Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Moon   #kulistyzajebisty
27 listopada 2018 20:12
Dość długo mnie tu nie było, ale w sumie czytałam dość regularnie i jestem prawie na bieżąco  🤣

Hermes, awwww, wiem jaka to radocha wsiąść w końcu po kontuzji! 😜 Człowiek unosi się ponad ziemią i nie chce się zsiadać! Rudy jak na rozruchowca wygląda bardzo zacnie, teraz trzeba lać i patrzeć czy równo puchnie  😎 Btw. wiem, że plany to macie mocno ostrożne, ale planujesz skakać czy już na stałe się przemianowałaś na pingwina? 😉

Nirv, noo, jesień w tym roku wyjątkowo łaskawa dla "bez-halowych" ;-) Ja np. jeszcze dwa tygodnie temu trening miałam na placu 😍 Liczyłam trochę i na ten weekend, ale mają być przymrozki, więc pewnie i tak będziemy skazani na halę ;( Ake dobra, nie narzekam :P
Jaśnie panny aż furczeć zaczynają - jest tylko jedna rzecz, która mnie boli w oczy, już miałam Ci to dawno pisać - Twa rozpięta kamizelka! :P Ani to bezpieczne ani eleganckie, pani!  :kwiatek:

mils, trzymam kciuki za znalezienie nowego fajnego zwierza! Ehh, strasznie współczuję, bo się człowiek napali, zdąży pocieszyć, polubić danego konia i klops :/ Chociaż ja akurat, zawsze do tej pory trafiałam na fajnych właścicieli.

Windziakowa,  goł, goł! Super podskoczki, proszę twardo rzeźbić!  😅

Sankaritarina,  Co ty chcesz, super fotki, top formę widać!  💘

taggi, ja też pamiętam Was jako skoczków, wersja dresiarska Wam baaaardzo pasuje!  😍 Normalnie żeńska wersja Totillasa za miliony ojrosów!  😍

flygirl, szkoda, że rozstałaś się z Samuarem, moim zdaniem fajną parę tworzyliście. O siwku mało napisałaś, albo ja przegapiłam (współczuję czyszczenia! :P) więc tak naprawdę nie wiemy co robi/ł, ile ma lat, co umie i co robił ostatnio, bo wygląda szczerze powiedziawszy - kiepsko. Wiem, że przedzimowy okres to często nienajszczęśliwszy okres na robienie fot, zwłaszcza koniom niegolonym i takim, które spędzają dużo czasu na pastwiskach. Wszystko jest kwestią priorytetów i tego jak jesteś ugadana z właścicielami - na ile możesz ingerować w jego dietę i generalnie to jak "żyje". Osobiście pewnie bym zabrała się za takiego agenta inaczej, no ale ja nie o tym. Na pewno idiotyczne jest porównywanie konia Taggi, konia będącego już X czasu w treningu ujeżdżeniowym na poziomie C(? w każdym razie nie są to Lki 😉 ) klasy do Siwka - w kondycji pastwiskowej, na oko. Do takiego (jak u Taggi) stanu oczywiście trzeba dążyć i można sobie stawiać to za wzór, motywator czy inspirację, ale bądźmy ludźmi - przecież tego się nie osiągnie w ciągu kilkunastu dni.

My, tak jak pisałam eee z 2 miesiące temu :P byliśmy w Ciekocinku na hubertusie - bardzo nie lubię tego typu imprez, spędu oraz gonitw tym bardziej. Ale tu mieliśmy super ekipę, boskie otoczenie i przepiękną pogodę to aż japa się sama cieszyła  😍 Naprawdę, nigdy nie byłam ani live nie widziałam tak fajnego hubertusa 😀 Kulisty zachowywał się wzorowo, chociaż podczas gonitwy miał aerodynamiczną doopkę  😁
Kilka foteczek mam:







