"Dni Grunwaldu 2010" - inscenizacja bitwy

Dworcika   Fantasmagoria
03 lipca 2010 17:29
LINK

Kto się wybiera? Turystycznie, albo bierze udział? 🙂
Ja niestety dam radę tylko na samą sobotę, ale może jakieś wskazówki? Gdzie warto się ustawić z aparatem, gdzie później iść itd? 🙂
na koniach? dziwne.
Dworcika - Ja będę 🙂 Mam tam stoisko handlowe - zapraszam na kawkę 
Ja będę razem z Rodziną, takiej okazji nie można przegapić. Będziemy w okolicy już kilka dni wcześniej, żeby w spokoju obejrzeć pole bitwy i muzeum.

Czy macie może jakieś wskazówki odnośnie dojazdu i najlepszego miejsca do oglądania bitwy?
dempsey   fiat voluntas Tua
04 lipca 2010 11:52
tak: przyjechac w piatek, wyjechac w poniedzialek
inaczej bedziecie przeklinac swoj pomysl stojac w korku 4 h
miejsce: albo tuz przy  barierce albo im wyzej tym lepiej + lornetka
Co do przyjazdu w piątek, popieram. Smażenie się w aucie przez parę godzin nie jest fajne.
Jeśli chodzi o miejsce, ja zawsze stoję nie bezpośrednio przed polem, ale niejako za polem, na górce, koło lasku - mniej ludzi, półtorej godziny przed bitwą spokojnie można zaklepać miejsce w pierwszym rzędzie, niestety co roku harcerze wskakują przed barierki... 🙄 ale oglądać się da. Nie wiem jak będzie w tym roku, ze względu na rocznicę mają być tłumy więc jakie miejsce by nie było, może być ciężko. Ja zastanawiam się czy właśnie z tego powodu nie odpuścić sobie...
pobudka bladym świtem i w drogę 🙂 ale faktycznie w tym roku może być tłoczno 🙂
ja będę jako odtwórca szkoda tylko że bez moich kobył ale niestety z końmi to dopiero za rok ((( tegoroczna impreza warta uwagi , jedna z wiekszych w europie, no i turniej konny w tym roku będzie liczniej obstawiony trzeba zobaczyć jaka konkurencja i czy mam się czego bać za rok  😁
ciekawa jestem też jak będzie wyglądać biesiada czyli tańce hulanki swawole i hektolitry miodu pitnego  🏇
Dzięki za porady. Planuję przyjechać już we środę, więc mam nadzieję, że korki mnie przynajmniej częściowo ominą. Nawet nie marzę o miejscu przy barierce, ale lorneta też już jest, więc pewnie będę próbowała się usadowić pod lasem.

Hmmm, mam jeszcze jedno pytanie z serii "niezbędnik na bitwę ". Poza prowiantem, lornetką i kremem z filtrem zapewne warto wziąć coś do siedzenia, bo zapewne organizatorzy zapewniają tylko miejsce na trawie?
Też będę. Tutaj krótki filmik z moich przygotowań.

A tutaj drugi
eee, wawrek - zarąbiste... klimacik nieziemski
No robię co mogę, żeby nie dać plamy. Ten czarny to forumowy lopek  😉
majek   zwykle sobie żartuję
05 lipca 2010 08:18
A ten koń w spocie to mój Faust 🙂

Kurcze... nie chce mi się trochę, ale boję się że w tym roku może być fajniej niż wcześniej, jak ja jeździłam, więc może nie można przegapić...

