Siodło skokowe

tamten prestige ma bardzo dobrze widoczny nr. mozna poprosic przedstawiciela o sprawdzenie i bedzie wiadomo co to za model.
Ja przymierzam się do kupna nowego siodła Prestige'a, wszechstronnego. Mam do wyboru General Purpose i Venezię.. Ogólnie u mnie to jest tak, że ja bardziej skoki, ale zdarza się też małe ujeżdżenie. Które siodło byłoby według Was lepsze? W GP przyciąga mnie ta jagnięca skóra, bo miałam szansę dotknąć na Cavaliadzie i faktycznie mega. Przedstawiciel właśnie chwalił, że taki bajer, że kiedy chcę mogę sobie przestawiać te klocki, wydłużać/skracać strzemiona i mam siodło albo bardziej skokowe, albo ujeżdżeniowe - jak sobie życzę..Venezii nigdy nie miałam szansy "wymacać" i dlatego już totalnie nie wiem, co robić.. W tym GP jeszcze zachęcające jest to, że ta tylna tybinka tak współpracuje z koniem i ta poduszka tak amortyzuje ciężar jeźdźca nie powodując takiego nacisku na grzbiet.. Jak z tym według Was jest? 
xxagaxx Wzrost akurat ma znaczenie ponieważ meredith jest dla krótko nożnych i osoba z długimi nogami nie odnajdzie się w tym siodle  😉 Dlatego mi się tak dobrze siedzi w tym siodle ponieważ jest to pierwsze siodło w którym przy normalnej długości puślisk sięgam do poduszek..
xxagaxx Wzrost akurat ma znaczenie ponieważ meredith jest dla krótko nożnych i osoba z długimi nogami nie odnajdzie się w tym siodle  😉 Dlatego mi się tak dobrze siedzi w tym siodle ponieważ jest to pierwsze siodło w którym przy normalnej długości puślisk sięgam do poduszek..


ależ to absolutna bzdura, toć to zależy od tybinki. Ja miałam przedłużaną, i nie miałam żadnych problemów. Mam prawie 172 cm i naprawdę długą nogę i siedziało mi się idealnie. A w standardzie ani Meredith ani Carsima ani Paris absolutnie nie pasowało mi do nogi. Ale to już jest "szczegół", bo czy ci się w siodle będzie dobrze czy źle jeździło da się już ocenić nawet przy niedopasowanej tybince.
Myślę że nawet jak siodło nie pasuje na konia to jest ciężko ocenić czy dobrze w nim nam się siedzi..coś wiem na ten temat bo wszystkie siodła które próbowałam były zawsze ze wąskie więc automatycznie łydka leciała mi do przodu tyłek do tyłu.
Zostało zrobione na rynek francuski i przez Equishop zamówione także na rynek polski. Z nazwą wymyślaną także na nasz rynek, bo we Francji z tego co wiem nazywa się inaczej.


Dokładnie ta sama historia jest teraz z Power Jumpem. Też zrobione przez Francuzów i we Francji występuje pod inną nazwą.

Dramka, ja przy moim 175 cm wzrostu mam Mereditha i noga b.fajnie leży. Więc nie rozumiem dlaczego długonożni mieliby się nie odnaleźć w tym siodle. Tym bardziej, że tak jak Aga wspomniała - są różnej wielkości tybinki
Dramka, dlatego należy mieć pod ręką mattesa 🙂.
W każdym razie da się mieć ogólny pogląd. I można niektóre modele od razu skreślić.
To jak? Znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która mi pomoże z General Purpose, a Venezią?  🙄
olek ale masz z przedłużaną tybinką? Bo Ja mowie o tybince standard 😉

