Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
06 września 2018 20:17
flygirl, widziałam na insta ten filmik i przeszło mi przez myśl "przestań obserwować"! Wredna kobieto, zazdroszczę 😤


A ja, a ja muszę wybaczcie, ale mieliśmy dzisiaj kontrole i.....zaczynamy od 5 minut kłusa i obserwujemy jak nóżka będzie się zachowywać. Proszę o kciuki, żeby przeszło nam to dobrze i żebym nie odleciała w kosmos :kwiatek: 😍
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 września 2018 20:25
Hermes, mega dużo bym dała za możliwość ujeżdżniowania się 😀
lusia722, ej, może w sumie wpadnę? Jestem ciekawa Księcia prawie na guziki 😀
wątek zamknięty
Hermes Kciuki trzymamy oczywiście  😅
flygirl widziałam już filmik. Zazdroszczę bardzo. bardzo! 😍
faith teren w tygodniu to podstawa  😎 potwierdzone info  😁 Koń Urval jak zawsze wspaniały  💘
kasztankaija gratulacje zakupu! Piękny!  😀
anai Wow super! Gratulacje  😍
Moon Fotograf zawsze chętny na zdjęcia w razie czego  👀  😁


My się trochę lenimy, trochę trenujemy. Niedługo finał pucharu i mistrzostwa wielkopolski, mam nadzieję, że będzie dobrze  😉
wątek zamknięty
Sankaritarina, Dziękuję bardzo  :kwiatek: Bardzo chwytający za oko ten twój zwierz, wygląda na godnego zaufania 🙂
faith, Haha  :kwiatek: Z Cayenne całkiem fajnie teraz idzie, staramy się zgubić brzuchol, ruszyć plecy - czyli to co u niej na rozruchu jest najistotniejsze. Trenerka poprzestawiała mnie dosiadowo i widzę tego efekty, choć narazie jeszcze wciąż mi daleko do formy sprzed przerwy. Przeplatam jazdy stricte "ujeżdżeniowe" ze skokowymi i pewnie jakieś małe zawody sobie pojadę jak pojawi się okazja. Narazie skokowe, do ujeżdżeniowych chcę wrócić do formy i kondycji. "Ujeżdżeniowe" w cudzysłowiu, bo pracuję teraz na nowo nad podstawami, żeby realnie jechać od zadu do ręki, pilnować prawidłowej pracy grzbietu Cayenne itd. Dużo pracy w stępie, nieco w kłusie, galopy w zasadzie dla rozluźnienia i rozbujania jej miednicy 😉 Za to skokowo można się zacząć bawić z Cayenne, co myślałam, że będzie niemożliwe. Jak zyska jeszcze trochę równowagi to myślę, że spokojnie L-ki i wyżej będzie można "zaatakować".
lusia722, To Debiut, mój cukierek i oczko w głowie teraz 🙂 Mieliśmy zdrowotnie problem, jakiś wirus go zaatakował konkretnie, ale teraz wraca do pracy. Mam nadzieję niedługo się pochwalić fotkami, póki co nie ma mnie kto focić 😀 Ale Debiut jest piękniasty (ach, ta skromność):

Pierwszy koń kupiony przeze mnie i mój w pełnej okazałości, więc jaram się straszliwie  😜
Hermes Też uwielbiam moje Rude  😅 Niestety funduje mi co po chwilę atrakcje w prawym tyle, więc chcę ten tył konkretnie przebadać. Mam nadzieję, że znajdziemy problem i będę mogła go rozwiązać.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
07 września 2018 07:02
Sankaritarina, łooo paaaani, jak Wy latacie!  😅 Super!
Ha, skoki są fajne, co nie? Powiedziała ta, co jeszcze kilka lat temu była zadeklarowanym nielotem i miała śmierć w oczach na widok czegoś co wystaje więcej od ziemi niż wysokość kawaletkowa  🤣
I znam to uczucie doskonale - niby przed startem masz stresa na maxa, a mimo to chcesz startować, jeździć na zawody i nie możesz się doczekać kolejnych :P (Ja zawsze przy oglądaniu parkuru mam myśl "A na co mi to było...?! Było kurdę jeździć mini LL!"  :hihi🙂

amnestria, też mi coś "śmierdzi" ta Wasza niby przerwa - nic a nic nie wiać! Proszę rzeźbić i częściej pokazywać pana Czarnego <3

