Allegro

aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
21 maja 2009 11:17
a mi się nowe allegro BARDZO podoba! mega przejrzyste, szybciej chodzi i fajniej wygląda ;p

za to nowe grono jest z dupy :/
Mi chodzi normalnie, a co do wyglądu, to wolałam poprzedni  🙄
Zupelnie do tego nie przywiazuje wagi,dla mnie bez roznicy.
Natomiast denerwuje mnie,ze rzeczy,ktore teoretycznie powinny byc tansze,sa drozsze niz w Empiku  😫
Przedtem pamiętało mi samo, żeby od razu po logowaniu pokazywać aukcje obserwowane. Teraz za każdym razem wyrzuca mi licytowane  👿 Działa wolniej. Ja nie widzę zalet zmian.
znowu cos poprzestawiali..
ktos juz moze dotarl czy w ogole jest dostepne zobaczenie w karcie uzytkownika jakie dana osoba wystawia komentarze?
juz mnie denerwuje to allegro 😵
Ada   harder. better. faster. stronger.
27 maja 2009 14:15
Tzn. chcesz zobaczyć jakie komenatrze dany użytkownik wystawił innym ?
Pokaże Ci na przykładzie mojego konta -->
(po prostu klikasz na tę zakładkę)
aaaaa widzisz, to sie musialo jakos niedawno pokazac, bo rano bylo bez zakladek 😀
dziekuje kochana :kwiatek:
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
01 lipca 2009 09:34
ejjj... czy ktoś miał do czynienia ze sprzedającym  alexanderwielki1 ?

Gość wystawia do sprzedaży rzeczy którym nie ma na stanie, a jest niby Super Sprzedawcą, dobre sobie... Ja bym pewnie od niego nie kupiła, ale to męża zamówienie i nie czytałam komentarzy bo myślałam że mąż to zrobił (ale to tylko mężczyzna prawda? 😉)... Niby ma 98% komentarzy pozytywnych, ale z negatywów wynika że jest beznadziejny... i myślę że miałby więcej negatywów gdyby nie jego technika dogadywania się i zastraszania..

Ja na płytę mam czekać teraz do... 14 lipca, bo wtedy niby on dopiero ma ją dostać... słowa o tym nie było w aukcji i wpłata poszła... jestem wściekła... najchętniej poprosiłabym o zwrot pieniędzy ale ponoć czeka się jakąś masę czasu na zwrot kasy..

Najgorsze że ponoć za wystawienie negatywa wystawia w odwecie to samo... :/

Ma ktoś jakąś złotą radę?
Ada   harder. better. faster. stronger.
01 lipca 2009 09:44
Jedyna rada to omijać takich wielkim łukiem.

Teoretycznie mogłabyś poprosić o zwrot pieniędzy ponieważ nie dotrzymał warunków transakcji.
Jednak istniejej ryzyko że na zwrot kasy będziesz czekała bardzo długo albo wogóle się nie doczekasz i jeszcze dostaniesz negatywa.
Jeżeli bardzo Ci się nie śpieszy to poczekaj do tego 14 lipca.
Albo jak nie są to zakupy za jakąś bardzo dużo sumę to poproś o zwrot pieniędzy i kup od kogoś innego.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
01 lipca 2009 09:46
Napisałam do niego, czy możemy podmienić zamówienie, tzn. w tej samej kwocie wezmę coś co ma na stanie i tyle. Zobaczymy czy jest skłonny współpracować.. A po 14 lipca nie ma mnie w PL, wracam w sierpniu i boję się że ta paczka zginie i przepadnie :/
Ja bym zrezygnowała. Zażądała zwrotu pieniędzy i wystawiła negatywa a przede wszystkim zgłosiła sprawę allegro jeśli szybko nie dostaniesz pieniędzy, w przypadku otrzymania negatywa również do allegro z wyjaśnieniem i prośbą o usunięcie komentarza.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
01 lipca 2009 11:21
czekam co będzie - czy się do mnie odezwie i czy zgodzi się na podmianę zamówienia. Jeśli się nie odezwie lub się nie zgodzi to pewnie zrobię tak jak mówi sorajka
A co radzicie zrobić: Kupilem na allegro wyposażenie do urządzenia. W formularzu dostawy zaznaczylem przez nie uwage ze "oplata za pobraniem" jednak w wiadomosci do sprzedajacego napisalem ze chce cos jeszcze zamowic ale nie wiem jaki konkretnie model i ze moje urzadzenie jest takie a takie. W korespondencji mailowej zamówiłem drugi element do tego urządzenia i umówiłem się że pójdzie jednak kurierem z "przedpłatą". Wysłalem maila że wysyłam pieniądze i czekam na paczke. dzień później dostalem wiadomość : paczka została wysłana za pobraniem(a pieniądze juz poszły). Co zrobić żeby nie płacić podwójnie? Odbierać tą paczke? 
ushia   It's a kind o'magic
11 lipca 2009 18:46
Paczka moze lezec nieodebrana dwa tygodnie - napisz ze  czekasz na zwrot pieniedzy wyslanych w wyniku nieporozumienia na konto i wtedy odbierzesz paczke za pobraniem
przelew to kwestia 2-3 dni
No tak się dogadałem...Tyle że on mówił żebym odrazu odebrał i poprosił o nr konta żeby zwrócić...  Ogólnie to sprzedawca ma sklep i same pozytywne komentarze. Dzis nawet dzwonił z przeprosinami że się pomylił i że może by jakiś gażdżet mi wysłać za free... 😲
Tyle że troche (300 zł) ryzykuje odbierając odrazu...  paczka leży dwa tygodnie mówisz ... hmm no cóż zobaczymy co powie listowo/paczkowy .
DZIEKS :kwiatek:
HELP!

