strzemiona

No to ja mam już Tekna flexi :-) polecam, wogóle nie bolą mnie kolana po jeździe w nich  💃 skoki na razie zawieszone, bo koń był nastawiany, ale po płaskim ekstra :-)
Zdecydowałam się, kupuje schockemohle titanum  😍 to juz pewne ale i tak proszę o opinie. Wie ktoś gdzie najtaniej kupię ?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
29 grudnia 2015 08:16
Moon   #kulistyzajebisty
29 grudnia 2015 08:38
Też mnie intrygują :P Zwłaszcza, jakby się okazały cięższe od JINów to by było w ogóle super 😉
Perlica, ja też mam te Tekny (dwa komplety nawet) i są świetne. Wielokrotnie polecałam je w tym wątku.
CZy jest jakas roznica (poza cena) miedzy Composisti Profile a Compositi Profile Premium?  😡
Heeej!

Mam pytanie odnośnie strzemion prestige.
Czy jest jakaś ogromna różnica w jeździe w prestigach a w compositi reflex?
Które bardziej polecacie?
Magnesium czy silk?
Gdzie jest większa przyczepność?
Czemu na niektórych zdjęciach silki są z metalową tarką, a raz z plastikową?
Zmienili coś?
ushia   It's a kind o'magic
01 lutego 2016 11:30
ogromna - w strzemionach prestige umiem pojechac duza runde, w compositi tylko LL mi wychodzi

nikt ci nie powie czy lepiej ci sie jezzi w ciezkich magnesium, czy lekkich silkach :/

a jak masz problem z wypadajacymi strzemionami to nie szukaj magicznie trzymajacych wkladek tylko popraw dosiad
Boże nie szukam magicznie trzymających wkładek, bo strzemiona mi nie wypadają i raczej nie mam z tym problemu.
W compositi nie jeździ mi się źle, ale jak wsiadłam w Jinach to odrazu wygodniej mi się jeździło.
Pytam, bo różnie to ze strzemionami bywa  🙄
ma ktoś może plastiki z horze, konkretniej te: http://www.gnl.pl/strzemiona-plastikowe-horze.html
Wie ktoś może ile mm mają te otworki na puślisko?
Bede wdzięczna też za opinie użytkowników 😀
Moon   #kulistyzajebisty
11 lutego 2016 07:31
Ma ktoś porównanie zwykłych JINów do do JIN EVOL?


Są cięższe/lżejsze?
[b]Moon[/b Ja posiadam oba modele. Evol są lżejsze od zwykłych jinnów, noga też lepiej się w nich trzyma. W tych zwykłych stopka z czasem nie jest już taka ostra i przyczepna, znów w evolach mniej podatna na wycieranie. Evole też są trwalsze ( ponieważ koloru nie tracą dzięki temu że są plastikowe ) 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
11 lutego 2016 09:14
Bacik90, dzięki bardzo za opinię.
Łudziłam się, że okażą się jednak cięższe, lubię ciężkie strzemiona, kurdę :P
A które strzemiona są najmocniej amortyzujące? Na zwykłych jazdach/ treningach nic się nie dzieje, ale wystarczy dłuższy teren (powiedzmy 2 h) i boli mnie lewy staw skokowy..
lenalena, gięte, czyli np. Tekna
Moon  najcięższe jakie mam to prestige magnesium z ciężkimi wkładkami oraz FreeJump 🙂 ( oczywiście pomijając system4 sprengera i bow balance )
Np. w siodle ujeżdżeniowym mam wpięte zwykłe metalowe sprengery anodowane na czarno ( mają czarny kolor z połyskiem ) też całkiem ciekawe ale chyba niedostępne w pl.
A z szerszą stopką i ciężkie to może metalowe jakieś? Kiedyś gdzieś widziałam takie, wyglądały troszkę jak jinny ale były bardzo ciężkie. Jak znajdę link to podeślę 🙂
Ja też właśnie szukam jakichś cięzkich strzemion, z szeroką stopką. I nic...
Moon Olson a te? Takie widziałam ale srebrne ( nie wiem z jakiej firmy ) i były ciężkie  👀
http://www.gnl.pl/mosiezne-strzemiona-equi-theme.html
Moon   #kulistyzajebisty
11 lutego 2016 16:58
Bacik90, właśnie na magnesiumy się czaję, muszę dorwać kogoś kto by mi pożyczył na jedną dwie jazdy, bo chciałabym przetestować czy będzie między nami chemia ;-) Całkiem git skakało mi się w zwykłych reflaxach plastikowych, chciałabym potestować jeszcze kilka modeli i potem wybrać coś.
Obecnie mam Sprengery zwykłe i kocham je miłością wielką, jednak chyba "dorosłam" stwierdzenia, że w nie elastycznych strzemionach mam po prostu o wiele lepsze oparcie. :P
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 lutego 2016 09:09
Moon a Schockemohle/Lorenzini?
Moon myślę że magnesium będą Tobie odpowiadać bo są na prawdę wygodne - znów wkładka z tarką robi swoje. Ale strasznie się niszczą ! Odpryskuje lakier - nawet sam od siebie bez uderzenia ! Jedyny ratunek to kupić później czarny albo srebrny spray i  je poratować. Ja kupiłam te karbonowe Magnesium bo myślałam że będą lepsze - niestety dzieje się to samo. Cena jest kosmiczna...
http://www.animavet.pl/prestige-strzemiona-a31-mg-carbon.html
Moon   #kulistyzajebisty
12 lutego 2016 12:17
lusia722, niestety są prze-paskudne, mimo mnogości kolorków, mój pedantyczny mózg by nie podołał temu :P

