Re-voltowe Lobby Biuściastych

Wracając do tego, jakim cudem przechodzi się do innej części alfabetu -  takim, że literki zależą od różnicy obwód pod biustem/obwód w biuście. Stanik niedopasowany (u rewir: mamowy) ma najczęściej obwód za duży (nie trzyma biustu), miseczki za małe (biust spłaszczają, okrywają, nie podtrzymują). Różnica mniejsza niż w optymalnym staniku to i literka przy rozmiarze mniejsza. A tu trzeba różnicę zwiększyć, konstrukcję pod biustem dopasować, cyckom dać wystarczająco dużo miejsca (również na to, co "pouciekało" na boki, bo się w za małych miseczkach nie mieściło). A jak różnica rośnie, to i literka.
A ma któraś z Was pomysł, gdzie można kupić stroje dwuczęściowe na duży biust i które można dobrze dopasować? Widziałam kiedyś dziewczynę na basenie, miała boski strój -  prosty, bez usztywnień, ale z regulowanymi, szerokimi ramiączkami. Nie mogę nigdzie trafić.
Szukającym dobrych sklepów stacjonarnych w różnych miastach polecam wątki (i forum jedno i drugie)
http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203,76905300,0,DOBRE_sklepy_stacjonarne.html
http://forum.gazeta.pl/forum/w,50580,75038455,0,SKLEPY_TRADYCYJNE_.html
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 lipca 2010 07:39
Naboo we wszystkich sklepach gdzie mają cały alfabet i 'biuściaste' firmy 😉 chocby freya ma ogromny wybór kostiumów dwuczęściowych 😉
Wtajemniczone proszę o pomoc  :kwiatek:
Obwód pod biustem 79, w biuście 110/111, rozmiar z kalkulatora 70hh. Kupiłam na allegro biustonosz Panache Superbra TangoII właśnie o tym rozmiarze (niestety w naszej dziurze nie ma możliwości zakupu bezpośrednio w sklepie) miseczki delikatnie marszczą się górną częścią i fiszbiny kończą mi się głęboko pod pachami.
I już nie wiem jaki rozmiar spróbować zakupić, żeby był odpowiedni...
dempsey   fiat voluntas Tua
14 lipca 2010 08:45
Zmierzyłam się i użyłam kalkulatora z początku wątku. I wyszło 65 B

eh moje rady do kitu, jakoś mnie zacmiło i podlinkowałam Ci oczywiście schemat mierzenia stanika a nie biustu...sorki

skoro pomierzony zgodnie ze sztuką to dobrze! najważniejsze przecież żeby był dopasowany a nie duży  😉
a nie czuła się przypadkiem nieswojo, zajrzyj tu
ja zresztą też tam w  zasadzie przynależę, tylko na czas laktacji się zaglądam do biuściastych  😁
Edytka dzięki  :kwiatek:  Freya ma fajne
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 lipca 2010 09:39
nos bo rozmiar to nie wszystko, dochodzi jeszcze kształt miseczek 😉
poza tym pamiętaj o wybieraniu piersi do miseczek (tzn jedną ręką odciągasz ramiączko, drugą ręke wkładasz pod pachę i ciągniesz całość w bok i do góry)

Naboo nie ma za co 🙂
http://www.lace.de/commodity/5064  co powiecie na takie bikini?? Zastanawiam sie, czy nie kupic..🙂
Dworcika   Fantasmagoria
14 lipca 2010 12:52
http://forum.gazeta.pl/forum/w,50580,75038455,0,SKLEPY_TRADYCYJNE_.html


😲 Wow, dzięki temu dowiedziałam się, że w Toruniu mam taki sklep praktycznie koło domu 💃 Co zabawne, 5 razy w tygodniu przechodzę obok, ale mijam ten budynek drugą stroną 😁 Już się nie mogę doczekać jakiejś wolnej kasy i nalotu.
no dobra to teraz ja  😎
od zawsze nosiłam 75A bo biust mam znikomy, czytam ten wątek czytam i ostatnio popadając w wielki szok stwierdziłam, że moj najlepiej leżący stanik to rozmiar 1 z Intimissimi a po oglądnięciu jego metki stwierdzilam ze to 65cm  👀
i własnie się zmierzylam wyszło mi 75 pod biustem, w biuście 83
kalkulator podany na pierwszej stronie wątku wyliczył, że powinnam nosić 65C
kalkulator z Bradei - 70B, dla małorozciagliwych 75AA
nieraz namowiona w sklepie mierzyłam 70B i zawsze miseczka była za duża i odstawala

