Wybory 2019/2020 i co dalej ...

Mówiłam, że po wyborach wyciągną Macierewicza?  Mówiłam! Najpierw po raz kolejny ogłosił, że jego komisja przedstawi raport ujawniający prawdę, a potem został wyznaczony na marszałka seniora. Zagadką dla mnie jest wyznaczanie marszałka seniora. Skoro ma to być najstarszy poseł czy senator, należałoby się spodziewać, że wystarczy porównać daty urodzenia. Ale nie, przerzucają się pomysłami, kto jest „najstarszy”.


Tak sobie PiS gęby wyciera suwerenem, ale jak co od czego dochodzi, pokazuje suwerenowi środkowy palec. Suweren nie chciał Piotrowicza, ale Piotrowicza nie można zostawić na lodzie, zwłaszcza że ma taaaaakie zasługi.

W uzasadnieniu kandydatury Stanisława Piotrowicza nie pojawiła się informacja, że w tym samym roku, w którym rozpoczął aplikację prokuratorską należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ani o tym, że był członkiem egzekutywy PZPR w krośnieńskiej Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej. Szybki awans do wydziału śledczego ówczesnej Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie wytłumaczono tym, że aplikację prokuratorską "ukończył z wynikiem najlepszym spośród całej grupy aplikantów". W uzasadnieniu zaznaczono, że "po wprowadzeniu stanu wojennego na skutek krytykowania tego faktu i odmowy prowadzenia śledztw o charakterze politycznym, jakie dopiero wtedy pojawiły się w tej jednostce, z dnia na dzień został przeniesiony do prokuratury niższego szczebla i był szykanowany". "W konsekwencji tego złożył wypowiedzenie pracy na piśmie. Jako 'uciekinier' z prokuratury w stanie wojennym nie mógł jednak znaleźć żadnej pracy mając w tym czasie na utrzymaniu niepracującą żonę i dwójkę małych dzieci. Za namową bliskich autorytetów przekonujących go do tego, że w prokuraturze potrzebni są przyzwoici ludzie pod koniec trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia cofnął je" - napisano we wniosku PiS, nie wspominając, że w czasie stanu wojennego wystosował akt oskarżenia przeciwko Antoniemu Pikulowi za kolportaż ulotek.  W uzasadnieniu nie znalazła się także wzmianka o tym, że w 1984 roku wnioskowano o przyznanie mu Brązowego Krzyża Zasługi. Chociaż w PZPR Stanisław Piotrowicz pełnił funkcję kierownika szkolenia partyjnego, wnioskodawcy przekonują, że "mimo przynależności do PZPR warunkującej dopuszczenie do zawodu nigdy jako praktykujący katolik nie utożsamiał się z ustrojem totalitarnym". W uzasadnieniu wniosku złożonego przez PiS czytamy również, że "Stanisław Piotrowicz jako człowiek wrażliwy zawsze angażował się na rzecz pomocy ludziom biednym, bezdomnym i potrzebującym", a także, że "drzwi do jego gabinetu prokuratorskiego były zawsze otwarte dla ludzi skrzywdzonych i potrzebujących pomocy, w tym również prawnej".
A propos niedawnej dyskusji o Polakach mieszkajacych zagranica: moj kolega Dunczyk powiedzial mi dzis, ze stracil prawo do glosowania w Danii po trzech latach pobytu w Norwegii. Jako obywatel Danii moze je odzyskac po powrocie do kraju.
Dobre rozwiazanie.
trusia, nie wiem jak daleko sięga Twoja pamięć. Ja w 1992 roku byłam już dorosła. Noc teczek doskonale pamiętam. Skąd wiesz ilu teczek wtedy nie pokazał tylko sobie schował do sejfu? I czyje to teczki, może samego prezesa. W Polsce komunistycznej nic nie było czarno białe.

Więc pan Macierewicz dożyje sobie spokojnej starości z wszelkimi honorami. Dopóki bohaterowie z jego teczek nie wymrą. I będą go za każdym razem wyciągać i dawać mu kolejne stanowiska. Modląc się, żeby za bardzo nie spieprzył sprawy. Jest jednym z największych szkodników polskiej racji stanu niestety. Zniszczył wywiad, armię wszystko...
Podobne są sondaże, że Duda wygra w pierwszej turze, a PiS to skrzętnie ukrywa, żeby nie zdemobilizować swojego i jego elektoratu.

