SIODŁA

Azbuka, Fajnie, myślałam, że w okolicach nikt oprócz equishopu w ten sposób siodeł nie przewozi i nie mierzy 🙂
Hypnotize, a to dalej masz Silvera? Bo coś mi się obiło o uszy, że miałaś sprzedawać (?)
Mam w zasadzie te same odczucia co do silvera. Miałam to siodło od nowości i przez chwilę było ok, ale.... jeździłam wtedy w tereny na krótkich strzemionach i nagle, gdy na ujeżdżalni trzeba było coś "przetuptać" to... zabrakło mi siedziska 🤔 Nie umiałam usiąść na tyłku, w pewnym momencie każde przejście było koszmarem i siodło w końcu sprzedałam. Było w zasadzie wygodne i miało wielkiego plusa za lekkość, ale po przerwie nie potrafiłam się w nim odnaleźć, więc z żalem się z nim rozstałam. Bałam się trochę, że przy millenium będzie ta sama śpiewka [bo kto normalny do pracy złożonej w 80% z tuptania po płaskim kupuje skokowe siodło? 😉 ], ale w sumie jest świetnie! Koń po dwumiesięcznej przerwie chodził na tej jeździe jakby przerwy w ogóle nie miał i byłam bardzo zadowolona🙂
Sankaritarina
Miałam spzredac, ale tłukłam dupe za stodoła, w terey jeździłam tak jak ty. od siebie i od konia niewiele wymagałam. I okazało sie ze jak musze czegos powymagac to faktycznie nie umiem usiasc w ogole. Wczoraj miałam boska jazde w Daw Magu Hubercie, dzisiaj w swoim siodle, mimo ze na koniu o wiele chetniejszym to nie zrobilismy ni9ec, poza tzrepaniem sie w siodle i usztywnieniem moim i konia.
a ja zamówiłam wczoraj Pleszewskiego Rysia, ciemny brąz, konik pomierzony i czekamy jak przyjdzie... niestety dopiero w listopadzie.
🏇
Sankaritarina, dzięki za zmieszczenie zdjęcia - daje bardziej rzeczywisty obraz. To Twoje codzienne siodło czy tylko okazyjna jazda? Jak już będę bliższa decyzji to chyba Cię napadnę i poproszę o podanie wymiarów  🙂

Wiecie, im dłużej przeglądam net, tym bardziej dochodzę do wniosku (jak autentycznie mam dużo sympatii do polskiej produkcji), że polscy producenci siodeł jeszcze nie bardzo wiedzą czego chcą, a w dodatku mało uwagi zwracają na promocję własnych wyrobów.
Przejrzałam galerie ze sklepów, z blogów, z allegro - i co zdjęcie to siodło wygląda inaczej, chociaż według opisu i tłoczeń na małej tybince to ten sam model. No popatrzcie sami

strona siodła Daw Mag Millennium
http://www.daw-mag.pl/smilenium.html

do opisu dołączone dwa zdjęcia:



Dla mnie to są dwa różne modele - głebokość siedziska, profil tybinki, profil poduszek przednich... To tylko moje wrażenie?

Przy okazji - na tym pierwszym zdjęciu jest "bajer" w postaci tylnej poduszki. Rozumiem, że poza poduszką na wierzchu, to pod spodem jest też klocek? Jakie znaczenie ma ta dodatkowa zewnętrzna poduszka za łydką? Rzeczywiście wspomaga czy to tylko design?

No i druga bardziej znana polska firma czyli Siodlarz. Mają dwie strony w siecie. I na każdej inną ofertę.
http://www.siodlarz.com.pl/
http://www.siodlarz.partnet.pl/oferta/siodla/index.html
I bądź człowieku mądry co dostaniesz do domu jak zamówisz patrząc na zdjęcia...
Chyba przed zamówieniem powinno się wsadzić tyłek w samochód lub autobus i pojechać do Pleszewa.

🙄
Przedzwoń do Daw-Maga i porozmawiaj bezpośrednio z szefem. To naprawdę mega cierpliwy człowiek i możesz go zamęczyć pytaniami. Natomiast faktycznie z opinii różnych osób wynika, że dwa egzemplarze dokładnie tego samego modelu potrafią się różnić. Sama nie wiem czy to dobrze, czy źle. W sumie to jest robota głównie ręczna, tylko częściowo maszynowa, ale czy, aby na pewno aż takie różnice powinny się zdarzać.   
Z ta odpowiedzią to róznie bywa od /DawMaga
Chciałam od nich ogłowie zamówić szyte na wymiar co do nachrapnika. Maile wysłałam i przez tel gadałam. Finalnie czekałam na maila z wyceną za wszystko( koło 350-400zł mi  pi oko wychodziło za wszystko). Niestety do dziś nie dostałam tego maila.
Pytanie za 100 pkt  😅

