Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

FirstLight, gratuluje tytułu mistrza 🙂
podaj na pw maila to foty Ci wyślemy 😀 Twoje wyszły całkiem fajne a moje wcale 🤔 bo się siostra za bardzo stresowała moimi przejazdami 🤦
insanity  gratuluje!!! moj Trenero mowil, ze bylo db, fajnie, rowno!! i ze szkoda, ze ta ostatnia przeszkoda <? stojak? > bo bys byla na pudle- no i super sprawa, ze wynik taki db!
a wlasnie powiedzcie mi jak to wyszlo. ze takie..mhm srednie wyniki w seniorach mimo, ze ani wysokosc ani ustawienie parkuru jakies straszne nie bylo?
kurcze, co 1 h dzwonilam w trakcie swojego sedziowania jakie wyniki, jakie wyniki, jak Polka i Basia🙂
dziewczyny wysciskajcie  Polke ode mnie i przeslijcie buziaki od Drapka 😅, 🏇, ale sie ciesze, ze tak db Wam poszlo!

FirstLight ostrzegam, że foty nie są powalające ale obiecuje wysłać 🙂

Karla ja też jestem z dziewczyn bardzo zadowolona, byłoby pudło gdyby konkurencja z rozgrywki nie wjechała Natalce na parkur. W momencie gdy siostra podjeżdżała do ostatniej przeszkody którą był szereg, babka znalazła się między szeregiem z ścianą no i była zrzutka na pierwszym członie.

Poziom kiepski bo jeźdźcy typowo rekreacyjny, konie ratowały jak mogły ale dwa nawroty dobre zweryfikowały poziom uczestników. Szkoda mi było tylko Basi bo ładnie to wyglądało w pierwszym nawrocie.

e tam co niektorzy przeciez regularnie podkreslali, ( na forum takze)ze sa sportowcami😉 no prawie przez duze S😉

a Polka i Natala super- w sumie to ciekawe co by na to sedziowie powiedzieli jakbyscie im od razu protest zlozyli- wszak maja byc rowne warunki dla wszystkich ( ale pewnie pamietasz karetke z migajacym kogucikiem zatrzymana na scianie  na ktora jechalo sie wlasnie szereg w Gajewnikach- jakby Dr  zrobil tam stope  od razu bym polazla z buzia, a co! po wczorajszych zawodach zaprzegowych nauczylam sie baaaardzo wiele od zawodnikow😉 )
Strasznie sie ciesze, ze Pola i Natka tak fajniscie pojechali! moi ulubieni "lodzcy rekreanci"😉
a co dokladnie z Basia bylo w 2 przejezdzie? no i jak mozesz napisz kto Wam wyjechal ( na pw) to bedziemy i im wyjezdzac😉
insanity dziekuje !!! Zabawa byla super, nabralam ochoty na wiecej takich imprez    😉

Karla🙂 parkur byl bardzo przyjemny, bo to zawody dla amatorow. Wymiary takie jak co roku, wiec bez zaskoczenia. Gdyby nie ciezkie podloze, to nie mialabym na co narzekac.

Basia dzielnie walczyla, trzymalam kciuki do samego konca. Niestety, nie wszystkie konie sa stworzone do latania, a Basia wlasnie czuje sie lepiej w jezdzie plaskiej.
Kurcze no wlasnie Basi mi zal strasznie, bo widzialam ich trening w czwartek i  fajnie sie odbijala, z duuuuuzym zapasem i szlo fajnie, mimo ze u nas  jak pewnie zauwazylas "cos" sie stalo z podlozem po prawej stronie...
a podloze w LKJ chyba nikogo zaskoczyc nie powinno..caly czas takie samo- czyli do dupy- dlatego my tam raczej nie wystartujemy choc Drapacz i tak juz sciegien nie ma tylko wszczepy weglowe wiec nie ma co zrywac😉
Jesli chodzi o nasze podloze, to wystarczy przejechac jakims sprzetem, by rownomiernie rozniesc piasek, wyrownac, a ten nagromadzony przy prawej scianie zostanie rozlozony na reszte placu.

