Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Pojęcie o polityce wg głosujących na podPiSa. Głosują, bo jak wygra Trzaskowski, to od razu wymieni takiego świetnego premiera. Tłumaczysz, że prezydent nie ma takiej władzy. I tak nie wierzą. I wiecie w co jeszcze nie wierzą? Że to Kaczyński tak naprawdę rządzi tym krajem, oni uważają, że Morawiecki i Duda wszystko robią sami z siebie... Taki elektorat świadomy...
Nie umiem sobie poradzić z tymi wynikami. Coś we mnie ostatecznie pękło.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 lipca 2020 08:53
No ciężko się żyje, jak 10mln ludzi popiera homofoba 🙁 też mi trudno bardzo.
Teraz już pierdnąć przy policji nie będzie można. A ja tak lubię bób.  👿
Nie umiem sobie poradzić z tymi wynikami. Coś we mnie ostatecznie pękło.


Mam podobne odczucia... Źle się zaczyna ten tydzień...
Ja trochę spodziewałam sie takiego wyniku. Jedyne co mnie cieszy to fakt, ze został zmieniony kandydat PO bo poprzednia kandydatka nie uzyskałaby z cała pewnością podobnego wyniku. Mam nadzieje, ze opozycja wyciągnie jakieś wnioski z tych wyborów. Cieszę sie również, ze w moim mieście trzaskowski wygrał z ponad 30%owa przewaga. Przynajmniej lokalnie czuje sie na swoim miejscu
We mnie pękło po pierwszej turze. Okoliczne wsie i miejscowości w 60-70 % na PiS.
W związku z tym podjęłam pewne kroki i pewne decyzje. Dość mam bycia tolerancyjną, wyrozumiałą i miłą. Byłam taka latami. Koniec.
U nas też Trzaskowski wygrał i w mojej komisji, i w dzielnicy itp. W miejscowości, w której będę niedługo mieszkać to i w gminie i w samej miejscowości też mimo, że po oplakatowaniu wydawało się, że kompletnie pro-PIS.
Dla mnie pocieszeniem pewnego rodzaju jest fakt, że przy nieporównywalnych możliwościach prowadzenia kampanii (i środkach rzuconych na ten cel) wynik jest wyrównany. To sporo mówi i mimo wszystko daje jakąś nadzieję na przyszłość.
Ale generalnie mam załamkę ostrą 🙁
espana, opanuj się.

Jestem kompletnie załamana, naprawdę miałam nadzieję na wygraną.
Cieszy przynajmniej to, że różnica jest niewielka.

Boję się tego, że PiS zacznie się bać i co z tego może wyniknąć. Jaka cenzura, jaki wpływ na media niepubliczne, na działalność edukacyjną i kulturalną. Serio, boję się konsekwencji.

Gdzie sprawdzacie dane z poszczególnych miejscowości i komisji?
Ja tez oczywiście wolałabym inny obrót spraw ale mimo wszystko uważam, ze taki wynik to i tak sukces. Trzaskowski dość późno stanął do wyborów, nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale zwykle informacje o kandydatach wylewały sie z każdego kata a tym razem trzeba było sie dowiadywać więcej na własna rękę. Temat covida w jakiejś mierze zdominował ostatni czas i nie było miejsca na taka kampanie z prawdziwego zdarzenia. Mimo wszystko cieszę sie, bo wynik jaki uzyskałaby pani kidawa byłby zapewne dość ponury, pogrążający i odbierający wszelka nadzieje. A tak to chociaż wiadomo, ze jest trochę ludzi myślących podobnie i być może opozycja zacznie stawiać na takich ludzi jak trzaskowski, którzy są w stanie zmobilizować obywateli wokół wspólnej sprawy. Bo tego w opozycji brakuje - a póki jest rozbita na wiele mniejszych odłamów to niewiele da sie zrobić

Ascaia, ja szukałam w googlu, ale na stronie pkw powinny być wyniki ze wszystkich okręgów
Smutny dzień. W mojej gminie Trzaskowski 57,75%, Duda 42,25%, mimo że gmina głównie oplakatowana była Dudą. 
epk sprawdziłam wyniki we wszystkich komisjach we Wrocławiu. W 99% wygrał RT, w niektórych przewaga była porażająca - nawet 85%. Duda wygrał tylko w domach opiekuńczych zgromadzeń jakichś sióstr.
Wrocław - oficjalne wyniki:
Rafał Kazimierz TRZASKOWSKI - 66,62% (243 387 głosów)
Andrzej Sebastian DUDA - 33,38% (121 958 głosów)
Frekwencja we Wrocławiu wyniosła 73,59 proc.

