Konie ze starego Lubina -Met je weźmie do siebie ale potrzebna jest nasza pomoc

Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
31 sierpnia 2010 14:01
no bo tak ma być, nie wiem po co osoby trzecie się wtrącają...  (każdy chyba wie kogo mam na myśli) 🙂
wątek zamknięty
no bo tak ma być, nie wiem po co osoby trzecie się wtrącają...  (każdy chyba wie kogo mam na myśli) 🙂

Troszkę sama prowokujesz, 😉 ale serio to ja się cieszę,
że zdecydowaliscie się oddać konie w dobre ręce za niemal symboliczną cenę.
I wcale się nie dziwię ,że tak postępujecie.
Gdyby życie mnie przycisnęło też szukałabym miejsca godnego zaufania i nie starałabym się na tym zarobić.
Pozdrów Kamila .
Jestem pewna,że jeszcze troszkę i się cała suma uzbiera.
wątek zamknięty
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
31 sierpnia 2010 14:33
chodzi nam głównie o to że są wypisywane głupoty że jeśli w środę nie odkupią koni to pójdą na rzeź 🤔 nie chcę też głupiej gadki później na stronach naszej szkapy, tak jak to było z inną fundacją, jak Kamil podarował życie biednej schorowanej starej klaczce, a napisali że chciał oddać ją na rzeź... 🤔
wątek zamknięty
chodzi nam głównie o to że są wypisywane głupoty że jeśli w środę nie odkupią koni to pójdą na rzeź 🤔 nie chcę też głupiej gadki później na stronach naszej szkapy, tak jak to było z inną fundacją, jak Kamil podarował życie biednej schorowanej starej klaczce, a napisali że chciał oddać ją na rzeź... 🤔

Teraz ja napiszę,że nie chcę OT a go zrobię. 😡
Mysza- obiektywnie patrząc, to właściciel koni wpędził je w opresję. Czy sam czy osoba,której zaufał-to już wyjaśniajcie między sobą. Fakt jest taki,że konie potrzebują innego miejsca. Jestem daleka od pochwał czy nagan dla osób zaangażowanych w tę sytuację i wydaje mi się,że patrzę obiektywnie i wnikliwie. Cieszę się z waszej decyzji a komentarz o przyczynach zachowuję dla siebie. Ważne są konie-nikt inny.
Apeluję do wszystkich czytających i piszących- przeszukajcie kieszonki , może coś tam dzwoni? Już niewiele brakuje.
I wkrótce zobaczymy konie na bezpiecznym wybiegu.
wątek zamknięty
http://allegro.pl/show_item.php?item=1212417418 - dla maluchów - po polsku 😀 Pratchett!!
wątek zamknięty
był u mnie TOZ I stwierdził ,że jest wszystko ok... po co ta cała afera była, Mam miejsce dla swoich koni i nie muszę ich sprzedawać, pogadam z Met być może wasze pieniążki dostaną naprawdę potrzebujące konie. chcieli mi zrobic na złość a pomogą chabetkom, Brawo dziewczyny🙂   

teraz na tym forum zaczynają działać na moją negatywną opinie, ach dzieci możesz to puścić na re-volcie  http://www.lubin.pl/aktualnosci,11156,skapitulowal_po_serii_donosow.html
wątek zamknięty
UWAGA!!!

http://allegro.pl/show_item.php?item=1213007247 wystawiam telefon, tym razem 15% zostanie przekazane na fundację met czyli 61,50 od siebie dorzucam jeszcze dla zaokrąglenia 8,50 czyli 70zł. Jeżeli ktoś chce pomóc to zapraszam do kupna  🙂
wątek zamknięty
dajcie mi telefon do met
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 września 2010 09:38
wątek zamknięty
transport Maluszkow jest umowiony na jutro rano - pojada do pobliskiego pensjonatu, bo nie mamy jeszcze kasiurki na dluga podroz
wątek zamknięty
Kaktus rozbił przed wypłatą swą doniczkę, i ma nadzieję, że pomógł choć trochę :-)
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
02 września 2010 15:17
Met to zbieramy dalej ! 🙂
Koniki już w nowym domku ?
wątek zamknięty
Maluszki juz w pensjonacie. czeka jeden potencjalny domek na sprawdzenie (kolezanka podjedzie tam poniedzialek/wtorek) - domek jest w okolicy legnicy, wiec na razie zrobki czekaja. jesli domek nie okaze sie najwspanialszy pod sloncem i nie wykluje sie zadna nowa opcja, to wtedy ciagniemy je do mnie. jak tylko dostane fotki, to wkleje :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
wątek zamknięty
Czyli maluchy już są Twoje? Nieodwołalnie? Tak? Są już bezpieczne?
wątek zamknięty
TAK! zaplacone, umowa podpisana 😅
wątek zamknięty
Super!  😅
wątek zamknięty
Ufff.... urzekła mnie ta historia.  :kwiatek:
wątek zamknięty
a propos, za niedlugo na tvp2 w programie 'opowiedz nam swoja historie' bedzie mozna zobaczyc Nadziejke :kwiatek:
wątek zamknięty
brawo  😅  super wiadomość na początek dnia  🏇
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 września 2010 11:24
Chciałabym/ Marzy mi się    Met aby te konie wylądowały u Ciebie ... jak najdalej od byłych właścicieli. Bo Legnica-Lubin to żadna odległość.
Ale zdaję sobie sprawę że liczy się dobro również innych koni  oraz szukanie im domu adopcyjnego.
Najważniejsze że udało się!  😅
wątek zamknięty
czesto to slysze :P
niestety rece mam dwie (plus dwie rece mojego imigranta), a hektarow tez jeszcze w tym roku nie przybedzie 😉 planujemy, ze nasze stado docelowo bedzie liczylo 20 koni, ale... najpierw trzeba dobudowac boksy. pokoj. i sciagnac tu kolejne dwie rece. jesli piszesz sie na impreze, to mozemy rozwazyc transport Maluszkow do gospodarstwa 😀iabeł:
wątek zamknięty
Czyli jeśli konie są już kupione to mogę sobie teraz spokojnie napisać co myślę o Kamilbracie i o Myszy?
Super.  😀iabeł:
To piszę.

