SIODŁA

Zgarnęłam to ze strony Pasi konika😉Hmmm oni chyba jednak inaczej to podają,bo np. 31 Stubbena jest szersze niż 33 Prestige'a.O rozmiarówkę Wintec pytam,bo ostatnio miałam okazję dorwac ich miarkę i zmierzyć swoje konie,ale chciałabym to jakoś odnieść do Prestige'a🙂
Mierzy się rozstaw sztyc- tj. zakończenie przedniego łęku, cała reszta zależy już od grubości poduszek. Na ogół średni europejski standardowy rozmiar mieści się w przedziale 31-33 cm- tj tzw. M ogólnie przyjęte, ale faktem jest ,że w gotowym wyrobie każda M ma inną szerokośc.
Przepraszam,źle przeczytałem pytanie dot. Winteców
Ehh dzięki🙂 Może ktoś opracował jak ma się rozmiarówka w Wintec do Prestige.Sommery da się poszerzyć?
Jeśli nie są na plastykowych łękach to się da.
Jak to jest możliwe że lepiej siedze i sie trzymam w siodle paris W (prestige) które ma mniejsze poduchy niż moja venecja  🤔
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 października 2010 07:19
bo im bardziej trzymające siodło,tym trudniej się ułozyć...siodła trzymające wymuszają pozycję,co nie jest dobre 😉
Wydawało mi się ze wymusza prawidłową pozycje  🤔
Mi się wydaje,że każdy ma jednak trochę inną budowę i jeśli jest to siodło seryjne,a nie robione na zamówienie to owszem,może wymuszać prawidłową postawę,ale niekoniecznie dla Ciebie.
pytanie z serii dziwnych 😉

które Waszym zdaniem siodła mają dosyć płaskie spodnie poduchy, szczególniej w tylnej części siodła, pod tylnym łękiem?
coś na zasadzie starych stubbenów, tylko nie mam na myśli starych uklepanych siodłem ale własnie ktore firmy szyją bardziej "płaskie" poduchy?
usłyszalam dziś ze takie sa SAINT LOURDES

Bo np wysokie te poduchy, mają najnowsze winteci i chyba prestige
a które mają płaskie?
Ja od zawsze mam wrażenie że nie dosięgam do poduch w venecji.. 🙄
Czy Stubbeny mają gdzieś na siodle wytłoczony rozmiar siedziska??
tak z czystej ciekawości....
co sąsidzie o siodle ujeżdzeniowym titan II chyba...wraz z nowymi puśliskami samo w sobie tez w swietnym stanie nie porysowane zakupiłam za 1500zł juz dosyć dawno temu ale jak na razie mało kiedy na nim jeździłam ale wydaje mi sie być naprawde baaaaaaardzo fajne
jeździł ktoś na takim ? 🙂
Ktoś posiada nowy model Prestige Golden??
Pytanie conajmniej mało merytoryczne, jeśliby nie okreslić je zwyczajnie blondynkowatym. 😉
Spotkaliście się z siodłem brązowo-czarnym, ale nie z brązem jasnym, naturalnym, ale ciemnym, czekoladowym?
Jak to wyglądało? Może jakieś zdjęcia?
Czy ktoś orientuje się czym różni się terlica exclusive od zwykłej w kiefferach? jak jest z poszerzaniem tych siodeł?

edit. właśnie przeglądam informację na ten temat więc po opanowaniu materiału chętnie przedstawię tutaj różnice

dalej jestem za stworzeniem bazy informacyjnej na temat siodeł, poruszającej kwestie takie jak rozstawy łęków, przyjęte standardy i ich porównanie w różnych firmach, miejsca serwisowania ew. dystrybutorów w Polsce, rodzaje terlic na jakich są produkowane(czyli informację na temat możliwości poszerzania). Pomijam kwestie wygody itp. ponieważ są to sprawy indywidualne.

Chętnie pomogę przy stworzeniu takiej bazy i podzielę się informacjami. 🙂

Pomocy !!

Mam na oku siodło euroridinga model OPAL, co o nim sądzicie ??
chodzi mi o siodło skokowe.


z góry dzięki ;]
chudapigi

Terlica EXCLUSIVE posiada elastyczne siedzisko które dobrze amortyzuje  😎 Komfort dla twojego kręgosłupa  😉

http://www.kieffer.net/adjustment/
wie ktoś co to jest za model kieffer'a? będę bardzo wdzieczna za pomoc :kwiatek:

Za duże zdjęcie
wydaje mi się, że to Kieffer Inn At, ale głowy nie dam ;-)
pytanie z serii dziwnych 😉

które Waszym zdaniem siodła mają dosyć płaskie spodnie poduchy, szczególniej w tylnej części siodła, pod tylnym łękiem?
coś na zasadzie starych stubbenów, tylko nie mam na myśli starych uklepanych siodłem ale własnie ktore firmy szyją bardziej "płaskie" poduchy?
usłyszalam dziś ze takie sa SAINT LOURDES

Bo np wysokie te poduchy, mają najnowsze winteci i chyba prestige
a które mają płaskie?


hmm o ile dobrze zrozumiałam o co Ci chodzi to Prestige wcale nie mają wyskoich poduch. Zwłaszcza że można wziąć siodło -1 normalne i +1 jeżeli chodzi o wysokość poduch z tyłu. Więc jak dorwiesz siodło Prestiga z poduchami -1 będą one bardzo niskie.
ja mam pessoa amo i ma niższe poduchy od np. mojego prestige'a-ma ja takie bardziej hmm."rozłożyste"
Potrzebuje opinie na temat siodła JC  :kwiatek:
dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Dramka, a o jaki model pytasz?
Ogólnie już pisałam, że bardzo sobie chwalę te siodła.
Czy orientujecie się gdzie poszerzę Kentaura? Czy ktoś w ogóle się tego podejmuje?
Agu Juz nie aktualne, pytałam o siodło dla dziecka, ale już kupiłam PESSOA
Ascaia:

Czy orientujecie się gdzie poszerzę Kentaura? Czy ktoś w ogóle się tego podejmuje?

Forumowy Bogdan - właśnie poszerzył mi Kentaura - wyszło świetnie
fabapi dziękuje  :kwiatek: a możesz mi jeszcze powiedzieć ile maksymalnie mogę je poszerzyć ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się