xxagaxx nie wiem co mi mattes da przy siodle za wąskim..
Wie ktoś ile kosztują siodła HB contact?
Dramka, da ci to że sobie dopchasz tył i zobaczysz jak się siedzi w równowadze na danym siodle. Bez przesady mówimy to o wsadzeniu tyłka na 15-20 min, byle zobaczyć jak się siedzi. Szanujące się firmy mają testówki w różnych rozmiarach, więc bez problemu można zamówić na testy siodło szersze.
hej, czy wszystkie skokowki muszą posiadac tylne klocki, czy zdarzaja sie takie bez ? 😀
Zdarzają się bez np pessora
EL90, jak trafisz w ogłoszeniach używane to możesz znaleźć za ok 3500 zł, a co do cen nowego to najlepiej skontaktuj się z producentami 🙂
Padło juz kiedys takie pytanie, jednak pozostało bez odzewu. Miał ktoś moze styczność z siodłami Bieman Riding, BR ? Sa to siodła raczej do poklepania tyłka  w rekreacji czy lepsze? Bede bardzo wdzieczna za jakies info, opinie..  :kwiatek:
Czy jeździł ktoś w wintecu 2000 pro jump? jakie wrażenia?
A ja się pochwalę 🙂: czekam na zamówionego niedawno Batesa Momentum dla Czesława. Przebieram niecierpliwie nóżkami 😉.
czeggra1, opowiadaj, jak przyjedzie 😀 Tez mi sie rzucilo w oczy to siodlo.
Pewnie 🙂. Pamiętam, że Lena miała kiedyś Momentum i bardzo je chwaliła.
Wiem, że takich pytań/próśb było już od groma i trochę.. ale będę strasznie wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Jestem kompletnie nie w temacie jeśli chodzi o skokówki i nie bardzo wiem nawet czego szukać. Zaczęłam nakręcać się na Prestige (Silver/Golden Star), ale doczytałam opinię, że są to wymagające mega płaskie siodła. Stąd moja prośba - absolutnie nie jestem profesjonalistką  😁 jeździłam tylko do P, przy czym wszelkie wyższe podskoki wykonywałam w kompletnie do mnie niedopasowanych siodłach, więc nie mam pojęcia czego chcę  😁 Tak jak w przypadku ujeżdżeniówek wybierając siodło miałam pewne pojęcie o pojęciu, tak tu w sumie nie wiem czego szukać. Nie jeździłam nigdy w pasującym siodle skokowym a moje ograniczone umiejętności nie pozwalają mi ocenić czego mam szukać. Może jakaś rada? Na pewno chciałabym jakieś siodło, które nieco mi pomoże (choć pewnie stricte ortopedyczne to nie jest dobry pomysł? - skakać mam ja, nie siodło). Na razie będą to mierne wysokości, bo zaczynam naskakiwać Młode, chciałabym jednak by w miarę możliwości siodło "starczyło" na dłużej. Jestem idealnie "średniokrótkonożna" (tybinka standard w moim ujeżdżeniowym Equipe jest niecały cm przydługa), raczej chciałabym celować w coś ze sporymi poduchami (choć tu opieram się jedynie o doświadczenie z ujeżdżeniówkami - Emporio ze swoimi sporymi bananami jest akurat). Koń jest strasznym wrażliwcem i chętnie wzięłabym dla niego coś możliwie lekkiego. Niestety dysponuję jedynie 2-3 tys, oczywiście celuję w używkę.
Mogłabym prosić o jakieś propozycje? Chociaż ogólnie firmy lub modele lub czego unikać. Bo nawet nie bardzo wiem w czym się rozglądać... Przepraszam za kłopot i będę mega wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Moniqa z tego co piszesz to przyszło mi na myśl Daw Mag Grand Prix. Co prawda nie jest to siodło na wysokie konkursy ale na Ptki na pewno wystarczające 😉 Ma duże i miękkie poduszki i jest w przedziale cenowym podanym przez Ciebie.  😉 Z tych co wypisałaś to jeździłam w Prestige Gold Star i Green Star. W Gold Starze jeździło sie b.fajnie. Siodło pasowało mi ''pod tyłkiem'' ze względu że wygodne i miękkie, ale miałam wrażenie strasznego trzymania. W green starze u mnie była to rozpacz a nie jazda. Dla porównania w Daw Magu GP było mi na równi wygodnie a nie miałam żadnego wrażenie trzymania mnie. Popróbuj różne modele i zobacz które najlepiej leży Tobie i oczywiście koniowi 😉 PS. Też żadnym znawcą nie jestem, piszę tylko moje odczucia z porównaniem tych siodeł jako podpowiedź ewentualna 😉
A ja mogę teraz powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z mojego nowego Stubbena.
Bardzo wygodne, dające na prawdę sporo swobody, dobrze się siedzi zarówno po płaskim jak i na skoku. A siedzisko typu Biomex faktycznie działą, przynajmniej w moim przypadku. Odkąd przyszło siodło w ogóle nie bola mnie moje pouszkadzane plecy, które wczesniej czasami doskwierały mi na prawdę mocno. Do tego super skórka plus ładne i staranne wykonanie.
Plus dopasowanie i serwis. NA pradę profeska jesli chodzi o obsługę, a siodło robione pod konia lezy na nim idealnie.
Ode mnie super pozytyw dla Stubbena.