A w miniony weekend w końcu wybraliśmy się na Jump offy do Sopotu. Z Kula jestem nawet zadowolona, ale sobie to mam ochotę palnąć w łeb 😤 w sobotę znowu łapościsku dostałam, jechałam jakbym pierwszy raz na zawody pojechała, mimo że parkury na 0 pojechałam 😵 w niedzielę burdel na rozprężalni prawie mnie pokonał - no kuuuźwaaaa, nie mogę się skupić i uwierzyć w siebie jak galopując na wprost do przeszkody patrzę kątem oków, czy z boku żaden as mi się nie wtrynia przed nos...  🤔wirek: Znowu łapościsku dostałam, wskutek czego pocałowałam kwarc na rozprężalni, co mnie tak wkuuu...rzyło, że prawie para z uszu mi poszła  😫 Ale chyba dzięki temu, parkury, mimo zrzutki w drugiej fazie, jechało mi się o wiele lepiej. Mamy jeszcze plan na jedne zawody w Sopocie za 2 tygodnie, mam nadzieję, że już ogarnę mózgiem rozprężalnię i nie zrypię tym sobie roboty 🤔

filmik z niedzielnej Lki:
wątek zamknięty
Dawno tu nie zaglądałam kurczę  😡

Hermes Rudy wygląda naprawdę zacnie  🙂
taggi Kobyłka maszyna  💘  wyglądacie super! I ile słońca na zdjęciach, a ja tak tęsknie za sezonem otwartym  😜
Moon Ostatnio jak były zawody skokowe u nas w stajni stanęłam na środku obserwując przez chwilę i tylko powiedziałam do jednego z trenerów "Ja to się cieszę, że skoków nie jeżdżę, bo bym nie ogarnęła na rozprężalni" 😁 Trzymam kciuki za następne zawody, żebyś wróciła zadowolona!  😅
flygirl Szkoda rozstania z Samsonem, ładnie razem wyglądaliście  😉

Wstawiam jakieś nasze ostanie portrety, jeszcze czeka Nas kilka zdjęciowych projektów w najbliższym czasie  😍
Na razie sobie na spokojnie rzeźbimy najbliższe zawody w lutym (na woli, przebierane, wszystkich serdecznie zapraszam, będzie zabawnie  :hurra🙂, przyszły rok będzie trudny dla mojej głowy, bo chcemy przejść klasę wyżej, także trzymajcie kciuki  😉
A tu jeszcze filmik z ostatnich konsultacji. Pan koń, chociaż dalej w to nie wierzę, wygenerował myśl o podnoszeniu nóg  👀 https://www.instagram.com/p/BqK7CMahNeV/
wątek zamknięty
charlieeee, cud fotki, a on jest pysznym ciasteczkiem do schrupania 😍
wątek zamknięty
taggi A my się chyba poznałyśmy  🙂 Ja byłam na dużej siwej 🙂
wątek zamknięty
Moon i Charlieeee moje 2 ciastka ulubione  😍

Moon cala jesteś?? nakopać do tyleczka za laposcisk? 🙂 Ptki mi tam fruwac proszę, bo ja tu kciuki trzymam az mi krazenie odplywa 😀

charlieeee ooooo, to potezna zmiana będzie 🙂😉) zycze powodzenia oczywiście i kibicuje!! ja bym chciała objezdzic Ptki w następnym sezonie, ale nie wiem jak z kasa i zdrowiem będzie 🙂 nie mowiac o tym, ze marzy mi się Nka, ale poki co fiu fiu daleko 😉
wątek zamknięty
flygirl ten koń jest chudy, za chudy. Przede wszystkim trzeba dać mu dobrze jeść. I to jest moim zdaniem nie do podważenia, żadne argumenty o złym zdjęciu, czy o tym że to koń szkółkowy do mnie nie przemawiają. Mogę wstawić zdjęcia moich nieogolonych rekreantów, które teraz trenują stanie przy paśniku. Nie ma takiej możliwości żeby zrobić im zdjęcie na którym by tak wyglądały. Bo są normalnie odżywione.
I żeby nie było, to nie jest przytyk do ciebie- bo to nie twój koń i wiadomo, że nie ty do tego doprowadziłaś. Ale proszę nie udawaj, że nie widzisz i nie wmawiaj innym że są ślepi 😉 koń ma żebra na wierzchu i futro takie, że od razu widać, że musi jakoś nadrabiać kompletny brak tkanki tłuszczowej.

wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
28 listopada 2018 11:52
charlieeee, taaa, to rozprężalnie to jest jedyne co mnie niesamowicie blokuje i wku*wia w jeżdżeniu na zawody, niestety ;(

faith, tyłek cały, spadłam tak w sumie w zwolnionym tempie i jedyne co, to się walnęłam główką bata w brodę (dobrze, że nie w oko) 😁
Jechałam tylko Lki, po tej glebie moja pewność siebie poszła sobie do domu 😡 🤔 za 2 tygodnie mam nadzieję ogarniemy P. Za łapościk lej, ja już trenerce nadstawiałam swoje łapy do uchlastania, ale powiedziała że w sumie mogą się jeszcze przydać  🤣

dostałam fotki to pospamuję Kulistym :P





wątek zamknięty
flygirl
tutaj na forum ludzie bardzo chętnie oceniają  🤦  i to jest fakt  😉 . ale ... siwy na zdjęciach, które wrzuciłaś faktycznie wygląda słabo. i tutaj tylko Ty wiesz czy to wina "złego ujęcia" czy faktycznie jest problem. bo te obrazki generują przekaz, że koń jest w bardzo słabej kondycji.

moja baba zimą rok temu, w kondycji pastwiskowej
wątek zamknięty
Moon Ej no.
Ja i tak podziwiam żeby nie było!

I spoko rozumiem wkurzenie, sama wlasnie odkryłam ze mogę ruszac lokciem wyobraz sobie w plaszczynie przod/tyl! no sukces taki jeździecki ja pikole ;P i tez mnie wkurza jak mam chwilowo zaćmienie i tenze przyblokuje 😉
wątek zamknięty
[quote author=Szalona😉 link=topic=101619.msg2826877#msg2826877 date=1543399476]
koń ma żebra na wierzchu i futro takie, że od razu widać, że musi jakoś nadrabiać kompletny brak tkanki tłuszczowej.
[/quote]
Podkreślenie moje.  Czy rzeczywiście tak jest? Pytam, bo najnormalniej w świecie nigdy nie słyszałam o tym.
wątek zamknięty
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
28 listopada 2018 13:39
charlieeee - dziękuję! A czemu Wy nie startowaliście? Bo pamiętam, że też go trenowałaś. co się stało?
Moon - ja mam podobne podejście do Hubertusów. Zawsze się boję, że jakaś kontuzja się przytrafi i nie biorę udziału. Ale zdjęcia macie super
anetakajper tak! Rzeczywiście🙂😉 Twój znajomy pomagał nam poprawiać numerek, bo co chwilę się przesuwał🙂😉
wątek zamknięty
kokakola no ja już dawno zaobserwowałam taką prawidłowość, wśród moich koni lub tych które u mnie stały. Ten sam koń, który do mnie przyszedł w kondycji "takiej sobie" po odkarmieniu i dobrej suplementacji, kolejnej zimy miał już całkiem inną okrywę: krótszą, gęstą i błyszczącą, jak na zdjęciu mymelodii Pewnie istnieją wyjątki (jak od każdej reguły), ale ja osobiście nie spotkałam.
wątek zamknięty
Burza  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
faith a tam daleko, dacie radę Nke na luziku  😎 co do finansów to znam ten ból  😜 dobrze, że 2 razy zawody będą w domu, muszę dobrze sezon rozplanować, żeby nie zbankrutować  👀 Trzymam kciuki za Was bardzo mocno, żebyście mogli się ładnie pokazać na zawodach  😅
Moon A chciałam w przyszłym roku jakąś LLkę pojechać, ale obawiam się, że nie dojadę na rozprężalni do przeszkody  😁
taggi Kiedy nie startowaliśmy?  🙂 Chodzi o jakieś konkretne miejsce? Bo tak to cały sezon od lutego do września jeździliśmy na zawody  😀 zrezygnowałam tylko z Łącka w Październiku, bo konia bolał brzuch (wrzody) i musiał mieć małą przerwę  👀
wątek zamknięty
Hermes, świetne wieści, teraz z górki, do roboty! Chociaż znając życie, będziesz teraz dmuchać i chuchać i zawijać w folię bąbelkową 😉
taggi, niesamowita maszyna, piękne ujęcia!
mymelodii, ale śliczny pluszak zimowy!
Moon, oj rozprężalnia była tym razem ciężka do przeżycia, w sumie nie wiem, dlaczego. Mi się tam jeździło okropnie.

