Wybory 2019/2020 i co dalej ...

smarcik, spróbuj to może potwierdzić, ja nie jestem pewna.
W Stanach są i b. antypisowi wyborcy!
Europa i nawet Daleki Wschód zagłosowali na RT. Na PADa USA, Kanada i Białoruś. O czymś to świadczy.
No na daremne duduś do Stanów nie jechał przed wyborami
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 czerwca 2020 11:11
U mnie oficjalne wyniki:
Trzaskowski 40,49%
Duda 32,63%
Hołownia 15,27%
Bosak 3,21%
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 czerwca 2020 11:23
No na daremne duduś do Stanów nie jechał przed wyborami


Po te troche ponad 4 tysiące głosów wiecej od Trzaskowskiego to sie raczej nie opłaca leciec za ocean...

Jakie to jest wlasnie śmieszne. Ta stara emigracja w USA to debile przeciez ale ta nowa to suuuper mądre same głowy 😁 Inteligencja sama na wyspach czy w tej Szwajcarii, głosują jak trzeba.
emptyline   Big Milk Straciatella
29 czerwca 2020 11:44
Szwecja6mnie zaskoczyła, ponad 50% Trzaskowski, Długopis tylko 18.
Wrocław:
Rafał Trzaskowski - 43,56
Andrzej Duda - 28,04
Szymon Hołownia - 14,34
Krzysztof Bosak - 7,19
Robert Biedroń - 3,91
Władysław Kosiniak-Kamysz - 1,79


Do Holandii emigruje inteligencja jak cholera, zapraszam do przecietnej polskiej dzielnicy 😀
Wyniki w naszej gminie:

Duda ca. 72
Trzaskowski ca. 10
Bosak ca. 8
Hołownia 6,5

Przerażające..... ALE Spotkałam raz na spacerze babcie, która mi zaczęła wykładać swoją historię życiową. I najgorzej było, jak diabeł był u mocy - tam i tam, to Ruskowie i Niemcy mordowali, gwałcili i domy palili, to teraz jest tak samo, trzeba na diabła uważać, bo Tusk jest takim samym diabłem jak ci Ruskowie i Niemcy. Książ w niedziele wszystko dokładnie zawsze im tłumaczy...
Zatem babcia idealnie pokazała mi rzeczy, których nie rozumiem.
Gienia-Pigwa, ano, trzeba temat prawa do głosowania oddzielać od tego, jak kto głosuje.

Nasze zasady są takie, że każdy obywatel może głosować, inne kraje mają inaczej. Nie narzekam na to, co jest, zwłaszcza że zmiana byłaby bolesna, dobranie kryteriów problematyczne, zawsze się kogoś wykluczy. Cichutko bym apelowała, żeby ci, którzy nie bywają, nie interesują się, nie planują wracać, nie głosowali. Ale to taki osobisty apel, nie chęć zakazywania.

A, ciekawi mnie podział głosujących na płcie – zwłaszcza w młodej grupie. Widział ktoś?
Teodora, z tego co widziałam więcej kobiet głosowało na holownie, trzaskowskiego. Przy bosaku było dużo więcej mężczyzn. Duda chyba bez większej różnicy
No właśnie nad Bosak mnie ciekawił, bo zawsze chłopaki były dużo bardziej na prawo od dziewczyn (i za główne zagrożenie uważały np. LGBT, a dziewczyny problemy ze służbą zdrowia czy zmiany klimatu). Byłam ciekawa, czy się utrzymuje, bo – niestety – trochę jednak nazbierał.

