Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Czy któraś z Was stosowała to ?

Trochę późno, ale kupiłam ostatnio tą sattvę jasny rudy z lenistwa bo sama henna jest dla mnie za mocna - nie chcę żeby się nadbudowywała do brązu a nie chciało mi się robić mieszanek z cassią i muszę powiedziec że jestem zadowolona! Złapało mi odrosty, ale ja mam naturalne średni blond, reszta włosów sie odrobin ożywiła ale nie przyciemniła za mocno, niebawem znowu powtórzę bo przez ostatnie miesiące mocno zaniedbałam hennowanie.
Czy jest inny sklep niż Lawendowa Szafa z podobnym asortymentem?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 lutego 2020 19:22
Bioarp, napieknewlosy.pl, drogeriapigment,
Dziękuję! :kwiatek:
Co polecacie na włosy grube, ciężkie, miękkie w dotyku ale puszące się po wysuszeniu ? tendencja do falowania, skrętu nigdy nie utrzymują - miałam jakieś cuda na wesela, spadało mi to wszystko po kilku godzinach.

Używam teraz szamponu z Nature Box i maski laminującej jakieś ruskiej firmy, kupiona na Allegro; w dotyku są gładkie i miękkie po tym, ale na całej długości sterczą takie nie wiadomo co  🙄  używałam odżywki z nature box, ale przestała mi odpowiadać, takie niefajne włosy mam po niej.
Na puszenie i wygładzenie bardzo fajny jest jedwab CHI Silk Infusion.
kolebka, a testowałaś, czy jednak nie chcą naturalnie falować/kręcić się? Bo moje faloloki sztucznego skrętu też nie utrzymują za bardzo 😉 Jak nie, to może cięższe odżywki emolientowe dadzą radę dociążyć - np. maska Biovax Argan Makadamia, Ziaja Tsubaki. Fajne są też lidlowe Cien w saszetkach: wzmacniająca, rewitalizująca i regenerująca.
dea   primum non nocere
03 marca 2020 17:01
Achaja a co robisz, żeby się kręciły? Ja mam takie właśnie, grube, ciężkie, gęste i sztucznego skrętu za Chiny nie trzymają, a jednak jak było ich mało po ciąży, to się kręciły, nawet bez dodatkowego wspomagania - zmoczone i podniesione ręką! Byłam teraz podciąć, u specjalistki od kręconych, ale chyba nie jest specjalistką od takich, co się kręcą niechętnie - bo po ścięciu proste totalnie 😉 już w desperacji kombinuję, żeby je pomęczyć degażówkami sama*, jak odrosną i żeby najpierw na córce poćwiczyć (ma podobne, choć jeszcze trochę cieńsze, ale też gęste i ten sam efekt - jak są wszystkie, to się nie kręcą).
Btw czym się różnią degażówki jednostronne od dwustronnych?  👀
* Chcę tylko z przodu kombinować, po to żeby wiedzieć dokładnie o co prosić fryzjerkę następnym razem...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 marca 2020 20:55
kolebka, poczytaj o równowadze PEH. skoro masz maskę laminującą, to musi mieć w sobie proteiny, ale dodatkowo włosom potrzeba emolientów i humekantów.

https://wwwlosy.pl/rownowaga-peh-w-jednym-obrazku/
Strzyga dziękuję  :kwiatek:  czytałam troche o tym PEH, ale nie mogłam znaleźć nic takiego łopatologicznego, ten link dużo rozjaśnił.

W ogóle chyba chcę zmienić coś na głowie, kolor i fryzura ale nie mam pojęcia CO i JAK  🙇  nie ma jakiś aplikacji, gdzie można fryzury i kolory porównać  😂 ?

