Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 125 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: wrzody żołądka  (Przeczytany 486526 razy)
Lecytyna

nic się nie dzieje bez przyczyny

« #840 : Kwiecień 15, 2015, 16:26:13 »
Odpowiedz cytując
Louisa, dostałam przesyłkę, dziękuję uśmiech
#link
xequus

Miłość na dwa serca i sześć nóg...

« #841 : Kwiecień 15, 2015, 16:33:16 »
Odpowiedz cytując
Gillian mój też się źle czuł w poniedziałek. Dzisiaj skończyliśmy podawać abprazole. Niestety pogoda to pogoda i widać po wrzodkach jak będzie jej załamanie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 16:34:54 wysłane przez xequus » #link
Monnowot

« #842 : Kwiecień 16, 2015, 05:54:29 »
Odpowiedz cytując
a myslalam ze to tylko ja spanikowalam i juz sie zastanawialam czy oby na pewno nie przesadzam z tym gorszym samopoczuciem ehh a gluta w sensie len z otrebami czy sam len ? zima dawalam codziennie a teraz zrobilam przerwe ..
#link
famka

hrabia Monte Kopytko

« #843 : Kwiecień 16, 2015, 07:02:36 »
Odpowiedz cytując
od kiedy wiem że mój ma wrzody, dużą ilość siemienia z odrobiną otrębów daję regularnie co drugi dzień, przez cały rok, amen wink
#link
diabeł nie ogarnie, anioł nie pomoże ...
xequus

« #844 : Kwiecień 16, 2015, 07:42:40 »
Odpowiedz cytując
famka, dokładnie. Mi się właśnie skończył worek i mam przerwę w podawaniu i widać, że jest gorzej. Ja podawałam 3 razy w tygodniu i muszę do tego wrócić.
#link
Monnowot

« #845 : Kwiecień 16, 2015, 09:25:47 »
Odpowiedz cytując
To ja też wrócę do lnu co drugi dzień i będzie gitara kiedyś kupowałam gotowy mesz z pavo ale wrócę do zwykłego ale nie przedobrze z otrębami jak juz z wyslodkami dostaje? A jeszcze pytanie czy gotujecie ten len bo ja zawsze gotowalam a może sa jakieś szybsze dwa prawidłowe sposoby? Bo juz z wiadrem wysłodków jeżdżę..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 09:31:10 wysłane przez Monnowot » #link
famka

hrabia Monte Kopytko

« #846 : Kwiecień 16, 2015, 09:36:11 »
Odpowiedz cytując
xequus, bo to najlepsza i najszybsza alternatywa dla osłony żołądka wink
Monnowot, uda są dwa, jak to się mówi wink jedno to gotowanie i to jest najlepszy sposób, drugi to świeżo mielone siemię zalewamy gorącym i czekamy aż się zgluci, co do otrębów ja na dwa kubki siemienia daję jeden kubek otrębów (bo otręby chociaż nigdzie wprost nie jest napisane też zakwaszają ) i do tego pół miarki już namoczonych wysłodków
#link
xequus

« #847 : Kwiecień 16, 2015, 13:19:19 »
Odpowiedz cytując
Ja mam mielone siemię i zalewam wrzątkiem w stajni i gluty robią się lepsze niż z gotowanego całego wink do tego otręby i namoczone trawokulki i wychodzi taka fajna papka, którą gniady uwielbia uśmiech
#link
wendetta

