ciąża, wyźrebienie, źrebak

[quote author=Na_biegunach link=topic=57.msg2795173#msg2795173 date=1530909845]
monia, nie było się czym martwic 😉 Wet coś powiedział o terminie?
[/quote]

Do dwóch tygodni  😉 teraz chociaż jestem spokojna, że wszystko jest dobrze.
Ale ładne te Wasze źrebulce! U mnie brak czasu, i stąd brak zdjęć...A jeśli chodzi o źrebność, to na 6 klaczy 5 zaskoczyło za pierwszym razem, szósta oczywiście moja za drugim, tak więc znów zaczynam odliczanie, i bardzo się cieszę że gładko poszło 🥂
Fahra dziękuję za odpowiedź 🙂 Młody zwykle spędza minimum 12 godzin na dworze. Najchętniej wypuściłabym go na łąkę na 24h na dobę, ale będzie ciężko coś takiego załatwić.

Jednak już jestem w nim zakochana po uszy. Miałam kupować rozsądkiem, a nie sercem, jednak rozsądek już dawno stracił prawo głosu i co by się nie działo, zajmę się tym dzieciakiem i postaram się, żeby miał piękne życie.
To ja się przypominam z 2.5 miesięcznym koksikiem. Zdjęcia z kalkulatora, ale jakoś nie mam weny ostatnio.






Bardzo ładny kasztan 😍 😍 😍

Mam "zboczenie" do kasztanów 😜
Prawdopodobnie pójdzie do Ciekocinka chłopak. 🙂
tajnaaa Jaki paker! Jak normalnie kasztany średnio mi się podobają to twój jest super! 😀

Arwilla jakoś dopiero teraz do mnie dotarło co napisałaś. 😵 Marchewki zawsze i w każdej ilości przyjmie i Haru i mamuśka 😉

sosenka zauważyłam, że większość problemów u źrebaków z ogarnianiem nóg i krzywością da się rozwiązać dużą ilością ruchu po różnorodnym terenie. Ale taki słodziak ten twój ukochany 🙂

Ja nadal się chwalę zdjęciami z ostatniej sesji, bo mam 😀 Już nie wiem co mam z mamuśką zrobić, bo gruba straszliwie. Nie dostaje treściwego, sama trawa, 24h padoki i ruch. I nadal kula do kręgli...

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
10 lipca 2018 21:41
Fahra, ale on pocieszny na ostatnim foto 😀

Rosną Wasze szkraby w tempie zawrotnym  😍

Kto jeszcze czeka na rozpakowanie?
Na biegunach Chyba monia

Tajnaa Jak ja nie lubię kasztanów tak ten Twój jest śliczny 💘 nic dziwnego, że już są potencjalni kupcy 🙂

Falbana To super masz ułatwione zadanie 🙂

Śliczniutkie wszystkie!! 🙂

Moja malutka też rośnie i już ma za sobą pierwsze struganie, ale tylko przody kowal troszkę przypiłował, przez tę suszę jest okropieństwo!

Za duże zdjęcie.
galopada_   małoPolskie ;)
11 lipca 2018 06:22
Na_biegunach, my 😉
montana   małopolskie
11 lipca 2018 07:08
Ja czekam na ostatnie tegoroczne Bońkowe źrebię, ale nie u nas. Termin na 20 lipca.

Moje styczniowe już do odsadzenia, zleciało !

Moje majowe klaczki
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36326968_1923203914376635_4688354749483843584_n.jpg?_nc_cat=0&oh=5a82da0b5d49aabc15d28ff621860d82&oe=5BA32683[/img]
montana, a jak tam Bon?
Mój Rudy zakanarkowany po raz drugi, super dał sobie założyć.
Jak pomyślę z poprzednim źrebakiem jakie przejścia miałam to ten jest aniołem!



montana   małopolskie
11 lipca 2018 22:27
montana, a jak tam Bon?


Absolutnie doskonale ! Trzyma formę ponad normę 😀, a źrebaki obiecujące, pierwsze zaczynają pracę pod siodłem.

