Dlaczego westowcy wzbudzają tyle kontrowersji?

Słuszna obserwacja,żadne słowa nie zmienią socjalizmu w ustrój przyjazny człowiekowi i żadne teorie nie zmienią westu w jeździectwo.prawda przeciwko światu! jak wołali Celtowie
jak ktoś śmierdzi, to mu to mówię i naprawdę mało mnie obchodzi co o mnie może pomyśleć osoba, która nie potrafi zadbać o swoja higienę osobistą


I nigdy nie dostałeś za to po mordzie? 😂
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
09 stycznia 2011 20:45
Ja myślę że Wrotki tylko tak mówi, albo mówi osobom, od których wie że nie dostanie 🙂. "Odwaga" to główna cecha wypowiedzi przez internet.

A Wrotki udowodniłeś kolejny raz, że albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo masz syndrom wyparcia. Bo tam było zupełnie co innego napisane, a ty na swoją modłę próbujesz to przekręcić.

Powoli się zastanawiam, czy nie rzuciła Cię jakaś Westowa dziewczyna, że ma tyle niechęci w sobie.  😂
że niby lęk przed siniakiem,miałby mnie powstrzymać przed mówieniem prawdy?...nie mam zwyczaju dokonywać takich parszywych kalkulacji...może w świecie poganiaczy bydła się takie zwyczaje stosuje?
No co ty!
Przecież w świecie poganiaczy bydła wszyscy śmierdzą 😜
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
09 stycznia 2011 21:29
😂 Wielkie słowa, ale nie wiele znaczą przez forum.
Po za tym umówmy się ty nie mówisz Prawdy ty przedstawiasz swoje zdanie, nie mające z Prawdą za wiele wspólnego.  🤔wirek:

Świat poganiaczy Bydła i klasyków w Polsce to to samo, i tu i tu są Polacy więc da się wyczuć nasze narodowe cechy.

Haha no tak zapomniałem Magdo żem  zapomniał jak wygląda wanna i prysznić - Macie zdjęcie?
szczęśliwie Tania już założyła wątek o "prawdziwym Polaku" śmiało tam się możesz udać i dalej wypisywać te pseudoantropologiczne bzdury-poseł Drzewiecki chyba jest dla ciebie faktycznie zbyt koszerny...
...może mam ograniczone horyzonty, ...
Po tylu twoich wypowiedziach wreszcie jest coś, z czym zgadzam się w 100%
Ja tez nie rozumiem dlaczego modzi nie zrobia porzadku z Wrotkim... Nie wnosi on absolutnie nic do dyskusji, offotpuje a na dodatek tylko obraza wszytskich na około.  Chyba nie tak ma wygladać merytoryczna dyskusja.
A do Ciebie Wrotki ;
Nie podoba Ci sie western ? Ok, wszyscy zdazyli to juz zauwazyc , a ponieważ  Twoje wypowiedzi są merytorycznym dnem i tylko maja charakter obrazliwy badż laskaw zamnknąć jadaczkę i poswięć swoją uwage np na kacik WKKW bądż Puchnacych. Zrób nam ta przyjemność swoja nieobecnoscia tutaj  :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 stycznia 2011 11:38

Ja natomiast nie rozumiem dlaczego modzi nie zrobia porzadku z rosek0... Nie wnosi on absolutnie nic do dyskusji, offotpuje a na dodatek tylko obraza wszytskich na około.  Chyba nie tak ma wygladać merytoryczna dyskusja.

Ja natomiast nie rozumiem dlaczego modzi nie zrobia porzadku z rosek0... Nie wnosi on absolutnie nic do dyskusji, offotpuje a na dodatek tylko obraza wszytskich na około.  Chyba nie tak ma wygladać merytoryczna dyskusja.