Ascaia nie rozumiem, dlaczego miałabym się opanować? W końcu doszło do zamachu na moją wolność, moje prawa. To powinno prowadzić do konkretnych czynów, protestów, a nie do wdechu i położenia uszu po sobie  😲

vanille zwyciężył RT, wygrał Duda. Kampania trwała krótko i była wzorowo przez sztab RT prowadzona. Przy negatywnej kampanii PAD, przy zaangażowaniu całego aparatu partyjnego, mediów - to jest doskonały wynik. Ale wciąż za mały. 3 miliony nie głosowały.
Nawet jeśli Trzaskowski uzyskał więcej niż Duda to skorumpowany i mający łapę na wszystkim PiS nie dopuści, żeby ktokolwiek się o tym dowiedział. Będzie tylko gorzej. Mam nadzieje, ze wszyscy, którzy wstrzymali się od głosu po prostu zamkną jadaczki i będą posłusznie cierpieć tak jak chcieli.

Smutne jest to, że o przyszłości kraju decyduje głównie niewyedukowany, nie pracujący margines społeczny i ludzie starsi.
Pinionszki dla darmozjadów się kiedyś skończą, ciekawe co wtedy się wydarzy.
Na razie spojrzałam na szybko na rozkład po województwach i jaki to paradoks - w większości województw wygrał Trzaskowski.

"Robotę" dla Dudy zrobiło podkarpackie, świętokrzyskie i... moje lubelskie. Mieszkam nie w tej części Polski chyba. 🙁 
Przynajmniej tyle, że w samym Lublinie wygrał Trzaskowski, minimalnie, ale wygrał.



espana mam na myśli post skierowany do buliona. Z ch... w tekście i wypraszaniem go z forum. Bo ma inne poglądy. To jest właśnie to równanie w dół, to jest to o czym pisała wyżej vanille.
espana, ja trochę żałuje jedynie, ze w młodszych ludziach nie było większej mobilizacji. Bo gdzieś mi mignęła statystyka, ze osób do 29rz głosowało Ok 66%, a juz takich 50+ 74. To być może byłyby głosy umożliwiające wygrana. No ale można sobie tylko gdybać. W starszych pokoleniach mobilizacja była większa, nawet wśród seniorów głosowało więcej osób niż w 1 turze.
U mnie w dzielnicy Duda nie dostał nawet 30%...marne to pocieszenie biorąc pod uwagę całkowity wynik.
U mnie tragedia - ponad 70% na Dudę 😵
Napiszę tylko: a nie mówiłam?? 🙄
To wszystko było wiadome już od dawna a ten wynik był znany jeszcze przed pierwszą turą.
Niestety vanille z wymiany kandydata nie ma się co cieszyć, bo gdy Kidawa wchodziła w grę to na drugim miejscu plasował się Hołownia, a on w drugiej turze jako jedyny miał szansę z długopisem. Zabieg wymiany kandydata był PiSowi na rękę, bo wiedzieli że wtedy on wejdzie do drugiej tury, a w drugiej turze już na bank nie wygra. No i cały ten czarny scenariusz się spełnił...
Szalona😉, być może masz racje. Mniej radykalna zmiana byłaby bardziej możliwa do przeprowadzenia. Ciężko jednym susem pokonać dystans ze skrajnego prawa do lewa, a Hołownia był gdzieś tam pomiędzy. Sama znam osoby, które mówiły, ze jakby holownia był w 2 turze to by na niego zagłosowały, a tak z braku laku zagłosowały na prawicowego kandydata czyli Dudę.
Druga strona medalu jest taka, ze trzaskowski dawał nadzieje na wygrana i myśle, ze gdyby kidawa pozostała kandydatka to frekwencja ze strony opozycyjnych wyborców byłaby mniejsza, bo nie byłoby takiej nadziei na wygrana i ludzie nie mieliby poczucia, ze ich głos cokolwiek zmieni.