faith, stalkuję Cię na insta, więc jestem na bieżąco... Schabunio jest boski! Takie 100% mojego typu konia 😀
Tereny mówisz... W niedzielę na pożegnanie wakacji się wybrałyśmy paczką ze stajni. Było przekozacko! Kulisty miał bardzo aerodynamiczną doopkę, jak go przekonałam do skoczenia mikro rzeczki (takiej wiecie, szerokości 30cm...  😜 ) to generalnie niewiele miałam do powiedzenia w kwestii prędkości - dobrze, że nie prowadziłam, momentami się odbijałam od zadu czołowego konia :P
Ale tak, przewentylowane płuc oraz mózgów koniom w terenie daje +100 do zajebistości potem na placu ;-)

anai, awwww, mam nadzieję, że na koniec września będzie ładna jesienna pogoda na fotki w Ciekocinku  💘 Młody kozak!

flygirl, goł goł girl!
Ciebie też stalkuję na Insta - wielkie zazdro tych galopów po plaży, awwwww!  😍

Atea, ale cukierasek! i śliczna maść! 😀

U nas Kulisty ostatnio zaczął pokazywać trochę rogi i mieć tryb 'leniuszka-śmierdziuszka'. Wsiadała na niego córka właścicielki (11 lat, nóżki ledwo wystające za czaprak, wiadomo 😉 ) i okazało się iż kawaletek (!) chciał zabić.  😤 No zero dobrej woli czy dobrego serca by młodą przewieźć. Nu-nu-nu-nu! pokazała mu trenerka, potem w tygodniu też prostowała mu ścieżki myślowe 🤣 W międzyczasie zmieniłyśmy też wędzidło, które nie daje mu możliwości złapania za rękę (jest cieńsze, więc muszę się pilnować z mą arcy subtelną łapą na odskokach...) no i wczoraj nastąpiła eureka. Trenerka specjalnie ustawiła wszystko pod słońce z dechami i podmurówkami, żeby Smroda trochę sprowokować (oraz mnie przyprawić o zawał  🤣 ale ciii!) no ale wiadomo, że i takie przeszkody się na parkurach zdarzają i nie może być opcji, że koń postanawia, że tego nie skoczy, bo pod słońce.  😫 No ale Kulisty wziął sobie chyba do serca nauki "rąk, które leczą", bo miał super-turbo i generalnie to mógłby ten parkur jechać beze mnie - z prędkością świetlną a w zakrętach jeszcze popodskakiwać doopką  🤣 😍 Uwielbiam go takiego!  💘

Zawodów we wrześniu w pomorskim jest w piiiip i jeszcze trochę, dosłownie co weekend, klęske urodzaju normalnie. Tak czy siak szykuję się na Ciekocinko, ale możliwe że z racji ekonomii trzeba będzie wybrać Sopot, no ale pożyjemy zobaczymy 😉

A dzień po jeździe trenerki wyglądałam, dosłownie! tak:


😜



wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 września 2018 07:17
Strzyga musisz się pospieszyć zanim zepsuje 😁
Atea o rany, to koniecznie często chłopaka pokazuj. Bardzo przystojny 😍
Hermes powodzenia i oczywiście kciuki są 😅
Moon też tak zawsze mam jak Pani Marlenka wsiada.
My również chcieliśmy do Ciekocinka się wybrać, ale chyba jednak Wrocław zwycięży w rankingu 😉
Przy okazji przedstawiam moje nowe dzieci Elmo i Franca 😍

wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 września 2018 09:01
lusia722, kurczę, to moze w ta niedziele? 😀
wątek zamknięty
Martita   Martita & Orestes Company
07 września 2018 10:20
Atea Debiut do schrupania! Mój typ.  😍 Koniecznie pisz jak wam idzie współpraca.
Moon Ten mem jest tak prawdziwy  😁
wątek zamknięty
Hermes, charlieeee , Moon zazdrośccie, bo jest czego. 😎

Moon najlepszy mem, oznaczyłam pod nim moją panią trener. 😜

Zapowiedziałam chwalenie się, więc jestem. Zawsze mam obawy przed dawaniem komuś aparatu, bo z reguły zdjęcia są nieostre, krzywe albo mnie nawet na nich nie ma. A dzisiaj moja koleżanka przeszła samą siebie i mam same piekne zdjęcia. 😍 Mam ochotę wszystkie wszędzie wstawiać i zaspamować, co tylko się da. 😜





