SIODŁA

A ja Silver Stara bardzo lubię. Jeździłam w tym siodle skoki do 120 i zawsze je chwaliłam. Dziś do skoków mam Pessoę (suuuper siodełko), ale Silvera mam nadal jako drugie siodło. No cóż. Każdemu się w czym innym dobrze siedzi.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
17 października 2010 18:19
ja w McClellanie siedziałam tylko raz, i to w dodatku jadąc w teren  😉 Faktycznie na początku twarde, ale idzie sie przyzwyczaić, pod koniec terenu nawet nieźle mi się siedziało...
a ja ponawiam pytanie o siodła Jedności Łowieckiej. Ma ktoś? zna? 👀
widzial ktos kiedys daw mag GP 17' ??
silly
testowalam ostatnio Daw Maga GP w wersji 17" a co?
oo tez chce potestowac sobie ;d

nigdzie na necie znalezc nie moge.. wszedzie jest 17'5


poza tym nie wydaje wam sie ze to siedzisko jest mimo wszystko dosc duze w porownaniu np do prestiga?
kujka   new better life mode: on
17 października 2010 19:29
akzzi, znac, zna, ale nie widziala 1000 lat...

ogurek masz siodło posklejane z huberta i prestige gp 😉 😁

ale to jest na jednej tybince
silly
Tak jest wieksze od 17" prestiga. Bo walsnie Prestiga sie pozbywałam i czekam na daw maga.Testowalam ze sklepu X-horse. O sklepie mzoesz w tym watku poczytać. Niemniej jednak przestetowac zawsze mozna, tymbardziej ze za to nie płacisz 🙂 Mnie oobiscie to siodło nie pasowało w ogole. Ludzie ja chwalą, ja natomiast nie mogłam konia w nim przyciaść normalnie.
Zdecydowałam sie w koncu na  DM Huberta.
dziękuję Wam bardzo za radę 🙂 
kujka a możesz coś o nich powiedzieć? nigdzie informacji znaleźć nie mogę. Mam w domu ich siodło, dlatego się tym zainteresowałam 😉
akzzi, to pleszewskie 'socjalistyczne' siodła, tylko rozprowadzane przez "Jedność Łowiecką" czyli sklepy myśliwskie - jedyne oficjalne miejsce, gdzie coś takiego można było nabyć.
kujka, zaraz tam 100 lat - jeszcze w osiemdziesiątych latach bywały  😀. Ubiegłego wieku  😀
U mnie to jest tak że jeżdziłam( miałam) w konradzie, teraz mam huberta i  jest różnie  z tą jazdą na nim....najbardziej przeszkadza  mi w nim to że nadziewam się na przedni łęk (albo na klina?o którym ktoś tu pisał)jeśli chce poprawnie usiąść.Pojeździć po maneżu godzinkę, półtorej można przeboleć(szczególnie przy jeździe rekreacyjnej) ale w parogodzinnym terenie już jest niewygodnie. Nie zamierzam go jednak sprzedać, ale kupić drugie siodło i chyba jednak się na tego Daw Maga zdecyduję, szczególnie że jeden z ich przedstawicieli może przyjechać i przywieżć parę modeli i rozmiarów siodeł. Zastanawia mnie jeszcze czy ktoś korzystał z siodeł firmy rymarskiej Adama Nowaka?
halo czyli są to bardzo stare siodła. No prosze a jak się trzymają 🙂
jak wygląda rozmiarówka w Euroridingach?chodzi mi o rozstaw łęku w porównaniu do Prestige.
Sankaritanina a co do maxa daw maga to jak sie wnim siedzi , chodzi mi o to jak usadza to siodło?bo w konradzie musiałam strasznie łydlke z przodu trzymać.
Mi się wydaje,że rozmiarowo Euroridingi są szersze,sama kupiłam Euroridinga 3 co niby ma odpowiadać 32,33 Prestige,ale niestety musiałam dokupić podkładkę z korektą przodu,bo siodło za szerokie,kiedy Prestige 33 był idealny.
Donia Aleksandra, Wiesz co.... nie jestem w stanie powiedzieć jak konkretnie usadza, bo nikt na mnie w tym siodle nie patrzył, ale wydaje mi się, że nie powinno być z tym dużych problemów. Nie przypominam sobie, żebym musiała mocno do przodu nogami ciągać czy ekstremalnie skracać strzemion, żeby dostać się do poduszki. Pamiętam, że było bardzo, bardzo miękko, jakbym miała poduchę pod tyłkiem.😉 Teraz mi się przypomniało, że możesz zapytać o wrażenia Cobrinhy -> ona z tego co kojarzę ma jakiegoś Maxa na swoją klacz.
Dzieki :kwiatek:
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
23 października 2010 13:29
wintec 2000 [[a]]http://animalia.pl/produkt,10903,Wintec_Siod%C5%82o_Wintec_2000_Cair_System.html[[a]]
czy hubert daw-maga?
co bardziej polecacie?
ja bym brala hubetra
Ja też  😀
ja mam huberta. na początku było ciężko się przystosować...ale po pewnym czasie się przyzwyczaiłam i jest fajnie. warto też zaznaczyć że mam wersję economic xD ale daje rade  🍴  generalnie to nie narzekam  😉
Ja tez bym brała Huberta,miałam Huberta i winteca 2000 i chyba jednak Hubert,w wintecu jakoś mi się dziwnie siedziało,niby wygodnie ale jednak nie,jakoś szeroko i szybko pozbyłam się tego siodła i poza tym nie jest takie lekkie jak myślałam, a nawet dosyć ciężkie.
jak wygląda rozmiarówka w Passierach? chodzi mi o rozstaw łęku w porównaniu do Prestige i Daw maga. Jeśli rozstaw łęku w passierze jest S to jaki to jest?
Wiecie może jak rozmiarówka Winteca ma się do Prestige'a?
- biały, rozmiar 33-34 cali
- czerwony, rozmiar 32 cali
- niebieski, rozmiar 31 cali
- zielony, rozmiar 29 cali
- żółty, rozmiar 27-28 cali
Szumka94 oba siodło moim zdaniem bardzo podobne, ale chyba hubert wygodniejszy, za to ciężko w nim poskakać..

