Kącik Ujeżdżenia

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 lipca 2009 14:03
No ale w zawodach nie-kucowych  na kucu może startować osoba jak najbardziej dorosła
KuCuNiO   Dressurponyreiter
28 lipca 2009 14:31
Tak właśnie.
MP, ME, PP są do 16 lat a resztę mogę jeździć.
MWiM do 18 chyba:-P
Kucunio ma duzego konia jeszcze prawda?
Więc spokojnie moze sobie jeździć kuce jeszcze + duzego konia.
Czyli nic nie traci i wszystko gra.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 lipca 2009 20:54
ok, mój błąd 😉
chcialabym zobaczyc tego kura 💘

Jest już Totilas na youtubie:


Miłego oglądania  🙂
on jest  niesamowity ...
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
31 lipca 2009 21:49
ciekawe ile by dostal gdyby poprawil lotne i step wyciagniety, hmm 92? albo i lepiej  😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 lipca 2009 22:20
I pomyślcie, że ten koń ma dopiero 9 lat i zaczął starty w GP na początku tego roku o ile mnie pamięć nie myli.
Pingwinów proszę o ocenę mojego konia pod kątem ujeżdżeniowym

jak dla mnie skoczko- wkkwisty to sie nadaje

co Wy sądzicie?

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 sierpnia 2009 08:28
Katka: mi się ten koń pobodba pod kątem ujeżdżenia , tak pod względem budowy jak i chodów - które widać że są takie jakie być powinny - obszerne, z pracującym zadem.
myslicie ze jechac na eliminacje do MPMK?
kon ma 4 lata
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 sierpnia 2009 09:23
pewnie że jedź na eliminacje.

A ten kłus na filmiku wygląda na taki b. elastyczny - jaki jest dla jeźdźca?
srednio wygodny, bo wybija...
az musialam siodlo ujezdzeniowe zalozyc czego nie lubie, bo w skokowym trudno wysiedziec 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
05 sierpnia 2009 12:35
katka, powinien byc bardziej rozluzniony i stabilny na pomocach, zeby startowac w eliminacjach wg mnie.  i zdecydowanie weselszy i bardziej dynamisczny galop.  zeby pokazac mozliwosci konia a na filmie troche zamiata nogami.
Tak z ciekawości.

Czy ten  koń wymaga ciągłego dźgania piętami?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 sierpnia 2009 13:50
Jest już Totilas na youtubie:



Szczęka mi opadła i nie mogę jej pozbierać  😲
Pingwinów proszę o ocenę mojego konia pod kątem ujeżdżeniowym

jak dla mnie skoczko- wkkwisty to sie nadaje

co Wy sądzicie?




Obejrzałam filmik: kapitalny konik, bardzo mi się podoba ruchowo, angażuje zad, wszystko fajnie, naturalnie jest surowiutki, i całe szczęście, bo ma 3 lata. To Twój konik?
budynio   powrót do świata dźwięków!
05 sierpnia 2009 14:14
Tak z ciekawości.

Czy ten  koń wymaga ciągłego dźgania piętami?


tak z ciekawosci, po co to złośliwe pytanie?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 sierpnia 2009 14:15
jak to 3 lata ? Nie 4?
jak to 3 lata ? Nie 4?


Naturalnie masz rację - 4 !
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 sierpnia 2009 14:25
a tak jeszcze wracając do kłusa.

Czy efektowny, pożądany w ujeżdżeniu kłus - zawsze wiąże się z niewygodą, nie wspominając o tym że ciężko taki kłus wysiedzieć np w dodanych chodach?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
05 sierpnia 2009 14:26
[quote author=guli link=topic=11.msg311511#msg311511 date=1249473167]
Tak z ciekawości.