No nie mogę wyjść z zachwytu. 💘

Jeszcze jakby to był Samson, to bym uznała się za spełnionego człowieka. 😀
wątek zamknięty
Atea Debiut zajefajny 😍 Lubię takie pączki
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
07 września 2018 19:13
Martita, lusia722, fuckin true story ten mem!  😁

flygirl, spamuj, zdjęcia są przepiękne!!!  😍 😍 😍
wątek zamknięty
Hermes, Dziękuję :kwiatek: Oj tam, ani się obejrzysz, a nabierzesz kondycji, a wtedy po 15 minutach to się dopiero będziesz rozkręcać! 😀

flygirl, Przypakował, przytył.... pełny serwis. Aż musielibyśmy się odchudzic...
Piękne zdjęcia plażowe!!!

Atea, Dziękuję 🙂 W sumie... nie narzekam, bardzo opanowany i niegłupi koń 🙂
Debiut wygląda faktycznie bardzo ładnie... Całkowicie zaprzęgowy? 🙂

[quote="Moon"]I znam to uczucie doskonale - niby przed startem masz stresa na maxa, a mimo to chcesz startować, jeździć na zawody i nie możesz się doczekać kolejnych :P (Ja zawsze przy oglądaniu parkuru mam myśl "A na co mi to było...?! Było kurdę jeździć mini LL!"  hihi)[/quote]
Uczucie pt "na co mi to?!" to ja mam dzień wcześniej jak się trzeba zapakować na zawody..... 😂
ale taaak, taaak, masz rację....  😜
No to...powodzenia na zawodach!
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 września 2018 19:45
wątek zamknięty
Cieszę się, że Cukieras się podoba  :kwiatek: W tym tygodniu głównie lonżowałam, dzisiaj małżu wraca z wojaży (z Mistrzostw Świata Młodych Koni na Węgrzech  :emoty327🙂, więc w tym tygodniu pewnie coś ciekawszego porobimy. Nieee, nie jest tylko zaprzęgusem, oczywiście, że ja też go w siodło ukradnę, aczkolwiek na pewno mojemu mężowi oddam prym, bo chłopak się do tego zdecydowanie nadaję 🙂. Za dwa tygodnie jedzie na pierwsze treningowe zawody zaprzęgowe na szkolenie z Bartkiem Kwiatkiem do Kwiek.

Strzyga Bardzo pasujesz do tego kucyka 🙂
flygirl Cudne foty i godne pozazdroszczenia przeżycia  😜 Kiedyś marzyłam o galopie na plaży, teraz to mi tylko góry w głowie  😜

Ja się cieszę, bo trochę ogarnęłam z Cayenne, już najgorszy okres wprowadzanych zmian minął i zaczynamy się lepiej bawić na jazdach. Za chwilę znowu przyjedzie trener i znowu się skaszani  😁 żeby było lepiej, ale chwilowo lepiej się jeździ. Już zmieniłam siodło, bo nam się wąsko zrobiło, więc idziemy w dobrą stronę 🙂
wątek zamknięty
flygirl, zazdroszczę bardzo wypadu na plażę! To moje niespełnione marzenie. 🙁 z Dużym go raczej nigdy nie spełnimy bo od nas to najmarniej 700 km 🙁
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 września 2018 22:29
Atea no jak może się nie podobać taki przystojniak :kwiatek:
Flygirl cudne fotki 😍
Strzyga bardzo nam było miło Cię gościć :kwiatek: Musisz kiedyś z Panią Marleną pojeździć to jest dopiero ogień 😜
BTW może jeszcze uda się z niego paradresażystę dla Marty wykrzesać 😍
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 września 2018 06:03
Atea, Debiut jest absolutnie przepiękny 😍 do schrupania!
lusia722, Twoich koni to nawet nie wiem jak komentować 😁 one są takie...idealne i piękne i w ogóle zła kobieto skąd Wy bierzecie takie fury? 😍
Strzyga, ależ Ci Księciu pasuje 😜

My za to rzeźbimy i to podwójnie 💘 Pan C w sobotę sprawił mi taką jazdę, że nie chciało się zsiadać. Ten koń coraz bardziej mi się podoba i okazuje się, że jest taki miły. Ale sprytna kula jest strasznie. No i kocha lotne, on po prosto to ubóstwia, tylko czasem mu się nóżki pierniczą 😁
No i Rudemu zaczyna chyba wracać mózg na miejsce. To co od piątku mi zafundował przeszło moje najśmielsze podejrzenia, że tego konia stać na coś takiego. Zaczęliśmy kłusy, a Rudziszon za wszelką cenę próbuje mnie nauczyć latać na lonży, roznosi go, więc ziółka na uspokojenie wróciły do łask, bo gamoń się wywrócił oczywiście ostatnio 😵




wątek zamknięty
Moon głupio mi aż tak spamić 🤣 Powrzucam na insta, aaale no skoro tak prosisz

