Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

Hiacynta, zawsze możemy spotkać się w Kaliszu, będziesz miała bliżej 😉
Wiem, że nie będzie łatwo (bo już przerabiałam te moje "powroty" kilka razy), ale muszę zacisnąć zęby i zostać. Na dłuższą metę to jedyne rozwiązanie.

iga07, ja bywam na Baltic Cup, ale to nieco bardziej na północ (Dania, Norwegia, Szwecja)  🤔
Nieprzepisowy post pod postem  😡  ale chcę, żeby poszło w górę  🤬

Czy ktoś wybiera się na JBK Show do Odense? Jacyś polscy jeźdźcy? Pewnie Rapcewicz, a ktoś ze skoczków?
Ja będę cały tydzień, fajnie by było jakieś spotkanko urządzić  🏇

Edit: Poprawiony błąd wskazany przez ElęPe
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 października 2010 13:16
Chyba jednak Odense (DK) a nie Odessa (UKR)
@Hiacynta - ja chce robic dokladnie odwrotny transfer w przyszlym roku 🤣
Lotnaa - mityng przy zimnym lechu (teraz i Kraków i Poznan sa miastami 'zimnego lecha'  :lol🙂 na pewno sie odbedzie! Rzecz jasna zapraszam Cie do Krakowa, no i sama Poznaniu bede bywac stosunkowo czesto - szczególnie jak juz kupie sobie jakies autko, bo TLK (tym takim co przez cala Polske zasuwa) wyjezdzajacym z Kraka o 19 a dojezdzajacym do Poz o 3 w nocy troche strach jechac 😉
Niestety polaczenia pociagowe miedzy tymi miastami mocno kuleja, juz szybciej przez Warszawe sie dojedzie. No i szkoda, ze LOT bezposrednio nie lata, tez przez Okecie by trzeba.
Fajnie, ze tez wracasz 🙂 Zobaczysz, ze wszystko sie zacznie ukladac. Pewnie nie od razu i niezbyt szybko, ale zacznie. Musi! Na dluzsza mete to na pewno sie okaze byc dobra decyzja, ile mozna siedziec na emigracji?


do Pozka zapraszam,
masz samolot z Kraka do Poznania - wizzair chyba
no i pociąg - jeżdzi sie intercipami przez Warszawę tylko... TLK odpada...
Dodo nieee, Wizzair w zyciu. Jest cos takiego jak Jet Air, to latalo Krk-Poz raz w tygodniu, w srodku tygodnia, a ceny mialo zaporowe, typowo biznesmenowy biznes 🙂
Teraz to juz chyba w ogóle na tej trasie nie lata, weszlam na ich strone i nie widze w rozkladzie lotów Poznania.
Pociagiem na razie bede jezdzic, w jedna strone IC z przystankiem w Warszawie, a z powrotem Interregio wzdluz krajowej 11, przez Ostrów Wlkp i Kluczbork. Godzina odjazdu z Poznania w niedziele nie jest zla (ech, pewnie zmienia jeszcze pietnascie razy zanim sie przeprowadze), a niestety podroz dla dwóch osób w dwie strony dwoma IC to niemaly wydatek.
Samochód wydaje sie tu byc jedyna w miare korzystna opcja.

sivi - a co Cie ciagnie do krainy deszczowców? 🙂 Uciekasz przed zima stulecia? 🙂
Hiacynta, jak do Ostrowa dojedziesz to ode mnie już rzut kamieniem  😀

Mnie zostało 19 dni. No, 18,5  😅 
[quote author=Hiacynta]a co Cie ciagnie do krainy deszczowców? 🙂 Uciekasz przed zima stulecia? 🙂
[/quote]

konie 💃
jak bedziesz potrzebowala przewodnika po miescie, smialo pisz 😉

Czy ktoś z voltopirków mieszka obecnie we Francji?  🏇
Jeśli tak, to proszę o kontakt.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
20 października 2010 17:11
Kochani!
Czy ktoś, kto przebywa obecnie w Niemczech wybiera się do Neumunster na Trakehner Stallion Show??? Odbywa się między 28 a 30 października.
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
20 października 2010 21:57
Czy któryś z Voltopirów przebywa obecnie w Holandii ? Jeżeli tak to czy znacie jakieś stajnie godne polecenia w których można pojeździc a w późniejszym czasie postawić swojego konia? I jakie są ceny za pensjonat mniej więcej?  👀
Chodzi mi o okolice s'Hertogenbosh - Eidhoven.. ?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 października 2010 22:08
ja siedze w Amsterdamie.
stajni żadnej nie polecę, bo nie znam 😉 tzn znam tylko tę, w której sama jeżdzę.

ceny ze stolicy: koło 350-400 euro za stajnie z halą i padokami do 10km od ścisłego centrum.
asiowe, w samym Eindhoven niedaleko takiego dużego parku na obrzeżach miasta jest stajnia, mają duże padoki i ogromny trawiasty plac do jazdy, coś jak parkur, mam nawet gdzieś zdjęcia w domu to później podeślę 😉 nie widziałam stajni niestety. Konie wyglądały bardzo dobrze. Nie wiem jak w Herto niestety...
ja siedze w Amsterdamie.
stajni żadnej nie polecę, bo nie znam 😉 tzn znam tylko tę, w której sama jeżdzę.

ceny ze stolicy: koło 350-400 euro za stajnie z halą i padokami do 10km od ścisłego centrum.



