Przepisy kulinarne

W rękawie nie ma takiej szansy 🙂 Będzie pycha.
Ja w tym roku robię pierwszy raz pasztet wg przepisu mojej babci. Taki domowej roboty najlepszy! Tylko dobrze zmielony musi być. Dodaje do niego podgardle i wątróbki. Już nie mogę się doczekać jak wyjdzie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 marca 2018 13:44
Ja pierwszy raz goszczę przyszłych teściów  😲 pierwszy raz sama będę robić rolady i modrą kapustę - zwykle z mamą robiłam  😡
Laski pomocy, smaże ten boczek na czipsy ale strzela jak cholera, pokroiłam na cienkie plastry i na oleju rzepakowym pikantnym smażę ale coś średnio to idzie.Kupiłam wędzony- to źle?? 😵
Ja pie.. jeden trafił w monitor. 🤔
Nie idzie go przewrócić tak atakuje.Zakryłam pokrywką, pewnie niepotrzebnie dodałam olej (mało). 😵
Po cholerę olej, skoro tam tylę tłuszczu?
Nie przykrywaj i nie przewracaj, bądźcie bardziej chrupki.

ps. i bez tych lasek  🙄
andzia1, na przyszłość to najlepiej w piekarniku po prostu.
Teraz to już wiem. 🙂posypałam papryką wędzona-fajnie wyszło.niepotrzebnie ten olej dodałam-myślałam,że boczek będzie się przypalac na rozgrzanej patelni(mialam taki olej z chili pomyslalam, że fajnie sie zgra)
Ogorku-bez szans bez przykrycia..lapalam boczek po kuchni( na średnio rozgrzanej  patelni).
Po prostu kiepskie mięso ostrzykane wodą...dlatego pryska.
Pewnie tak 🙄 Ale sałatka fajna,nastepnym razem kaszę zamienię na bulgur lub pęczak.
Kurczak w całości na puszce od piwa. To jest mój zdecydowany faworyt i przepis na dziś 🙂
MeggiB, a Ty tak te posty produkujesz po coś konkretnego? 🙄
Właśnie miałam zapytać czy gdzieś jakieś egzaminy cz ferie są o których nie wiem?
Ewentualnie ktoś buduje konto pod marketing szeptany, ale ja to już mam skrzywienie pozawodowe i wszędzie go węszę. 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2018 08:13
Ide w sobotę na grilla, mialam upiec urodzinowe ciasto, ktore mialo byc niespodzianka, ale okazauje sie, ze ta zaskakiwana osoba tez bedzie cos piekła, qiec z ciasta rezygnuje.

Co moge zrobić innego na tego grilla? Beda burgery, ziemniaki z ogniska, jakies sałatki. Ja nie mam pomyslu, cos latwego, czego nie zepsuje. Na 14 osob.
Kup śląską  🤣
Cukinie nadziewane? 🙂 albo papryki?
Szaszłyki? Ryba w folii? Młoda kukurydza w folii z masełkiem?  😀 Ja bym szła w ciasto, jedno to zdecydowanie za mało  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lipca 2018 08:57
Poza burgerami to mieso każdy przynosi sobie sam, okazuje się, że jeden chce kurczaka, a inny biała kiełbasę. W zwiazku z tym, ze nie da sie wszystkich zadowolic to każdy ma zabrac swoje.

Z tym ciastem to mi trochę ulzylo, bo na sobotniego grilla musiałabym je wiezc 40km o 1 w nocy 😉
Hej 🙂 podrzucicie mi jakiś fajny przepis na sałatkę na grilla? Chciałam zrobić coś z surowego brokuła albo ryżu i nic fajnego nie mogę znalezc. Koniecznie musi być bezmięsna 🙂
Ja bym kupiła to takie pyszne tortellini z Biedry czy lidla, co to się zalewa na minutę wrzątkiem i dodała do tego kukurydzę, pomidory, ogórek, cebulka, bób, mogą też być suszone  😍 do tego jakiś dobry sosik i voila. Super sycąca i moim zdaniem wpasowuje się w grillowy klimat.
Do grilla też pasuje brokuł i kalafior (gotowane, ale chwilkę), do tego jajko na twardo i sos jogurtowo-czosnkowy.
Iiii feta 😉
Sonkowa, zobacz na kwestii smaku, tam jest masa fajnych przepisow na sałatki, grile etc 😉
Dziewczyny czym można zastąpić beszamel przy robieniu zapiekanki z lasagne?
Farszem jest mięsko wymieszane z cukinią i pomidorkami.
Przydałoby się coś do "łączenia" warstw, ale nie chcę przesadzać z ciężkością dania. Może coś na bazie jogurtu?

I od razu pytanie techniczne - na spód naczynia dajecie najpierw trochę sosu, a na to pierwszy płat makaronu? Czy lasagne bezpośrednio na dno?
Podgotuj wcześniej lasagne to nie będziesz potrzebować żadnego sosu. Powinien starczyć ten z farszu. Normalnie daję beszamel pod pierwszy płat.
Hmmm... obawiam się, że z tego farszu się makaron nie wysyci. Poza tym smakowo coś nabiałowego by mi tak pasowało.
A jakbym jogurt wymieszała z parmezanem?
emptyline   Big Milk Straciatella
22 września 2018 21:39
Ascaia, to nie wiem czy Ci wyjdzie dużo lżej. 😁
Jogurt + parmezan v. mąka i masło.
Aż chyba policzę kalorie i makro, ale wydaje mi się, że jednak lżej. 😉


Masz rację - wcale nie lżej.
Buuu...
Ostatnio do zapiekanki makaronowej dałam samej śmietany, bez sera. Zawsze to bez mąki. Jak chcesz light podgotuj lasagne.
Potrzebuję przepis na dobrą passatę pomidorową, na ostro albo z ziołami.
I pytanie do lepszych znawców - bo w netowych przepisach nic nie ma o pasteryzacji. Tylko do słoików, do góry dnem i stygnie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się