Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Pierwsza moja mysl- oni nie potrafia anglezowac  😁
subaru2009, farmazony piszesz ty. I ty syfisz - nie tyle wątek, co - ludziom.
Starałam się być grzeczna, wymieniałam też pozytywy, ale skoro ty tak - to czemu ja nie mogę?
Spróbuj wytknąć choć jeden "farmazon" - jak ja tobie wytknęłam (niejeden).
Jeszcze ci wyjaśnię, skąd mi się wzięło "natchniona, oświecona". Bo mam dobrą pamięć. A kto nie ma - zawsze może sobie sprawdzić historię twoich wpisów.
Jednak szczerze życzę ci powodzenia. Twoim podopiecznym także.

rosek0, ano tak to wygląda, że nie potrafią. Trudno przejść do porządku dziennego nad niezgodnością ruchów ciała z ruchem konia.
Pierwsza moja myśl-strasznie smutno to wyglada 🙁


Bardzo, bardzo smutno...
Ohwell, dobrze, że mój koń ma predyspozycje do poprawnego ustawienia i właściwego ruchu.  😎
A mi się podoba ten siwek z filmu  💘. Wygląda na takiego przyjemnego i maga łatwego do jazdy, pomijając jeźdźca. 😉 jakby pojechać aktywniej, na kontakcie.. 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 kwietnia 2015 13:59
[quote author=ciemny pastuch link=topic=107.msg2347053#msg2347053 date=1430264448]
Ja ogólnie jestem przeciwny zalecaniu napinania czegokolwiek. Często uczniowie, którym mówi się o napinaniu jakichś mięśni, napinają nie to , co trzeba.Potem mamy taki widok :

Niby dosiad jest poprawny, ale w oczy rzuca się sztywność.

Naprawdę uważasz to za niby poprawny dosiad?!  🤔
W ogóle, to w jakim stylu oni jeżdżą? To wygląda jak jakieś pomieszanie westu z nie wiem czym.  😵 Na ten "galop" to ja w ogóle nie mogę patrzeć.
[/quote]

tak jak tytuł filmiku: to jest dyscyplina "Hunter Under Saddle"

Generalnie nie ma w tych Hunterach jazdy pełnym siadem tylko w czymś na kształt półsiadu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2015 14:03
A mi się podoba ten siwek z filmu  💘. Wygląda na takiego przyjemnego i maga łatwego do jazdy, pomijając jeźdźca. 😉 jakby pojechać aktywniej, na kontakcie.. 😉


Lena, taki jest cel konkurencji - pokazać łatwego, przyjemnego do jazdy konia, bezpiecznego i posłusznego.
I nie wiem co w tym takiego smutnego szczerze mówiąc. Nie żebym była miłośniczką konkurencji technicznych a tym bardziej english, ale ja tu nic zdrożnego nie widzę. Tylko nie można tego oceniać miarą ujeżdżenia i skoków 🙄
No Napisałem, że dosiad jest NIBY poprawny, w sensie, że zachowuje formalne kryteria poprawności. Gdyby porobić zdjęcia z przejazdu, dosiad wyglądałby dobrze- prosty tułów, zachowana linia ręka-wodza, siedzenie w najgłębszym punkcie siodła itd......
Nie sądzę, aby te konie miały słaby ruch- w sensie obszerności, bo AQH, podobnie jak folblut ma ruch z reguły płaski. One są w taki sposób jeżdżone- w założeniu koń powinien poruszać się w spokojnym tempie. W założeniach konkurencji koń powinien poruszać się z dość długim wykrokiem, ale podobnie jak bywa w klasycznym ujeżdżeniu trochę przepisy sobie a praktyka sędziowska sobie. Gdyby te konie były jeżdżone z większą energią to i wykrok byłby dłuższy, i byłaby wyraźniej zaznaczona faza lotu. W konkurencjach "Hunter" nie ma chodów zebranych- są tylko robocze (choć bardziej by tu pasowało określenie "skrócony"😉 i wydłużone (Extended) czyli coś, co w założeniu odpowiada czemuś pomiędzy tempem roboczym a pośrednim w jeździe klasycznej, lecz w swobodnym ustawieniu, z potylicą nieco powyżej kłębu. Teoretycznie ma to być taka "baza" do pracy z koniem "skokowo-terenowym". Że przybrała karykaturalną formę , to inna sprawa.
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2015 14:30
Dla wnikliwych, angielskich klas jest od ciula w aqha, ja się w nich kompletnie nie orientuję, ale skokowe są chyba 4 różne? Jakoś tak :P I w każdej oceniane jest coś innego
Hunter Hack (chyba coś na wzór Western Horsemanship/Hunt seat equitation ale z przeszkódkami)
tu widać ten niby półsiad o którym pisała Ela
I Equitation Over Fences