szukam i nic nie znajduję na temat Wintec'a 500 Jump. Mogę prosić o jakieś opinie? Czym różni się od 2000 w praktyce? Jak się siedzi, itp  :kwiatek:

http://www.gnl.pl/siodlo-skokowe-wintec-jump-p-6869.html
D+A a ja właśnie mierzyłam i siodło prestige i euroridinga taki sam rozmiar łęku niby i dla mnie euroriding nie był wcale szerszy jeżeli chodzi o łęk, ja wybrałam euroridinga wtedy bo o wiele lepiej leżał na koniu całościowo
Dzięki🙂
Z wintecami nikt nic nie wie?
Orientujecie się jakiemu rozmiarowi w Prestige odpowiada 31 Sommera?
[quote author=D+A link=topic=31.msg746535#msg746535 date=1287943470]
Wiecie może jak rozmiarówka Winteca ma się do Prestige'a?
- biały, rozmiar 33-34 cali
- czerwony, rozmiar 32 cali
- niebieski, rozmiar 31 cali
- zielony, rozmiar 29 cali
- żółty, rozmiar 27-28 cali
[/quote]

D+A 32 cale to jest 81,28 cm- takich rozstawów przednich łęków to nie widziałem,a widziałem wiele  🤣
Rozmiary przedniego łęku podawane sa w centymetrach- wszystkie firmy tak robią, a rozmiar siodła podawany jest w calach.
Tym samym jeśli Prestige podaje rozmiar łęku 31- czyli w centymetrach to to samo bedzie w Sommerze  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się