😀

Atea oo w góry pojadę na następny sezon 😂 To też musi być niesamowite przeżycie, oglądać szczyty spomiędzy uszu konia. 😍 A twój Debiucik to koń idealnie trafiający w mój typ, taki pączuszek do schrupania. 😀

galopada_ to faktycznie troszkę daleko. Sam galop po plaży to jedno, ale na swoim koniu, to w ogóle szał. Ale wierz mi, że nawet na innym, pewnym, lubiącym to koniu, który tylko czeka aż pozwolisz mu ruszyć pełną parą, a przed sobą widzisz tylko piasek i wodę, to jest uczucie naprawdę fantastyczne. 😍

Hermes przypomnij, co mu było? Najważniejsze, że już jest rozruch, teraz będzie tlyko lepiej. :kwiatek:

Sankaritarina, lusia dziękuję, przekażę koleżance 😀 😜

A dzisiaj byłam u misiunka. Galopy były takie. 😍 Ale kłusować znowu na nim nie umiem. 😂 Już się w sumie nie mogę doczekać aż wrócę i będziemy się treningować. 🏇 A dostałam ostatnio kolejne zdjęcie, które część z was mogło widzieć, bo się nie mogłam oprzeć i zostało moim fejsbukowym profilowym, ale jak na prawdziwego spamowicza przystało, wrzucam jeszcze tu.

Tak chyba wyglądamy w 99 procentach wspólnego czasu. Ja go miziam i przytulam, a on udaje niewzruszonego, chociaż najchętniej by się wyrwał, tylko dlatego, że wie, że dostanie cukierka. 🥂
wątek zamknięty
flygirl, tym bardziej żałuję, bo mój Duży uwieeeelbia wodę. Jak wjeżdżam do jeziorka to muszę go barzdo pilnować żeby się nie kładł 😂 jak miał dwa lata i poszłam z nim pierwszy raz nad wodę to po 30 sekundach z wody wystawaly tylko uszy 😀
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 września 2018 12:15
flygirl, Rude było źle zdiagnozowane w pierwszej klinice i leczyliśmy na coś zupełnie innego (więzadła), a okazało się, ze staw to jest tragedia i były już silne zsrosty, pochewka ścięgna zginacza głebokiego itp. Masakra jednym słowem.

[/quote]galopada_ to faktycznie troszkę daleko. Sam galop po plaży to jedno, ale na swoim koniu, to w ogóle szał. Ale wierz mi, że nawet na innym, pewnym, lubiącym to koniu, który tylko czeka aż pozwolisz mu ruszyć pełną parą, a przed sobą widzisz tylko piasek i wodę, to jest uczucie naprawdę fantastyczne. 😍
[/quote]

Też to jest moim marzeniem, ale Rude by zrobiła tylko trzy rzeczy: nafukało, stanęło dęba i uciekałby w drugim kierunku 😂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 września 2018 15:40
Atea, Hermes, dzięki! Księciu jest po prostu cholernie ładny *_*

lusia722, z Panią Marlenką byłoby Superowo!
A z niego byłby zajebisty paradresazysta 😀 chyba, ze Martusia bedzie wolała skoki 😀
wątek zamknięty
flygirl, umarłam! Wiele bym dała, żeby tak się bujnąć 😍 😍

Atea, bardzo, bardzo, BARDZO mi się podoba Twój koń, ciekawa jestem jak będzie wyglądać Wasza współpraca. Trzymam kciuki! 😅


A ja wreszcie mam foty! 😅 Niestety, robiła je totalnie niejeżdżąca koleżanka, więc mam 100 zdjęć w stępie na rzuconej wodzy, 50 gdzie koń ma jakąś pokraczną postawę... no i parę raptem udało się wybrać 😁 Ale nie narzekam, cieszę się bardzo i tak!