« #848 : Kwiecień 16, 2015, 13:26:08 »
Odpowiedz cytując
ja używam całego siemienia i też zalewam wrzątkiem w stajni. mieszam i czekam aż sie zagluci
#link
Lecytyna

nic się nie dzieje bez przyczyny

« #849 : Kwiecień 16, 2015, 19:25:57 »
Odpowiedz cytując
ja używam mielonego, wystarczy wrzątkiem zalać i się zaparzy na miejscu, cenowo wychodzi tak samo, jak całe. Z kolei całe siemię zalane też się zaparzy, ale podobno wytrącają się toksyny i nie jest zbyt zdrowe dla konia. Nie sprawdzałam dokładnie tej informacji, ponieważ informacja wyszła od weta. z resztą na miejscu jest mi lepiej zalać, niż wozić w słoikach ( wcześniej parzyłam całe ).
#link
famka

hrabia Monte Kopytko

« #850 : Kwiecień 17, 2015, 07:09:09 »
Odpowiedz cytując
Lecytyna, tu nie chodzi o cenę siemienia, trzeba pamiętać o tym że siemie mielone które długo leży wietrzeje i traci swoje właściwości, a siemie zalane zimnym wydziela cyjanek który dla koni jest trujący
#link
sepia

Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.

« #851 : Kwiecień 17, 2015, 08:27:04 »
Odpowiedz cytując
Słyszałyście może kiedyś o Jersiniozie?
Jersinioza – odzwierzęca choroba zakaźna powodowana przez bakterie Yersinia enterocolitica
Wyczytałam, że bydło, w tym konie są nosicielami, ale mogą być też chore.
Czy ktokolwiek się kiedyś spotkał z ta bakterią u koni?
Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, nie wiem czy też w dobry temat ta chorobę wpisałam, ale jest to choroba układu pokarmowego, wrzodowa.
#link

xequus

« #852 : Kwiecień 17, 2015, 09:09:34 »
Odpowiedz cytując
famka, a w jaki sposob mialo by stracic swoje wlasciwosci? Przeciez nam chodzi o to, zeby byl glut, ktory bedzie dzialal oslonowo na zoladek. Ja zawsze miele siemie i wkladam do zamykanych pojemnikow na karme dla psow i nie zauwazylam, zeby cokolwiek zlego sie z nim dzialo jak lezy w nich kilka tygodni wink glut sie robi bardzo dobrze, wiec spelnia nadal swoje zadanie.
#link
famka

hrabia Monte Kopytko

« #853 : Kwiecień 17, 2015, 09:16:28 »
Odpowiedz cytując
xequus, bo kupne mielone jest odtłuszczone a tłuszcz lniany ma bardzo korzystne działanie (to tłuszcze omega 3) i jak się samo rozumie mielone traci tłuszcze, zwyczajnie wietrzeją lub wysychają (utleniają się)  wink 
#link
BaŚ

Moje ogłoszenia
« #854 : Kwiecień 17, 2015, 09:19:02 »
Odpowiedz cytując
Pełne ziarna lnu powinno się gotować 30 minut. Inaczej są szkodliwe. Potwierdzone przed koniarzy i wetów.
#link
famka

hrabia Monte Kopytko

« #855 : Kwiecień 17, 2015, 09:43:46 »
Odpowiedz cytując
tak do poczytania
http://konzdrowyjak.com.pl/czy-wielkosc-dawki-omeprazolu-ma-znaczenie/

#link
BaŚ

Moje ogłoszenia
« #856 : Kwiecień 17, 2015, 09:47:56 »
Odpowiedz cytując
to jak jest w końcu z tą pracą przy omeprazolu? kilka postów wcześniej była mowa, że podczas kuracji koń powinien być odstawiony od pracy, by nie napinać mięśni brzucha i nie zaciskać żołądka, inaczej lek w ogóle nie zadziała, a w tym artykule piszą, że efektywne jest podawanie omeprazolu bezpośrednio przed wysiłkiem...
#link
famka

hrabia Monte Kopytko

« #857 : Kwiecień 17, 2015, 10:00:40 »
Odpowiedz cytując
BaŚ, artykuł odnosi się do koni wyścigowych, a tam daruj nie ma  wink albo biega i żyje albo na kiełbasę  wink
#link
tulipan

« #858 : Kwiecień 17, 2015, 10:21:13 »
Odpowiedz cytując
Mi wetka powiedziała, że mogę jeździć. Dużo stepa, spacery, bez zbierania i elementów. Nie zalecila odstąpienia całkiem wink
#link
BaŚ

Moje ogłoszenia
« #859 : Kwiecień 17, 2015, 10:45:17 »
Odpowiedz cytując
No tak, ciężkie życie tych wyścigowych. Ale wniosek z artykułu jest taki, że mimo, że konie nie zostały odstawione od zwykłej pracy, omeprazol przyniósł efekty uśmiech
#link
k.o.n.i.a.r.a.

