Eurowybory 2014

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 maja 2014 09:40
Za tydzień wybieramy naszych przedstawicieli do Europarlamentu. Wszystko o 😉

Powiem szczerze, że pierwszy raz nie mam pomysłu na kogo zagłosować. Mam określone poglądy, ale nikt mi do końca nie pasuje...

Za to jestem ciekawa Waszych przemyśleń, może i mi się coś rozjaśni 😉
ushia   It's a kind o'magic
18 maja 2014 09:44
szczerze mowiac to na wybory pojde tylko dlatego, ze sa u nas laczone z referendum nt olimpiady na ktorym mi zalezy
i na bank oddam niewazny glos

tych, ktorzy faktycznie chca glosowac zachecam do sprawdzenia ktorzy z kandydatow glosowali za ubojem rytualnym, no chyba ze sami nie macie nic przeciwko
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
18 maja 2014 09:52
A to ktoś z kandydatów naprawdę jest na tyle nieczuły albo nieświadomy żeby popierać barbarzyństwo?!
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 maja 2014 09:56
eterowa, od groma jest takich ludzi... na pewno PSL, jak z resztą, dokładnie nie pamiętam, jest profil na FB, na którym to podsumowano...
najgorsze jest to (na co z resztą dałam się nabrać w poprzednich wyborach), że głosujesz na ludzi, którzy niby jasno określają swoje poglądy, a w ich głosowaniach w Sejmie wychodzi całkiem co innego...
ushia   It's a kind o'magic
18 maja 2014 09:59
np pani Pitera czy pani Archinger

kto jak glosowal jest dostepne np tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114871,14266248.html?i=1
(wyniki dotycza glosowania o zakaz uboju rytualnego, czyli ci co glosowali za, glosowali ZA ZAKAZEM)
Pójdę, ale chyba też oddam nieważny głos.
Nie za bardzo mam na kogo głosować..
Tym bardziej, gdy jeżdżąc po Łodzi oglądam facjatę Marczuk, która ni stąd ni zowąd przypięła się do okręgu łódzkiego  🤔wirek:

edit: poprawiłam nazwisko ;]
kujka   new better life mode: on
18 maja 2014 14:16
Ale oddawanie niewaznego glosu jest bez sensu. Nikomu nic tym nie udowodnicie a tylko zwiekszycie szanse na to, ze wybrany zostanie jakis czlowiek, ktorego najbardziej nie chcielibyscie tam widziec.


Widzieliscie europejskie reklamy wyborow? Ludzie z roznych krajow, rozne zawody, plci itd... z Polski jest pracownica fabryki.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 maja 2014 15:01
Ale oddawanie niewaznego glosu jest bez sensu. Nikomu nic tym nie udowodnicie a tylko zwiekszycie szanse na to, ze wybrany zostanie jakis czlowiek, ktorego najbardziej nie chcielibyscie tam widziec.


No właśnie, z tego powodu bardzo CHCĘ oddać ważny głos. Tylko kurczę, znowu wyjdzie tak, że będę głosować na zasadzie wybierania mniejszego zła. Partia, z którą zgadzam się pod względem tematów gospodarczych ma dziwne podejście do praw kobiet, partie z którymi bym się zgadzała pod względem praw kobiet, mniejszości i ekologii, z kolei mi nie pasują pod względem poglądów gospodarki, o PO i PiS w ogóle już się nie chce pisać...  No, dużo czytania mnie czeka w tym tygodniu...
busch   Mad god's blessing.
18 maja 2014 15:30
ushia, z całym szacunkiem do Twoich poglądów na temat uboju rytualnego, ale czy nie sądzisz, że są też inne ważne sprawy, które warto by rozważyć przy wyborze partii, na którą się głosuje?
Idąc przez miasto widzę cud odmłodzenia kandydatów. Te zdjęcia. No przesadzono zdecydowanie.  👀
O! Ktoś to opisał
Ja zagłosuję na Ruch Narodowy 🙂
mój mąż na PIS, moja rodzina na PIS
Jest cisza przedwyborcza. W necie też.
taaaa zwłaszcza na fejsbooku jak to ogłosili  😂 
naprawdę 🙂 ? Ktoś to egzekwuje 😉 ?
ushia, z całym szacunkiem do Twoich poglądów na temat uboju rytualnego, ale czy nie sądzisz, że są też inne ważne sprawy, które warto by rozważyć przy wyborze partii, na którą się głosuje?