a ja mam pytanie czy mozna tam na teren wejść z psem ?
Bo mam ochotę pojechać ale bez psa nie dam rady 🙁
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 lipca 2010 09:21
majek - łaciak robi zawrotną karierę i niech ktoś powie, że srokate to się do niczego nie nadają  😀iabeł:
ja bym psa nie brała bo będzie głośne strzelanie chyba że pies ostrzelany i go to nie przeraża.
oj o strzałach nie pomyślałam 🙁
to nic z tego szkoda
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
05 lipca 2010 10:53
Będę :-)  tylko staram się jeszcze wy-kręcić z ekipy organizatorów na rzecz zostania szarym uczestnikiem.
Może jakieś spotkanie revoltowe na miejscu?
ja jestem za! mój opis: rozczochrana długowłosa blondynka w niebieskiej sukni i 🥂  😁
Dworcika   Fantasmagoria
06 lipca 2010 15:18
Ja co prawda z Rodzicami jadę, ale zabieram też kumpla i planuję się odciąc na rzecz zwiedzania na własną rękę. Baaardzo chętnie się z Wami spotkam 🙂

Jak wygląda sprawa ewentualnego rozstawienia namiotu? Możliwe, że wyciągnę Ich w piątek, żeby w sobotę nie sterczeć w korkach i złapać fajne miejsca...
Gillian   four letter word
06 lipca 2010 16:10
chłop jedzie jako uczestnik i już się boję w jakim stanie wróci 🙂 ja nie dam rady w tym roku 🙁
O ja fajnie by było zrobić forumowe spotkanie 🙂   🏇
Mam jeszcze do Was prośbę jak już pisałam będę miała stoisko handlowe na polach Grunwaldu z koszulkami kubkami itp powiedzcie, jaką byście chcieli koszulkę kupić? To znaczy, co na niej by miało być? Jakaś super grafika czy może coś rysunkowego - komiksowego nie wiem sama. Pomóżcie na stajnie zbieram🙂

A jeżeli mowa o korkach to ja bym radziła być już od wtorku

http://www.grunwald1410.pl/index.php?cat=2
Dworcika ja też będę z Rodzicami. Oni się cieszą z imprezy tan samo jak ja, więc powinno być ok. A na chwilkę zawsze można się urwać, tylko w tym zapowiadanym ćwierć milionie ludzi trzeba będzie jakieś punkty zbiórki ustalić, żeby się tak zupełnie nie zgubić.

panterka-23 ja bym chętnie wzięła coś z rycerzami, napisem upamiętniającym bitwę itp.
Czy ktoś w Was ma na sprzedanie jakieś super fotki z Grunwaldu?
a ja bym na koszulce chciała mieć jakiegoś zacnego bojowego konia  🏇  jak się taka u ciebie trafi to biorę  🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
07 lipca 2010 08:48
panterka-23, ja mam na ogół takie, że "uwiecznieni" zapłaciliby sporo więcej za ich NIE publikowanie   😎
MATRIX69, blond niepokalanek to tam zawsze od groma i ciut-ciut. Sama w niebieskim często pomykam. Pisz w jakim obozie cię szukać  🙂
nie wiem jaki tam jest podział na obozy przyznam się że jadę pierwszy raz ale generalnie jadę z moim bractwem nazywamy się rota piechoty miejskiej aquila z Wrocławia, więc jak ktoś trafi na nasze namioty to zapraszam na miodzika jakiegoś pitnego 😀
MATRIX - w sumie to realne zamówienie 🙂 Bo zrobisz fotke takiego rumaka albo nawet sobie na takim rumaku i zrobię Ci koszulkę na miejscu 🙂
Alvika - to dawaj te fotki jak coś koszulki gratis 🙂 ulubionagaleria@wp.pl
a wiesz co to nie jest głupie bo fotki swoje mam co prawda z naszego pokazu w stajni ale są klimatyczne jakiś ładny napis do tego i będzie git trochę oszukańcze  😎 ale nie przepuszcze takiej okazji  w takim razie piątek będzie moim dniem na poszukiwanie twojego stoiska  jeszcze i tak się do ciebie na pw odezwę odpowiednio wcześniej
Odpowiednio wcześniej to musi być w tym tyg 🙂 Bo od wtorku jestem w Grunwaldzie
OK prześlij fotki to dam Ci znać czy coś z tego wykorzystam  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się