Kto miał na sprzedaż siodło prestige praktycznie nowe ponieważ kupione omyłkowo bez tybinek przedłużanych?  :kwiatek:
Ascaia, Codzienne siodło 🙂 W tej chwili znów mamy z koniem przerwę, ale tak, to moje codzienne siodło.
Nie tylko Ty masz wrażenie, że to dwa inne modele siodeł. Tzn - gdyby tak powróżyć z kuli to owszem, oba siodła mogą być "millenium", bo pierwsze jest "tylko" bardziej rzucone w tył, obszyte białymi nićmi, dodany jest klocek.... a drugie ma zdjęcie zrobione pod innym kątem, jest "rzucone w przód" i nie ma klocka, ale.... to ciągle sprawia wrażenie, że są to dwa inne siodła.😁 Ja przed kupnem millenium wnikliwie przyglądałam się zdjęciom od osoby, od której to siodło kupowałam także miałam szansę na wyobrażenie sobie tego siodła, bo na tych zdjęciach Daw maga faktycznie ciężko było.
Dziewczyny, Millenium z klockiem z tyłu to nowa wersja. Dlatego wyglądają inaczej. 🙂
hate me!, Kurcze, mogliby zaznaczyć np. w prawym dolnym rogu "nowa wersja siodła", bo jak na stronę wchodzi Bogu ducha winny człowiek typu ja i sugeruje się tylko zdjęciami to łapie zonka. 😡 Albo wypuścić serie pt "Millenium" "Millenium II" i tak dalej. 😀
[quote author=hate me! link=topic=31.msg730029#msg730029 date=1286472333]
Dziewczyny, Millenium z klockiem z tyłu to nowa wersja. Dlatego wyglądają inaczej. 🙂
[/quote]
No! A niby skąd po wizycie na stronie potencjalny klient ma to wiedzieć. Pffffffff

Agu, zadzwonić można, ale jednak z samego gadania może wyniknąć też sporo pomyłek. Najlepiej i porozmawiać i mieć przed oczami jakąś wizualizację.

Podoba mi się to Millennium II.
Ponawiam pytanie - jak się jeździ w siodle z taką poduszką z tyłu? Jakie odczucia?
Oddawał ktos siodło w rozliczeniu do X horsa?
Ascaia, w ogóle nie wyobrażam sobie kupna siodła bez mierzenia na koniu, no i pod swoimi 4 literami  😉. Natomiast z rozmaitych rozmów ze znajomymi = użytkownikami Daw-Magów wynikało, że to rzetelna firma i można sporo dogadać. Natomiast tego czego im zdecydowanie brakuje, moim zdaniem, to przedstawicieli, u których będą dostępne siodła testowe. Sama wizyta w sklepie i oglądanie siodła na stojaku niczego, oprócz bardzo ogólnego wrażenia, nie wnosi.
Asds - zapomnij o mailu; zdecydowanie lepiej dzwonić.
Bardzo fajnie prezentują się też siodła Kentaura - któryś z nowych sklepów internetowych, który je sprzedaje wprowadził usługę dopasowania siodła.
Potrzeba mi kontaktu do osoby najlepiej w okolicach sląska, która pasuje siodła i ma testery z Daw Maga. Konkretnie chodzi mi o GP. W przedbiegach odpada Pan Sebastian bo na niego czekac nie bede 😉


Bez przesady. Aż tyle się nie czeka. Najpierw wysłał mi testówkę a dziś wziął i przyjechał 🙂
Dogadaliśmy się i kupuję siodełko 🙂
Czekałam jakieś dwa tygodnie na niego a blisko nie miał - koń stoi koło Bielska

Ale rozstaw 35  😵
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 października 2010 20:53
foka, do mnie też szybko przyjechał. A potem już niestety na każdym kroku wyrastały przed nim niezwykłe przeszkody nie pozwalające na zrobienie tego co akurat było ustalone i 0 kontaktu z jego strony, a jak ja dzwoniłam to tylko kolejne wykręty. Strasznie dużo nerwów mnie to wszystko kosztowało i szczerze nie polecam...
pan Sebastian jest moim "miszczem"
miał przyjechać do 3 osób w naszej stajni, poinformował o swoim przyjeździe jedną
pojawił się z samego rana a reszta zainteresowanych oczywiście dowiedziała się po fakcie  👍
pominę już fakt, że czekałyśmy na niego hmmm od marca?  🤣
a ja się łudziłam, że nie będę miała problemu z wymianą siodła, które od niego kupiłam...  😁
Wiecie co bo On sie ze mna umówił na dzisiaj na 9 😀 Dalam mu celowo 2 szanse jestem ciekawa co zrobi i jak to bedzie wygladało 🙂

EDIT

Dobra jestem juz po wizycie Pana Sebastiana. Wyobraźcie sobie ze wczoraj zadzwoniłam, a dzisiaj już był 😉 Nawet sie nie spóźnił. Siodła jeszcze nie zamówiłam, zobacze co powie jak oddzwoni i da mi znac czy Daw Mag ma na stanie Huberta z łękiem L.
Testowałam GP i Equipa jakiegos. Ten pierwszy jeszcze znosny, ale Equip jak dla mnie porażka. Chyba nawet w moim Prestigu nie siedziało mi sie gorzej. Nie mniej jednak wygrał Hubert bo siedziało mi się w nim najstabilniej, najgłebiej i najwygodniej. Czekam na ruch ze strony Pana Sebastiana i mam nadzieje ze choc raz pokaża ze moga sie przyłożyć a klient nie musi sie denerwować.  Moje siodło daje w rozliczeniu. Nie chce mi sie użerac ze sprzedażą.