Nam trenerka po chyba 6 czy 7 pod rząd elegancko przejechanych Ptkach kazała jechać N. Więc jechaliśmy w sobotę L i P, w niedzielę  P i N. Trochę nie dałam szans koniowi na przejechanie na czysto tej Nki, chociaż on robił wszystko, aby nie dotykać przeszkód. Ale jak się dyktuje koniowi odskok z samego frontu stacjonaty, to nie ma szans. Skończyliśmy z dwiema takimi zrzutkami, konisko dało z siebie 150%. Ja jakieś 30% 🙁 Także muszę nad sobą, nie koniem pracować.




wątek zamknięty
flygirl no Siwek na bank jest do odkarmienia, a potem można budować mięśnie pleców, bo teraz to on nie bardzo będzie miał z czego te mięśnie budować. Nie wiem na jakiej zasadzie się nim opiekujesz ale może przydało by się dokupić jakąś pasze lub np. Tańsza wersja- wysłodki niemelasowane? Zasugeruj właścicielowi że nie jest dobrze z jego kondycją i jeżeli masz oczywiście taka możliwość ty- to dokupisz mu np. Jakaś pasze? Ogólnie ładny koń, a jaki będzie ładny jak się zaokragli  🙂
Mój miś z zeszłej zimy, prawie nic nie robił, czasem lonża lub spacer do lasu
wątek zamknięty
Martita   Martita & Orestes Company
29 listopada 2018 12:19
anai Czy dla takiego smoka od N zaczynają się skoki czy jeszcze nie? 🙂 Ja jestem Młodym zachwycona. Tak samo jak wcześniej siwym.
wątek zamknięty
Martita, powoli zaczyna się odbijać. On się mocno zdziwił na tym parkurze, bo szczerze mówiąc od wakacji nie skakalismy więcej niż 110 /115. A w wakacje może kilka skoków oddał wyższych. A tu nagle przeszkody bite 120. Także odczuł, że niekoniecznie da się przegalopować. Kolory, płotki nie robią na nim wrażenia, jak widać jeździec bez wodzy też nie. Będą z niego ludzie 🙂
wątek zamknięty
anai
Pięknie ciągnie w skoku szyją - aż rąk brakuje 😉

wątek zamknięty
anai Młody ma niesamowite oko. Takie...spokojne. Jakby absolutnie nic nie było w stanie wyprowadzić go z równowagi. ZEN . 
                 
a za miłe słowa o mojej babie dziękuję  :kwiatek: i od razu proszę o kciuki bo jakaś kulawizna nam się przyplątała. pierwszy raz od kiedy ją mam  😕
to może parę zdjęć  😉


