Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Nawet Cię nie namawiam na irokeza 😉
śmiesznie by kasztan wyglądał w jeżu 🤣 🤣 😀 :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 sierpnia 2010 14:24
burza moja 4 latka tez ma kilka siwych w grzywie ale ma tak odkąd ją mam i juz sie do tego przyzwyczaiłam.
dziewczyny, jakieś koncepcje na to?  🤔wirek:


w jednym miejscu jest jeszcze taka gruba ...
a jak do mnie przyjechał to jego grzywa była wręcz licha 😉
co z tym zrobić?

normalnie ręce opadają  😵

iroka się boje bo etap odrastania to pewnie istna katorga  🙄
bumbum, ajjjj rwać, rwać, rwać aż będzie cieńsza i krótsza.
możesz mi to 'rwanie' przybliżyć?  😡

ja już i tak mam zdanie o sobie, że jestem sadystką, że mu tą grzywę kiedyś obcięłam. xD

a i tak teraz jest taka krótka..
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 sierpnia 2010 15:32
a to przecież połowa grzywy- liczę na to, że odrosną jednak już ciemne, bo sama nie wiem co myśleć.

moze jest utajonym fiordingiem? 😎
Skwarek też ma trochę białych włosów w grzywie, a raczej nie siwieje 😉

Poza tym co loczek, to loczek, żadne tam irokezy  😀iabeł:


Ma być krotko i schludnie. Zarośnięty na długi i nierówno koń wygląda dla mnie jak niezadbany, jakby właściciel nie miał czasu grzywy poprzerywać. 😉
A co do przekładania - to chyba zależny od konkretnego egzemplarza. Kucowi się zawsze przekładała połowa grzywy z górnej części szyi. Któregoś razu zadziałałam radykalnie i przełożyłam caluteńką grzywę na lewą stronę, to co się w ogóle nie przekładało też. Tydzień w kucykach (bo szybciej się je robi, niż warkoczyki i mniej wyrywają grzywę), a potem przestałam tykać włosy na jakieś 2-3 miesiące, aż urosły dłuższe. Od tego czasu wszystko się elegancko trzyma 🙂

Za to ogarnięcie jednostronności owłosienia u Jurka mnie całkowicie przerosło, nie działa absolutnie nic, dwie części grzywy po jednej stronie, reszta po drugiej  👀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 sierpnia 2010 17:11
quanta nie wybierasz się w moje strony  , mam taką jedną do przerwania  🤣  z którą ja sobie nie radzę  🙄 , a widzę że loczka masz opanowanego do perfekcji  😜
quantanamera  😍 piękny. Takiego loczka jakoś specjalnie się ścina? czy raczej grzebień szyi powinien być porządny i prosta grzywa sama się tak układa?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 sierpnia 2010 17:39
może ja coś źle robię z tym przerywqniem i dlatego moja młoda tak się buntuje. Dla jasności przerywanie polega na wyrywaniu , tak?
caroline, e tam, pewnie krypto anadaluzem 😁 😉

quantanamera, choćbym jajko zniosła to nie wychodzi mi taki loczek na Piorka szopie 🙁

bumbum, hmm to ciężko wytłumaczyć. Chodzi o to, żebyś spodnie włosy wyrywała, aż przerzedzisz grzywę...

Może ktoś znajdzie jakiś mądry filmik na youtube?
sporo takich tutoriali jest na yt 🙂



Quanta grzywka idealna!

co Wy wiecie o siwych włoskach, mój jest cały gniady w siwiźnie  😎

disco, wiem ale słówek mi zabrakło <wstyd i hańba>
Euforia_80 mój podobnie jak Twoja ma problem z przerywaniem. Nie da i koniec, rób co chcesz, on wychodzi i już... i ma taki busz, że szkoda słów... Ostatnio paradował w warkoczykach, żeby grzywę przełożyc na jedną stronę, po dwóch dniach już zaczyna wracać do poprzedniej pozycji... za gęsta jest żeby tak o leżała na jednej stronie... nie wiem co z tym robić... jakieś rady?

