Kącik Ujeżdżenia

ja u Kaprioli nie zauwazylam jakiejs "szczegolnej" roznicy, za to z Mlodym roznica jest powalajaca  😵 duzo lepszy kontakt, jest mniej "pusty" na wedzidle i jakby bardziej skupiony...
ale wiesz, to kon-ogien, ktory potrafi sie skaleczyc o cos czego nie ma, wiec moze uwaza nachrapnik hanoweski za przyjemny bo juz sie przyzwyczail do robienia sobie krzywdy  😎

a tak na serio - kazdy nachrapnik zle zapiety moze zrobic krzywde albo podduszac.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 października 2009 20:00
Wybiera się ktoś na Halowe Mistrzostwa Śląska i HZR do Zbrosławic 27-29 listopada?
[quote author=Aga_Leming link=topic=11.msg366078#msg366078 date=1256811126]
Tak z ciekawosci - co WATERMILL SCANDIC ma na nogach przednich na tym filmiku? Jakoś nie mogę się dopatrzeć, czy to jakaś kolejna warstwa owijek, czy ochraniacze.
[/quote]

Bandaze i ochraniacze
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
31 października 2009 11:15
Pozwole sobie się troche wyzalic...
Moja sytuacja wygląda tak,trenera nie miałam,jak już znalazłam osobe ,która była chętna udzielac mi treningów i miałam pieniadze to nie miałam miejsca na jazdy,teraz mam już ujeżdżalnie do dyspozycji,ale pieniedzy ani widu ani słychu i szybko raczej ich miec nie bede.Najpredzej jakas gotówka zawita do mnie po nowym roku-taka gotówka,którą mogłabym przeznaczyc na treningii.W zwiazku z powyzszym cały ten rok w ogóle przebimbałam z koniem,mój pobyt w szpitalu,póżniej długi pobyt za granicą,a teraz prawde mówiąc brak motywacji i pomysłów na jazde sprawił,że koń chodził tyle co nic możnaby rzec patrząc na to ile koń powinien chodzic-czyli srednio 4-5dni w tygodniu co najmniej.My to mielismy z max 30jazd+lonże w ciągu tego roku...
Już się wyżaliłam ,więc czas przejsc do sedna..czy znalazłby się ktoś kto pomógłby mi ustalic jakiś plan tygodniowy zajec z koniem?I taki ogólny plan na jazdy?Wiem,że wygląda to jak cos na miare nauki jazdy konnej przez neta,ale ja naprawde nie wiem co mam za sobą i koniem robic,a tak jak ktoś podsunie jakieś pomysły,ciekawe cwiczenia itd to będzie mi łatwiej.Owszem wiem,że siec jest pełna różnych propozycji na cwiczenia ,ale ja nie wiem co z tego mogłabym robic,a co zostawic na jazdy pod kontrolą kogs z dołu...eh czuje się bezradna 🙄
Także jeżli ktoś  byłby chętny to proszę na gg bądź na priv.Bede bardzo wdzieczna,bo bez jakieś pomocy to niedługo będzie można mówic ,że moja kariera  jeździecka się kończy...

PS:ma ktoś może na komputerze 101 cwiczen ujezdzeniowych itp ksiazki?jeśli tak to również będzie mi to pomocne i będe wdzięczna za przesłanie owych materiałów na email sarazip@gazeta.pl
incognito, przejścia, dodania-skrócenia, koła, ustępowania, wypuszczanie do dołu. Generalnie wszystko to co powoduje ustawienie konia na pomocach. Do tego, jeśli masz możliwość, praca na drągach w trzech chodach.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
31 października 2009 11:22
rewirdziękuje  :kwiatek: chociaż mam teraz jakieś minimalne bo miniamlne ale mam ukierunkowanie na to za co moge sie zabrac.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
31 października 2009 11:39
incognito też jeżdżę sama jak palec i doskonale Cię rozumiem 😉
Planuj sobie jazdę tak, żebyś Ty i koń nawet przez chwilę sie nie nudzili i mocniej dekoncentrowali.
Możesz sobie na kartce rozrysować jakieś ćwiczenia (tak jak w książce "101..."😉, łącz je ze sobą - typu kłus-zatrzymanie-kłus-wolta-zatrzymanie-kłus-wolta, ustepowanie-zatrzymanie-kłus-dodanie itp. Naprawdę wariacji na ten temat jest mnóstwo, trzeba troche pokombinować.
Może ściągnij sobie jakieś programy ujeżdżeniowe i jeździj sobie te łatwiejsze. Wtedy będziesz mogła skupić sie i popracować nad podstawowymi elementami, a i zachowasz ciągłość wykonywanych elementów i nie będzie sytuacji, że w pewnym momencie nie masz pomysłu co dalej.
Bede bardzo wdzieczna,bo bez jakieś pomocy to niedługo będzie można mówic ,że moja kariera  jeździecka się kończy...

Pozbądź sie takiej presji. Miej ambicje, ale nie zbyt wygórowane. Olimpiady jutro jeszcze nie ma 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
31 października 2009 12:00
Ravenbardzo dziekuje podniosłaś mnie na duchu :kwiatek: Właśnie u nas jest dokładnie tak jak piszesz...jezdze czasami w kółko bez celu,bo nie wiem co mam zrobic ,ale teraz sprobuje ulozyc sobie jakis plan jazdy,badz wlasnie sciagne jakies łatwiejsze programy ujezdzeniowe.
Jutro najprawdopodobniej wyciagne tego swojego grubaska na ujezdzalnie ,a wtedy dam Wam znac jak mi poszła jazda robiona pod jakiś konkretny schemat. 😉
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
31 października 2009 12:20
incognito nie ma problemu 🙂
Nie wiem jakim placem do jazdy dysponujesz, ale na początek, jadąc programy, skup się np. na dokładnym wyjeżdżaniu narożników, precyzyjnym wykonywaniu wolt i kół (np. koło ma być kołem, a nie elipsą, ma mieć tyle i tyle metrów średnicy), nad subtelnością przejść (bez napinania się i zaciskania), łagodnością zmian kierunku, elastycznością wydłużania kroku (nie ma to być nerwowe popędzanie żeby koń szybciej przebierał nogami) itp.
Nowe elementy wprowadzaj powoli, np. ustępowania zaczynaj od kilku kroczków - lepiej mniej a dobrych!
No i właśnie - nie spiesz się! Nie wymagaj od razu od konia, tego co sprawia mu trudności. Oboje musicie być do tego przygotowani.
lostak   raagaguję tylko na Domi
02 listopada 2009 10:11
uwaga pilna pomoc potrzebna:

czy ktoś może mi powiedzieć jakie są niemieckie, zrozumiałe dla Zagersa odpowiedniki polskich klas?

P
N
C
CC


dziekuje :kwiatek:
Bitte  😀

P-  A (Anfänger)
N-  L (Leicht)
C-  M (Mittelschwer)
CC- S (Schwer)

lostak   raagaguję tylko na Domi
02 listopada 2009 10:36
moj ty aniele 😍

nawet dzwonilam do ciebie ale masz wylaczona komorke
Powaznie? A moze to akurat brak sieci. Posle ci na PW domowy, tam wieczorami (no i dzisiaj, bo sobie choruje  😁 ) latwiej mnie dostac.
Czy ktoś wie jak godzinowo będą rozplanowane konkursy w Kuźni za 2 tygodnie? Bo na stronie organizatora są tylko ogólne propozycje.
Wybiera się ktoś na Halowe Mistrzostwa Śląska i HZR do Zbrosławic 27-29 listopada?


ja bym pojechała tylko dlaczego nie ma rundy C w HZR ??? (mistrzowskich nie pojadę bo jestem z innego regionu)
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 listopada 2009 21:26
Wergeel nie mam pojęcia. Ja z małopolskiego, a ponoć mistrzostwa mogę jechać, bo jeśli się zgłosisz to jesteś jako "zawodnik zaproszony" 😁 Przynajmniej tak było w ubiegłych latach.
meggii w propozycjach masz podana dokladna kolejnosc rozgrywanych konkursow, zapewne zaczna sie rano i bedzie lecialo po kolei. Co do konkretow to chyba za wczesnie.
Wergeel  konkurs Klasy C jest konkursem mistrzowskim i otwartym czyli można go jechać również w ramach zawodów regionalnych.
lostak, jak konsultacje, jakas relacja bedzie? pzdr
Właśnie, napiszcie coś (raaany, jak ja bym chciała uzbierać na następną klinikę!).
lostak   raagaguję tylko na Domi
11 listopada 2009 06:43
Jak bylo?
z klasa, spokojnie, precyzyjnie. Johan jest wspanialym trenerem, pokazalismy bardzo rozne konie, z kazdego wydobywal ogromna poprawe jakosci ruch. Kazdy trening byl bardzo, bardzo indywidualny.  to jest jednak inny swiat.
Wlasciwie pomogl mi odkryc mojego konia na nowo. poczuc te dobre momenty i rytm, rytm, rytm... zebranie, zebranie, zebranie... nigdy nie mialam wczesniej takiego uczucia w klusie, nie spodziewalam sie ze otello ma takie mozliwosci i odkad go znam, a to 4 lata, nie otwieral sie tak w wyciagnietych, nie raagowal tak dobrze na pomoce. galop - bajka.  duzo ciekawych cwiczen i ich kombinacji dzieki ktorym wzmacniamy grzbiet i zad, pomagamy poprawisc jakosc elementow. np. wszyscy robimy trawersy na scianie, prawda? a czy ktos dodaje i skraca, dodaje i skraca ciagle bedac w trawersie?  albo piruet roboczy step/galop/step - czaly czas jadac piruet.  przeciez znamy te wszystkie elementy, male zastosowanie ich w odpowiednim czasie, w odpowiedniej sekwencji po sobie - czynia cuda.
mam zadana prace domowa, mam zmieniony sposob rozprezenia, mam zadane rzeczy nad ktorymi mam pracowac... do nastepnego razu... prawdopodobnie grudzien, potem marzec.
duzo zostaje w glowie, wszystko nagrane do ogladania w domu i coz moge powiedziec tylko, ze az chce sie jezdzic. 🙂
wiecej w najblizszm swiecie koni 😎
czy ktoś wie o której jutro startuje kuźnia?
no to sama odpowiem: start 8.30, przejazdów 60
Czy ktoś wie jak godzinowo te konkursy sie przedstawiają w Kuźni? Chce jechać pt, sob, niedz, jak sie obrobię ze wszystkim ale cholercia nic nie wiadomo co kiedy. Czy jest sens w patek po 18 jeszcze przyjechac, czy w sobote koło 16...bo w niedziele po 12 to raczej coś sie jeszcze powinno dziać  🙄 Prosze jesli ktoś ma jakieś info niech napisze  :kwiatek:
meggii, na dressage.pl właśnie wrzucono listy startowe na jutro 🙂
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
13 listopada 2009 08:56
ponoć 10 koni nie przeszło przeglądu wet...  🤔
i są wyniki poniaków 🙂
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
13 listopada 2009 09:59
Polskie pary, Alicja Naczyń na Summersby i Tomasz Jasiński na Harvard 004, zajęły miejsca 6. i 7. z wynikami odpowiednio: 62,982% i 61,491%

edit: pomyłka
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 listopada 2009 10:01
chyba 6 i 7 miejsca (na 9 par)
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
13 listopada 2009 10:09
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się