przeważnie te same konie chodzą i przeszkody i huntery z wcześniejszych filmików, czasem jeszcze Pleasure i WHS

najśmieszniejsza jest ta sama forma konkursu ale... w zaprzęgu 😀 amerykanie są odjechani  🏇


dla porównania - szybciej biegające aqh :P
https://vimeo.com/80692695
Sorki, ale nie mogę patrzeć na te zwisające głowy jak jeden mąż  🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2015 14:40
palemka, dzięki bogu mamy różnorodność konkurencji jeździeckich i nikt nie jest skazany na coś, czego nie lubi 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 kwietnia 2015 14:41
zgłupieć idzie od nadmiaru tych ichniejszych dyscyplin.
smartini ja nie piszę niczego złośliwie 😉, szczerze mówiąc nawet bym chciała mieć takiego konia do jazdy w teren, tylko taka chmara koni tak chodzących działa na mnie lekko przytłaczajaco 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2015 14:46
ale ja też nie jestem złośliwa 😀 serio cieszy mnie ogólna różnorodność bo każdy ma swoje poletko które lubi. Mnie specjalnie nie kręcą techniczne konkurencje pomijając skrajną wygodę jeżeli chodzi o jazdę na takich koniach ale jeszcze mniej kręci mnie ujeżdżenie czy hsj

Ela, ja się cieszę że u nas AQHA ma mały obszar funkcjonowania, już i tak jest tego sporo a gdyby mieć pełną gamę.... nie chcę wiedzieć jakie by zamieszanie było xP
Już teraz jest AQHA i NRHA i coroczne drobne zmiany w przepisach doprowadzają nam biuro zawodów do szału  😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 kwietnia 2015 14:49
mi się te QH w ogóle nie podobają, w większości są to przebudowane zadem, krótkonogie kurduple o miniaturowych kopytkach. Nic dziwnego że każdy szanujący się sportowiec niewestowy i nie tylko (którego stać na to) kupuje normalne konie w Europie, bo tu myśl hodowlana skupia się na hodowli jakichś dziwadeł.
Ale się uśmiałam na tych zaprzęgach  🤣
a może ja sobie przyszłe źrebaki AQH pooprzęgam? Chyba mnie zafascynowało!
kenna, mięśnie Kegla otaczają pochwę i cewkę moczową.


Otóż nie. Mięśnie Kegla obejmują cewkę, pochwę i również odbyt. Chodziło mi o to, że jeśli zrobię tak, jak subaru radziła i rozluźnię odbyt, to nie do końca umiem ocenić, czy rozluźniam sam zwieracz, czy też ogólnie mięśnie dna miednicy (czyt. mięśnie Kegla). W każdym razie ta rada jest dla mnie zrozumiała, skuteczna, działa na rozluźnienie w siodle, natomiast żadnych wpadek fekalnych nie zanotowano (ponieważ jak już wcześniej zauważono napięcie samego mięśnia zwieracza odbytu jest od nas w dużym stopniu niezależne) 😉
mi się te QH w ogóle nie podobają, w większości są to przebudowane zadem, krótkonogie kurduple o miniaturowych kopytkach. Nic dziwnego że każdy szanujący się sportowiec niewestowy i nie tylko (którego stać na to) kupuje normalne konie w Europie, bo tu myśl hodowlana skupia się na hodowli jakichś dziwadeł.


budowa rasy wynika z tego, do czego została wyhodowana. Żaden koń rasy nie-QH nie zrobi slid stopu czy spinna tak dobrze, jak to zrobi AQH. Proste. Kazdy szanujacy się westowiec kupi tylko i wyłacznie AQH, i to nie w Europie tylko sobie ściągnie konia z USA. Chociaz rzeczywiscie, hodowla AQH kuleje pod względem kondycji kopyt AQH i to jest jedyna rzecz, która mi się u nich nie podoba...