[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/33167873_1876826115681082_6274659886143897600_n.jpg?_nc_cat=0&oh=3e0380618a6a2ee1bb22db12cf386bc4&oe=5B9F653E[/img]

Tajna, rzucaj źrebakom siano na ziemię, zdrowiej będzie 🙂 tzn w ogóle młodym koniom, nie tylko źrebakom 😉
Jeeej! Jak jak lubię ten wątek!  😅 Zdjęcia źrebaków zawsze poprawiają humor  😍
Ansc i jak u Was sytuacja?
Galopada na kiedy macie termin?
Moja kobyłka urodziła bez problemu, a obawy miałam spore…. Jestem pod wrażeniem źrebaka – jest boski!  😍
Jak ogarnę zdjęcia to wrzucę mojego łobuza🙂
Czy Wasze kilkudniowe maluchy też „zasadzają” się na ludzi, żeby wskoczyć lub się pchają przodem?
galopada_   małoPolskie ;)
12 lipca 2018 12:54
k2arola, 10 sierpnia 😉
Tajna, rzucaj źrebakom siano na ziemię, zdrowiej będzie 🙂 tzn w ogóle młodym koniom, nie tylko źrebakom 😉

Dostają na ziemi i do siatki, ale generalnie to które jest na ziemi służy jako materac... :/
karola nie udało się niestety, odpuszczam.
Ciężkie życie jak się ma tak długie nogi 😉
Mam problem, czy zdarzyło się wam, ze wysłano wam felerne nasienie a właściwie coś co miało być nasieniem a nie było, tylko zabrudzony płyn i potrącili sobie kasę 300zł za to pobranie??? Ale jestem wku... 😤 kolejna próba, drugi raz pobrane nasienie, już lepsze bez syfu ale plemniki mimo że szły przesyłką konduktorską bardzo szybko, były słabo żywotne, ruszały się dosłownie kilka na palcach jednej ręki policzyć, zdecydowaliśmy wlać od razu ale klacz po tym dostała zapalenia macicy. Kolejne pobranie, kolejne 300zł, weterynarz i leczenie klaczy 1300zł, jestem tak wkur...na, że nie wiem, nie pisałabym o tym gdyby, nie potrącili mi za to pierwsze dziadostwo.
Ansc co to za ogier? Do mnie dotarlo wczoraj z pobrania w czwartek i bylo ok, zywe i ruchliwe.Teraz tylko trzymac kciuki :-)
saganek   shit happens
14 lipca 2018 22:29
Halo, halo... a to my się przypominamy... prawie 3miechy, cały czas się waham co do następnego krycia, ale chyba już za późno... Wolę wczesnowiosenne wyźrebienia chyba... Sorki za jakość... kalkulator...

Zdjęcie za duże.
edit zmniejszone

Niestety nadal za duże - może być max. 960 px.
edit... teraz ok? :kwiatek:
Teraz ok 🙂
saganek Zdjęcie za duże  😉  Jak dla mnie szkoda czekać pół roku na następne krycia, ja bym kryła.

U nas dalej cisza, brak źrebaka  😕  za to nasza problematyczna klacz zaszła za pierwszym razem, czyli mamy 4 pokryte  😀  Teraz została jedna z tych ciężkich do za źrebienia, postanowiliśmy, że kryjemy Bajdarem.  Mam cichą nadzieje, że zajdzie a jak nie to jeszcze jedzie na leczenie.
A ja zaraz popełnię samobójstwo. Nie dość, że Czarna się nie zaźrebiła to Toskania rozwaliła zarodek i zrobiła się cysta pecherzykowa, dlatego nie było objawów rui. Rozwaliliśmy cystę hormonalnie, ale nie wiem czy kryć jeszcze w tym roku czy odpuścić. Raz chyba spróbuję jeszcze  😵
Kurde taki był piękny zarodek!!!!!!!!! dupa dupa cycki!
Nie będzie źrebaczka w przyszłym roku  😕 😕 😕
Co za sezon! do diabła.

E: jedne plus z tego złego, że Rudy będzie mógł ostać dłużej 🙂
i jak Tajnaa? Próbujecie jeszcze?
Ja wyszperałam foty 4rodniowego malucha mojego  😀

Foty giganty!


Edit. Sorry, już poprawiam.
Toskanie jeszcze raz tak, dostała zastrzyk wczoraj, więc teoretycznie powinna być na wtorek. Teoretycznie, bo ja już nie wierzę w te ruje. 🙁
Czarna się nie zaźrebiła na pewno, bo mimo świeżego nasienia miała pęcherzyk 5 przez kilka dni, więc owulacji z tego raczej nie było.

Monia, jak tam na froncie? 🙂
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
23 lipca 2018 07:22
tajnaa marne to pocieszenie, ale ponoć nic nie dzieje się bez powodu...

Fahra ugadamy się, muszę osobiście wymiziać śliczniucha.
Twoja kobyła kawał baby!
Ale ja tam widzę mięśnie a nie tylko fałdy dobrobytu  🤣
Młody z pyska cała matka  😀
Tajnaa Skąd wiesz np. że miała pęcherzyk 5, przez kilka dni ? Badacie codziennie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się