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 marca 2020 14:43
kolebka, to się na początku wydaje trudne, ale co najważniejsze, ze jak nawilzamy, to musimy zamknąć emolientem, czyli warstwą, która pokrywa włos (na twarzy tak samo). Proteiny są dobre, ale misza być dobrane do włosa i nie można z niczym przesadzić. Plus na co dzień myć łagodnym szamponem, raz na jakiś czas zmywać rypaczem. Zapis się na facebookową grupę wlosing, tam znajdziesz w plikach  co kupować gdzie, jakie konkretnie kosmetyki są peh. Ja odkryłam odżywkę Ziaji kozie mleko i jest super c
dea, degażówki generalnie są odradzane przy lokach, bo robią dziury.
Moja leniwa pielęgnacja to nałożenie odżywki na mokre włosy, rozczesywanie, potem mycie skalpu. Spłukuję wszystko i w lekko odciśnięte włosy wgniatam żel. Potem byle jaki plopping i krem do loków Tigi. W nic innego mi się nie chce ostatnio bawić, bo efekt był niewspółmierny do włożonego wysiłku :P

Na skręt mają też wpływ hormony - może Tobie rozprostowały?
dea   primum non nocere
04 marca 2020 16:28
Miałam nadzieję, że degażówki przerzedzą mi kłaki. Hormony? Ale jak? Włos wyrósł kilka lat przed ciążą, po ciąży końcówki się zaczęły kręcić, jak dorosły te odrastające i wróciła objętość, to te same włosy kawałek dalej, czyli rosnące na ciążowych hormonach, były proste... Zdecydowanie korelacja z objętością... Nie pomaga mi nakładanie niczego 🙁
Poczytałam wczoraj składy odżywek i wychodzi  na to, że mam same emolientowe  🙇

maska laminująca z Ecolabu:
Aqua, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil (olej jojoba), Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Persea Gratissima (Avocado) Oil (olej avocado), Behentrimonium Chloride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (masło Shea), Betaine, Inulin, Lactic Acid, Citrus Limon (Lemon) Peel Extract (ekstrakt skórki cytryny), Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract (ekstrakt trzciny cukrowej), Malic Acid, Citric Acid, Cellulose, Benzyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Cetrimonium Chloride, Perfume, Ceramide 2, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Czyli teraz wypadałoby kupić proteinowego, żeby włosy odżywić ? To by sie zgadzało, one są gładkie w dotyku ale się puszą...
Tu taka krótka łopatologiczna ściąga. 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
05 marca 2020 09:34
w temacie PEH to ja stosuję po prostu całą serię z Anwen, jest bardzo łopatologicznie i widzę super efekty. Tyle tylko, że ja mam włosy całkiem proste i średnioporowate, ale nie muszę czytać składów bo każda odżywka jest jasno podpisana.

Jedyny mój problem jest taki, że delikatny szampon słabo się pieni i nie do końca mi zmywa olej z włosów, albo tak mi się wydaje, macie na to jakiś patent ? (spieniam go oczywiście przed nałożeniem bo bez tego nie da się nim umyć w ogóle).
Gillian   four letter word
05 marca 2020 09:38
Zemulgować odżywką albo kłaść olej na podkład z maski - ja bym w życiu nie domyła włosów samym szamponem ale moje włosy są upośledzone 🙂
mils   ig: milen.ju
05 marca 2020 09:40
w temacie PEH to ja stosuję po prostu całą serię z Anwen, jest bardzo łopatologicznie i widzę super efekty. Tyle tylko, że ja mam włosy całkiem proste i średnioporowate, ale nie muszę czytać składów bo każda odżywka jest jasno podpisana.

Jedyny mój problem jest taki, że delikatny szampon słabo się pieni i nie do końca mi zmywa olej z włosów, albo tak mi się wydaje, macie na to jakiś patent ? (spieniam go oczywiście przed nałożeniem bo bez tego nie da się nim umyć w ogóle).

Rany, właśnie sprawiłaś, że moje życie stanie się prostsze. 😁 :kwiatek:
efeemeryda   no fate but what we make.
05 marca 2020 09:41
Gillian
a co to znaczy zemulgować odżywką ? ofkors kłade (wmasowuję) odżywkę i trzymam ją kilka minut.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 marca 2020 10:04
efeemeryda, ja robie podkład, potem olej, potem emulguje (klade odżywkę bez silinoknow na kolejne 15 minut na olej), potem myje delikatnym szamponem 2 razy, zamykam odzywką emolientową. I to daje najlepsze efekty.

