buty dla koni

Ja mogę gorąco polecić ten sklep 🙂
Super życzliwi ludzie, faktycznie muszą mieć na stanie dość sporo modeli i rozmiarów, bo mój wysłali do mnie zaraz po zrobieniu przelewu 🙂 Także czekałam kilka dni tylko i moje cudowne New Mac dotarły! 😀
Dziś było pierwsze testowanie, tak się prezentują na nóżkach mojego łobuza  😍
Moockingjaay jeszcze mi powiedz, że ukradłaś mi rozmiar 8 !  🤬
Bo jak się okazało o dziwo o wiele popularniejszym modelem nadal jest Old Mac, wiec producent zaprzestał produkcji New mac.

W związku z tym Pan mnie zbałamucił na Equine Fusion- All Terrain Ultra, bardzo polecał no i jak się okazało mój koń zawiera się w tych "slim" a to podobno nowość dostępna od tygodnia. Po pierwszych testach zdam relację, chociaż na butach to się nie znam.  😁
Hehehe nie nie, my małe kopytka mamy, rozmiar 5 akurat 😉
Old Mac niestety dla nas miał zbyt sztywny i twardy tył przez co obcierało nam z tyłu. New Mac ma z tyłu neopren i bardziej podatny materiał więc mam nadzieję że na dłuższą metę się sprawdzi lepiej.
Poza tym już zauważyłam że łatwiej się je czyści dzięki temu że z przodu nie ma tyle tego materiału zwykłego co Old Mac i mniej pyłu się zbiera na nich. Zobaczymy jak będzie z wytrzymałością na dłuższą metę. Ale gwarancja póki co jest więc jak nie wytrzymają to zawsze będzie można wymienić 😉
Mi też któreś equine fusion polecali ale zdecydowanie za cienka podeszwa buta dla nas (mi polecali takie bez bieżnika). Także w sumie wolałam zostać przy Easycare.
Moockingjaay, to wysokie buty? wydają się na zdjęciu, a takich szukam. Tyle że na duże kopytko.
Grace No to są te za koronę czyli przykrywające całe kopyto. Ponoć idealne na nasze treningi (4-6 razy w tygodniu po ok 1h dziennie) Jest ryzyko obcierania, w Old Mac niestety mi się obtarł  🤔
Ale te "odpukać" dzisiaj spisały się świetnie, mam nadzieję że przy dłuższym użytkowaniu będzie wszystko ok 🙂
Moockingjaay, one nie mają gaiterów?
Czym jeszcze, poza materiałami, różnią się Old Mac od New Mac?
One maja tak jakby już zamontowane gaitery. Z tyłu jest właśnie taka jakby ochronna skarpetka, musiałabym zdjęcie zrobić i pokazać najlepiej.
Tzn głównie się różni właśnie materiałem bo wykonanie jest praktycznie identyczne. Tzn podeszwa taka sama, w środku na pazurze budowa tez taka sama. Jedynie właśnie inny materiał, ta skarpeta plus miękka wyściółka z tylu na pietce, pasek w środku na koronce wykonany z bardziej miękkiego jakby nylonu No i możliwość przepinania zapięcia tego z tylu. Nie ma ze musi być lewy czy prawy but tylko można sobie pasek przepiąć z lewa na prawo i odwrotnie 😉
Dla Nas materiał z tyłu okazał się idealny. Póki co druga jazda za nami bez obtarć i stare się nie odnowiły jak poprzednio w Old Mac'ach 🙂
No i dużo łatwiej się je czyści, kurz tak nie osiada w szczelinach materiału jak w Old Mac'ach. Ja póki co jestem mega zadowolona 🙂
Zoltodziobowe pytanie: czy jeśli mam jakby za mało miejsca w okolicy pietki to buty są za małe? Hmm dziwne bo całe buty z przodu i boku leżą super tylko ten tył jakiś jakby nie tyle za krótki tylko jakby za wąski  🤔 mam jakieś zdjęcia jeśli ktoś potrafi to ocenić i da się to zrobić na ich podstawie.  👀
Alaska, wrzuć zdjęcia, bo mnie ciężko sobie zwizualizować Twój problem.
Ale tak standardowo to powiedziałabym, że jeśli but wszedł na kopyto, to nie jest za mały... Włożyłaś buta tak głęboko na przód kopyta jak się dało?
Powracam. Ostatecznie buty zostały, musiały się trochę "rozbić" i trochę mamy póki co położone kąty wsporowe, więc stąd było to wrażenie. Muszę tu pochwalić kontakt ze sklepem butydlakoni.pl Pan ze mną pogadał, pooglądał zdjęcia i doradził. Na razie mogę pochwalić All Terrain Ultra, od dwóch tygodni koń w nich śmiga również na padok, nie latają, nie przekręcają się, na razie bez znaków obtarcia, póki co przeżyły wszystkie głupoty w stylu wyścigi na gliniastym błocie i chlapanie się nogami w poidle na pastwisku... 😁 Jedynie zakładanie i te paski są takie sobie, trochę wkurzające do zakładania- zdejmowania parę razy dziennie.