Nie, na pewno nie ma wazniejszych spraw :P Prosze Cie. Nie mozna jednak umniejszac wagi tak waznej sprawy!
Dla mnie podejscie do zwierzat jest decydujace, bo moim zdaniem swiadczy o ogolnej moralnosci danego czlowieka i tym bede sie kierowac przy wyborze kandydata. Plus oczywiscie ogolny zarys pogladow.
Wybieram Zielonych 🙂

Tutaj lista pro-zwierzecych kandydatow.
http://www.voteforanimals.eu/site/gallery
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
24 maja 2014 13:18
Ja się jeszcze waham... Debaty w zasadzie nie było, dzisiaj sobie podpatruję, co nasi europosłowie w Europarlamencie robili przez tych kilka lat. I trafiłam na bardzo mądrą wypowiedź - jeśli europoseł jest często w TV, radiu itp., to znaczy, że się zwyczajnie opie...ala. Żeby coś tam załatwić, to trzeba siedzieć w europarlamencie trzy tygodnie w każdym miesiącu, rozmawiać z przedstawicielami innych państw...

naprawdę 🙂 ? Ktoś to egzekwuje 😉 ?
Prawo to prawo. A forum może mieć kłopot. Po co?
Chyba forum jako forum nie ponosi odpowiedzialności za wpisy użytkowników?
Prawo to prawo. A forum może mieć kłopot. Po co?
nie no, rozumiem, tylko nie bardzo wyobrażam sobie, że ktoś pozwie np kogoś z tego czy innego forum za posty typu na kogo głosować nie będące reklamą wybroczą
Averis   Czarny charakter
24 maja 2014 15:16
Rul, to przeczytaj co podlega pod łamanie ciszy wyborczej.
w necie jest test, dzięki któremu możemy zobaczyć która partia jest najbliżej z naszymi poglądami. Latarnik czy jakoś tak 🙂
Chuda  - podaj linka plis, bo z moim wolnym netem zanim wyszukam to miną wieki 🙂
w necie jest test, dzięki któremu możemy zobaczyć która partia jest najbliżej z naszymi poglądami. Latarnik czy jakoś tak 🙂

ja się przeraziłam jak mi wyskoczył wynik  🤣
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
24 maja 2014 19:38
Cierp1enie, proszę: http://www.latarnikwyborczy.pl/
Wg. Tej strony powinnam zagłosować na Solidarną Polskę, a tuż zaraz potem na PiS.
Dzięki Makrejsza - wyszło mi, że powinnam zagłosować na SLD  😂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 maja 2014 20:49
Jest jeszcze test EUVox 2014 http://www.euvox2014.eu/ (jest dostępny w języku polskim).
Chwilę zajmuje jego rozwiązanie.

Aż z ciekawości zobaczę czy ten Latarnik da podobny wynik

edit. sprawdziłam już Latarnika - wyniki o 180 stopni różne od tego co dał EUVox. EUVox jest też zdecydowanie bardziej kompleksowy (pod względem ilości pytań i późniejszych wyników i analiz porównawczych).
Mi wyszło, że powinnam głosować na PIS  😁
Ale nie mam zamiaru głosować na partię w której moim zdaniem 3/4 polityków jest nawiedzonych.

Jedyna posłanka z którą się w miarę zgadzam i dba o dobro zwierząt jest Lidia Geringer, ale mój ojciec ją zna i ma o niej masakryczne zdanie... :P ponoć gwiazda która nic nie robi, ale czy to rzeczywiście prawda..

Nie pójdę raczej na wybory, nie ma ani jednego polityka na którego chciałabym zagłosować... ani też żadnej partii...
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
24 maja 2014 21:06
No proszę, a u mnie wynik dały podobny - tzn. wskazały tą samą partię, ale pokazały inny poziom dopasowania do moich poglądów 😉
Oj, Nowa Prawica  😉 Chyba muszę się nauczyć jak masakrować lewaków.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się