Jeszcze dorzucę zdjęcia (słabe jakościowo, ale musiałam je ciut powiększyć)
Od boku:

Od frontu:
hehe ja też zaczęłam od wpisania "horse grooming" 😉
nie nie, chodziło mi o to, że nie wiedziałam jak dużo takich filmików tam jest!

myk na koreczka na głowie
Mistrzostwo 🤔zok: I jak ten koń spokojnie stoi...
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 sierpnia 2010 23:09
myk na koreczka na głowie


super! i jaki prosty ten myk do zrobienia! 😍
niech no ja tylko dorwę fotografa... zaraz na Kaszusiu wypróbuję "myk" 🤣
Chciałabym twierdzić, że jest prosty 😁 ja nawet nie czaję sekwencji przeplatania pasemek...
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 sierpnia 2010 23:20
ej no, nie demonizuj! to tylko zwykły dobieraniec (warkocz francuski) zakończony zamiast gumeczki muliną/nitką. "myk' jest tylko w sposobie przewleczenia tej nitki do pierwszych splotów warkocza.
właśnie tego jak zakończyć warkocz mi brakowało, zeby zrobic taki piękny koreczek na głowie jak Michał robi Randonowi (wstawiałam fotkę parę postów temu; edit: jest tutaj http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,118.msg648969.html#msg648969), więc plotąc Kasza zakończyłam warkoczyk gumką:


...ale następnym razem... będzie z mykiem 😎
Do spraw zaplatania mam dwie lewe ręce. Zwykły warkoczyk jeszcze zaplotę i zwykle i tak jest on krzywy... może to wynikać ze znikomego doświadczenia w tej kwestii. Mój koń nie cierpi sie zaplatać, a że nie ma potrzeby toteż nie uskuteczniam takich zabiegów.
Choociaż Kaszkowy koreczek skłania mnie do podjęcia próby stworzenia czegoś. Tylko mamy busz a nie grzywę... wyjdzie cokolwiek na tym? (zdjęcia grzywy wstawiłam kilka postów wyżej, z tym, ze teraz jest po jednej stronie 'o tyle o ile'😉
U mnie było tak:

a zrobiło się tak i mi strasznie nie wyszlo🙁 :
Qanta - Piękny loczek. Ile ja bym dała żeby tak ściąć konia. Jestem totalnym debilem w sprawach fryzjerstwa  🥂
beromania to krzywe coś to Wasz irokez, tak?  🤣 Proponuję wyrównać  😀

A ja muszę przyciąć irokeza, jak przytnę to może wstawię jakąś fotkę.
deborah   koń by się uśmiał...
04 sierpnia 2010 08:40
[quote author=disco link=topic=118.msg666004#msg666004 date=1280785622]
myk na koreczka na głowie


super! i jaki prosty ten myk do zrobienia! 😍
niech no ja tylko dorwę fotografa... zaraz na Kaszusiu wypróbuję "myk" 🤣
[/quote]

tylko gdzie kupić takie szydełko?

edit
nasz czołowy koreczek z gumka wygląda tak:
zapytaj się lovely, ona gdzieś kupowała, chyba na allegro (ale jakoś inaczej się nazywa)
deborah   koń by się uśmiał...
04 sierpnia 2010 08:46
korsik, i to specjalny do korków jest?
nie specjalny, ale właśnie taki jak oni używają. On ma zmknięte oczko z taką klapką, która się otwiera jak szydełko wsadza się w grzywę, jak przeciąga się nitkę przez grzywe to oczko się zamyka

edit: taki do przedłużania włosów
[img]http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/11/64/63/05/1164630528[/img]
7zł
deborah   koń by się uśmiał...
04 sierpnia 2010 08:54
dziękuję
Mój w irokezie i bez (kiedyś) portretowo:


i pod siodłem:


Pozdrawiam 🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się