No to wybieraj sie do mnie na odwiedziny, sa 2,5 h drogi (do stajni 3 h), pociagiem dojezdza sie bezposrednio do mojego miasta. 🙂
noen   A story of a fighter of our human race
30 października 2010 22:54
W Norwegii ceny to około 1500 zł za miesiąc... 🤔 ale Norwedzy tyle zarabiają, że dla nich to się mało wydaje....


a mam do Was pytanie, jest tutaj na forum jakaś osoba, która naprawdę perfekcyjnie rozumie angielski (w mowie) i mogłaby mi pomóc coś przetłumaczyć ? :kwiatek: Wiem, że tutaj dużo osób które są w Anglii, i może mogłyby mi pomóc 🙂
neon- siedzisz w Norwegii?
W Norwegii ceny to około 1500 zł za miesiąc... 🤔 ale Norwedzy tyle zarabiają, że dla nich to się mało wydaje...


Takie ceny sa praktycznie we wszystkich innych krajach poza Polska, jesli sie chce porzadna stajnie miec. Zarabiaja wiecej, ale wydatki sa wyzsze, to wszystko sie wyrownuje  😉
noen   A story of a fighter of our human race
31 października 2010 09:41
ami_071 tak 😉 Od 1.5 roku około 🙂


Anka masz racje, tylko w Polsce zarabia się marne grosze  😉
neon - oo a w jakiej części?
noen   A story of a fighter of our human race
31 października 2010 09:49
Móre og Romsdal, a dokładnie Aalesund  :kwiatek:
Niestety,trochę daleko ode mnie  🙁 bo może jakieś spotkanie by się zorganizowało  😉
noen   A story of a fighter of our human race
31 października 2010 10:02
A Ty gdzie mieszkasz ?
Jest w ogóle więcej osób z Norwegii ? :kwiatek:
Mieszkam to za dużo powiedziane,bo z powodu szkoły latam w tą i z powrotem,ale w lutym już koniec na szczęście 🙂- w okolicach Drammen 🙂
noen   A story of a fighter of our human race
31 października 2010 10:32
nie wiem gdzie to jest  🤣  No ale jak wrażenia w Norwegii ?
Ja jestem tuż po sąsiedzku😉 w Szwecji🙂
a ja mam ochote znowu wyemigrować do UK... tyle ze tym razem na dłuzej
Dziewczyny mam do was przeogromną prośbę
Piszę pracę na temat emigracji polaków do Irlandii i Wielkiej Brytanii w związku z tym potrzebowałabym jakiś stron internetowych gdzie można znależć opisane życie w tych krajach, problemy itd. Byłabym tez wdzięczna gdyby jakieś dobre dusze do mnie zgłosiły się na priv, bo musze zrobić wywiad z 4 osobami ( 2 z Irlandii, 2 W.Brytani). Z góry dziękuję :kwiatek: :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 listopada 2010 18:51
Donia Aleksandra, a jaka to praca?
Ja pisałam mgr o emigracji/imigracji z/do Polski, tyle, że było to bardziej o wpływie tego zjawiska na polską gospodarkę, a nie na temat problemów jednostek. Linków i materiałów na ten temat miałam masę, ale zostały na starym, nieżywym laptopie  😤
Jeśli chcesz odezwij się na pw, to może jakoś pomogę.
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
13 listopada 2010 20:46
Donia A: może taka stronka http://www.apsik.co.uk/ Za dużo czasu nie mam, ale jak trzeba w czymś pomóc to służę radą. Odezwij się na PW.
A.   master of sarcasm :]
14 listopada 2010 19:12
Dziewczyny mam do was przeogromną prośbę
Piszę pracę na temat emigracji polaków do Irlandii i Wielkiej Brytanii w związku z tym potrzebowałabym jakiś stron internetowych gdzie można znależć opisane życie w tych krajach, problemy itd. Byłabym tez wdzięczna gdyby jakieś dobre dusze do mnie zgłosiły się na priv, bo musze zrobić wywiad z 4 osobami ( 2 z Irlandii, 2 W.Brytani). Z góry dziękuję :kwiatek: :kwiatek:


www.mojawyspa.co.uk  🙂

czemu na podgladzie jest link, a w wiadomosci nie wyskakuje??  🤔 www.mojawyspa.co.uk
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się