Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

poprzednia następna
Strony: 1 ... 1008 1009 [1010] 1011 1012 ... 1026 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy  (Przeczytany 2755149 razy)
KonieAMI

« #30270 : Marzec 01, 2019, 12:52:15 »
Odpowiedz cytując
keirashara - serio są gorzej umięśnione po treningu u nich?

Mi też się nie podoba ta jazda ( obejrzałam tylko Goldfingera na razie ), wydaje mi się zbyt "treningowa" jak na pokaz, koń wydaje się jeszcze nie gotowy na utrzymywanie takiego ustawienia i zaangażowania przez dłuższy czas. Ale tragedii to wg mnie tam nie ma... koń jechany wysoko, żeby pokazać jego możliwości, trochę się myli, trochę się spala i denerwuje. A jego jeździec z tego co czytałam na fejsie jedzie do Helgstrandów do pracy?
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #30271 : Marzec 01, 2019, 13:02:58 »
Odpowiedz cytując
KonieAMI, - dla mnie lepiej wyglądają na początkowych zdjęciach, chwilę po przyjeździe, niż na tych po roku. Może się mylę, nie jestem guru, ale takie mam wrażenia.
W dodatku wszystkie konie tego jeźdźca tak chodzą. No mi się to nie podoba, wybitnie brakuje mi lekkości w jeździe.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2019, 13:50:39 wysłane przez keirashara » #link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #30272 : Marzec 01, 2019, 13:20:28 »
Odpowiedz cytując
keirashara - serio są gorzej umięśnione po treningu u nich?
 koń jechany wysoko, żeby pokazać jego możliwości, trochę się myli, trochę się spala i denerwuje. A jego jeździec z tego co czytałam na fejsie jedzie do Helgstrandów do pracy?

Ja to tu tylko zostawię...
https://www.youtube.com/watch?v=1i_nj46Fx7Y
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
https://www.facebook.com/SiemaZTurcji/
Reyline

« #30273 : Marzec 01, 2019, 13:37:02 »
Odpowiedz cytując
Mam głupie pytanie. Jak zrobić dobrze próby zginania? Jest gdzieś jakiś tutorial na yt, czy coś? Uczyłam się tego już lata temu i od tamtego czasu nie miałam sposobności, żeby używać, a teraz prawdopodobnie będę musiała sprawdzić konia. Chciałabym sobie odświeżyć.
#link
"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy"
budyń

Moje ogłoszenia
« #30274 : Marzec 01, 2019, 13:51:07 »
Odpowiedz cytując
Ja jestem rekreant i g. się znam, ale wydaje mi się, że mieli po prostu duże parcie na zaprezentowanie tych koni, które w dodatku były nerwowe i wymagali trochę za dużo, ten Zanzier już był luźniej jechany i wyglądał ok. Jak dla mnie :P Już definitywnie wyłączyłam pokaz pod koniec, kiedy była grupowa prezentacja i była trochę rozprężalnia na towarzyskich L hihi
Obejrzałam sobie dla porównania przejazdy konkursowe z 2018, 2017 i ta jazda jest inna.
#link
20.8.14
Iskra de Baleron

« #30275 : Marzec 01, 2019, 15:06:43 »
Odpowiedz cytując
Byłam na pokazie, wyszłam rozczarowana. Większość koni się nie pokazała, wyglądało to tak jakby wszystkim udzieliła się jakaś dziwna trema. Obronił się Zanzier i Don Luxury. Pojechałam dla Goldfingera, jako laik uważam ze na filmie z 2015 chodził o niebo lepiej. Pozostaje czekać na kolejne przejazdy/pokazy...

Edit: Chantre Noir jeszcze naprawdę fajny, tylko nie ten kaliber wink
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2019, 15:09:35 wysłane przez Iskra de Baleron » #link
KonieAMI

« #30276 : Marzec 01, 2019, 15:22:48 »
Odpowiedz cytując
vissenna - haha no dobra duży uśmiech to naprawdę ten sam koń? Myślałam, że jest jakimś retardem i tak się spala, denerwuje, nie można mu zaufać, bo odwala. Ogromna różnica w jeździe i w koniu.
#link
lillid

« #30277 : Marzec 01, 2019, 15:49:14 »
Odpowiedz cytując
Ja bym właśnie powiedziała, że Zanzier był fatalnie pokazany...
Co do Goldfingera - koń na arenę wjechał suchy, po kilku minutach był cały w pianie. Na pewno jakieś rozprężenie przed wjazdem było i nie trwało 3 minuty... Jak dla mnie koń nie udźwignął atmosfery pokazu, może nie był należycie przygotowany.
Nie można Jaśkowi zarzucić siłowej jazdy - jechał na beczce prochu i musiał pojechać swoje. Owszem koń pokazany powyżej swoich możliwości, ale taka jest specyfika pokazów dla ogierów - nie można go za bardzo porównywać z filmem sprzed 4 lat, gdzie poziom był zupełnie inny. No i Goldfinger trafił do Cichoniów stosunkowo niedawno.
Miałam przyjemność oglądać Jaśka "w domu" i naprawdę był to jeden z najlepszych obrazków, jakie w ogóle widziałam na żywo kiedykolwiek.
Szkoda, że nie mogę oglądać dłużej.
#link
Iskra de Baleron

