Dopasowanie siodła

Tez mi sie wydaje, ze mozna by je pchnac do tylu kawaleczek jeszcze.
Poszerzac chyba mozna, nie slyszalam zeby schumachery byly jakies wybitne pod tym wzgledem...
[quote author=ushia link=topic=95.msg2220063#msg2220063 date=1415700225]
Rude dwie - ja sie Piotra do pasowania siodla nie doczekalam, chociaz to samo miasto. W mojej opinii nieslowny czlowiek


ja przez prawie 2 lata próbowałam z nim załatwić sprawę swojego sommera, ostatecznie po prostu zadzwoniłam do centrali sommera i po 3 telefonach w sumie, miałam sprawę załatwioną
co prawda nie po mojej myśli, no ale cóż... na wstrzymanie produkcji nie mam wpływu  😕
[/quote]

A ja się doczekałam🙂 Pan Piotr przyjechał wczoraj, wziął miarę i zabrał siodło. Zobaczymy co wyjdzie. Siodło ma być w tym tygodniu🙂
jako że musze podjąć jakąś męską decyzje wrzucam foty
http://re-volta.pl/galeria/album/5711
osobisnie uwazam ze nie ma tragedi jednak jak pisałam wczesniej jak siadam zostaje mało miejsca na kłąb, wsiadłam raz z podkładką taką hand made z pianki z wycięciem na kłąb i bylo lepiej jednak wydaje mi sie ze taka podkładka zawęzi mi łęk i będzie buba. testy plam na czapraku byly jednak pokazały tylko tyle ze kon sie spocił cały  brak kondycji u mamuta).
Czytałam też tu : http://konie.rancho-stokrotka.pl/category/naturalny-jezdziec/rzad/ ze pod łękiem musimy dac rade swobodnie wsunąć ręke i przesuwać wzdłuż grzbietu. mi kiepsko właśnie pod przedni łęk włazi łapa.
Będzie lezeć całkiem przyzwoicie jak dopcha się panale z tyłu.
Hej dziewczyny, ile mniej więcej kosztuje korekta przedniego łęku? Próbowałam różnych siodeł, mniejszych i większych rozstawów łęku, ale ciągle mam obtarty kłąb. Zastanawiam się, ile musiałabym na to przeznaczyć?
nixxx
Ja właśnie jutro wysyłam swoje siodło do korekty, będzie zwężone, będzie miało podniesiony przedni łęk i będzie miało dopychane tylne panele. Wstępna wycena to ok 500zł.

Przy okazji pozwolę sobie zapytać... jak mam zabezpieczyć do wysyłki siodło?? Włożyć w gruby karton czy może przykryć pokrowcem i je jakoś okleić taśmami, a karton sobie darować? Kurcze nie bardzo wiem jak się do tego zabrać 😡 Z góry dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
To duzo. Ja za poszerzenie skokowki+dopchanie paneli+ poprawki przystul i okucia dawalam z przesylka kolo 350zl.
Siodlo najlepiej owinac folioa babelkowa i w karton, puste miejsca wypelnic gazetami np. pozwijanymi w kulki.
faith
Bardzo dziękuję za odpowiedź, jutro tak zrobię 🙂 Gdzie miałaś robione swoje siodło, jak można wiedzieć oczywiście? :kwiatek:
U Pana Andersza, jak zawsze 🙂
Pomóżcie mi 🙁 Dopasowywałam siodło do konia i wyszło tak... moim zdaniem środek ciężkości przesunięty do tyłu, a co Wy o tym sądzicie? Help 👀
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcie (dozwolony rozmiar 800x800)
no to sie duzo dowiezialam :/ wstawiam jeszcze raz zdjecie z prośbą o pomoc i opinie o siodle
Zmniejsz zdjęcie.
Carmen23, leci na tył, ale chyba nie tyle, ile się wydaje, Zacznij od ustawienia zdjęcia dokładnie w pionie (rynny czy łączenia na budynku). Plus to, że może już być źle wysiedziane. Plus to, że ono ma solidny przedni łęk, co myli optycznie - wypadałoby sprawdzić toczącym się ołówkiem. Plus to, że chyba powinno na razie być na podkładkę podnoszącą tył, bo na razie lich tam z mięśniami.
nie no źle wysiedziane to ono nie jest, bo na innym koniu leżało totalnie inaczej, środek ciężkości był idealnie na środku. Mój koń jest mega ciężki w dopasowaniu siodła, bo jest poprostu troche łękowaty :/ już miał zdjęte milion pomiarów z grzbietu i tak nie trafili z siodłem :/ teraz mają dopchać panele z tyłu, mam nadzieję, że to coś da. Chciałam się upewnić, czy tylko ja widzę że leci na tył, czy rzeczywiście coś jest nie tak. Dzięki za odpowiedź 🙂
:kwiatek:

Jakis czas temu pytałam Was o opinie w kwestii dopasowania mojego siodła. Leci na tył, niektórym wydawało sie lekko za wąskie - zainwestowałam w żelowa podkładkę podnosząca tył - jest lepiej, chociaż wciąż delikatnie przesunięty jest środek ciężkości. Dopadłam miarki do mierzenia kłębu - czy taka miarkę należy umieścić odrobinę za łopatką (2-4 palce?)? Rozumiem, ze jak chcemy oszacować rozstaw to ramiona miarki powinny pokrywać się kątem budowy grzbietu, bez  wolnej przestrzeni czy dotykania/odstawania końca miarki , które sugerowałoby węższy/ostrzejszy kąt  ?
Jutro spróbuje zrobić zdjęcia ( na obecnych chyba nic nie widać 🙁 - powinnam stanąć na krześle i z tylu zrobić, z boku nie widać dokładnie przylegania) , ale wydaje mi sie ze wypada L, a niestety juz nie M (a z drugiej strony trzeba się cieszyć ze rośnie pakerek 🙂 ) . Miarka w dobrym miejscu?
Mógłby ktoś rzucić okiem na to siodło? Na początku leżało super, a teraz znowu leci na tył... 😵
Tył wygląda wręcz tak:






Bardzo proszę o opinię, ew. namiary na kogoś w okolicach Torunia, kto mógłby przyjechać i chociaż doradzić co z tym dalej zrobić.  :kwiatek:

edit: więcej zdjęć
Poszerzyć najprawdopodobniej. Tylko patrząc po pierwszym zdjęciu to chyba bym je cofnęła tak z 5cm i zobaczyła wtedy.
Faktycznie, jutro zrobię jeszcze raz zdjęcia  😉 dziękuję
Mogę prosić o opinię na temat dopasowania? Tył mi się nie bardzo podoba, choć jak patrzę na żywo, to wydaje mi się, że siodło leży w równowadze, natomiast panele z tyłu nie zawsze przylegają (na padzie jest w miarę, bez - już niekoniecznie). No i mam wątpliwości, czy na szerokość jest w porządku...
Muszę się jeszcze przyjrzeć plamom z potu, choć generalnie koń się poci głównie na szyi, łopatkach i pod popręgiem, a wszędzie indziej suchy... I muszę pojeździć z jakimś innym czaprakiem, bo czarna siatka też nie pozwala na ocenę. 🙄
Wiem, że zdjęcia mogłyby być lepsze, ale koń kręcioła i musiałam jednocześnie pilnować, żeby nie zjadał stajni bądź uwiązu, a akurat nie miałam nikogo do potrzymania. I teraz widzę, że mogłabym to siodło cofnąć.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 listopada 2014 17:54
sumire,
siodło masz na łopatce, musisz je przesunąć w tył, dobre 10 cm.
Najlepiej zaznacz łuk łopatki i załóż siodło dwa palce dalej.
Wtedy będzie można ocenić cokolwiek.
ushia   It's a kind o'magic
25 listopada 2014 17:56
zdecydowanie do tylu - po to ludzie wymyslili siodlo z prosta, pionowa tybinka zeby NIE lezalo na lopatce

i kon musi miec szyje w poziomie a nie zadarta, bo na jedynym zdjeciu z dopietym popregiem nic nie widac

moze byc ciut waskie ale ciezko stwierdzic
masz tam pod gorke czy zdjecia krzywo?
Tam jest trochę pod górkę, niestety. Postaram się w takim razie jutro o lepsze fotki i z siodłem w prawidłowym miejscu.