A, smarcik, do sprawdzenia jeszcze, czy nie możesz wziąć zaświadczenia o prawie do głosowania w dowolnym miejscu.
Zwykle robi się to w swoim urzędzie gminy/dzielnicy. Termin teraz jest do 10-go. Nie wiem, jak z tymi osobami, które przepisały się w inne miejsce – ale to może do podrążenia we własnym urzędzie.
budyń,
Ja teraz będę miała duży problem, bo na Dude nigdy nie zagłosuje, a Trzaskowski też do mnie nie przemawia.
Może ktoś coś napisać o Trzaskowskim jako o prezydencie Warszawy? Ja go nie znam od politycznej strony w ogóle, może ktoś coś może o nim więcej powiedzieć


Trzaskowski w Warszawie ma ponad 59 % poparcia. Wygrał we WSZYSTKICH dzielnicach. Nawet w tych, w których wygrywał wcześniej PiS. Ten wynik sporo Ci powie o tym co myślą mieszkańcy Warszawy o  Trzaskowskim.
Mnie będzie trochę żal jeśli wygra wybory prezydenckie.
Wielu z nas jest dumnych z niego jako gospodarza miasta ale oczywiście będę na niego głosowała
A co myślicie o rządowym komisarzu? Bo jeśli trzaskowski wygra to rząd wyznacza komisarza, który do czasu wyborów będzie zarządzał danym miastem? Bo ja juz słyszałam opinie, ze ewentualna wygrana obecnego prezydenta wawy byłaby dla pisu w tej materii korzystna, bo choć przez chwile mogliby położyc łapę na Warszawie i załatwić sobie to i owo
Vanille
No jest to problem ale myślę, że przy następnych wyborach będzie po PiSowskim zarządzaniu.
Tak jak pisałam.... mnie osobiście szkoda mi będzie jak odejdzie.
Zawsze podobały mi się jego wyważone wypowiedzi. Stonowany, rzeczowy. Był bardzo aktywny jako prezydent Warszawy i to wtedy, kiedy o kandydowaniu na Prezydenta Polski nikt nie myślał.
Myślę, że ta przedwyborcza kampania mu nie do końca "leży".
To zrównoważony, solidny, z dużą klasą polityk. Zresztą być może warto sięgnąć po jego wcześniejsze (sprzed kandydowania) wypowiedzi.
Nic nie zrobimy. Będzie jak jest.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 czerwca 2020 17:34
szemrana, w KO wielu takich, ale uważani są za nijakich, bo nie wchodzą w durne potyczki słowne z ludźmi, którzy umieją tylko obrażać i krzyczeć. 
trusia ja nie chcę iść na drugą turę nie dlatego, że chcę zrobić komuś na złość. I nie dlatego, że nie ma w niej mojego kandydata. Nie idę dlatego, że żadna z tych dwóch opcji nie wydaje mi się dobra, czuję jakbym miała wybór czy chce mieć zapalenie płuc czy Covid... No nie chce nic, więc czekam na co zachoruje i będę się z tym mierzyć. Nie chcę dokładać swojej cegiełki do tego wyboru. Jeśli na tym drugim miejscu byłby inny kandydat który wzbudził by we mnie zaufanie to bym poszła, mimo że to nie był mój pierwszy wybór.
Czy teraz wyraziłam się jasno? Chyba jaśniej nie umiem 😉
vissenna   Turecki niewolnik
29 czerwca 2020 20:41
[quote author=Szalona😉 link=topic=102903.msg2936504#msg2936504 date=1593459081]
czuję jakbym miała wybór czy chce mieć zapalenie płuc czy Covid... No nie chce nic, więc czekam na co zachoruje i będę się z tym mierzyć. Nie chcę dokładać swojej cegiełki do tego wyboru.
[/quote]

