Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

o P.Domagałę też znam 😀 miałam z nim 2 treningi  😎
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 stycznia 2015 16:35
A P. Domagała to jeszcze trenuje?
W 2014 prowadził treningi.
i to na pewno jeszcze w drugiej połowie 2014 roku.
Rudosław , przynajmniej wiemy jak spędzasz czas wolny. To czemu Cie to interesuje? ❓


A dlaczego ma nie interesować? Przeglądam oferty stajni bo noszę się z zamiarem kupna ot co. A nie wiadomo gdzie życie poniesie - a raczej praca. Może być różnie.
rudoslaw, a ja myslałam, że już jesteś właścicielem kasztanowatego "Sławka" 😉
Masz absolutną rację, zamiary można mieć, życie  rozczarowuje (nagatywnie i nie), płata figle i trzeba mieć rozeznanie. Pytasz, wiesz więcej. A głupich pytań nie ma. A jak Cię skieruje po Piotrków Tryb., zapraszam.
rudoslaw, a ja myslałam, że już jesteś właścicielem kasztanowatego "Sławka" 😉
Masz absolutną rację, zamiary można mieć, życie  rozczarowuje (nagatywnie i nie), płata figle i trzeba mieć rozeznanie. Pytasz, wiesz więcej. A głupich pytań nie ma. A jak Cię skieruje po Piotrków Tryb., zapraszam.


Będę pamiętać 😉
Czy dysponuje ktoś może kontaktem do stajni na Zdrowiu (przy parku)? Dokładny adres albo numer telefonu?
Nie miałam pojęcia, ze tam jest jakąś stajnia. Wiem, ze niedaleko na Konstantynowskiej w stronę Konstantynowa jest prywatna i dalej w kierunku Szczecińskiej są też stajenki. Ale przy samym Zdrowiu to nie znam teraz.
jagoda1966, a gdzie na Konstantynowskiej jest stajnia i dalej w kierunku Szczecińskiej? Pierwsze słyszę.
na zdrowiu od paru lat są prowadzanki. konie trzymane są w parku (ogrodzona siatką działka, nie wiem jakie warunki). W zeszłym roku w lato, pasły się na trawniku puszczone prawie pod samym wejściem do lunaparku (widok wart upamiętnienia, nawet chyba zrobiłam parę fotek dla potomności😉. Widziałam ogłoszenia o sprzedaży rozwieszone na drzewach więc interes chyba umiera. Niestety telefonu nie posiadam.
Kahlan na Konstantynowskiej w stronę Konstantynowa, od świateł z Krakowską jakieś 500 m, po prawej stronie. Prywatna, wypasiona stajnia, kilka boksów, dosć spory teren, kiedyś tam byłam na jakimś pokazie konnym z okazji urodzin Pana domu 😉 Stajnia w okolicach Krakowskiej w stronę Szczecińskiej to mam na myśli Konie na nieboskłonie, ale oni tam latem tylko są, od ulicy Złotno jakoś 🙂
Oprowadzanki na Zdrowiu to ja się zgadzam, sama jak byłam berbeciem to tam pierwszy raz w życiu na koniu siedziałam 🙂, ale stajni to tam chyba jednak nie ma żadnej.
jagoda jeżdżę codziennie Konstantynowska/Krakowska do pracy, mieszkam tam od urodzenia i 500 m od tegoż skrzyżowania, na ul. Konstantynowskiej nie ma nic wypasionego, ani domu, ani tym bardziej stajni.  🤔
coś dokładniej? jest to przed skrętem w Krańcową? za? (jadąc od Krakowskiej)
No tak dokładnie to ja tego nie pamiętam, taki okazały płot, biały wtedy był, spore drzewa. Spróbuje nz google maps znaleźć, bo byłam tam na pewno 🙂 Od ulicy dom, w głębi właśnie stajnia i wybiegi, ujeżdżalnia.
może to było kilka kilometrów dalej, już w Konstantynowie Łódzkim? tam to prędzej by to było możliwe, bo tam są spore wille.