Kur..... mać [pip} [pip] [pip] [pip] [piiiiiiiiiiiiip] [piiiiiii]

I wściekła jestem, że takie osoby próbują ze mną (lub z innymi osobami które mają mózgi tam gdzie ich miejsce i korzystają z nich) dyskutować na tym samym forum. Ignorów nie rozdaję, bo to bez sensu. Niczego to nie zmieni. Ludzie nadal zostaną [piiip] [piiiiiip]

Dziękuję za uwagę.

ps. O Orszowej zdanie mam zresztą podobne. I nic raczej go już nie zmieni.
O! Czasami się zastanawiam nad tym, że ja chyba za dorosła jestem do tego forum.  😵
wątek zamknięty
Jeny, ja w końcu odetchnęłam z ulgą, że te konie są w końcu Met, bałam się do ostatniej chwili, że nie wydadzą koni, albo podwoją sumę.
Ja byłam w niedzielę u odebranego Skocza 🙂 chłopak powoli dochodzi do siebie, jednak wychodzą zaniedbania
zgnite strzałki tak, że lekko nogę się podniesie to śmierdzi strasznie, grzyb na grzywie ( została już obcięta), ropa w kopycie, zarobaczenie, brak minerałów i witamin ( jak dostał lizawkę to rzucił się na nią i zamiast lizać to gryzł jak opętany), wychudzony i liczne rany.
Dodaję jego fotki z pozdrowieniami dla Voltowiczów 🙂
W nowej stajni ma wielki boks, taki że dwa konie luzem mogą się w nim położyć 🙂 duże pastwisko, po którym może biegać sobie ile chce i kiedy chce, a nie ogrodzony teraz na trawie nie większy niż jego poprzedni boks.
A co najważniejsze wspaniałą, troskliwą opiekunkę która o niego dba i pokochała go całym sercem.  :kwiatek:


Met -już pisałam Ci na pw. Masz wielkie serce i jesteś wspaniała za to co robisz.  :kwiatek:

Za to jedna osoba Cię nienawidzi heh 🙂
Myszy opis z gg brzmi mniej więcej "nienawidzę Cię Met"  inteligentne..  🙄 
nie dość, że tak wspaniała osoba jak Met postanowiła wykupić konie, to teraz zamiast jej dziękować, że staną na nogi, że konie bezpieczne do końca swoich dni  robią jakieś najazdy.
Przecież sama mi pisała na gg o tym że wie dobrze o stanie tej ich "stajni", o tym, że ogier nie może stać obok wałacha i klaczy, że ogier bez licencji musi być wykastrowany bo się męczy, że folblut powinien mieć lepsze wyżywienie


Mam nadzieję tylko, że oddadzą moje rzeczy (ofiarowane dla Skocza), paszport Skocza i jego kaloszki ( dobrze wiedzą, że koń musi chodzić w kaloszkach i specjalnie nie chcą oddać)
telefonów nie odbierają tak samo nie odpisują na smsy :/
a niby pluli się, że oddadzą rzeczy jak kantar odda obecna właścicielka skocza ( o ile można to porwane, brudne coś kantarem)
kantar od tygodnia leży u mnie i nawet się nim nie zainteresowali ( choć wcześniej płakali za nim)
paranoja jakaś  🙄


dziękuję re-volowiczom - jak zawsze udowodniliście, że jesteście WIELCY  :kwiatek:
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 września 2010 12:25
Tunrida za ten cudowny koncert kłaniam ci się do stóp  👍