wątek zamknięty
anai ja tak nieśmiało obserwuję Was od samego początku jak kupiłaś młodego  (W tym samym czasie sama kupiłam młodziaki w tym samym wieku I też dzika z dobrym papierem prosto z łąki) I jestem pod wrażeniem waszych postępów.
A nawet mówiąc szczerze trochę zazdroszczę- Wy już Nki śmigacie a My nadal w domu  🙂
Młody ma meeega długą szyję- przydałyby się ręce Gadżeta żeby wodze oddać.
Tak z ciekawosci na wyższych skokach czuć siłę- wywala trochę z siodła?
wątek zamknięty
pati12318 nie martw się, ja tez obserwuje jak Anairobi kolejne konie a ja dalej w lesie 😉
wątek zamknięty
pati12318, bardzo często mnie wywala z siodła, on z reguły skacze nieekonomicznie. Jego brzuch jest pół metra na drągami tylko nogi czasem nie do końca poskladane.  Do tego ma wielką foule więc potrafi zdjąć się wcześnie i leeeeciec. Jest wielki, więc cały czas walczę ze swoimi ciałem żeby podążać za ruchem. Nie jest mi łatwo i bezproblemowo. Natomiast ma cudowną głowę, stoicki spokój, kolory i straszaki powodują co najwyżej jeszcze większy skok. No i lubi skakać. Więc jazda na nim to przyjemność. Postępy robi szybko, mimo że jeździmy cały czas max 5 razy w tygodniu, skaczemy czasem raz w tygodniu, ale częściej jeszcze rzadziej. Plusem jest u nas trenerka, bardzo mądra i widząca wszystko. Przykładająca ogromną wagę do pracy ujezdzeniowej. No i stajnia jeździ na zawody, a to też mobilizuje 🙂
wątek zamknięty
anai no właśnie byłam ciekawa uczucia w skoku na takim smoku  🙂
Podziwiam za odwagę i konsekwentny rozwój.
Mój młodziak (5 lat jak Twój I też zajeżdżony jako 4 latek) co prawda takim smokiem nie jest ale geny przez niego przemawiają (Chacco Blue) I też skacze mega do góry.
Plus jeszcze poprawia zadem nawet na krzyżaku.
Mnie to czasem tak zaskakuje, że dosłownie trzymam się zębami żeby nie spaść.
Przez to się spinam I zaczymam jechać asekuracyjnie....
Plus brykando radości po skoku też nie pomaga.
Na tym kadrze z filmu aż tak tego nie widać ale on naprawdę nawet po skoku na takiej pierdole poprawia zadem. I człowiek się czuje jak wysadzony z katapulty 😀
wątek zamknięty
Pati
Brykando po skoku moze byc kwestia tego ze trzymasz go w skoku za pysk.  Sporo Chacco wali z zadu na za mocny kontakt i potrafia to robic bardzo mocno i nieprzyjemnie.
wątek zamknięty
KaNie 100% racji. On nie akceptuje trzymania za pysk i na takie próby reaguje bardzo nieprzyjemnie ( mocne walenie z zadu, wyrywanie wodzy I np.pogalopowanie do stajni zupelnie poza kontrolą ).
Jak skok jest ok a ja zachowam idealny kontakt (oczywiście nie ma też mowy o rzuceniu wodzy) to po skoku jest fajny pod kontrolą.
Chyba, że skaczemy coś nowego- np. rów to wtedy bryka z radości.
Ale jeśli stracę na skoku równowagę, co niestety się zdarza przy tak silnym koniu skaczącym mocno w górę i przytrzymam się pyska.. to po skoku takie barany sadzi, że potrafi mnie zrzucić.
I niestey to nakręca moją niepewność asekuracyjną jazdę. I takie koło.
Ale staramy się. Mam super trenera I może trochę dłużej to zajmie ale jeszcze postartujemy.
Tak jak pisałam w wątku o młodych koniach, koń po Chacco to było moje marzenie.
I tu się sprawdza powiedzenie- uważaj o czym marzysz bo może się spełnić  😀
wątek zamknięty
Polecam puslisko na szyje jesli Twoj kon tak skacze i trzymania sie tego zanim sie oboje nie ogarniecie 🙂 Ja tak czesto skacze mlode na poczatku i jak nie jestem pewna konia.
wątek zamknięty
taggi, Faaaajnie! Mam wrażenie, że Twojemu koniowi ciągle mięśni przybywa...

Moon, ano dzięki, dzięki 😀 jaaa, ale masz fajne Hubertusowe zdjęcia....Tradycja, można się spotkać ze znajomymi (i to wszyscy o jednym czasie!), tylko właśnie.... musi się to odbywać w dobrej ekipie, poszanowaniu dla konia i innych jeźdźców...

anai, Nie wiem ile masz wzrostu, ale wyglądasz na nim na bardzo niewielką i drobną. Fajny koń 🙂

Hmmm... no chyba się pochwalę....
Przedstawiam - Oto koń (vel Gruby/Chrupek/Rudy/Mały.... tylu ksyw żaden z koni jeszcze nie miał )


I dwaj koleżkowie padokowi:


a tak się zarzekałam, że wezmę wszystko tylko nie kasztana.... zaś miał być kary z odmianami, a wyszło jak zwykle.... 😂
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
06 grudnia 2018 07:11
Sankaritarina, o, fajne rude! Twoje-twoje, czy dzierżawione? :>
Ekhm, ja się cały czas zarzekam, że nigdy prze-nigdy kobyły (a już na pewno siwej!) i... dobra, wolę nie kończyć. tfu, tfu, tfu  😁
wątek zamknięty
Siwe kobyły to najgorsze zło  😎

Gratuluje Sankaritarina rudości, mowze kobieto cos więcej 😀
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 grudnia 2018 07:36
Siwe kobyły to najgorsze zło  😎

Oj tam, oj tam  🙄 🤣
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.