jak sie nazywa ten program, ktory sam przebija oferte w ost sekundach licytacji ????
slojma   I was born with a silver spoon!
22 sierpnia 2009 12:06
snajper
grazie :kwiatek:
Gillian   four letter word
22 sierpnia 2009 13:14
wystawiłam na aukcję auto za 12 000zł. Dostaję maila - czy jestem skłonna zamienic je na szlifierkę kątową w stanie idealnym wartą 2 500zł. Nie wiem co odpisac, serio.

😵
trzynastka   In love with the ordinary
22 sierpnia 2009 13:21
wystawiłam na aukcję auto za 12 000zł. Dostaję maila - czy jestem skłonna zamienic je na szlifierkę kątową w stanie idealnym wartą 2 500zł. Nie wiem co odpisac, serio.

😵


napisz, że jesteś skłonna sprzedać auto za 12 tys a jak pan dorzuci gratis szlifierkę to się nie obrazisz  😁
kupilam ksiązkę, na drugi dzień wpłacilam pieniądze czekałam na ksiązke 2 tyg. aż napisalam do allegrowiczki która odpisała po paru dniach że nie było jej w domu, bo byla na urlopie i że postara się na drugi dzień wysłać ksiażke, czekałam... czekalam i NIC, do tego ta Pani nie odpisuje na moje e-maila a napisałam chyba z 10  🙄 zgłosiłam sprawe już do allegro, 3 dni temu. do tej Pani ponownie napisałam i dalej cisza  🙄 no i dzisiaj własnie mija miesiąc od wpłaty pieniędzy..
wystawiłam na aukcję auto za 12 000zł. Dostaję maila - czy jestem skłonna zamienic je na szlifierkę kątową w stanie idealnym wartą 2 500zł. Nie wiem co odpisac, serio.