Mam ogromną przyjemność jeździć w tym samym modelu co Klami - Stubben Genesis CS, również z systemem Biomex. Myślałam, że to ściema, bo co może dać jakaś niezbyt duża warstwa żelu, czy czegoś tam? Najwidoczniej może! Odkąd jeżdżę w Stubbenie nie bolą mnie plecy, dzisiaj wsiadłam w inne siodło i ała. Zsiadłam z konia i moje plecy przypomniały mi o sobie dość boleśnie...
Koń też siodło bardzo polubił 😉
deborah   koń by się uśmiał...
11 kwietnia 2013 07:42
_megi_, dlaczego nie na wysokie konkursy?
deborah teoretycznie na wysokie konkursy taka osoba mogła by zachcieć czegoś więcej. Zdaję sobie sprawę że istnieją też  lepsze siodła. A  że ja jestem typowym prywatnym rekreantem to GP sobie chwalę bardzo  😉
Czy miał ktoś do czynienia ze skokówkami Winteca? pro jump 2000 lub 500?
daisy866, ja miałam 500 jumpa 😉 bardzo mile wspominam to siodło.
daisy866, ja mam pro jump 500. Opisywałam je w wątku o siodłach syntetycznych. Tam poszukaj.
A czy to 500 od 2000 różni się tylko tym że poduchy i siedzisko są z zamszowego materiału czy czymś jeszcze?
Hej 🙂
Mam ogromną prośbę o radę.
Przez ostatni rok jeździłam w siodle Prestige Meredith. Było to chyba najwygodniejsze siodło w jakim miałam przyjemność jeździć.
Niestety siodło było pożyczone i w związku z moją przeprowadzką z koniem do innego miasta musiałam się z siodłem rozstać 🙁
Zbieram intensywnie na to siodło- ale z moimi aktualnymi wydatkami na konia i dojazdy do niego to myślę, że będę zbierała jeszcze kilka ładnych miesięcy  🤔
Aktualnie jeździmy w siodle wszechstronnym o profilu skokowym (skacze się z nim dość kiepsko- nie ma klocków z tyłu i ogólnie jest dość mocno zabudowane. Chociaż wiadomo, że "złej baletnicy ..."😉. Jeździłabym w nim dalej do momentu aż uda mi się uzbierać na prestiga, gdyby nie to,  że koń zaczął mi się dość intensywnie rozrastać (wrócił do codziennej roboty i dostaje w nowej stajni naprawdę od serca jeść 😉 ) i po konsultacjach z osobami, które znają się na dopasowaniu siodła okazało się, że zaczyna ono być "przyciasne" w przednim łęku. Na razie jeszcze jest w miarę ok, ale za kilka tygodni może być już mocno ciasne.
W związku z tym, muszę pomyśleć o zakupie jakiegoś siodła zastępczego. Nie chcę (a nawet nie mam za co) przeznaczać na nie fortuny, bo i tak za kilka miesięcy mam nadzieję doczekać się upragnionego prestiga.
I tutaj moje pytanie- możecie coś polecić ? W cenie do 1000 zł? Ideałem by było gdyby siodło choć trochę w budowie przypominało prestiga meredith ( chociaż nie wiem czy to realne).
Kiedyś (jakieś 10 lat temu ) jeździłam w Kentaurze. Wtedy wydawało mi się, że to mega wygodne i fajne siodło. Ale to było dość dawno... Co myślicie o tym siodle (oczywiście chodzi mi o te starsze modele).
Wydaje mi się, że jeździłam w takim:
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/43357?kategoria=13&rodzaj=20

Wiem, że takich pytań było wiele, ale przeglądam ten  wątek od początku i wydaje mi się, że wiem mniej niż na początku ( a na pewno mam spory mętlik w głowie).
Chciałabym znaleźć coś w czym będę mogła pojeździć, poskakać, popracować ujeżdżeniowo, pojechać w teren.
Może mi coś podpowiecie?  :kwiatek:
Szukaj czegoś używanego w ogłoszeniach, na allegro/ebay'u. Czasem można fajne siodła trafić za małe pieniądze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się