Teraz pytanie: czy wkładki z  Easy Care są wytrzymałe?  👀 mam oryginalne Equine Fusion, ale zaczynają być powoli zmięte życiem i na spacery przydałoby się coś bardziej amortyzującego. Testowałam piankę eva (z podkolanników do plewienia ogródka 1,5cm) po jednym spacerze robi się praktycznie kartka papieru. Teraz testuję filc, szału nie ma, ale o wiele lepiej się sprawdza. Muszę jeszcze gdzieś dopaść jakiś grubszy niż mam. Może inne patenty o których nie udało mi się doczytać?  👀
Alaska, podkładki fajne są żelowe, do butów  cavallo, chyba niezniszczalne.
[quote author=gacek 🙂 link=topic=140.msg2696781#msg2696781 date=1500028272]
Alaska, podkładki fajne są żelowe, do butów  cavallo, chyba niezniszczalne.
[/quote]
Potwierdzam. Tylko one są dość sztywne, dlatego dalej mnie zastanawia na ile faktycznie amortyzują.
Tylko one są dość sztywne, dlatego dalej mnie zastanawia na ile faktycznie amortyzują.

No właśnie dlatego pytam, bo te z easycare wyglądają na jakąś piankę czy coś podobnego. Z Equine Fusion to taka dosyć miękka guma, może ze 2-3 mm grubości tak na oko. Jednak jura i dolinki robią swoje i ciężko mi trafić w trasę, żeby było zacisznie, nie za daleko od stajni i nie było wystających ze ścieżek kamieni. Widzę, że obecne wkładki na padok wystarczają w zupełności, ale na taki wypad to trochę za mało.
Bladooka   Imagination is more important than knowledge
18 lipca 2017 06:24
Dzień dobry,
czy ktoś z Was orientuje się gdzie przeniosła się wypożyczalnia butów z Rancho Stokrotka?
Rok temu była jeszcze wspominana w wątku, ale dzwoniliśmy do Stokrotki wczoraj i poinformowali nas, że już się tym nie zajmują, za to jest ktoś z Wrocławia, kto wypożycza.
Nie mogę nic znaleźć w sieci niestety, a chciałabym wypożyczyć buty przed zakupem, bo u nas niewymiarowość to norma 😉
Alaska, One są z twardego ale jednak silikonu, więc jeśli wieżmiemy mase konia to one amortyzują ( u mnie sprawdzone na ochwacie, było mu znacznie lepiej z nimi  ). Moim zdaniem warte kupna.

Bladooka, http://kopytamagdy.wroclaw.pl/index.php/buty
Bladooka   Imagination is more important than knowledge
18 lipca 2017 10:30
Dzięki !  :kwiatek:
Dzieki, Nique :kwiatek:, zaraz kupie! Bo wiem, ze sie przyda, zwlaszcza jak znowu zacznie wiecej czasu spedzac w stajni, a sciolke przesikuje na wylot. Sypalam proszkiem, polewalam plynami, potem zawijalam kopyta w gazowe opatrunki i na to wszystko but, ale to upierdliwe, zwlaszca jesli trzeba to robic trzy razy dziennie.
Amazon pokazal mi takie butki do zadkladania przy srodkach stosowanych na kopyta. Czy ktos to zna i stosowal? Bo plastikowych woreczkow Jerry natychmiast sie pozbywa. Chodzi mi o buty do stosowania lekow ogolnie, niekoniecznie te i tej firmy
buty

Znalazlam srodki dopaszczowe na gnicie strzalek, ktore pomagaja, jesli chcesz moge wyguglowac to to bylo. Stosowalam je razem ze srodkami bezposrednio na kopyta
Jesli czegos potrzebujesz, moge Ci kupic i wyslac. Tak jak inne rzeczy dostepne tu.

Znalazlam ten zel na Amazonie [url=https://www.amazon.com/Grand-Circuit-Lightning-Dioxicare-Conditions/dp/B00MEN2Q4Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1500478052&sr=8-1&keywords=White+Lightning+Gel] zel[/url] , ale drozej. I tak zamowie.