(ta ręka to już tak obiecuje nie będzie w górze :icon_redface🙂


to chyba początek ustępowania? od tyłka strony, ale widać, że tyłek się umięśnia 😍
wątek zamknięty
amnestria, piękny Duszek 😍
wątek zamknięty
Duchu jest absolutnie zajebisty 😀
wątek zamknięty
amnestria, Elegancko 😀
PS: a Ty też czasem jakoś tak.... nie wysmuklałaś?? Patrzę na ten KR, a tu same modelki! 😀

Po wczorajszym treningu byłam tak zmęczona, że myślałam, że zasnę na stojąco - o, koniowi w boksie.... Ale trening był super 😍 Koń ma lepszą kondycję ode mnie 😀
Ughh. Szukam konia do dzierżawy i dopada mnie pierwsze zwątpienie 👀 Wiem, że oferuję "najgorszy wariant", bo nie dość, że szukam dzierżawy z przeniesieniem, to jeszcze do skoków 😁 *tadadadam! Groza spowija jeździeckie towarzystwo - nic tylko patrzeć jak włosy dęba stają....*. 😉 No nic, poszukujemy nadal....
wątek zamknięty
Sankaritarina o, a czemu tak?
wątek zamknięty
Łoo, dzięki dziewczyny! Uwielbiam tego konia, że szok 🙂 i szczypię się w rękę za każdym razem, gdy idzie coś do przodu, bo takiego scenariusza nie zakładałam.

Sankaritarina, chyba tak 😉 wspinanie, góry... robią swoje. Codziennie mam jakiś trening  😂 ale dobrze, Dunio drobniutki to dysproporcja jest mniejsza jak jestem szczuplejsza 🙂
koń do dzierżawy to dla Ciebie? A co ze Złotym? Swoją drogą Ty zrobiłaś mega progres jeździecki 🙂 bardzo się rozwinęliście oboje 🙂

Faith, dawno Twojego nie widziałam, co tam u Urvalka? 🙂
wątek zamknięty
Amnestria po tych przejsciach, ktore sa za wami - wcale sie nie dziwie! 🙂 nalezy wam sie teraz progres, radocha i fun 🙂😉))

A Urval uczy sie robic siad  😁 😁 😁
wątek zamknięty
faith, I jak mu idzie?? 😀

amnestria, Dziękuję :kwiatek:
Heh, wiecie, apetyt rośnie w miarę jedzenia😀 Złotek zostaaaje, to członek rodziny, przyjaciel i ostoja w niedoli 😉 🙂 Będzie koniem rodzinnym ever. Ohh, to jest aż magiczne.... kiedy spędza się z koniem tyle czasu - koń człowieka zna na wylot, rozpoznaje, rży na mój widok 😍 (tak, tak, jestem bardzo dorosła wypowiadając te słowa 😉 ).
Po prostu przyszedł taki moment, gdzie ja chciałabym spróbować chociaż troszeczkę wyżej. Nie jestem na tyle dobrym jeźdźcem, by próbować tego z Pallasem - jest fajnie, jest dobrze, on jest bardzo chętny do pracy, ale chyba "przedobrzyłabym" usiłując cisnąć go na wyższe przeszkody. Jest niewielki, nie ma tyle siły - no i powiedzmy sobie szczerze, to nie jest jakiś wybitny skoczek.
Zatem warto byłoby spróbować znaleźć drugiego konia.
Ot, cała historia 🙂
wątek zamknięty
Atea, dołączam do fanklubu Debiuta! Koń totalnie w moim typie 😍
flygirl, przeokrutnie zazdroszczę plaży! Miałam plan też jechać, bo mamy jakieś 15km, ale niestety pogoda się popsuła i nie wypaliło 🙁
Strzyga, super wyglądasz na Księciuniu!


A ja się melduję, że znalazłam patent na mojego konia! Po prawie 3 latach, ale podobno lepiej późno niż wcale 🤣 Kiedyś na blogu Quanty podczytałam o patencie na zad do jazdy, więc zachęcona spróbowałam zrobić taki też na własny użytek. Cela już chodziła w "prototypie", czyli owijce za zadem w tamtym roku i różnica była spora, ale na jeździe tego nie stosowałam. Wsiadłam i...nigdy nie czułam tak pleców mojego konia, przysięgam 😲 Całkowicie inny koń, jeździ się totalnie inaczej i mam nadzieję, że będzie to rzutowało na dalszą pracę. Teraz czekam na pas tapicerski i prototyp z lonży odejdzie w zapomnienie, chociaż swoją rolę spełnia wyjątkowo dobrze 😜 No i konina też okazuje swoją niesamowitą radość 🤣
PS. Moja postawa w siodle to dramat, wychodzą rzadkie treningi w tym sezonie 🙁
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.