ushia, wąskie? 😲 Szczerze mówiąc mierząc je obawiałam się, że będzie raczej za szerokie. 😉 Było kupowane pod innego konia (w typie kluski), na tego zmierzyłam bez większych nadziei... I w sumie się zdziwiłam, że może jednak jest szansa, że da się z nim coś pokombinować.
ushia   It's a kind o'magic
25 listopada 2014 18:32
przedni lek ci leci do gory - tylko nie wiem czy dlatego ze waski, kon stoi pod gorke, czy siodlo srodkiem robi kolyske 🙂

wez do pomocy druga osobe i ustaw konia rownolegle do stajni, moze lepszy poziom zlapiecei 🙂
Kogo polecicie do dopasowania ewentualnie przerobienia Presige'a? Warszawa i okolice :> ?
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
27 listopada 2014 21:18
Dziewczyny, czy to możliwe, żeby doprowadzić do kontuzji grzbietu używając niedopasowanego siodła tylko na lonżę na wypięciu (bez wsiadania)??
Wracam z (mam nadzieję) lepszymi zdjęciami. Zarzucam w linku, bo zrobiłam ich dużo, mam nadzieję, że teraz będzie coś widać. Tam są jeszcze jakieś inne zdjęcia, ale mam trochę zbyt mulący internet, żeby ogarnąć, jak działa segregowanie zdjęć w photobuckecie. :/
ushia   It's a kind o'magic
28 listopada 2014 18:22
makrejsza - możliwe
siodło samo w sobie trochę wazy i jak np obija sie tylem to obija sie tylem - czy samo czy z jezdzcem
a jak nieodpowiednia szerokosc to jest nieodpowiednia
pewnie wolniej i mnej niz z obciazeniem, ale mozliwe

sumire - mialas racje - jest raczej za szerokie, boje sei ze polozy sie na klebie jak wsiadzieszi dalej jest osiodlane na łopatce
powinno lezec ciut lepiej jak je cofniesz, bo w tym momencie, pomimo szerokosci, leci do tylu rownowaga siedziska
w ogole ono wyglada na straszliwie uklepane i nie wiem czy nie za dlugie na tego konia - czy jak cofniesz nawet te 3cm za lopatke, to tyl nie wyjdzie poza 18 krag
Czy ktoś wie, jak się  mierzy konia miarkami do kłębu Daw-Magu? To, że ramiona miarki powinny przylegać pod odpowiednim kątem w odpowiedniej odległości od łopatki i kręgosłupa to jest oczywiste. Ale czy górny łuk tej miarki powinien być tak, jak w siodle, co najmniej 2-3 palce nad kłębem, czy też ta miarka powinna przylegać równo do grzbietu konia, również nad kłębem (łuk miarki) w każdym miejscu? Dostałam te miarki jestem zdruzgotana, wychodzi na to, że np. 2 palce za łopatką pasuje łęk M (a Egon chodzi w XL obecnie, Prestige 33, Passier 32, Euroriding Fit 3), a 1 cm dalej już L, o ile przy mierzeniu miarką ma być taka sama wolna przestrzeń nad kłębem, analogiczne jak w siodle. Jeśli by miarka  miała przylegać także nad kłębem, to by pasował łęk XL wg miarek. A siodło z łękiem XL konkretnie sterczy nad kłebem, na pewno nie leży na nim (bez jeźdźca 3,5 palca, pod jeźdźcem 2 palce). Producent poleca mi p. Koniecznego jako pasowacza, a w mojej stajni 2 osoby płaciły za jego dopasowania i obie nie były zadowolone, niestety. Masakra.
Miałby ktoś z Warszawy i okolic pożyczyć żel korygujący tylny łęk siodła lub Mattes Correction System? Na 1-2 dni, po prostu potrzebuję sprawdzić, czy podniesienie tyłu w celu poprawienia równowagi siodła nie spowoduje, że przedni łęk zacznie leżeć na kłębie - zanim zdecyduję się na zakup.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
02 grudnia 2014 17:24
Sumire, jeżeli nikt wcześniej się nie zaoferuje, to ja mogę pożyczyć podkładkę Torpol "correction system" - piszę w cudzysłowie, ponieważ pewnie jest to patent zarezerwowany dla Mattesa, w każdym razie moim zdaniem sprawdza się równie dobrze. Oczywiście mogę pożyczyć z kompletem wkładek na przód i tył.
Jednak pożyczenie byłoby możliwe dopiero w środę w przyszłym tygodniu (jutro wyjeżdżam na długo wyczekiwane wakacje i wracam dopiero w przyszłym tygodniu) 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się