Bacik90, właśnie widziałam używki czas jakiś temu na rv, ale w strasznym stanie, więc faktycznie może być z nimi problem jak w JINami. Za taką cenę to jednak mogłyby być bardziej trwałe :-/
wnorowska ja mam te compostiti reflex co masz na tym pierwszym zdjeciu czarne (tylko ze mam z niebieska wkładką) róznią się od tamtych drugich tym ze mają szersza stopkę mi się w nich bardzo dobrze jezdzi, a te na drugim zdjeciu ma moja kolezanka jej sie dobrze jezdzi na takich z waska stopka ja jak wsiadłam na jej siodło to te strzemiona troche mi się jakby  w stope wbijaja. Poprostu moim zdaniem jest troche za wąska stopka, ale jak kto woli.
oba modele są bardzo lekkie i wytrzymałe. Noga się nie ślizga nawet jak ma sie buty od błota.

Czy gdzieś da się jeszcze kupić Silki? Ewentualnie inne strzemione, w których sztyblety nie będą się ślizgać (teraz mam alumnioniowe HKMy w typie Jin Stirrup, ale po roku ta metalowa tarka się stępiła i jest zwyczajnie śliska).
A które strzemiona są najmocniej amortyzujące? Na zwykłych jazdach/ treningach nic się nie dzieje, ale wystarczy dłuższy teren (powiedzmy 2 h) i boli mnie lewy staw skokowy..

Mam ten sam problem ze stawem skokowym i mimo, że pojechałam w teren 2 godziny w bow balancach, nogi mi odpadały. Daj znac jak coś przetestujesz  :kwiatek:
Jak myślicie, opłaca się kupić strzemiona FreeJump? Czy może lepiej Compositi Reflex? Jak wygląda zawijanie strzemiona FreeJump po jeździe?
doloruu, jeśli masz zwykłe puśliska i je podciągniesz na górę, to one odstają na boki, ale da się to poukładać 😉
Zresztą, poza tym, że noga w nich nie utknie przy ewentualnym upadku, to nie jeździ się w nich jakoś inaczej niż w innych strzemionach z szeroką stopką. Taki fajny bajer 😉
doloruu, jeśli masz zwykłe puśliska i je podciągniesz na górę, to one odstają na boki, ale da się to poukładać 😉
Zresztą, poza tym, że noga w nich nie utknie przy ewentualnym upadku, to nie jeździ się w nich jakoś inaczej niż w innych strzemionach z szeroką stopką. Taki fajny bajer 😉

Raczej wolałabym Compositi, bo wydaje mi się, że Freejumpy nie są mi potrzebne. Poza tym w Reflexach jest amortyzująca wkładka, co mi jest dosyć potrzebne 🙂
FreeJumpy również mają niezłą amortyzację, są dość ciężkie. Bardzo dobrze się w nich jeździ! Chociaż muszę przyznać, że plastik  mi się w nich zniszczył. Mam rysy i odprysk w jednym na czarnym plastiku po wewnętrznej stronie, chociaż o ścianę nimi nie rzucam 😉
Puma, ja właśnie wolę lżejsze strzemiona. Jeśli FreeJumpy się zniszczą to musiałabym troszkę uzbierać, żeby kupić nowe, jeśli zniszczą mi się Reflexy, to nowe mogę kupić od razu 🙂 Dlatego też wybieram kompozyty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się