Eurowybory 2014

U mnie wyszła partia Gowina- nie mogę sobie przypomnieć teraz nazwy tej partii. Masakra. Zaraz sprawdzę ten drugi test
skoro wam wychodzą takie "masakryczne" wyniki to może warto sprawdzić, czy wiecie na kogo chcecie głosować?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 maja 2014 21:45
Z latarnika:
1. Solidarna Polska,
2. Nowa Prawica, PIS
3. Ruch Narodowy


Z EUvox:
1. Ruch Narodowy, (w rzeczach, które są dla mnie istotne zerowe dopasowanie)
2. Europa+, PSL, Polska Razem
3. Solidarna Polska
busch   Mad god's blessing.
24 maja 2014 21:49
Nie jestem dobrze dopasowana do żadnej partii wg EUvox... czyli chyba dobrze, że jutro nie głosuję 😁
W linku od Edyty wyszło mi, że powinnam wybrać PSL, PIS, albo Ruch Narodowy 🙂
Averis   Czarny charakter
25 maja 2014 08:06
Polecam mamprawowiedziec.pl Tam porównujemy nasze poglądy z celami konkretnymi kandydatów z naszego okręgu.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 maja 2014 12:02
Averis,  :kwiatek: za ten link. Tylko potwierdził partię, no i pomógł w wyborze kandydata.

ja już po głosowaniu 🙂
Averis   Czarny charakter
25 maja 2014 12:14
Makrejsza, polecam się 🙂 Ja tez już po, chociaż dobrego kandydata dla mnie nie było.
Mi też w EUvox wyszło zupełnie coś innego niż w latarniku.
Czy latarnik nie jest robiony przez jakąś partię? :P Bo większość wychodzą partie prawicowe i towarzyszy temu przerażenie 😉

ja już po głosowaniu.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 maja 2014 12:58
Martuha, ja myślałam, że jestem bliżej prawej strony, a wyszła mi lewa 😉 Więc raczej nie 😉
I ja już po głosowaniu. Podwójnym, bo u nas referendum.
😁 W kolejności: SLD, Palikociarnia i Pisiory. A jaka z tego byłaby piękna koalicja!
Ja nie idę bo nie mam jak pojechać, ale wg Latarnika wyszło mi SLD, Europa+ i jako trzecie PO (którego strasznie nie lubię). Europa+ wiem tylko że Kwaśniewski niej jest czy coś. Ja planowałam głosować nie tyle na partię co na konkretnego człowieka, ale nie wyszło.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 maja 2014 15:45
agulaj79, wyszło mi dokładnie to samo w Latarniku!
A w tym drugim Europa+ i Nowa Prawica (nie, nie, NIE!).
Sprawdziłam z ciekawości, bo i tak nie głosuję - musiałabym jechać -dziesiąt kilometrów do mojego okręgu (nie mam tutaj meldunku).
pierwsze sondaże już są.
przeraża mnie wynik m.in. nowej prawicy  🙁
ale za granicą też nie po mojemu - we Francji Front Narodowy 25%!  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 maja 2014 21:29
Mnie też przeraża. Ludzie nie myślą.
koszmar...
z Ruchu Narodowego nic 🙁
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 maja 2014 21:54
Generalnie, to najbardziej przeraża fakt, że ludzie nie głosują 🙁

Reprezentanci Narodu wybrani przez 22% osób uprawnionych do głosowania??? Żenada....
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 maja 2014 21:55
Makrejsza, to jest spowodowane tym, że niekoniecznie jest na kogo głosować
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 maja 2014 22:01
safie, kandydata idealnego po prostu nie ma. Ja na początku nie wiedziałam na kogo będę głosować, porobiłam sobie testy na stronach wstawianych przez dziewczyny i wybrałam.

Na facebooku krąży taki plakat: "Źli politycy są wybierani przez dobrych ludzi, którzy nie chodzą na wybory"

Teraz możemy sobie marudzić, że będziemy mieć kiepską reprezentację 🙁 Jedyne, co mnie cieszy, to to, że Kurski i Ziobro nie weszli....
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 maja 2014 22:15
safie, po co politycy mają się starać, jak i tak wybiera ich ciągle ta sama, 20% grupka ludzi, a reszta ma w dupie, kto będzie nimi rządził?
busch   Mad god's blessing.
25 maja 2014 22:22
Martuha, Strzyga, macie na myśli, że KNP dostał za dużo, czy za mało głosów, że was to przeraża? 😉
Demokracja to ujowy ustrój. Z roku na rok przekonuję się do tego coraz bardziej
A patrząc na podpisy na listach u mnie na wsi głosowało może 5%...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 maja 2014 22:24
busch, a zgadnij 😀
Cierp1enie, z ciekawości - które poglądy Narodowców tak bardzo współgrają z twoimi?

We Francji niezłe jaja, chyba społeczeństwo porządnie się wkurzyło, że taki wynik skrajnych prawicowców.
Generalnie, to najbardziej przeraża fakt, że ludzie nie głosują 🙁

Reprezentanci Narodu wybrani przez 22% osób uprawnionych do głosowania??? Żenada....


to jest strasznie smutne i dla mnie niezrozumiałe.
i właśnie te tłumaczenia: nie ma na kogo głosować, mój kandydat i tak się nie dostanie, nie mam meldunku, wyjechałem... a potem narzekanie  🙄
samo się nie zmieni!

Facella, tak na przyszłość- nie trzeba mieć meldunku żeby głosować. Trzeba tylko to wcześniej ogarnąć żeby dopisać się do list.

z profilu FB Kraków Przeciw Igrzyskom
Aby wpisać się do rejestru trzeba mieszkać na stałe w Krakowie. Stałe zamieszkanie wg PKW to"(...) zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego pobytu. Ocena ta jest zatem oceną faktu zamieszkania i okoliczności sprawy świadczących, że w miejscu pobytu koncentrują się ważne interesy życiowe, majątkowe i inne danej osoby. (...)
W orzecznictwie zarówno sądów powszechnych jak i sądów administracyjnych przyjmuje się, że za miejsce stałego pobytu nie uznaje się miejsca w którym osoba jest zameldowana, ale w którym stale realizuje swoje podstawowe funkcje życiowe, tj. w szczególności mieszka, spożywa posiłki, nocuje, wypoczywa, przechowuje swoje rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania (odzież, żywność, meble), przyjmuje wizyty. " http://info.pkw.gov.pl/stale.../stale-zamieszkanie.html . oraz http://info.pkw.gov.pl/rejestr.../rejestr-wyborcow.html oraz link do informacji nt procedury krakowskiej https://bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub=procedura&proc=SA-27 no i potwierdzenie, że wystarczy wpis do stałego rejestru wyborców znajduje się tu: https://bip.krakow.pl/?dok_id=61197


jak ktoś jest za granicą (nawet na urlopie) to też można głosować...
mnie przeraża, że ludzi przeraża, że KNP przekracza próg wyborczy.
a nie przeraża ich, że ludzie wciąż głosują na PO/PIS/SLD 🙁
ja jednak wolę żeby głosowali na PO/PIS/SLD (chociaż to też nie są moje partie) niż KNP
busch   Mad god's blessing.
25 maja 2014 22:41
Strzyga, wg mnie dostał za mało  😀. Więcej Korwina! 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 maja 2014 22:42
busch, 100 lat to za mało, 100 lat to za mało...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się