Zastanawiam się, po co Dudzie druga kadencja. Pensję ma już zapewnioną do końca życia, czyli mając te same pieniądze by nie musiał płaszczyć się przed wodzem i stwarzać pozorów, że coś robi.  Ile czasu na narty by miał! Instruktorem narciarskim by mógł nawet zostać!  (zakładając, że jest lepszym narciarzem niż prezydentem).

Chyba że przywileje związane z zamieszkiwaniem w pałacu mają dla niego większą wartość niż poniżanie samego siebie.
trusia, wiesz, napotkałam sondaż, w którym idą łeb w łeb: Duda, Bosak i Biedroń.
To zapytam: Jako prezydenta RP wolałabyś Biedronia czy Bosaka?
halo, żadnego z tych trzech, każdy z nich jest dla mnie równie nieakceptowalny. Na szczęście jestem przekonana, że przed takim wyborem nie stanę. Kandydatów jak mrówków i nie wierzę, że do drugiej tury (o ile taka będzie) wejdzie Bosak czy Biedroń.

Ty nie sypiasz?  😉  Może to nie sondaż, a sen horror, skoro pisałaś to o trzeciej w nocy.    😉
Na służbę zdrowia pieniędzy nie ma, ale 2 miliardy na goebelsowską propagandę się znalazły. Nie mam żadnych wątpliwości, że PiSowyborcy przyklasnęli tej, w ich opinii słusznej, decyzji i znaleźli mnóstwo powodów dla tego poklasku.  Palec Lichockiej też część z nich zracjonalizuje (każdemu, kto nie jest za PiSem, należy zawsze i wszędzie okazywać pogardę), a część (głupi naród wszystko kupi) uwierzy, że drapała się w swędzące oczko, bo skoro nadprezes nie da sobie wmówić, że białe jest białe, oczywistą oczywistością jest, że białe jest czarne, czyli że oko ją swędziało. 

Mam nadzieję, że jednak ten palec pokaże wahających się, na kogo nie głosować.  Zwłaszcza, że PiS nie ukrywa, że Duda to ich czlowiek, a sam Duda to potwierdza swoimi decyzjami.       
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 lutego 2020 19:06
w ogóle o co chodzi z tym abonamentem, przecież w TVP są reklamy, jakoś inne telewizje nie potrzebują haraczu od umierających  🙄 naprawdę nie ogarniam, jak można być tak złym człowiekiem.
Ale tu pojawia się klasyczny argument
"ale wszyscy kradli, ci przed nimi też. Ale PIS chociaż coś daje ludziom"
Czyli idealne zagranie jak omamić wyborców ich własnymi pieniędzmi.
Milla, bo kraść nie wolno, chyba, że kradnący się dzieli jakąś częścią a to już może...  😁
Wydałam dzisiaj 75 zł na półprodukty do ciasta czekoladowego  😫 😫 😫
espana, nic mi nie mów, weszłam ostatnio do sklepu i wyszłam z niczym wydając prawie 200zł. Serio byłam pewna, że po prostu nie zabrałam połowy rzeczy ze sklepu/ 🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 lutego 2020 07:23
Czyli to nie tylko ja zauważyłam. Jeszcze trochę i nie będzie nam z P. starczało do 1go - bez wyjść do knajp, kina itp.  🤔wirek:
No, no, nareszcie wiem, jakie powinny by priorytety wydawania pieniędzy pochodzących z moich podatków:

Spór o 2 mld zł. Dziennikarz Bronisław Wildstein: mam raka i nie życzę sobie, by mną grano

Przeciwstawianie pieniędzy wydawanych na jakąś instytucję państwową, która jest niezbędna, ludziom chorym, żerując w tym wypadku na emocjach, jest z jednej strony ohydne, a z drugiej idiotyczne.


https://wiadomosci.wp.pl/spor-o-2-mld-zl-dziennikarz-bronislaw-wildstein-mam-raka-i-nie-zycze-sobie-by-mna-grano-6480137938581633a


Niezbędna, ha, ha. Biedny pan dziennikarz nie wie, komu jest niezbędna. Przecież te pieniądze to finasowanie PiSu. 