« #30278 : Marzec 01, 2019, 17:59:10 »
Odpowiedz cytując
Ja nie mam nic do jeźdźca, właśnie dlatego że było widać jak Goldfingerowi i nie tylko jemu, paliły się styki. Chciałabym móc zobaczyć go jeszcze raz, w bardziej sprzyjających warunkach.
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #30279 : Marzec 01, 2019, 19:03:45 »
Odpowiedz cytując
Puma Dziękuję uśmiech Mam nadzieję, że wiesz co mówisz hihi
#link
Puma

Moje ogłoszenia
« #30280 : Marzec 01, 2019, 21:22:57 »
Odpowiedz cytując
zembria, O zgrozo! Umyłam kiedyś cały czarny ogon szamponem dla siwków... i nie był biały ani nie odpadł  hihi
#link
Gdyby nie porażki, nie potrafilibyśmy docenić zwycięstwa...
dea

primum non nocere

« #30281 : Marzec 01, 2019, 21:33:18 »
Odpowiedz cytując
Te szampony modyfikują żółty, więc czarnemu nic nie powinny zrobić. Raczej nie rozjaśniają na chama, dodają składnik niebieski uśmiech
#link
Umysł należy mieć otwarty... ale nie tak, żeby mózg wypadał
YMMV!
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."-- John Powell
zembria

Moje ogłoszenia
« #30282 : Marzec 02, 2019, 10:58:26 »
Odpowiedz cytując
No dobra, zamówiłam. Ale jak mu końcówka zrudzieje to przyjdę na skargę wysmiewa
#link
Windziakowa

« #30283 : Marzec 04, 2019, 11:40:17 »
Odpowiedz cytując
[EDIT] usunięcie posta dla dobra sprawy

Normalnie za całkowitą edycję postu byłoby ostrzeżenie, ale autorka wyjaśniła powód edycji na PW. Piszę to, by nie było podejrzeń o to że są tu równi i równiejsi. Moderacja obserwuje.
Viss
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2019, 10:56:50 wysłane przez vissenna » #link
x.zkg.x

« #30284 : Marzec 05, 2019, 18:04:10 »
Odpowiedz cytując
Ostatnimi czasy na wszelakiej maści stronkach i grupkach facebookowych (+ trochę nasłuchałam się w pewnej stajni, jaką odwiedziłam w wakacje, ale tam nawet nachrapnik uważali, jako jakieś olbrzymie zło) natrafiałam na posty dotyczące tego jak bardzo skośnik jest zły. Traktowany  jako narzędzie tortur, zamykające pysk biednym konikom, które otwierają go, z różnych przyczyn (przez to ,,okropne żelastwo w pysku", niestabilnej ręki jeźdźca, ból itd.). Trochę od tego wszystkiego zgupiałam, dlatego przychodzę z pytaniem:
Jak działa skośnik i do czego go używamy?
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #30285 : Marzec 05, 2019, 18:39:30 »
Odpowiedz cytując
x.zkg.x, - skośnik stabilizuje wędzidło. Jasne, są ludzie, których konie nie akceptują wędzidła, więc zaciskają skośnik ile pary w rękach maskując problem, ale to nie czyni tego narzędziem tortur. To jakby powiedzieć, że wszyscy jeźdźcy używający bata tłuką konie wink
#link
x.zkg.x

« #30286 : Marzec 05, 2019, 18:50:02 »
Odpowiedz cytując
Dziękuję za wyjaśnienie uśmiech
Zdaję sobie sprawę, że niektórzy zakładają skośnik koniom, które po prostu wędzidła nie akceptują. Pytała się po prostu, jakie ma inne funkcje, bo jednak nigdy nikt mi tego nie wytłumaczył.
#link
iwona9208

Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.