Ja także nie dzierżę tej dwójki obłąkanych gówniarzy którzy nie potrafili zadbać o własne konie. Wg nich wszyscy są winni tylko nie ONi. ,, NO BO inni im o konie nie zadbali, no bo inni im nie pomogli, no bo inni nie nakarmili stada, no bo inni im nie[i] podtarli tyłka..." Bo każdy im pragnie w życiu gnoju narobić.[/i][/i] i. Nie istotne że konie cierpiały.. czy to że  3 koni nie miała żeber na wierzchu oznacza że zwierzęta nie  były w niebezpieczeństwie?  Wg toizu miały minimum... a co rozumiane jest przez minimum?  U handlarzy którzy  sprzedają konie na rzeź tez jest MINIMUM.
Nie istotne że były karmione  spleśniałym owsem? Dzierżawiony koń miał Oświęcim  (zagrzybiały, wychudzony), inna kobyła ( najwyraźniej słabsza ), po podaniu jej w/w owsa padła na kolkę po 12 godzinach bólu. I zamiast nasi bohaterowie przyznać się do  błędu co zrobili?Zastanowili się nad sobą? O nie .....  Oskarżyli że  koniś przecież  został otruty przez byłą koleżankę  😵 - bo wszyscy zawsze są winni.
Poczytajcie sobie jakie akcje Mysza opisuje na Laicy o koniach- w temacie pijanych osób przy zwierzętach. Wg niej były bardzo zabawne ..
Albo teksty że - przecież dbali o konisie bo raz podali aluspray na rany dla wałach ( który od ogiera w stajni był odgrodzony ledwie deseczką) i za to należy im się najwyższy stopień zatroskanego hodowcy.  😵 👿
Bo oni tak kochają konie...!!! Są tacy biedni i nieszczęśliwi ! Gówniarstwo, niedouczone po gimnazjum gówniarstwo!
A Mysza niejednokrotnie pisała na gg koleżanek - że jej facet kazał sie nie wpieprzać jej w konie  i ona biedna nic do gadania nie miała. Wiedziała bardzo dobrze że konie zaniedbane  ale  ona taka biedna nieszczęśliwa nic zrobić nie mogła ... bo to takie wielkie poświęcenie  zamiast kupić worek paszy za 35 zł to lepiej parę paczek fajek.
przy 5 koniach było zawsze masę roboty, a oni sobie szkółkę urządzali ! Bez zezwoleń , bez papierów , bez ubezpieczenia. Brali pieniądze za jazdy i co było później? chlanie na stajni. 👿
I ja się pytam gdzie tutaj jest człowieczeństwo !

Trzeba czekać na kolejną tragedię aż padnie kolejny koń? Nikt nimi się nie zajmował, a dzieciarnia bawiła się w kucyki pony. 1,5 roczniakowi urządzali tunele i treningi skokowe ! bo ma przecież predyspozycje i skacze 150cm- jest o tym na fotoblogu, sama Mysza pisała na forum dla Młodych koni że nie może sobie poradzić z agresywnością Bronki. 👿
nie dziwcie mi się że tak ostro się zbulwersowałam.. ale ta para padalców nie powinna mieć nawet wstępu na forum. I zdaję sobie sprawę że są na tym świecie konie które mają gorzej...ale ja mam prawo mówić że taka opieka nad tymi końmi to jedynie wegetacja a nie życie dla zwierząt. I mam prawo krzyczeć na forum że to są dla mnie  nieodpowiedzialni gówniarze a nie ,,koniarze". To jest jakiś horror a oni nawet nie widzą tego ze źle postąpili- tak się zachowuja chore psychicznie osoby..  zero odczucia przyzwoitości, empatii, ....  🤔wirek:

I dla MEt gorący ukłon ! bardzo dziękuje że uratowałaś tą dwójkę biedaków. Mają szansę na lepsze życie . jesteś wspaniałą osobą. przepraszam że moge pomóc tylko w taki sposób ( wypalając tabliczki) bardzo bym chciała przyjechać i popracować fizycznie. jednak nie mam możliwości.  Wybacz.
Wam re-voltowicze bardzo dziękuję za pomoc w zbiórce.
wątek zamknięty
Laski ale po co to jeszcze? Już po wszystkim konie bezpieczne, dajcie spokój.
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 września 2010 12:32
Wybacz ale musiałam...
wątek zamknięty
zabeczka17-uff... bo już mnie ręka bolała od hamowania Ciebie.
Ulżyło?
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 września 2010 12:34
Taniu a żebyś wiedziała 😀 :kwiatek: następnym razem użyj hackamore 🙂  :P

Edith:
Dla mnie to jest dzień zwycięstwa że kolejne bezbronne,  niechciane duszyczki trafią dzięki MEt w dobre, odpowiedzialne ręce.
Oby dzieciarnia rozwijały się prawidłowo  I żeby  ten  smutny epizod w Starym Lubinie  nie miał wpływu na ich dorastanie , obcowanie z ludźmi. A KAMILBRAT  możesz mi skoczyć ! 😂
wątek zamknięty
MET I RE-VOLTOWICZE - Spisaliście się na medal! Cieszę się bardzo, że się udało - udało się nam wszystkim z "Naszą Szkapą" na czele. A co do reszty? A nie ważne, do czorta z nimi - najważniejsze, że wszystko zakończone Happy End'em. Gratulacje!!  😅
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
03 września 2010 13:18
😅 😅 😅

i na pohybel s(...)m

😅 😅 😅
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wulgaryzm
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.