Dopasowanie siodła

Dzięki za radę🙂 spróbuję zwrócić siodło w ramach reklamacji, choć wątpię żeby się udało, pewnie czeka mnie kolejna przeróbka i miesiąc bez siodła://
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
18 września 2014 21:53
nie wiem czy się da je aż tak przerobić, próbuj reklamować
A jakie panele najlepiej by się dopasowały? a może szerszy łęk by pomógł?
axelleon, mi się wydaje że powinny być takie:
ZDJĘCIE FORUMOWEJ ANAI

kwadratowe, nie banany.



Ale to nie jest takie proste. Siodło to nie tylko łęk. To CAŁE panele, odpowiednio dopchane na całej długości, ich kształt.
To są te same panele co u mnie, wypełnianie wełną z dodatkową opcją extra soft🙂 niestety długi i płaski grzbiet nie jest łatwy, wszystkie siodła mają tendencję do "wyjeżdżania" do przodu z pod dupska😉
axelleon, to nie są te same panele, ty masz banany.
kiedy to siodło było robione na miarę ?   🤔 No i kto Ci mierzył konia w celu uszycia siodła ?


krzysztoftz.. 👀 (?)
Nie, nie kszysztof pierwsze zimą rok temu a drugie na wiosnę tego roku🙂
Już wiem o co chodzi z tymi panelami🙂 masz rację, zasugeruję zmianę, ponoć z panelami to żaden problem można zrobić cuda😉
axelleon, to siodło ma poza tym bardzo mały kanał,jak siądziesz to cały grzbiet zablokujesz dociskając siodło.Na długi,płaski grzbiet dobre są euroridingi oraz niektóre modele albionów.Dodatkowo,sugerowałabym Ci włożenie futra pod siodło-jakiekolwiek by ono nie było, ponieważ w ten sposób zdejmiesz potencjalny ucisk i dasz się grzbietowi nabudować.Polecam-to rada od P.Kostrzewy i u mnie się sprawdziła: mój koń ma kupę mięsa teraz na grzbiecie i kaloryfer.

A,i sądząc po zdjęciach to twój koń ma spore łopatki,zastanów się nad krótkim panelem,aby mu ich nie blokować.
Nie, nie kszysztof pierwsze zimą rok temu a drugie na wiosnę tego roku🙂


😵 😂
(no tak, coś trzeba napisać🙂😉
Dziękuję bardzo za wszystkie rady🙂😉
DressageLife, ale dlaczego włożenie futra ma pomóc? Pytam z ciekawości, bo jak siodło wąskie to dopchanie czegokolwiek powiększy problem. Żadna podkładka nie rozłoży nacisku równomiernie jak siodło samo w sobie nie będzie go tak rozkładać.
Miałam na myśli włożenie futra pod siodło inne niż to na zdjęciu-przyjęłam założenie,że będzie ono zmienione,z tym na zdjęciach to chyba nic zrobić się nie da,a w każdym razie dużo tych poprawek by było
axelleon, pogadaj ze sklepem. Rzeczowo, powiedz jakie są problemy. Po drugie poproś o siodło zastępcze. To jest reklamacja, siodło nie pasuje na konia, sklep (lub producent, co ciebie już mało interesuje) spierniczył sprawę i teraz trzeba to naprawić.
Orientujecie się może do jakiego rozmiaru w stubbenie lup prestige'u ewentualnie wintecu można porównać daw-maga z rozstawem łęku L ??


Podkładka żelowa (glut zwykły + sam zel podnoszący tył, kombinowane wspólnymi siłami w stajni 🙂😉 , po jeździe zdjęcie, lepiej?