Może dlatego westowcy wywołują tyle kontrowersji?  😉
No, tak szybko idzie nauka ABC w stylu west i pojawia się taka pewność siebie jeźdzca, że już umie wszystko?
Nie mam na myśli sportowców czy osób trenujących konie tylko rekreantów.
Klasyk to stale tkwi w takiej pokorze, że wciąż umie mało, za mało a w west szybko się można nauczyć podstaw.
Zresztą ja to za wielką zaletę west uważam.
I jeszcze dodam,że być może niektórzy klasycy tej łatwości w uczeniu się ABC zazdroszczą?
Ja nieraz zerkam na naukę west i wzdycham z żalem, że mnie to tak miło i szybko nie szło i nawet jak już się woziłam to stale coś tam było nie tak i do dziś gdyby poziom jazdy miał 100 stopni to ja może gdzieś na 30 wlazłam.
Taniu własnie w tym wątku osoby bedące sercem za westernem maja duzo wiecej pokory niz klasycy ... Nikt tu nie pisze ,ze świetnie jezdzi i ,ze jest miszczem  🙄 I tyle stron tego wątku składa sie tylko z tego, ze jedni bronia i udawadniają ,ze west jest prawdziwym jeżdzectwem a wrotki obrażajac wszytskich temu zaprzecza. Czy ja pisze ,ze ludzie ktorzy jezdza polo , ktorego nie lubie, to pajace, karykatura i fajans? Nie.
Nie lubie tego sportu ale nie obrażam nikogo kto go jeżdzi.
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
10 stycznia 2011 12:24
Elu tutaj merytoryka już dawno zaginęła w gąszczu głupot.

W pewnym momenci pisali prawie sami klasycy, niestety większość z nich nie miała nawet styczności z westem, a próbowali coś wymyśleć.

To tak jakby wzięło się murarzy do budowy samochodu, bo jak potrafią dom postawić to i samochód zrobią.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 stycznia 2011 12:49
W pewnym momenci pisali prawie sami klasycy, niestety większość z nich nie miała nawet styczności z westem, a próbowali coś wymyśleć.

O jakiej styczności z westem w Polsce w ogóle można mówić skoro jest ten west jest mało rozpowszechniony, bez oparcia w jakiejkolwiek tradycji kowbojskiej, w wyniku czego brak doświadczonej kadry instruktorsko-trenerskiej.

ja jestem klasyk, ale west mi nie przeszkadza, prawdziwy west. Natomiast wkurzające jet to, że nasi rymarze na hura produkują pseudo-westowe siodła, które są tanie i łatwo dostępne (na większości końskich imprez), ludzie je kupują ze względu na cenę (oczywiście totalni laicy) i potem mamy obrazki w stylu siodło west, a długość strzemion skokowa, do tego ogłowie z czankami i skórzany kapelusz i ...biedny koń. Próbowałem jazdy w siodle westowym(sprowadzonym z usa), ale mnie to nie przekonuje, wolę (jako polno-leśny pomykacz) siodła wojskowe. Myślę, że zamiast wojować ze sobą powinniśmy zewrzeć szeregi żeby rekreanci zarówno w jednym jak i drugim stylu jeździli tak żeby konie nie cierpiały.
. Myślę, że zamiast wojować ze sobą powinniśmy zewrzeć szeregi żeby rekreanci zarówno w jednym jak i drugim stylu jeździli tak żeby konie nie cierpiały.
Niestety zazwyczaj nie o to chodzi...Ale swieta prawda.
Zajrzałam sobie tu:
http://re-volta.pl/forum/index.php?action=stats
Kontrowersje jakie budzi west na tym forum  to naprawdę jakiś marginalny temat.

Zajrzałam sobie tu:
http://re-volta.pl/forum/index.php?action=stats
Kontrowersje jakie budzi west na tym forum  to naprawdę jakiś marginalny temat.


tak ,bo najwazniejsze na tym forum jest to jakiej marki i jakiego koloru ma komplecik  🏇 To bezstresowe tematy.
Bez pretensji oczywiscie  :kwiatek:
W Kąciku West jakiejś Twojej specjalnej aktywności nie widzę.
Bez pretensji oczywiście.  :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 stycznia 2011 14:18
W Kąciku West jakiejś Twojej specjalnej aktywności nie widzę.
Bez pretensji oczywiście.  :kwiatek:


brakuje mi przymiotnika "merytorycznej" przed "aktywności. 😉
Juz Ci Tania napisałam ostatnio na priv. Nie jestem typem nabijacza postów, mam ciekawsze zajecia. Jak uznam ,ze moja rada nie bedzie setnym dublem czyjejs i komus sie przyda , to napiszę. Zresztą już mówiłam , jezdże west okazjonalnie na ogierze małopolskim , wiec nijak "westernowym", jestem za tą dyscypliną całym sercem ale mam do dyspozycji jedne siodło ,jedno ogłowie i wsio. Nie znam się na markach i typach westernowego sprzętu, zwykły ze mnie rekreant a nie zjadacz rozumów.
Więc wole poczytac niz pisać, to czasami na lepsze wychodzi  😉
Tak to jest jak ktoś się za dziecka westernów naoglądał i nie zauważył że już dzieckiem nie jest...niczego nie wie,na niczym się nie zna,ale "bycie całym sercem" daje mu legitymację do wyrażania opinii!jak dla mnie, to jest kliniczny przypadek mitomanii.
Jak to wrotki pisze?
Q.E.D. ??
😁
Ty za to sie znasz i wszytsko wiesz  🤔wirek: Ale niech Ci bedzie, naogladałam sie westernu w telewizji i tak mi zostalo,
Dlatego w moim wyimaginowanym swiecie nie ma miejsca na takich psudoludzi. Twoje zdanie mnie juz ani nie grzeje, ani nie ziębi.
Niechce mi sie juz ciągnąc tego offtopu, moze porozmawiamy o tym co sądzicie o konkurencjach barrel racing , badż pole bending?
Miałam kiedys przyjemność brac udział w tego typu zawodach (podworkowych). konkurencje , które wymagają bardzo stabilnego dosiadu a konie , nie z tych co ledwo odrywaja nogi od ziemi...
Nie podobają mi się szybkościówki, nie trenujemy do nich.
Aczkolwiek muszę przyznać, że z roku na rok coraz więcej przejazdów jest...ładnych:-)
Ściśle mówiąc BR i PB nie należą do konkurencji western. Należą do konkurencji rodeo. Różnica między tymi dwoma rodzajami konkurencji polega na sposobie sędziowania. Western to konkurencje sędziowane na styl (jeźdźca lub konia albo łącznie), zaś konkurencje rodeo są sędziowane wyłącznie na czas. Inne są też przepisy odnośnie rzędu-w konkurencjach western rodzaj używanego kiełzna jest ściśle określony przepisami, w rodeo kiełzno jest dowolne.
Konkurencje western:
-Reining
-Western Horsemanship
-Western Riding
-Trail
-Western Pleasure
-Cutting
-Working Cowhorse
Do konkurencji rodeo należą wspomniane konkurencje szybkościowe i pozostałe konkurencje z bydłem.

-Western Pleasure


😍 😍, cudo,mogę oglądać w nieskończoność 🙂
[quote author=iwona_35 link=topic=12828.msg847761#msg847761 date=1294721720]
😍 😍, cudo,mogę oglądać w nieskończoność 🙂
[/quote]
o ile jeszcze chetnie obejze trail, reining, czy np cutting, to ogladanie plesure jest dla mnie przykre, uwazam to za wynaturzenie i cos nienormalnego.
[quote author=iwona_35 link=topic=12828.msg847761#msg847761 date=1294721720]
😍 😍, cudo,mogę oglądać w nieskończoność 🙂

o ile jeszcze chetnie obejze trail, reining, czy np cutting, to ogladanie plesure jest dla mnie przykre, uwazam to za wynaturzenie i cos nienormalnego.
[/quote]

..i całe szczęście, bo gdyby ,nam wszystkim podobało się to samo, to życie byłoby strasznie nudne 🙂
Ja bardzo lubie western rodeo w szczególnosci właśnie szybkosciówki jeżęli są oczywiście ładnie pojechane, co jest zadkoscią. Z naszych rodzimych bardzo lubie pare Marysi Kobak na Camelii oraz Ewy z Salopy na swoim arabku  🙂
U nas poziom jest bardzo malutki, w USA tego typu konkurencje jezdza w większości kobiety z czasami ok 16sekund a nie 21  🙁 Ale i tak jest na co popatrzec , adrenalina jest .
Konkurencje z bydłem juz mniej mnie pociagaja ale tez sa widowiskowe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się