No nie wiem, ja bym chciała zapalenie płuc, bo na to są sprawdzone procedury i lekarstwa.
Nie wiem dlaczego, ale przypomina mi się tu opowiadanie Sapkowskiego "Mniejsze zło"...
Szalona😉 wielka szkoda. Nie potrafię zrozumieć jednak jak można porównywać tych dwóch kandydatów. Lub raczej jak można nie widzieć różnic.  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 czerwca 2020 20:48
Szalona😉, nie idąc na wybory, dokładasz swoją cegiełkę do zwycięstwa Dudy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 czerwca 2020 20:49
Mnie tam generalnie styknie prezydent, który nie będzie robił wiochy i będzie blokował głupie ustawy. Tak wysoko PAD postawił poprzeczkę.
Ja nie twierdzę, że oni się niczym nie różnią, widzę różnice, ale PO zawsze było wybierane przeze mnie jako właśnie to "mniejsze zło". No i nie chce już tego mniejszego zła wybierać, bo to dalej jest "zło".
Takie jest moje stanowisko na obecną chwilę, ale mamy jeszcze dwa tygodnie, nie wiem, może coś mi się zmieni do tego czasu i się przekonam żeby pójść i wybrać tego "Covida". Będę śledzić poczynania pana Rafała i może znajdzie się coś czym mnie przekona, coś co przyćmi mi trochę obraz tego kto za nim stoi...
Przecież Polska od wielu lat funkcjonuje na zasadzie mniejsze zło i najpewniej tak zostanie jeszcze długo, także niestety trzeba przełknąć jakieś tam idealizowanie i robić z tego co się ma. Trzeba sobie pomyśleć, czy obecna sytuacja jest ok na tyle, by nie chcieć jej zmienić.
Ja tam się nie znam, nie politykuję, nie siedzę w tym, ale widząc co się dzieje, to wolę PO, przy którym było ch*jowo, ale stabilnie, niż PiS, który będąc na dnie dalej wierci w dół.
Później każdy narzeka, ale jak miał szansę, to nie zrobił NIC. Trochę mnie już kwasi to, bo właśnie widziałam tweeta koleżanki, która zawsze narzeka, zawsze jest najmądrzejsza na każdy temat, ale też wybory bojkotuje. A potem znowu będą regularne wpisy, że beznadziejnie w kraju i rządzący to idioci. Przecież to dramat jakiś, jak można być tak krótkowzrocznym.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 czerwca 2020 21:19
Szalona😉, czyli popierasz Dudę i tego, kto za nim stoi?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 czerwca 2020 21:43
Strzyga, przeciez szalona  powiedziała, ze nikt jej nie pasuje. To dlaczego ma niby popierać Dudę? Ja ja rozumie. Tk jak zawał vs wylew  😀 tu nie ma mniejszego zła!

Teo, bo to serio ciężki temat z ta emigracja. Większość pewnie chce wrócić kiedyś tam, chcą miec wpływ, przygotowują sobie grunt. Druga czesc nie szykuje sie do powrotu, ale jej zależy na kraju. Trzecia ma wszystko w d. Ja nie wiem właściwie do której należę 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 czerwca 2020 21:43
Gienia-Pigwa, bo nie głosując, popiera Dudę.
Szalona ja rozumiem Twoje stanowisko, gdyby do drugiej tury wszedł np Hołownia albo Kosiniak to miałabym podobne przemyślenia. Niestety elektorat PiSu jest tak zabetonowany, że pogonią głosować chocby nie wiem co, są zdyscyplinowani a jeszcze im w razie czego ksiądz z ambony przypomni. Więc brak głosu to tak naprawdę głos na Dude.
Strzyga dobrze, specjalnie dla ciebie spróbuję jaśniej (bo widzę że reszta zrozumiała). Nie, nie popieram Dudy, ale też NIE popieram Trzaskowskiego. Nie chcę Dudy ale tak samo nie chcę Trzaskowskiego. Dlaczego mam więc na niego głosować? Tylko po to żeby "dokopać" Dudzie? Skoro dla niektórych to jest  wystarczający argument to ok. Dla mnie nie jest.
Już się więcej ze swoich wyborów tłumaczyć nie będę, ale będę śledzić dyskusję, możecie więc przytaczać argumenty za i przeciw. Może jakiś cień zaufania się pojawi, bo nie jestem zabetonowana w swych poglądach.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 czerwca 2020 22:18
Szalona😉, ja Ci chcę tylko wytłumaczyć, że NAWET NIE GŁOSUJĄC, POPIERASZ DUDĘ.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się