Co do ŁKJ- towego, to zaskoczeniem bylo dla mnie bloto. U nas suchutko, wiec blednie zalozylam, ze wszedzie jest tak fajnie. A tu mokro i grzasko. Balam sie wywrotki, tym bardziej, ze Brusiek mocno galopuje do przodu, dlatego tez rogrywka jechana na okraglo, a i tak czas patrzac na konkurencje nie najgorszy.
Insanity, gratki wielkie! Widziałam wyniki i kurde o włos! Teraz żałuję, że nie pojechałam i nie kibicowałam.
Sama pamiętam jakie to są emocje, bo w 2005 startowałam i zdobyłam nawet złoty medal w juniorach 😀 emocje były ogromne i wspominam to bardzo miło. W ogóle ja polecam wszystkim, którzy nie mają jeszcze licencji starty na imprezach tzw "amatorskich" np MPA w Toruniu, są fajne nagrody, ogromne emocje,a poziom czasem zaskakujący...zarówno niski jak i wysoki.

A odnośnie podłoża...W zeszłym roku mój tata próbował swoich sił w seniorach i zaliczył na błocie wywrotkę z Indirą 😉

Dziewczyny wrzućcie więcej zdjęć !!!
Kto był na mistrzostwach regionu w Gajewnikach i zda mi relacje :kwiatek: ???? Jestem tak strasznie spragniona wieści że aż po raz pierwszy napisałam coś na tym forum  🙂 😉 Więc proszę, błagam 🙇 niech ktoś coś dla mnie napiszę !!!!
Paulina Jassa mistrzynia!! kapitalny, ladny stylowo przejazd- w porownaniu do niektorych to po prostu stylowka na pol pkt😉
Wielkie gratki dla Pauliny !  😅

Ja co prawda nie byłam i nie widziałam przejazdu, ale mogę wierzyć Karli na słowo, bo wiem jak fajnie Paulina jeździ i ile pracy wkłada w treningi 🙂

Ta informacja jest jedną z nielicznych które wiedziałam. Wielki  👍 dla Pauliny i Ciasteczka  😅
A Karla mogłabyś podać, o ile wiesz, pierwsze trzy miejsca z każdej kategorii, Prosze 🙂
ada ostrowska, basia kollar i monika daniel
paulina, chyba kubiak i strzechu- nie pamietam ktore miejsca chlopaki mieli
reszty niestety  nie znam, bo sekretarzowalam na zaprzegach:/
O to super 😀 gratulacje dla Ady i Moniki im także wiernie i telepatycznie 😉 kibicowałam. Teraz tajemnicą są dla mnie tylko juniorzy młodsi, ciekawe czy i tym razem znajdą się na podium moi faworyci 😅
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 października 2010 15:37
Karla ale jak elegancko wyglądałaś 🙂
To ja dodam że w juniorach młodszych powtórnie wygrała Asia Grabowska  😀 więc ja jestem zachwycona wynikami z każdej kategorii 😅 😅 😅
tia ale jak zmarzlam😀
powiedzcie mi kiedy u nas w regionie sa jakies uj zawody?
Jakiego weterynarza z waszego województwa polecacie do TIV'a ?
Szpotanskiego
Ada   harder. better. faster. stronger.
11 października 2010 17:49
Czy ktoś może podać namiar na pralnie, która przyjmuje czapraki do prania ?
Sorki że tutaj ale admin ciągle mnie przegania z moim programem, a ja tylko chce by pzryszło jak najwiecej ludzi.