« #860 : Kwiecień 20, 2015, 16:35:16 »
Odpowiedz cytując
Mam do sprzedania 100 saszetek AbPrazole, zainteresowanych zapraszam na PW.
#link
Gillian

four letter word

« #861 : Kwiecień 21, 2015, 12:08:38 »
Odpowiedz cytując
http://dromy.pl/DROMY-GASTROLINE-3000-g,p,28

ktoś stosował?
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
xequus

« #862 : Kwiecień 21, 2015, 12:57:44 »
Odpowiedz cytując
Gil ja z tej firmy mialam srodek Kaslik na kaszel i sama nie wiem czy cos dalo wink ale ogolnie wydaje sie byc solidna firmac te ziola na kaszel porzadnej jakosci.
#link
Chiquita

Moje ogłoszenia
« #863 : Kwiecień 26, 2015, 14:42:33 »
Odpowiedz cytując

Hm, tu jest chyba o tym samym badaniu w wersji angielskiej, i wnioski są odrobinę inne- że raczej chodziło o to że omeprazol był podawany rano na pusty żołądek przed posiłkiem, a nie o to że był przed czy po wysiłku. I że dawka jest nieistotna przy wrzodach w części bezgruczołowej, ale z wrzodami na gruczołowej już nie jest tak łatwo.
Tu artykuł: http://www.thehorse.com/articles/34581/study-low-dose-omeprazole-and-gastric-ulcers
#link
akjus

« #864 : Kwiecień 26, 2015, 19:53:09 »
Odpowiedz cytując
Pilnie potrzebuję abprazol czy ktoś ma do odsprzedania 90 saszetek.
#link
Bischa

TAFC Polska :)

« #865 : Kwiecień 26, 2015, 20:09:56 »
Odpowiedz cytując
Cofnij się kilka postów wyżej wink
#link
akjus

« #866 : Kwiecień 26, 2015, 20:32:45 »
Odpowiedz cytując
Jakoś mnie zamroczyło icon_rolleyes dzięki za czujność
#link
tulipan

« #867 : Kwiecień 26, 2015, 20:53:51 »
Odpowiedz cytując
Kiedy kończy się sezon wiosenny dla wrzodowców? Kwiecień czy raczej maj?
#link
famka

hrabia Monte Kopytko

« #868 : Kwiecień 27, 2015, 10:53:52 »
Odpowiedz cytując
tulipan, jak się pogoda ustabilizuje  wink
mój na ten moment "wygląda jak okaz zdrowia" ale jak są zawirowania ciśnieniowe i zmiana frontów to widzę po nim że jednak trochę czuje
#link
Monnowot

« #869 : Kwiecień 28, 2015, 05:49:01 »
Odpowiedz cytując
U nas tak jak u famka a na dodatek mysle ze ona ma jeszcze jakies kolki gazowe chyba albo Bog wie co - bo zauwazylam ze jak nie pracujemy to jest gorzej a jak popracujemy choc troszke to odrazu odbija jej sie po jezdzie i pierdzi.. eh to niekonczaca sie opowiesc.
a tak w ogole koncza nam sie drozdze polecacie cos fajnego z efektem? stosowalam yarrowie, pro-linen a moze teraz z podkowa-liny?
#link
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 125 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: wrzody żołądka

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 1.061 sekund z 20 zapytaniami.