Swoja droga troche miałam do niego pretensji i musiał sie tłumaczyc z tego jak ludzi traktuje i jak zreszta potraktował mnie również. Mam nadzieje ze jest na tyle powazny ze wykorzysta szanse odbudowania wlasnej marnej zreszta reputacji 😉
No proszę... 🙂

Nie wiem którego Equipa testowałaś, ja siedziałam w Expresion z podniesionym tyłem i normalnie miodzio  😜

Póki co jestem nastawiona optymistycznie. Trochę będę czekać bo muszę mieć troszkę pod konia siodło robione. Dam znać jak dotrze  😁
Czy ktoś sie orientuje w jakiej cenie jest siodło kentaur odyseusz?
No to historii ciag dalszy... narazie nie wyglada to jakolwiek 😉
Siodło przymierzone , wybrane. Mialabyc zamiana mojego na nowe. Nasz ulubieniec do mnie zadzwonił w ten sam dzien kiedy przymierzalam siodła. Oznajmił ze siodło jakie chce jest dostepne od zaraz. No to mysle super, bedzie szybko. Zaproponował mi zebym wysłała siodło swoje do nich, a potem przyjdzie moje. ale tak sobie mysle, ze umawialismy sie na odbiór osobisty z ich strony.Wysle swoje i umarł w butach. Kontakt sie skonczy. siodla swojego w ogole nie widziałam jeszcze, chciałabym zobaczyc jak układa sie na koniu i czy nie jest uszkodzone. Poza tym czy w przypadku zamiany nie spisuje sie czasem umowy? Wiec wyskrobałam maila,bo preferuja taka forme kontaktu ze mna :P No i od tej pory cisza, chociaz siodło miałobyc dla mnie w środe 😀 Środa jutro, a odzewu ze strony sklepu nie ma 🙂
Nie denerwuje sie, koń i tak narazie nie moze pod siodłem chodzić, mnie moze uda sie spzredac siodło i kupie w profesjonalnej firmie, która nie robi ludzi w jajo 🙂 Nie mniej jednak mialam nadzieje ze uda im sie odbudowac własna reputacje. Ale chyba to jest niemozliwe 🙂
Powiedzcie mi jaka jest róznica między Daw Magiem Hubertem w wersji Standard a Exclusive? I czy na siodle jest to gdzies wytloczone?
Standard jest robiony ze skór krajowych bardzo wysokiej jakości, natomiast Exclusive ze skór importowanych - oczywiście też bardzo dobrych. Te ostatnie przy równie dobrej jakości są nieco cieńsze dzięki czemu siodła są lżejsze, a w GP i Millenium oznaczają także zastosowanie skór o specjalnej fakturze ("antypoślizgowych"😉, które wspomagają jeźdźca przy skoku.
Jest jeszcze wersja super - 100% z importowanych skór, wersja exclusive jest wykonana w 60% z importowanych skór [na pewno siedzisko+poduszki są z takiej skóry].
A to nie jest tak, że wszystkie exclusive mają skórę antyposlizgową na siedzisku?
Tego nie jestem pewna, choć wydaje się to bardzo prawdopodobne. Ja pytałam akurat w przypadku tych dwóch konkretnych.
A czy miał ktoś siodła pleszewskie w ręce? bo wykonanie, skóra wydaje się idealnie jak daw magowskie, a cena no parę stówek tańsze.
a to Daw Mag nie był dawniej jako Pleszew ?
nie wiem, czy pleszew i daw mag....
wiem, że pleszewskie siodła są wygodne, miękkie, szyją na miarę jeśli chcesz i na żadne inne bym się nie zamieniła  😉
tyle ja mogę powiedzieć od siebie.
Pleszew i daw-mag do dwie inne firmy stacjonujące w Pleszewie /nawet niedaleko siebie  😁/ ale co do jakości to niebo i ziemia. Zdecydowanie daw-mag ma lepsze skóry, wykonanie itp.
A to w ten sposob. A ja jakoś skojarzylam, że Pleszew to był sobie kiedyś tam, a pożniej zmienił nazwe na DM.  Może właśnie przez to tak kojarzyłam sobie, że obie są z Pleszwa.

To Pleszew miał taką kiepską produkcję siodeł, które były źle wywarzone?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się