Ja nie rozumiem jednego, że Polacy - naród dumny i niezaležny, spokojnie przyglądają rosnącemu bezprawiu.
Strasznie mnie wkurza, że przestaje mięć racje bytu jakiekolwiek prawo. Czasami nawet jest jakieś prawo, ale PIS sobie zmieni interpretację na kilka lat wstecz.
dea   primum non nocere
25 lutego 2020 06:31
Aktualne władze nie lubią kobiet stojących na własnych nogach. Jako samotna matka, zarabiająca na utrzymanie siebie, dziecka i zwierząt, do niedawna byłam WYŁĄCZNIE płatnikiem, teraz córce z łaski 500+ dali. Dużo więcej straciłam (moich, zarobionych pieniędzy) na tym ich "uszczelnianiu". Przez sam fakt pracy matka jest podejrzana 🤣 to taki trochę śmiech przez łzy.
Jak można, zamiast załatać prawo, wbrew temu prawu "tępić wykorzystanie luk"? widać po tym dokładnie podejście do prawa i do przedsiębiorców. I prawdziwe podejście do matek. Kazać matce na macierzyńskim pracować i generować zyski?! Wtf? Mam nadzieję, że jednak prawo jeszcze gdzieś obowiązuje, jak nie u nas to za granicą, bo prawda jest taka, że nawet jeśli te kobiety wykorzystały lukę w prawie (spora szansa, że tak było, dużo o niej w internecie napisane) to nic im nie powinno grozić. Tak działa prawo, jeśli działa...
espana, epk  to samo! Serio nie kupuję jakiś steków z tuńczyka czy wołowiny Kobe, w ogóle jemy mało mięsa (K. głównie), a pieniądze fruuu uciekają. Parę rzeczy i 50zł nie moje, nie mówiąc o większych zakupach  🙇 wszystko tak podrożało, ale to było do przewidzenia...
Unity - dobrze posłuchać kogoś, kto na to patrzy trochę z innej perspektywy
PiS wszędzie szuka pieniędzy tracąc przy tym zdrowy rozsądek. Ale jej wyborcom to się podoba. Jej wysokie poparcie wynika przede wszystkim z manipulowania ludźmi i słabości opozycji.
Jeszcze wracając do tych 2 miliardów na propagandę PiSu.  W dzisiejszej RP jest wywiad z Owsiakiem. W ciągu 27 lat WOŚP wydała na sprzęt 1 miliard 126 milionów. W 2019 r Ministerstwo Zdrowia wydało na sprzęt ok. 718 mln, WOŚP - 159 mln. I obok tego są 2 miliardy na rok dla telewizji.

Nie wiem, jak można być tak bezrozumnym, żeby popierać partię, która tak szafuje naszymi pieniędzmi.  Niestety, przyszły dysponent tych pieniędzy miał rację mówiąc, że głupi naród wszystko kupi.
Ale jej wyborcom to się podoba. Jej wysokie poparcie wynika przede wszystkim z manipulowania ludźmi i słabości opozycji.

Wysoka pozycja PIS wg mnie to wynika przede wszystkim z pięknie funkcjonującego u nas powiedzenia, że jak Kalemu ukraść to źle ale jak Kali ukraść to dobrze. Serio ogromna część społeczeństwa uważa, że skoro są tacy, co mają lepiej od nich (a wg większości każdy ma lepiej) to społecznie sprawiedliwe jest zabranie im co się da, żeby już dobrze nie mieli. Ciągle, gdy rozmawiam z ludźmi popierającymi PIS uważają, że ci co mają lepiej to na bank ukradli ale teraz to PIS im zabierze wreszcie i ich ukarze.
No i niemały udział w tym cyrku ma fakt, że praktycznie wszyscy grzecznie księdza słuchają. Serio nie myślałam, że aż tak. Ponieważ mam rodzinę na wschodzie to z nimi często rozmawiam. Ludzie w moim wieku. Nie emeryci, tylko ludzie w wieku 35-43 lata. I oni serio myślą tak, jak im ksiądz w niedzielę wyłuszczy wszystko na mszy.  To jest przerażające.
Taki post ostatnio znajduje na tablicach PISocholików.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2974820379241680&set=a.227502143973531&type=3&theater
Serio, nie wiem jakie g*wno im wpajają do łba w TVPIS...  😵
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 lutego 2020 17:58
Gdyby ktoś był z Dąbrowy Górniczej i okolic to warto się zainteresować „Nie” dla torów pośród domów!, ale dotyczy to całej Polski i warto sprawdzić, czy pod czyimiś oknami nie planują wybudować kolei Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego  😵
Nie narzekajcie na podwyżki cen, przecież tak właściwie to mamy obniżki. Chleb i cukier podrożały o 25%, ale za to olej staniał, więc we ogólnym rozrachunku jest taniej, nie drożej, tak powiedział miłościwie nam panujący, nadany przez prezesa, Andrzej Duda.