Ja sama byłam bardzo zdemotywowana widząc upadek PO i wyniki sondażowe kidawy. Mam wpojone chodzenie na wybory i robię to zawsze, ale gdybym miała bardziej elastyczny stosunek do sprawy to pewnie tez bym olała jakby ona była kandydatem.
Ascaia bo wulgaryzmy buliona zostały wycięte. Stąd mój post.
Wg niektorych tutaj wypowiedzi powinno mnie to nie dotyczyc, bom "zniemczona", ale trafilo mnie serio. Jest we mnie dzisiaj duzo smutku i obaw o przyszlosc calej mojej rodziny. O wolnosc wypowiedzi, dostep do rzetelnych informacji i normalnej edukacji dzieci znajomych. Tli sie we mnie gdzies tam nadzieja, ze przez te trzy lata (liczyc do wyborow parlamentarnych) nie dojdzie do POLEXITU, choc KE jest w trakcie tworzenia sytuacji, ktora homofobiczny polski rzad pewnie wykorzysta jednak do postawienia sie projektowi zjednoczonej Europy.

😕
Przejrzałam wyniki z komisji dookoła mnie. Czyli osiedle obok, gdzie się wychowałam i gdzie nadal oficjalnie zameldowana czyli gdzie głosuję, oraz moje obecne miejsce zamieszkania.
Doskonale widać rozdział na to jak wyniki zależą od wieku osób głosujących. Im starsze bloki tym bardziej Duda, im bardziej wiek średni tym mniejsza frekwencja, tam gdzie moje pokolenie - Trzaskowski w okolicach 70%.
espana, wycięte, ale bluzgi pozostały. Ascai widocznie bluzgi nie przeszkadzają, ale przeszkadza, że komuś przeszkadzają.


Ale tak, zgadzam się z tym, że powinniśmy się wzajemnie szanować. Właśnie dlatego ostro krytykuję kandydata i reprezentowaną przez niego ideologię, a nie jego wyborców.


Pozdrawiam.


Nie pozdrawiam, bo niby piękne poglądy, tyle że obłudą ciekną:

Andrzejowi Dudzie należy życzyć udanej drugiej kadencji a warszawskiemu szambu... A niech narobi takiego smrodu, żeby nawet lemingom coś w ich pustych łbach zaświtało 😉
EDIT: Ostrzeżenie przyjmuję z pokorą, choć nie uważam, żeby słowo, którego użyłem było wulgarne. Jest co najwyżej grubiańskie. I podzielam życzenia moderatora. Życzę dużo tolerancji. Użytkownikom tego forum w szczególności do ludzi o konserwatywnych poglądach 😉

W ten sposób bulion wyraża szacunek.

bulion, zamiast innym życzyć tolerancji, zastanów się, czy wiesz, co to jest tolerancja.  Reklamować możesz siebie ile chcesz, ale wyobraź sobie, że te „puste łby” potrafią wyciągać wnioski na podstawie tego, co mówisz, a nie tego, jak siebie przedstawiasz.   Natomiast emotka  😉  trafiona, jeśli ludzie o konserwatywnych poglądach to zwolennicy Konferderacji.  


Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 lipca 2020 10:09
Wszyscy, którzy nie głosowali, bo nie było dla nich kandydata podnoszą teraz odpowiedzialność za każdą pobitą osobę z mniejszości, ponoszą odpowiedzialność za stan gospodarki, za pozycje polski na arenie międzynarodowej. Drodzy niegłosujący, teraz za każdym tym wydarzeniem stoicie wy i na waszym sumieniu jest.
trusia w punkt!

Strzyga te osoby mają wylane.