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Cytowanie zdjęć i zbyt duże załączone grafiki
Wydaje mi się, że nadal leci w tył  🤔 Mniej, ale nadal. W ogóle mi się wydaje, że to jest też trochę feler tego siodła. Też mam Daw-Maga GP i zakładany na kilka koni zawsze leciał w tył, a podłożenie gluta pod tył (miałam taki z Horze) pomagało tylko na jazdę po płaskim, bo w skoku niestety całość potrafiła się unosić 🙁 Dlatego teraz na mojego Młodziaka nie używam tego siodła. I tak ciągle waham się, czy puścić je w świat, czy dać mu szansę i spróbować dokładniej się mu przyjrzeć i zdiagnozować, gdzie leży przyczyna. Tylko nie wiem sama (kupiłam je jako używane, prawie nowe 🙂 ), jakie jest wypełnienie i czy da się z nim cokolwiek podziałać (a obstawiam, że raczej lateks  🤔 ) .
Wydaje mi się, że nadal leci w tył  🤔 Mniej, ale nadal. W ogóle mi się wydaje, że to jest też trochę feler tego siodła. Też mam Daw-Maga GP i zakładany na kilka koni zawsze leciał w tył, a podłożenie gluta pod tył (miałam taki z Horze) pomagało tylko na jazdę po płaskim, bo w skoku niestety całość potrafiła się unosić 🙁 Dlatego teraz na mojego Młodziaka nie używam tego siodła. I tak ciągle waham się, czy puścić je w świat, czy dać mu szansę i spróbować dokładniej się mu przyjrzeć i zdiagnozować, gdzie leży przyczyna. Tylko nie wiem sama (kupiłam je jako używane, prawie nowe 🙂 ), jakie jest wypełnienie i czy da się z nim cokolwiek podziałać (a obstawiam, że raczej lateks  🤔 ) .


Dopychać nie ma czego, bo panele skąpe w skórę + wypełnienie mało przyjazne do zmian. Zostaje ratować sie jedynie podkładkami. 🙁
Szkoda, uwielbiam wyroby DM i chce zostać przy tej firmie. Ewentualnie pomęcze przedstawiciela w swoim rejonie, zeby mi coś poradził. Poszerzenie o rozmiar odpada, zeby trochę przodem siadło i wiecej miejsca przy łopatkach zrobić, bo teraz wciskam 3 swoje wąskie paluszki, ale ponoć można o 1/2 rozstaw zmienić.
Co do skokówki mam taki plan.
Po pierwsze włożyłam miśka. Przód się trochę zwęził i jest ok. Po jeździe wchodzą dwa palce.  Na czapraku widać jaśniejsze plamy gdzie siodło PRZYLEGA. I tu wyłazi ten niedociskający, źle wyprofilowany tył. Spróbuję zrobić taką profilowaną podkładkę i doszyć do miśka. Może to coś poprawi, jak myślicie?  :kwiatek:
Czy ktos dopasowywal siodla firmy parkur? Jak jest z mozliwoscia zmiany rozstawu leku i wypelnienia?
czy ktoś mógłby mi poradzić czy celować w siodło szersze o jeden rozstaw czy dwa? w tej chwili 33....
będę wdzięczna za każdą sugestię 🙂

edit mniejsze foto
milenka_falbana, ciemniejsze plamy masz z tyłu raczej dlatego, że po zwężeniu przodu i pod ciężarem jeźdźca siodło 'poleciało na tył'. Ja bym spróbowała z glutem i sprawdziła przy okazji w trakcie jazdy, czy siodło nie siada tyłem i czy przód przez to nie lewituje (w skrajnych przypadkach można rękę pod panelami z przodu przesuwać 🤔). Ale i tak sądzę, że akurat ten koń powinien mieć klinowe poduszki.

agata*, osiodłaj konia na grzbiecie a nie na szyi, to może będzie można coś doradzić.
Czy ma ktoś z Warszawy do pożyczania miarkę do mierzenia łęku w wintecach?
Prosze prosze prosze  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
27 września 2014 15:16
Nikas, w Pasi-Koniku można wypożyczyć za kaucją.
Orzeszkowa osiodłałam trochę dalej, mam nadzieję, że już lepiej.... czy jest szansa, że 34 już będzie dobry?
Dziękuje  :kwiatek:
Ktora podkladka bedzie najlepsza do zwezenia siodla o rozmiar ewentualnie dwa? Z korekta przodu czy mattes?
agata*, a po czym wnosisz, że jest za wąskie? Przesunięte do tyłu na pierwszy rzut oka leży przyzwoicie i przestało lecieć na tył. Perspektywa drugiego zdjęcia nie pozwala mi dokładnie ocenić jak z szerokością łęku. Więcej byłoby widać na gołym koniu i zdjęciu ciut dalszym i bardziej z przodu.
agata*, teraz siodlo lezy duzo lepiej, ale ja bym je przesunela jeszcze z 5 cm do tylu i zrobila lepsze foto od strony klebu, bo na tych trudno ocenic ile miejsca zostaje po bokach klebu. Na pewno poprawil sie balans siodla i przyleganie paneli, jezeli na klebie tez jest ok to nie ma co poszerzac 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się