Czy ten  koń wymaga ciągłego dźgania piętami?




tak z ciekawosci, po co to złośliwe pytanie?
[/quote]

budynio - jeszcze się nie przyzwyczaiłaś do komentarzy guli?  🙄
budynio   powrót do świata dźwięków!
05 sierpnia 2009 14:40
efka przyzwyczaiłam, samo mi sie jakoś napisało 😉
kon trafil do zajezdzenia do mojego znajomego, ktory, jak sie  okazalo ma bardzo mocna reke
przez dlugi czas bardzo ciezko sie z nim pracowalo, kompletnie nie chcial odpuscic
sama nie wiem jak go ustawiac, w tamtym roku jak pojechalam to powiedzieli mi, ze moj kon jest zbyt okragly, wiec tego jezdze bardziej do gory

poza tym pracuje jakos od 4 miesiecy, wczesniej byl kastrowany

co do pytania guli- pewnie masz racje, ale chce zeby aktywnie szedl do przodu, to pewnie stad

co do pytania guli- pewnie masz racje, ale chce zeby aktywnie szedl do przodu, to pewnie stad


Tylko , czy ten kon reaguje na działanie łydki?
 

Nie wiem, czy sama go będziesz pokazywac, czy ktoś inny.
Bo jak inny ,to może mieć problemy ze stosowaniem łydkowych pomocy.

Ale nawet jak sama, to wygląda to niezby ładnie..

Czy przylożenie  palcata  nie dałoby lepszych efektów?



ElaPe wracając do Twojego zapytania- oczywiście, że nie . Jeździłam kiedyś na świetnie ruszającej się klaczy, można powiedzieć nawet że wybitnie ruszającej i była MEGA wygodna, prawie nie chciało się anglezować. Z doświadczenia wiem że jest to bardzo indywidualna sprawa, ale nawet konie wybijające po odpowiednim trenigu- gdy koń rozluźni mięśnie grzbietu stają się dużo bardziej wygodne i myśle, że w przypadku konia Katki tak będzie, tylko musi stanąć na pomocach i być stabilny na kontakcie 🙂
guli mnie tam nikt nie bedzie ocenial 😉

na lydke reaguje, przynajmniej tak mi sie wydaje... ale ja rekreant jestem... 😉
Obrończyni Uciśnionych Koni Guli w Ataku. Przepraszam ale - idź sobie. 😉
[swoją drogą, mogę sobie komentować ile wlezie. 😉]
katka, ja myślę, że mógłby nadać się do ujeżdżenia. Ładnie się prezentujący, ładnie się rusza, a pewnie wybija, bo jest usztywniony, myślę, że w odpowiednim treningu można przecież wzmocnić jego mięśnie, popracować nad rozluźnieniem i te chody nieco "zmiękczyć". Przecież jest jeszcze młody.🙂
Swoją drogą, to ciekawe z tymi chodami. Dawno się zastanawiałam jaki też ten mój rumak będzie i... normalnie, kupowanie w ciemno się opłaca 😉 Mój własny rumak również całkiem nieźle się rusza, tyle, że jest nieco przymaławy, ale myślę, że mógłby się pokazać w ujeżdżeniu albo innym reiningu.. jest wygodny jak fotel. Fakt, nie można tu mówić o chodach wyciągniętych, ale jak na młodego konia, który dopiero uczy się chodzić pod siodłem pierwszy kłus na nim to była bajka. Głęboko, niewybijająco.... super. Zobaczymy jaki będzie "kontrolowany galop", bo ten niekontrolowany, mimo prędkości nadświetlnej też był fajny, takie miękkie patatajowanie.
A tak zmieniając temat: czy ktoś się wybiera na legię w sobotę?
ElaPe- mialam kiedy konia, ktory naprawde byl fajnie zrobiony, czesto byl bardzo wysoko notowany w ujezdzeniu. kiedys dla zabawy pojechalam na regionalki ujezdzeniowe i sporo powygrywal
do czego zmierzam- byl lekko przerosniety zadem i wysiedziec go- mimo super rozluznienia- bylo koszmarem
a ruszal sie naprawde bdb
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się