btw - a klasy pleasure są super, kto nie startował ten nie wie jaka to fajna zabawa 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2015 16:18
fender, do tego dochodzi różnorodność wewnątrz aqh. Na koniu z linii pleasurowej nie zrobisz sliding stopu a na koniu do cuttingu nie pojedziesz pleasure. Proste jak budowa cepa.
Więc oczywiste jest, że jak ktoś chce skakać Grand Prix to kupi w europie konia rasy, która się do tego nadaje.
Jak ktoś będzie chciał strzelać capriole, to kupi andaluza. W Hiszpanii.
A jak ktoś będzie chciał startować w konkurencjach westernowych to kupi aqh/aph w stanach.
Nie wiem o co Ci Ela chodzi ale twierdzenie, że osoby startujące w konkurencjach west nie są szanującymi się sportowcami (bo to wynika wprost z twojej wypowiedzi) jest krzywdzące. Możesz nie lubić tych koni, mogą Ci się nie podobać ale zagalopowujesz się.
Jak mi się nie podobają xx i nie kręcą mnie skoki to nie twierdzę od razu, że skoczkowie są beznadziejnymi sportowcami. Trochę szacunku...

Kopyta też zależą od linii, Smarty mają lepsze, Gunnery gorsze (strzelam). Z tych aqh które znam, a znam ich sporo, niewiele miało te mikrusie kopytka, także katastrofy od tym względem też nie ma.
Budyń ma np slidery 5tki, gdzie normą jest 2-3 .....  🙄 i się wszyscy śmieją 😀 ale on generalnie wyrósł ogromny jak na aqh


fender, co do pleasure to zależy :P ja startowałam, ba startuję sporadycznie (schoolingowo) i nawet mam jakieś tam osiągnięcia ale nadal mnie to nie kręci :P Już wolę whs
w Harmony Farm stoją i AQH i konie innych ras, kiedys wlasnie porównywalismy kopyta z włascicielami nawzajem i stwiedzilismy zgodnie, ze AQH mają najgorsze, a najlepsze araby (po prostu książkowe) i jeden folblut. A AQH są świetne na majówkowe przejażdżki, spokój, luzik, niezaleznie czy jedziemy przez łąke, czy tuż przy ruchliwej drodze 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2015 16:37
Je uwielbiam aqh za ich charaktery, mam jednego już już każdy następny koń będzie aqh  🙄
Czy tylko mi się nie wyświetla?  👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2015 16:52
ja też nie widzę
teraz?
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2015 16:55
eee... no koń, i?
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 kwietnia 2015 16:56
Dziwadło:
https://www.pinterest.com/pin/525302744007813765/
😜 😜 😜

Pradziadek "mojej" glutki  😜

edit: za dużo "pra"  😁
A czemu dziwadło?
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2015 17:00
albo ja nie chwytam zdjęcia albo Pastuch pije do tego, że wg Eli hodowla w USA jest beznadziejna a ten koń zapewne jest hodowli amerykańskiej? Tak?
Bo jak nie to już kompletnie nie rozumiem o co wam chodzi xD
bardzo fajny AQH, super zad, nie wiem, co w tym dziwnego  🤔
kenna, litości! "Dna miednicy", nie "dna macicy" 🙂.
Subaru twierdziła, że da się mieć rozluźnione pośladki a zaciśnięty odbyt, a to jest niemożliwe. Przy czym pozostaje pytanie co to właściwie znaczy "zaciśnięty odbyt". Na moje to odbytu nie da się zacisnąć, można jedynie zwieracze. Mięśnie Kegla można zacisnąć (w przedniej części) przy rozluźnionych pośladkach.
Wiesz, można się umówić, że "bujum" oznacza x. I kto przyjmie konwencję, będzie reagował na "bujum".
Jeśli jest jakikolwiek sens w powszechnej edukacji, to taki, żebyśmy wszyscy operowali podobnymi konwencjami, a nie ustalali hasła typu "bujum".
Subaru twierdziła też inne rzeczy, sprzeczne z powszechną wiedzą o anatomii. Owszem, może nawet twierdzić, że człowiek nie ma kręgosłupa - i pewnie znajdzie się ktoś, komu takie ujęcie sprawy "pomoże". Osobiście nie wyrażę zgody, nawet przemilczeniem, na takie cuda wianki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się