Serdecznie zapraszamy
na IV Obchody Dnia Świętego Huberta  w Łęczycy,
które odbędą się  w dniu 23.10. 2010 roku
W programie :   

Kościół oo Bernardynów w Łęczycy
10.00 – 10.45 – Msza Św. Hubertowska
10.45 – 11.00 – Przemarsz korowodem ulicami miasta na Plac Kościuszki (przed budynek Starostwa)
19.00 -  Koncert muzyki Par Force i organowej
Plac Kościuszki 1
11.00 –Rozpoczęcie święta, powitanie gości
11.15 – Ślubowanie, nadanie sztandaru, wręczenie medali
11.4 5 – Koncert zespołu „Tompes de Polotne”
12.00 – Pokaz z udziałem koni „Konno przez wieki”
12.20 – Prezentacja ras polskich psów myśliwskich
12.30 – Prezentacja sokołów i ptaków łowczych
12.40 – Koncert zespołu „Trompes de Polotne”
12.50 – Prezentacja ras  psów myśliwskich
13.00 -  Pokaz umiejętności  psów myśliwskich
13.10 – Prezentacja ptaków łowczych
13.30 – Rozstrzygniecie konkursów, wręczenie nagród
13.50 -  Pożegnanie gości, zakończenie imprezy na Placu Kościuszki, zaproszenie do udziału w dalszych uroczystościach Przejście korowodem do Gospodarstwa Agroturystycznego
Łąki Tumskie – gospodarstwo Agroturystyczne „W wiejskiej Krainie Boruty”
12.30 -  Gry i zabawy cz .I
13.00 -  Konny konkurs w skokach przez przeszkody dla dzieci
13.30 - Gry i zabawy cz. II
14.00– Konny konkurs w skokach przez przeszkody dla dorosłych
14.30 – Bieg konny za lisem
15.00 – Zakończenie biegu, wręczenie nagród, prezentacja koni
18.00 - Ognisko (Gospodarstwo Agroturystyczne „W Wiejskiej Krainie Boruty)   
Inne atrakcje: ognisko, przejażdżki bryczką, pokazy sokolnicze, pokazy łucznicze
i rycerskie, gry, zabawy  i konkursy ekologiczne  z nagrodami, degustacje, kiermasze
rękodzieła i kolekcjonerskie  wiele innych niespodzianek
       
W imieniu organizatorów
                                                                                                                          Starosta Łęczycki

                                                                                                                      Wojciech Zdziarski


🙁 Dla tych, którzy pojawiają się na jazdę w Centaurze- stajnia zamyka rekreację. Jak dotąd została sprzedana Homola, teraz, jedna z dziewczyn decyduje się nad Folderem i Nirwaną. Tak więc mam do Was pytanie- czy znacie stajnie, rekreacyjne, które możecie polecić od serca? W promieniu 20 km. od ul. Augustów. (pogranicze widzewa z janowem/olechowem).
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 października 2010 20:56
W tamtych okolicach masz http://stajnia-zbyszko.pl/index.php. Może Ci się spodoba.
koniara czy Homole kupila Monika?
kermit   Horses horses everywhere ..
20 października 2010 08:45
Ooo Homola i Nirwana - pamiętam te klaczki  😎
Czy Nirwana wciąż taka ustawiająca się zadem przy wejściu do boksu ?  😀iabeł:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 października 2010 09:36
kermit, Przypadkiem nie stała u p. Zdzisia w Zachodzie?
kermit   Horses horses everywhere ..
20 października 2010 09:45
No Centaur to nic innego jak dawny Zachód na Zgierskiej więc u p. Zdzisia  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 października 2010 09:52
Aaaa, to już wszystko jasne 😉. Nirwana to Nirwana - zawsze dzika była 😉
Nirwana w takim razie strasznie się zmieniła- aniołek w boksie, grzeczna podczas czyszczenia i siodłania. No i fakt, jeszcze ponad pół roku temu, kiedy wchodziłam do niej do boksu to ustawiała się zadem do drzwi. Teraz już tak nie jest, na szczeście.  😉

karla🙂 nie wiem, kto kupił Homolę.
I nie zazdroszczę temu komuś.  🤣
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 października 2010 14:08
koniara788, pamiętam, że w starym zachodzie jeszcze lubiła straszyć zębami i często się szczurzyła. Ale to tylko było takie straszenie na pokaz w sumie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się