Propaganda jak za okresu PRL-u.  Podrożała żywność, ale statki staniały, więc średnio jest taniej i wszystkim lepiej się żyje, hip hip hurra, nie żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje.

tanio się zrobiło


Oto jak Prawo i Sprawiedliwość (czytaj Bezprawie I Niesprawiedliwość) nagina prawo.  Swoi muszą swoje dostać, w ten czy inny sposób. I to jest powód, dla którego ich głównym celem jest udupienie niezależnego sądownictwa. 

Ziobro wszystko może
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 marca 2020 16:17
Wszędzie są wały.
Ja od państwa nie mam nic. PIT do 26 roku życia - nie. 500+ - nie, 300+ nie, emerytura plus - też nie. Ja na to po prostu wszystko dymam.
Przyjeżdżają ludzie z Ukrainy i już tego samego dnia otrzymują, a raczej wyrabiają sobie status rezydenta podatkowego Polski, który pozwala im obniżać podatek do tego progu, który my płacimy.
A w zeznaniach rocznych odliczają sobie ulgę na dzieci, które w Polsce nigdy nie były   😎


Więc nie dymam tylko na emerytów, na beneficjentów zasiłków, ale również na osoby zza wschodniej granicy 😉
JARA, nie masz nic? Gdyby nie państwo, instytucja państwowe - nie miałbyś pracy, czy to w budżetówce, czy w okolicach prawa.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 marca 2020 20:34
Z normalnym rządem, a nie karykaturą, też by miała.
Dodatkowo gdyby zajmowała wysokie stanowisko w budżetówce to mogłaby się obawiać, że zostanie zastąpiona rodziną lub przyjaciółmi królika  😫
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 marca 2020 13:18
Pracę mam, bo wygrałam konkurs. Bo zdałam egzamin pisemny, ustny i przeszłam rozmowę kwalifikacyjną. Następnie przeszłam przygotowanie do służby cywilnej, które zakończył egzamin pisemny, następnie ustny. Dzięki państwu? Państwo dało etat, a pracuję tam ze względu na swoją wiedzę, doświadczenie, trochę też było w tym farta. 😉
Jakby to była posada w korpo lub u prywaciarza to też dzięki państwu? 😉
dea   primum non nocere
07 marca 2020 20:54
Pewnie że tak. Jakby państwo chciało, to by prywaciarza zarżnęło podatkami, a korpo wygnało do ojczyzny, na przykład też podatkami. Jeśli tego nie zrobiło (jeszcze), to zacne jest. A mógł zabić. No. Się ciesz, że żyjesz. W sumie Państwo mogłoby Cię aresztować za coś. Kij się znajdzie.
JARA krytykuje państwo(!) nie dane rządy. Jeśli chce ukonkretnić, niech ukonkretni.
Kto rządzi, o to mniejsza. Rzecz w tym, że wielu z nas jest na państwowym garnuszku.
A wiele prac w korpo lub u prywaciarza jest tylko dlatego, że realizują "zamówienia publiczne".
JARA, gdyby nie istniało państwo nie byłoby żadnego konkursu, prawda?
Ani raczej nie istniałaby służba cywilna?

Ludzkość z jakiegoś powodu wymyśliła państwa.
I dotychczas nikt niczego lepszego nie wymyślił.
Upadek państwa to zawsze żałosny los jego dotychczasowych obywateli.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się