kolebka, kupić humektantową i proteinową(albo dodawać proteiny w postaci jajka/spiruliny/kreatyny hydrolizowanej), albo jakąś peh jak nie chcesz mieć 3 odzywek.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 marca 2020 10:51
Strzyga
co to znaczy podkład?
Ja kładę olej na suche włosy na noc, głowę myję rano. Jeśli będę miała myć szaponem dwa razy to będę go zużywać chyba w 2tygodnie, pieni się tak słabo, że mam go raptem 2-3 tygodnie i już nie mam połowy, a myję włosy co drugi dzień plus raz w tygodniu używam mocniejszego szamponu.
Gillian   four letter word
05 marca 2020 11:09
Odżywka jakby rozpuszcza olej i ułatwia oddzielenie go od włosów. Podkład to jest coś co sprawia, że łatwiej zmyć olej bo jest już częściowo zemulgowany, dajesz sobie jakąś nieskomplikowaną maskę lub odżywkę na włosy, na to olej.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 marca 2020 11:30
ok, ale to tak można spać w jakiejś masce pod olejem ?
kurczę, jak używałam na co dzień jakiegoś mocniejszego szamponu to nie było tego problemu w ogóle.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 marca 2020 11:33
efeemeryda, podkład w sensie coś co dajesz pod olej, zazwyczaj to humekan, bo najpierw nawilżacz, a olejem zamykasz. Ja daje wodę z cytryną i cukrem, żel aloseowy, wodę różaną.

Ja mam cienkie włosy i zawsze myje dwa razy, ale piękne najpierw. Nie było problemu, bo rypacz ściąga wszystko.
efeemeryda, tylko odżywki pod olej nie dajesz tak jak w przypadku po myciu - bierzesz trochę odżywki (wielkość ok. orzecha włoskiego, ale zależy od gęstości włosów) rozrabiasz w trochę wody (niekoniecznie) i to najpierw dajesz na włosy a potem na to olej. Tu możesz zobaczyć:
Gillian   four letter word
05 marca 2020 13:24
Dokładnie, dajesz tylko tyle żeby się pomieszało z olejem, kapeczkę 🙂
Niektórym również nie służy trzymanie oleju tak długo. Nie zawsze dłużej znaczy lepiej. Ja np po przetrzymaniu cała noc mam smalec, który nawet jak umyje dwa razy to jeszcze kilka dni nie daje sie do końca ogarnac. U mnie najlepiej sprawdza sie trzymanie Ok godziny. Efekt jest, włosy są błyszczące i odżywione, ale nie ma tego przykrego efektu jak po całej nocy.
Tej odżywki na podkład to bym dawała mega mało, bo trzeba miec na względzie, ze odzywek nie powinno sie trzymać długo a juz na pewno nie rozpulchniac włosa trzymając je cała noc. Jak juz to bym poszła tropem Strzygi i użyła wody z miodem albo innej rzeczy, która zaproponowała
efeemeryda   no fate but what we make.
05 marca 2020 13:37
Generalnie moje włosy się lubią z olejem i super im wchodzi trzymany całą noc. Nie ma z reszta opcji żebym go trzymała godzinę bo myje włosy rano i rano muszę wyjść z domu  🤣
Tylko jaka ta odżywkę dać jako podkład ? Bo to tez chyba ma znaczenie ? Mam wszystkie trzy z anwen i jakiegoś radicala.
Macie jeszcze jakieś sposoby na lepsze wykorzystywanie szamponu poza spienianiem go przed nałożeniem ? Nie wiem w sumie co by to mogło być, ale pół szamponu w 2-3 tyg to sporo chociaż może przesadzam bo jest on nieduży, a ja mam długie (do połowy pleców) i bardzo gęste włosy, zagęszczone w dodatku henna.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 marca 2020 14:58
efeemeryda,  nie dawaj odżywki na całą noc, możesz zrobić więcej złego niż dobrego. Pamiętaj za to bardziej o emulgowaniu.
efeemeryda, nie wiem jak myjesz włosy ale ogólnie ich długość nie powinna miec znaczenia jeśli myjesz sama skore głowy. Chyba ze myjesz klasycznie włosy na całej długości. Jeśli tak to nie dziwie sie, ze zużywasz dużo szamponu 😀 i wówczas spróbowałabym jednak myć sama skore głowy. Co do pienienia sie to może warto wypróbować jakiś inny produkt?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się