normalny filmik .Pozdrawiam
Przywiózł znajomy, na zamówienie... topia- to była również klacz fryzyjska, źrebna Abe.
Niestety- skręt jelit... Zdjęcia zrobię, jak zima odpuści, wszystko zmarznięte...

przedstawiam moja 6 letnia Ygrain
z Tartaku... Zaśliniłam klawiaturę patrząc na tego qnia.... Jest na czym oko zawieścić..... wow... Gratulacje...
Sucha - Niemiecka...

Beraiter - jeśli nie zostały sekcyjnie stwierdzone jakieś anomalia anatomiczne/choroby, które długo rozwijają się, to raczej nie wypada mieć pretensji do hodowcy. Czasami głupia pierdoła może spowodować kolkę/skręt i wtedy ciężko mieć pretensję do kogokolwiek  🙁 Współczuję bardzo, ale Atsje to są baby niezniszczalne, wiem co mówię  :kwiatek:

ZTartaku - Kawał baby!  🙂
Klacz podczas sekcji miała stwoerdzone przewężone światło jelita, więć musiała kolkować wcześniej..... Co mi po pretensjach, nikt za darmo nic nie da.....
ola8719...., ja to proszę o więcej zdjęć mojego forumowego ulubieńca 🙂
Śledzę ten wątek mimo, że fryza nie mam... no w sumie aż do teraz, bo na pocieszenie to sobie wydziergałam jednego z filcu hehe
Jaaaa jaki cudowny  😍
Dziękuję, niestety taki mi tylko zostaje... ale mogę się wymienić jak coś  😂
O  😲 Wow ! Beraiter  masz pięknego konia, warto jej poświęcić trochę czasu i wyciągnąć z tej trzeciej premii bo ewidentnie zasługuje  :kwiatek:. Masz już jakieś plany co do niej, mam nadzieję ze w przyszłości dasz jej szansę by razem ze źrebakiem pokazała się na przeglądzie hodowlanym .
ztartaku  , gratuluję  🤔zok: co tu dodać, wiedza i włożona praca dała taki efekt, ze zgarniacie te najlepsze nagrody , Ygrain życzę by dorobiła się sporta w błyskawicznym tempie .
Cobrinha  jest piękny, naprawdę cudo w takim szlachetnym typie i ma warkocza , trochę szczotek mu poskąpiłaś 😉. Przypomina mi obecnego vice Tsjalle  😍.
 
Głupie pytanie Widek ale jak ją "wyciągnąć" z III premii? Toche naerwowa jest, ale bardzo przyjacielska do człowieka... Zapytam - jak pielęgnujecie fryzy? Grzywa, rozumiem zapleciona, by się nie plątała? A ogon?
trochę szczotek mu poskąpiłaś 😉
Szczotki miały być ale niestety nie chciały się za bardzo trzymać na tak chudziutkich nóżkach hehe
beraiter, bardzo ładna... swoją drogą też uwielbiam wyższe konie i tyczy się to nie tylko fryzów  😉
sucha - Zielony wymiata!!!
Beraiter  myślę ze pytanie kierujesz do mnie, bo ciut się z Wawrkiem różnimy  😜,choć pewnie odpowie na nie bez problemu.
Każdy dorosły fryz jest przedstawiany na przeglądzie hodowlanym i oceniany przez sędziów KFPS – Holendrów, u nas takie przeglądy są organizowane na przełomie września i października. Jeżeli chcesz jej poprawić premię, musisz przyjechać z nią na przegląd i nie ma to znaczenia ze koń już był oceniony jako dorosły i ma w rodowodzie taki wpis. Po przeglądzie dostanie nowy i będzie miał wpisaną nową wyższą premię .
Konia dorosłego można pokazywać dowoli , ale są to i koszty 😎 dlatego jak już się decydujemy, to trzeba nad koniem popracować by mu umożliwić podwyższenie premii . Jeżeli uważasz ze jej zachowanie wpłynęło na taką ocenę to pracuj nad tym, ale nie zapominaj o reszcie . Najważniejsze jest  by na ringu pokazała się najpiękniej, a jak nad tym pracować . My wszyscy właściciele chcąc pokazać konia komisji , zadajemy sobie to pytanie  🤣 uczymy się i zbieramy informacje . Tak naprawdę nie ma złotych rad , każdy koń jest też inny i wymaga to jednak pewnego doświadczenia , ale najważniejsze by chcieć .
Klacz jest źrebna , musisz pamiętać o zgłoszeniu źrebięcia , znajdziesz go tu
http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=37
Na stronie ZHKFwP znajdziesz też informacje podstawowe jak przygotować konia do przeglądu i wiele innych przydatnych informacji,  jak też co zrobić by konia przepisać na siebie / chodzi o wydanie nowego rodowodu z wpisanym nazwiskiem obecnego właściciela , co jest konieczne by pokazać konia na przeglądzie .
Od owłosienia są znacznie lepsze znawczynie tematu i przykładają wiele starań by osiągnąć imponujący efekt  🙇. Zaczynasz dopiero swoja przygodę z fryzami , musisz lepiej poznać własnego konia , na razie jej wystarczy systematyczne delikatne rozczesywanie porządną szczotką do grzywy i ogona z preparatem np. Absorbine ShowSheen.
A widzę ze  pytanie jest skierowane do mnie  😉
Może masz wyniki premiowania jako źrebięcia i jako klaczy dorosłej? Można by cokolwiek powiedzieć więcej.

Widek - a czemu miałbym się nie zgodzić? Zgadzam się  :kwiatek:
Przepraszam chłopaki - nicki mi się pomyliły... Od trzech dni poję malutkiego źrebusia i troche mnie oczy już mylą... Dzięki!!!
Wstawiła cały rodowód na poprzedniej stronie .
Wawrek a bo wcześnie zapytała Ciebie , ale to była mała pomyłka
chwila jakiego zrebusia , tego fryziego !!!

Nie, nie... Synka białego fryza, hihi... Czyli Carlos DZ...
Ale Widek to Pani!


Wawrek ja cię nie rozumiem. Mojego tu nie było od dawna....
Edit: ale dziekuje milo mi.
Ups... Ale wtopa... I żadnego wytłumaczenia.... :kwiatek:
Sucha musisz być taka szczera  :emota2006094:  się wydało  🤣
Ale co tam w końcu Kopernik też był kobietą , a że Wawrek nią nie jest  to skąd niby wiadomo ? 👀


Przypominamy się z Galą  😀
Dzisiaj ogarniałyśmy, jakiego zrobić warkocza z przodu. Wcześniej robiłam zwykłego, ale przez to, że klacz kiedyś miała całkowicie wycieniowaną grzywę, po dwóch dniach na głowie robiło się coś a'la afro  👀 Teraz chyba ujdzie,hm? 🙄



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się