😵


napisz, ze ewentualnie rozwazysz zamiane na salonowego najnowszego jeepa grand cheeroke SRT8 V8 6.1L HEMI  😤 bo nie potrzebujesz jego szlifierki, ktora niewatpliwie sobie wyszlifowal na plasko zwoje mozgowe 😤
Gillian   four letter word
22 sierpnia 2009 20:28
zen, pozwolę sobie przekopiowac ten tekst i wkleic do maila z odpowiedzią  😁
prosze uprzejmie 😉
waham sie nad komentarzem.. sprawa wyglada tak:
kupilam lapka 11VIII, 12VIII rano poszedl przelew i mail z dwoma adresami i prosba o wysylke na 1 jesli do dnia x, na 2 jesli pozniej oraz z prosba o info gdzie poszla paczka. na drugi dzien poszedl email z ponowna prosba o info gdzie poszla paczka, ale bez odzewu. 14VIII kiedy juz dawno paczka powinna byc u mnie (kurier) dzwonie do firmy, co z przesylka. odp: nie wiemy, za 10 minut oddzwonie do pani i powiem, bo musze sie zorientowac.. po godzinie (albo i ponad..) tel: nadal nie wiem, ale JUZ sie zajmuje pani sprawa i za chwile oddzwaniam.. po kilku minutach tel: niestety nie mamy tych laptopow(!!!), mieli nam przyslac 10, przyslali mniej i nie mamy, w poniedzialek beda, we wtorek pani dostanie.
czekam caly wtorek na kuriera, mysle -no coz, przeprosili, moze sie zdarzylo, dzis paczka bedzie to luz.. ale! pisze do nich kolejnego maila z kolejnym pytaniem co z lapkiem i prosba o odp na tel. i dzwoni do mnie osiol i mowi.. ze laptopow nadal nie maja (!!!!!) ale prosze jeszcze do jutra poczekac, jak nie dojda to bedzie dzwonic i bedziemy rozmawiac czy zwrot kasy czy co.. na szczescie tego dnia wyjechalam za miasto, wiec tydzien oczekiwania na przesylke ktora miala byc w max24h nie zaprzatal mi glowy.
no i dnia nastepnego rzeczywiscie mam telefon, ale! od kuriera z pytaniem czy jestem w domu..
paczka doszla, w stanie nie budzacym zastrzezen, lapek fajny gdyby nie to ze... brak mu dzwieku.
zasiadlam wiec do poszukiwania o co kaman.. a ze sprawdzilam wszelkie mozliwosci jakie mi przyszly do glowy.. to znow sie pokusilam o kontakt z firma, tym razem z serwisem. serwisant przedstawil mi opcje (zwrot, wymiana, seriws przez nich lub bezposrednio przez producenta), ja sie zastanowilam i poprosilam o kuriera na nastepny dzien na rano - wymiana sprzetu. kurier mial byc w piatek, dzis jest niedziela, a kuriera ani widu ani slychu. maili od firmy tymbardziej.
na szczescie dzwiek sie objawil (madry kolega doszukal sie odpowiedniego sterownika..), wiec lapka tak czy inaczej nie odsylam.
tylko zastanawia mnie, czy ja jestem upierdliwa, czy to norma?
na pozytywa to nie maja co liczyc, negatyw chyba za ostry, neutral za slaby.. poki co czekam co napisza pozostali -mam nadzieje ze przynajmniej tak jak ja - szczesliwi kupcy owego lapka.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 sierpnia 2009 18:49
Ja bym wystawiła neutrala.
Ty wszystkie warunki wypełniłaś, wysłałaś kasę, podałaś adres i rodzaj przesyłki. To oni nawalili z terminem, ale w końcu dosłali...

W końcu neutral to taki 50/50%. Paczka doszła, ale z ich strony jest coś nie tak.
kupilam ksiązkę, na drugi dzień wpłacilam pieniądze czekałam na ksiązke 2 tyg. aż napisalam do allegrowiczki która odpisała po paru dniach że nie było jej w domu, bo byla na urlopie i że postara się na drugi dzień wysłać ksiażke, czekałam... czekalam i NIC, do tego ta Pani nie odpisuje na moje e-maila a napisałam chyba z 10  🙄 zgłosiłam sprawe już do allegro, 3 dni temu. do tej Pani ponownie napisałam i dalej cisza  🙄 no i dzisiaj własnie mija miesiąc od wpłaty pieniędzy..


dopiero dzisiaj dostałam ksiązkę  🙄  allegrowiczka nadal nie odzywa się, nie mam pojęcia jaki komentarz wystawić...  🙄 🤔wirek: neutralny czy negatywny?  🤔wirek:
własnie dostałam dwie ksiazki, za ktore zaplacilam ponad 70 zl z przesyłka... a te w wersji pocket, a nie bylo slowa o tym w aukcji. no mozna sie pochlastac...  🙄 😤 😤 😤
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 września 2009 19:54
neutralny czy negatywny?  kukunamuniu
Naturalny, ale z zastrzeżeniem, że jesteś nie zadowolona.


Magda namolna nie jesteś, ale takie rzeczy jak sterowniki, servispacki czy sprawdzenie karty dźwiękowej jest raczej w Twoim obowiązku. Wystawiłabym również neutralny, ale w komentarzu również wyraziłabym swoje niezadowolenie.
A mnie kochane Allegro zawiesilo konto mimo ze wplacilam im pieniadze 2 miesiace temu...
"Pani konto zostanie odblokowane po zaksiegowaniu wplaty"

Wyslalam im dowod wplaty. Krew mnie zalewa, bo nie mam zamiaru prosic sie znajomych, zeby mi kupowali rzeczy!
Skad mam wiedziec, kiedy "zaksieguja wplate"?! Za miesiac? Za rok? Za dwa? A co jesli pieniadze przepadly, zgubila je Poczta Polska?

Jak to wyglada w kwestii prawnej? Czy nie maja obowiazku odblokowac mi konta i dochodzic swoich 10 zl w Poczcie Polskiej? Co ja im moge napisac, zeby mi odblokowali to konto?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się