A pamietam, chyba Smartini skarzyla ie, ze kon w czaise manewrow sciaga podkowy. Tez pokazalo mi to przy okazji szukania butow medycznych.
klik
Planta szukaj pod hasłem "soaking boot" - są z Davis, albo EasySoaker z EasyCare. U nas są dostępne ale cena zabójcza… A z chemicznymi preparatami - obawiam się sprowadzać bo mogą mi na cle zatrzymać :/

Edit: A jak szukasz więcej info to przeczytaj wątek naturalnej pielęgnacji kopyt - tam dziewczyny są biegłe w moczeniu kopyt w armexie i nie tylko i w robieniu butów tymczasowych / jednorazowych do moczenia.

ALE! Jak już dopasuję buty dla Jacka to nie omieszkam się uśmiechnąć do Ciebie bo w USA są stanowczo tańsze  🙂
ushia   It's a kind o'magic
19 lipca 2017 16:43
nique - white lihgting jest dostepny np w UK, wiec przejdzie bez cla, ale w opisie uzycia jest informacja ze powinien byc zostawiany w opatrunku kopytowym na 6-8h co zbliza go do upierdliwosci moczenia w armexie 😉
Wlasnei patrzylam, ale Davis ma kiepskie opinie. Choc jest tanszy niz Tough-1. Bede szukac cos bez velcro, bo te sie po jakims czasie zpaychaja sierscia, trawa i tp i przestaja sie zapinac. Znalazlam medyczne buty na zamek plyskawiczny, ale tez sie obawiam, ze zamek rozpinany i odpinany trzy razy dziennie wkrotce sie zepsuje.
Dzieki, zaraz  zajrze na watek.
Co do sprowadzania...mozemy pogadac na priv 😉.

Update; tu masz rozmiarowke amerykanska


A to jest opakowanie po butach, ktore kupilam dla Jerrego, moze i tobie podpasuja? Moge spokojnie polecic bo wyprobowane. Latwe do zalozenia i sciagniecia przez to pokretlo z przodu.






Tu po otwarciu-wystarczy wcisnac ten guzik z przodu


Podeszwa, do ktorj mozna systeme kik przyczepic wkladki o wiekszej trakcji
ushia nie chodziło mi tyle o przywalenie cła, a o zatrzymanie chemicznego środka jako potencjalnie niedozwolonego 🙂 ale dzięki! Nie wiedziałam że jest w UK 😀

Planta ale medyczny (taki z woof wear) nie zda egzaminu do moczenia bo nie jest cały nieprzemakalny. A z takim do namaczania i tak najlepiej konia nie puszczać, tylko postać z nim 30 minut 🙂 Równie dobrze można moczyć w wiadrze, ale wygodniej 2 lub 4 buty na raz - mniej preparatu i mniej czasu.
A mozna np zamknac go na te pol godziny w stajni czy lepiej jednak miec caly czas oko?

Jerry nabywa te strzalki jesienia i zima, wiec stanie pol godziny jest hmmm...no jest zimno🙂
Planta napisałam na priv, bo nas wygonią xD
Mój czasem nawet lubi, taki czyścioch jeden  😁
Chociaż staram się to robić, gdy nie kręci się nikt obcy w stajni albo ze znajomych (niekońskich), tak aby zapobiec dziwnym skojarzeniom  😁
Planta - jakoś nie mogę doczytać początku o butach do moczenia 🙂 W każdym razie ja mam Davies'y i jestem bardzo zadowolona. A używam często. I na padok też kobył w nich szedł jak musiał. Ale kobył raczej stacjonarny, nie rusza się więcej niż to niezbędne 🙂 Oczywiście nie było wówczas +30...
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lipca 2017 19:41
Planta poskracaj te przepotworne linki, rozjechalas mi całe forum.
Z checia ale nie wiem jak!
Zaraz przyjdzie Livia o przeniesie dyskusje do butow wiec rpoblem jest chwilowy  :kwiatek:

Milenko-chodzilo o buty, ktore moge zalozyc na walacha, kiedy ma gnicie strzalek, zeby po zaaplikowaniu srodka na kopyta zaraz nie zdjal opatrunkow i gazy. I myslalam o kupieniu takich butow do moczenia, zeby mu lartwo w te strzalki weszlo.
Planta, żeby skrócić link:  [url =tu wklejasz adres strony bez spacji po url] tu wpisujesz bez spacji nazwe, klik, cokolwiek co będzie widoczne[/url]
i wtedy to wygląda tak: [url=https://www.amazon.com/Farnam-82812-Excalibur-Sheath-Cleaner/dp/B000B9SGKG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1500476742&sr=8-1&keywords=excalibur+farnam]szampon[/url]
Dzieki! Wlasnie zmieniam linki  :kwiatek:
kupiłam Old Mac'i  G2. Dzis zalożone po raz pierwszy, ale zupełnie nie wiedziałam do czego sluży dodatkowy neoprenowy języczek z rzepem, dołaczony jako osobny element.  Na fotkach w instrukcji nie było go - może ktoś wie, gdzie go zakładac i po co? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się