bo skręcając z Krakowskiej są jakieś starawe domki/kamienice, a za Krańcową są tylko pola, potem rozpadające się budynki PGRu, a dalej to już tylko Brus i zaczyna się Konstantynów....

dawaj znać. wiem, że na Złotnie była prywatna stajenka, ale też nie w okazałym domu no i kawałek od Konstantynowskiej. 😉
Kiedyś była stajnia za Brusem, prywatna, przy jednym z centrów ogrodniczych. Właściciel miał tam kilka arabków. Może o tym mowa?
jagoda1966, ależ ja nie mówię ze jest regularna stajnia ale przez całe lato konie stoją na wygrodzonym siatką terenie (jakieś zaplecze restauracji) i nie dojeżdżają jak to było dawno temu. śpią pewnie w jakieś stajni prowizorycznej. A "wypasane" były na zwykłym trawniku przy alejce 😉
Kahlan masz rację, przeleciałam na street view całą Konstantynowską i rzeczywiście ten dom jest dopiero za tablicą Konstantynów Łódzki. Jednak pamięć jest zawodna, jakoś bliżej mi się to wydawało 🙂

Nymeria pytanie było o kontakt do stajni na Zdrowiu, a tam jako takiej nie ma. To miałam na myśli o tym pisząc 🙂 Kilka lat temu jeździłam z koniem do Teatru Muzycznego, na kilka dni tam czasem zostawał, a to nie jednak nie oznaczało, że jest tam stajnia. Ja to tak rozumiem 🙂
Ponawiam, może ktoś coś wie. Kutno i okolice. Szukam stajni lub prywatnej osoby, która prowadzi jazdy na swoich koniach.
w Łodzi w Decathlonie czapraki 50zł 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 stycznia 2015 20:14
A byłam w weekend i wszystko było w normalnych cenach...  😵

Wykończę się. Które? Te najzwyklejsze są przecenione?
cały kosz był różowe,te błekitno-brązowe, czarne i brązowe
http://www.decathlon.pl/czaprak-riding-brzowy-id_8009768.html
hm, na stronie wyświetla się normalna cena, 110 zł... trzeba się chyba przejechać. 😉
dzięki za info. :kwiatek:

jagoda1966, no tak, tam dużo większe prawdopodobieństwo, że coś małego jest 😉
.
w najbliższych okolicach Łodzi egzaminy organizuje chyba tylko ŁKJ, więc trzeba śledzić ich stronę lub facebooka, a na pewno podadzą informację o planowanym egzaminie. 🙂 na chwilę obecną cisza w całym woj. łódzkim, na stronie PZJtu też nie ma informacji.
W zeszłym roku organizowali tez egzaminy w Bogusławicach, może w tym roku coś więcej się tam w tym kierunku zadzieje.
W naszym województwie to nadal jest nisza, aż trudno uwierzyć, że nie ma ośrodków zainteresowanych organizowaniem egzaminów na odznaki.
i że tak na dobrą sprawę są tylko 4 ośrodki jeździeckie, które organizują zawody. No dobra, 3 regularnie...

edit: a o znalezieniu jakiś fajnych szkoleń nie wspomnę.  w zeszłym roku było z Kubiakiem i od tego czasu cisza i kto wie, czy ktokolwiek cokolwiek jeszcze kiedyś zrobi. :/

EDIT2: clover, widzę, że masz ogromne ciśnienie na odznakę i pytasz nawet w wątku warszawskim. skoro odległość przestaje dla ciebie grać rolę to odznaki masz obecnie w Wolicy (od łodzi ok 100 km). odznaki masz w dniach 31.01, 07.02., 14.02., 21.02 i 28.02. (na koniec każdego turnusu zimowisk)
W Aromerze w Warszawie odznaki są co miesiąc.
w Łodzi w Decathlonie czapraki 50zł 🙂


Teraz dopiero dopatrzyłam. Nie wiecie może czy jeszcze są ? 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się