« #30287 : Marzec 06, 2019, 08:31:33 »
Odpowiedz cytując
Orientuje się ktoś czy kupię tą małą poziomicę, która jest w lasce zoomerrycznej?
#link
mindgame

« #30288 : Marzec 07, 2019, 18:42:29 »
Odpowiedz cytując
Mam dość laickie pytanie.... Ostatnio koń na którym jeżdżę w czasie jazdy pierdzi. Wcześniej się to nie zdarzało. Głównie w kłusie. Koń jest w trakcie kuracji omeprazolem i je sieczkę z lucerny. Czy jest to powód do niepokoju?
#link
LSW

« #30289 : Marzec 08, 2019, 08:47:02 »
Odpowiedz cytując
kiedyś się mówiło, że jak koń parska i pierdzi, to o zdrowiu twierdzi. Ale nie znam wyników najnowszych badań. Mogły to obalić.
#link
Teli

« #30290 : Marzec 08, 2019, 22:43:45 »
Odpowiedz cytując
Z czego są zrobione trawokulki? Z siana?
#link
Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #30291 : Marzec 08, 2019, 22:52:26 »
Odpowiedz cytując
Są różne wersje, trzeba przeczytać skład bo każda firma robi je inaczej.

Zazwyczaj jest to prasowane siano łąkowe.
Czasem siano z dodatkiem melasy.
Czasem lucerna (w opcji z albo bez melasy).
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
Teli

« #30292 : Marzec 10, 2019, 21:11:47 »
Odpowiedz cytując
vissenna, dzięki!
#link
Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

vanille

głowa medyka, serce koniarza, dusza podróżnika

« #30293 : Marzec 16, 2019, 12:44:22 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem gdzie się z tym odezwać więc może tutaj. Jakiś czas temu (kilka miesięcy) widziałam na fb zapowiedź jakiejś nowości sprzętowej, nie pamiętam dokładnie co to było ale miało amortyzować kontakt ręki z pyskiem konia. Zaprojektował to jakiś polski zawodnik/trener? W międzyczasie zginęło mi to z oczu i teraz za grzyba nie mogę sobie przypomnieć co to było, jak się nazywało i zaraz oszaleje duży uśmiech Ktoś coś?
#link
Nigdy nie pozwól by strach przed przegraną wykluczył Cię z gry!
www.podrozzycie.wordpress.com
Milla

Moje ogłoszenia
« #30294 : Marzec 16, 2019, 13:25:43 »
Odpowiedz cytując
Podejrzewam, że chodzi ci o ten link:
http://tnijurl.com/0c41c488cb34/
ale nic więcej w temacie nie wiem
#link
vanille

głowa medyka, serce koniarza, dusza podróżnika

« #30295 : Marzec 16, 2019, 14:04:35 »
Odpowiedz cytując
Milla, tak, o to mi chodziło! Dzięki bardzo! Tak się wkręciłam w próbę przypomnienia sobie tego, że myślałam, że oszaleje! duży uśmiech
#link
Nigdy nie pozwól by strach przed przegraną wykluczył Cię z gry!
www.podrozzycie.wordpress.com
Libella

WWW Moje ogłoszenia
« #30296 : Marzec 29, 2019, 12:15:30 »
Odpowiedz cytując
Kurcze, nie wiem gdzie zapytać, więc spróbuję tu wink

W jakiej sytuacji koń może często się kłaść i leżeć (pomijając kolkę)? Często mam na myśli kilka razy dziennie, dłużej niż przez godzinę, „na płasko”?  Pytam, ponieważ od 3 dni dostaję wiadomości ze stajni, że koń leży na padoku, właśnie kilka razy dziennie, czasem przez godzinę. Niechętnie też wstaje, jak próbują go do tego zachęcić. Wcześniej mu się to raczej nie zdarzało. Pierwszego dnia wezwaliśmy weta na cito, został ogólnie zbadany i jedyny niepokojący objaw, to nieco obniżona temperatura (pierwszego dnia 36,5 następnego 37,1). Wydaje mi się, że może być też nieco osowiały, ale to równie dobrze mogę sobie wmawiać… Poza tym nic na pierwszy rzut oka.
Koń ma 18 lat, sporo dolegliwości (COPD, zalany szpat, pewnie też inne zwyrodnienia). Będziemy na dniach robili badania krwi, ale zastanawiam się sama, czym to może być spowodowane.
Czy takie leżenie zawsze oznacza coś niepokojącego?
#link
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #30297 : Marzec 29, 2019, 13:37:54 »
Odpowiedz cytując
Libella, nie zawsze, ale jeśli koń wczesniej się tak nie zachowywał to jest niepokojące. Ma apetyt?
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #30298 : Marzec 29, 2019, 14:08:23 »
Odpowiedz cytując
Stan zapalny powoduje raczej gorączkę, więc odpada. Ja bym osłuchała serce i zrobiła EKG...
#link
Pati2012

Moje ogłoszenia
« #30299 : Marzec 29, 2019, 14:08:56 »
Odpowiedz cytując
częstsze polegiwanie obserwuje się przy wrzodach
#link
Strony: 1 ... 1008 1009 [1010] 1011 1012 ... 1026 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 19 zapytaniami.