kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

zembria, my k-obiolem pryskamy magazyny przed sezonem. Wołki masz już wszędzie nie tylko w beczce. Odkazić musisz całe pomieszczenie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 września 2023 07:22
anetakajper, Beczka szczęśliwie stała poza paszarnią na korytarzu wiec mam nadzieję, że nie rozlazły się dalej. Przynajmniej na razie nie widzę żeby gdziekolwiek były poza tą jedną beczką. A powiedz mi czy to jest jakieś toksyczne dla innych zwierząt? Koty? Papugi? Bo u mnie z paszarni się wchodzi do woliery z papugami, a po stajni całej łażą koty.
zembria, k-obiol może być za mocny wg etykiety 48 h
Za to ten drugi słabszy https://sklep.linarem.pl/p1409,aspermet-200-ec-100ml-srodek-na-owady-silny-oprysk-owadobojczy.html?gad=1&gclid=Cj0KCQjw9fqnBhDSARIsAHlcQYSq-cbn7lPVIDSZMAfV-g6JmZcywXR6SNVvLtiny5SW3Bpch24-I8MaApn5EALw_wcB
Może byc stosowany w szpitalach, przedszkolach. Po 2h można normalnie funkcjonować w pomieszczeniach
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 września 2023 07:57
anetakajper, Super. Dzięki za podpowiedzi!
zembria, wywalić owies. Wołek składa jaja wewnątrz ziarna. Jego odchody w ziarnie też nie są obojętne dla zdrowia. Ja bym nie ryzykowała skarmiania takiego zboża.
Zwalczanie mega trudne, tylko mocna chemia. Jak nie zwalczysz - będzie wszędzie...

_Gaga, dokładnie.
Ziarno zainfekowane jest już stracone.
Po wywaleniu trzeba zdezynfekować paszarnię. To są takie płyny do obsikiwania powierzchni, które się zamieniają w gaz. Zaklejamy/zamykamy wszystkie otwory i dziadostwo gazujemy.
Nie wynos nigdzie beczek z żarciem itd. bo to się pieknie "rozłazi po gospodarstwie" i potem sobie "wraca" na stare śmieci jak wycieczkę skończy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 września 2023 08:49
kotbury, W paszarni nic nie ma, bo beczka z owsem stała na korytarzu w stajni. Paszarnia jest zamykana. Beczka od wczoraj się praży w słońcu przed stajnią. Szczelnie zakręcona, także tu jest wszystko raczej pod kontrolą.
To gówno potrafi najmniejszą szczelinką się wydostać.
Musisz mega uważać.
No i inni powinni wiedzieć, że dostawca ma wołka.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 września 2023 09:15
kotbury, Dokupiliśmy 3 worki od małego gospodarza na przełomie lipca i sierpnia, ubiegłoroczny owies, teraz już będziemy kupowali tam gdzie zawsze więc się nie spodziewam, żeby coś się znów przyplątało. Beczka po kiszonkach, przemysłowa, zakręcana szczelnie także spoko, tu się nawet powietrze nie przedostaje 😉
zembria, no to wierz mi.na słońcu sobie w tej beczce ten wołek pięknie przetrwa.
Musisz spalić w beczce.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 września 2023 09:18
kotbury, Palić nie będę, bo beczkę chcę zachować, stąd pytanie było o środki owadobójcze. anetakajper, już mi poleciła skuteczne.
Czy ktoś z was był na treningu metodą relaksacji żołądka ? Może ktoś się podzielić opinią napisać coś więcej o metodzie
espérer, serio trening metodą... serio?
Ale o co ci chodzi bo nie rozumiem ? Wywaliło mi stronkę na fb z tym i po prostu jestem ciekawa co to za twór i z czymś to się je bo nigdy o tym nie słyszałam
BUCK   buttermilk buckskin
13 września 2023 13:44
może przeznaczony dla wrażliwców których żołądek boli w stresie. zakładam że chodzi o jeźdzca
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 września 2023 13:45
espérer, Weź podlinkuj, bo chyba nikt o czymś takim nie słyszał?
Mhm, a to nie jeden z magicznych kursików jaśnie oświeconej OHL? Bo jeśli tak, to głównie wyciąganie hajsu za bajki 😉
https://onehorselife.com/product/relaxthatstomachbook/ tutaj stronka tej metody,techniki zwał jak zwał
Ja też i tym nigdy nie słyszałam stąd pytanie czy ktoś może słyszał i tej metodzie
Tak właśnie obstawiałam 😂 Już kiedyś była o niej dyskusja, dziewczyna kołuje konie na kółku do porzygu nie wymagając od nich nic i robi z tego filozofię. Zdecydowanie lepiej zapłacić za więcej regularnych treningów lub klinikę z zawodnikiem lub kimś pokroju Manolo 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 września 2023 14:07
Ja myślałam że to jakieś ćwiczenia dla jeźdźców są, jakaś "joga" czy coś.
Nie, to dotyczy relaksacji żołądka konia 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 września 2023 14:40
Pytanie z cyklu bardzo żółtodziobowe - dlaczego konie jak są mokre tarzają się w piachu? Nie ważne, czy po kąpieli, deszczu, mocnym treningu, czy lato czy jesien? 😆
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 września 2023 14:48
Pati2012, Wycierają się. Do tego mokre, posklejane włosy swędzą, to się drapią.
mogę zostawić na padoku drzewka orzecha laskowego czy lepiej usunąć? Jest szkodliwy dla koni jeśli zjedzą?
Czy przy kolce zawsze nie słychać perystaltyki ?
Czy może tak być że kolka jest a w brzuchu bulgocze ?
Może bulgotać i być kolka. Zbyt intensywne bulgotanie to też niedobre jest.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 września 2023 16:48
mindgame, Nie znalazłam żadnego wątku o szkodnikach magazynowych. Znaleźliśmy wczoraj w beczce z owsem wołki zbożowe. Dużo. Owies kupiony kilka miesięcy temu, ale teraz dopiero wylazły. Jak się ich pozbyć? Nie wyszukuje mi nic w googlach poza zamrażalnikiem, a przecież nie wrzucę beczki 280l do zamrażalnika 😝 Jakieś rady?
zembria,
Są też świece dymne do dezynfekcji, tylko trzeba dopasować do wielkości i uszczelnić pomieszczenie.
Dementek, ???
Pytanie z cyklu bardzo żółtodziobowe - dlaczego konie jak są mokre tarzają się w piachu? Nie ważne, czy po kąpieli, deszczu, mocnym treningu, czy lato czy jesien? 😆
Pati2012, zasiedlają skórę bakteriami z gleby, które są odpowiedzialne za rozkładanie potu.
Po prostu sobie "probiotykują"skórę, żeby nie swędziała.
BUCK   buttermilk buckskin
19 września 2023 08:17
stosujecie może zegarek z timerem interwałowym ? jaki/który ? opisy producentów mnie załamują i boje się, że kupię taki co nie zawiera możliwości ustawienia interwałów 🙁

potrzebuję do equikinetic
BUCK, zegarek na kros po prostu kup.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się