Pandurska geograficznie bliżej mi do Berlina niż do Warszawy. Ach, żeby Polska mogła się podzielić jak kiedyś Czechosłowacja.
Moon   #kulistyzajebisty
13 lipca 2020 10:14
Podobnie jak tunrida, - koniec z byciem dobrą ciocią.
Tępy suwerenie - chciałeś, to masz. Koniec z robieniem po kosztach, koniec z litowaniem się "no weeeź, nie da się taniej?", koniec z pracą dla idei.

Już nawet dziś rano ową postawę uskuteczniłam i jakież było zdziwienie drugiej strony, że się nie ugięłam i nie przystałam potulnie na pracę "za miskę ryżu".
Zapytam się złośliwie: czy wszyscy "młodzi, wykształceni z wielkich miast", co to obiecywali wyemigrować jeśli Duda wygra - są już spakowani..? Chętnie bym przejechał przez Warszawę bez korków...
trusia, właśnie bluzgi mi przeszkadzają, dzielenie ludzi na lepszych i gorszych, wyganianie ich, itd. Z obu stron, bez względu na opcję polityczną.
I jeden, i drugi wpis są dla mnie nieakceptowalne ze względu na brak kultury.

Ehh... Wyniki są tragiczne. Bo wprawdzie wszystko na to wskazuje, że cudem, z Bożą pomocą udało się obronić Polskę przed zalewem lewackiego CIACH, to jednak to potrzaskane warszawskie szambo strasznie dużo dostało. Za dużo. I za dużo głosów normalnych ludzi skażonych propagandą TVNu. To ogrom pracy przed nami wszystkimi, żeby przekonać normalnych do normalności, żeby w 2025 spać spokojnie i najlepiej żeby wygrał kandydat konfy 🙂
Andrzejowi Dudzie należy życzyć udanej drugiej kadencji a warszawskiemu szambu... A niech narobi takiego smrodu, żeby nawet lemingom coś w ich pustych łbach zaświtało 😉


bulion abstraCHUJąc od twoich chorych poglądów - co tu robisz? Masz konia czy jak? Jeśli tak to odgalopuj stąd.



Jestem za tym, o czym pisała vanille
(..) Zrównoważenie polega na tym, że w państwie jest miejsce dla osób o różnych poglądach - wcale nie jest ideałem społeczeństwo jednolitych ludzi o jednolitych poglądach bo to właśnie w różnorodności tkwi siła. Fajnie by tylko było, jakby ci ludzie potrafili akceptować siebie nawzajem i współpracować dla dobra ogółu a nie zajmować się udowadnianiem, czyje będzie na wierzchu (...) Uważam, że istnienie różnych obozów pozwala zachować jakiś 'środek' i uniknąć popadania w skrajności. Fajnie tylko, jakby te osoby na państwowych posadach umiały się dogadać w imię dobra wspólnego a nie szarpać, wciągać naród w manipulacje, szczucie na siebie.


Inaczej naprawdę wkrótce się pozabijamy.
Moon   #kulistyzajebisty
13 lipca 2020 10:26
Inaczej naprawdę wkrótce się pozabijamy.

Słuchając już (!) nawet dziś kilku pań na przystanku... niechybnie tak się zapewne stanie.
Nie pamiętam tak podzielonego i tak wrogo nastawionego do siebie społeczeństwa...


jkobus a ja chętnie zobaczę za co będą wypłacać wszystkie srylion plusy za dwa, trzy lata.
jkobus, może to dla ciebie śmieszne, ale mój bliski znajomy, który planował powrót do PL i właśnie miał szukać mieszkania, żeby w najbliższym czasie wracać dziś rano z żoną podjął decyzję, że kupują mieszkanie tam gdzie są i do PL nie wracają za skarby świata.
I tak, trochę ludzi znam, którzy planują wyjazd. Może dla Ciebie to śmieszne, może masz w nosie. Dla mnie nie, to wykształceni ludzie, specjaliści w swoich zawodach, płacący spore podatki. Każdy taki człowiek to poza brakiem kolejnego specjalisty mniej kasy na wypłaty wszystkich 500, 1000, milion +
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się