strzyżenie / golenie koni

Domiwa, może coś takiego? 🙂
[img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn😀Jj2hVQShlgpVM:b[/img]
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
02 listopada 2010 16:30
hmn... Myslalam wlasnie o cukierkach. najgorsze ze bede miec do dyspozycji tylko normalna maszynke a nie malutka do wzrokow. zastanawiam sie jak w tym drugim zrobic te zagiecia w papierku 😉
trzeba ustawić prostopadle do konia maszynkę  😂 ja tak oddzieliłam tułowia motylków od skrzydeł  🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
02 listopada 2010 18:25
tak myslalam dziekuje 🏇 ale ja to laik jesli chodzi o golenie albo w sumie o wzorki 🤣
czy znacie może kogoś kto naprawia maszynki w Warszawie coś popsuło się w moim Listerze kiepsko łapie sierść mimo że ostrza dopiero co były ostrzone
na placu trzech krzyzy jest serwis maszynek
dzięki moneczka, jutro tam podjadę
kujka   new better life mode: on
04 listopada 2010 08:37
Ruffian, a uzywasz oleju?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 listopada 2010 09:04
ratunku!
potrzebuje ostrza do maszynki AESKULAP ECONOM PLUS nr art GT374

czy ktos wie jak dotrzeć do tych ostrzy?
kujka   new better life mode: on
04 listopada 2010 09:15
duunia, zadzwon do Sewinga, moze oni maja.
przyglądam się maszykom z sewinga i tak sobie myślę - czy ktoś ma może ma maszynkę ANDIS?
kujka, używam i to dosyć sporo co 10 min przerwa w goleniu jednego konia ogoliła super a przy 2 juz problem myslałam, że chodzi o ostrza, zabrałam do ostrzenia i dalej nie bierze całą powierzchnią ostrzy :/
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 listopada 2010 19:26
przyglądam się maszykom z sewinga i tak sobie myślę - czy ktoś ma może ma maszynkę ANDIS?



Nie wiem jakie szerokie są ostrza, bo maszynka jako taka nie jest duża. Jej długość to 19 cm, gdzie heninger delta 3 lub NINGBO GM 03 mają 30-31 cm. Niestety nie podali tego, więc chyba trzebaby dopytać, żeby nie okazało się, ze golenie będzie trwało dwa albo trzy razy dłużej.
mtl   I M Equestrian
04 listopada 2010 23:29
ja prawdopodobnie golę jutro! trzymać kciuki!!!  🏇
moj juz caly ogolony łącznie z głową i nogami. Byl 1 raz golony i nawet nie drgnął. No może troszkę się burzył przy nogach i uszach ale miał prawo bo to dla konia przyjemne raczej nie jest 😉
kujka   new better life mode: on
05 listopada 2010 08:55
ja tez gole swojego dzisiaj. po ogoleniu 11 koni w tym roku w koncu i za Gila sie zabiore!!  🏇
kujka, brawo 😉 😀
mój się szykuje na drugie golenie za jakiś tydzień...  😵
Goliłam w nocy mojego dużego i nie mogłam się powstrzymać - zrobiłam mu P i koronę nad tym.Rano tylko telefon od zawodnika - CZEMU ON WYGLĄDA JAK JAKIŚ MY LITTLE PONY!!!Ale zgolisz to przed zawodami? - nie. -zwariowałaś? -zemsta za używanie różowego czapraka,zresztą nie martw się WSZYSTKIE nasze konie będą tak miały.
A co. W końcu moje,to golę jak chce  😎
byłam dzisiaj na placu trzech krzyży ale niestety żadnej naprawy maszynek tam nie znalazłammoneczka, wiesz gdzie to jest dokładnie
Ruffian, nie dokładnie na Placu Trzech Krzyży a na książęcej, przy samym wlocie na plac. Punkt ostrzenia nazywa się SZLIF i logo może umknąć niewprawnemu obserwatorowi 🙂 Małe drzwi w elewacji i tyle... 
Anaa, dzięki w poniedziałek tam się przejadę 🙂 jakoś przeleciałam plac dookoła i nie zauważyłam
Ruffian, bo to nie jest na placu stricte... tylko właśnie na Książęcej 🙂
a my dzisiaj stworzyliśmy takie cudo

WALECZNA, super pomysł!
http://www.gnl.pl/golarka-super-dandy-easy-power-p-2768.html co myslicie o zakupie czegoś takiego? opłaca sie kupowac dla własnego użytku (trzy konie) czy jest to tani badziew i lepiej zainwestowac w cos porzadnego? pytam bo totalnie sie nie znam na maszynkach. I na jak czesto trzeba zmieniac ostrze?
A ja mam takie pytanie jakich maszynek używacie do wzorków?
Do wzorków użyłam zwykłej maszynki takiej do włosów człowieka.  😉
a ja dzisiaj ogoliłam Siwego na łyso (poza głową i nogami)
i zostawiłam mu na zadzie znaczek firmy apple  😁
mój młodszy brat stwierdził, że mam "iKonia"  🏇

a ja dzisiaj ogoliłam Siwego na łyso (poza głową i nogami)
i zostawiłam mu na zadzie znaczek firmy apple  😁
mój młodszy brat stwierdził, że mam "iKonia"  🏇



Zdjęcia, zdjęcia chcemy!! Ja miałam przez moment taki sam pomysł🙂 tzn zaczęłam się zastanawiać jakby to wyglądało więc chętnie zobaczę iKonia🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się