i co teraz..
ushia   It's a kind o'magic
14 lipca 2010 18:05
Epikea, po pierwsze zdecydowanie zapomnij o 75
Po drugie, mozesz byc tak, ze potrzebujesz konkretnego rodzaju miseczki a i miedzy producentami a nawet modelami bywaja roznice w obszernosci miseczki
Po trzecie, biust tłamszony w zlych rozmiarach potrzebuje czasu by wrocic do siebie - ja jednak namawiam na sprobowanie 65
Kami   kasztan z gwiazdką
15 lipca 2010 11:21
Epikea podejdź do tego sklepu http://www.intimo4you.com/ jest na Dietla - tam Cię dziewczyny porządnie zmierzą i powiedzą jaki rozmiar powinnaś nosić  😉
Seksta   brumby drover !
15 lipca 2010 11:45
A ja sie zastanawiam gdzie w Poznaniu znajde stanik ( wyszlo mi w bra fitterze- PL 65E a UK 30 DD (65 DD)) w takim wlasnie rozmiarze, z wypelnionymi miseczkami i push up? 😉

Wymiary mam 72 pod biustem i 89 w biuscie.
Seksta spróbuj w Avocado - kiedyś byli jednymi z niewielu którzy mieli staniki sportowe w dużych rozmiarach i trzymające. Oni gdzieś blisko centrum z tego co pamiętam, zresztą na stronie jest adres.
http://www.avocado.com.pl/
Seksta   brumby drover !
15 lipca 2010 12:18
Dziękuję bardzo, bardzo. Rozejrzę się.
  :kwiatek:
czy chodzenie w takie upaly bez biustonosza, jesli sie ma ladny a nie zwisajacy do pasa  🤣 biust, to zbrodnia przeciw ludzkosci czy mozna tak wychodzic na ulice? chodzi o letnie sukienki/bluzki. bo tak nam rozmowa z przyjaciolka wyszla obserwujac kobiety na miescie. ja rozumiem, ze powinno sie chodzic w biustonoszu, bo chodzenie bez moze mu zaszkodzic, ale z drugiej strony, jak sie wyjdzie pare razy to tez bez przesady  🤔wirek: a niektore sukienki sa ewidentnie stworzone by biustonosza pod nimi nie nosic. sama juz nie wiem  🤣
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 lipca 2010 17:43
są takie sukienki/bluzki przy których założenie stanika to zbrodnia! uważam, że wygląda to okropnie- mocno wycięte placy, a w poprzek biegnie zapięcie od stanika  🤔
to fakt, ale sa tez takie, ktore mozna nosic i z i bez. no i wlasnie pytanie - mozna bez?
ja nigdy duzych piersi nie miałam. Zawsze stanik rozmiary 70A, aktualnie po hormonach i leczeniu w nic sie nie mieszcze. Piersi mam tak wielkie ( jak na mój wzrost i wage ) ze czuje dyskomfort ( chociaz mezowi sie podoba :P ) . dzisiaj kupiłam stanik 75 B i jest na styk. jeszcze chwila i bede potrzebowala czegos wiekszego. Boje sie troche ze jak odstawie tabletki to mi te piersi sflaczeją :/ Co mam zrobic zeby były ciagle takie okragle, nawet jesli wroca do normalnego rozmiaru? :P
Nav ja czasami zazdroszczę tym które mogą 😡 niestety jak matka natura była zbyt szczodra to się nie da. Osobiście uważam, że jeżeli osoba w sukience/bluzce bez stanika nie wygląda wyzywająco to jest jak najbardziej ok. Oczywiście z zastrzeżeniem, że na wszelkiego rodzaju spotkania businessowe czy do pracy bielizna obowiązkowa.
Hypnotize, jeśli tylko urósł Ci biust, a nie utyłaś ”ogólnie', to przeskok od 70 do 75 jest nieuzasadniony... Poszukaj raczej wyższych literek.
Rewir i Epikea witam w klubie uswiadomionych malobiusciastych. Ja niestety nie mialam jeszcze czasu, aby ruszyc na zakupy, ale sama swiadomosc tego, ze jednak ta miseczka jest wieksza, niz do tej pory myslalam, daje mi dobre uczucie  😁
Teodora,
utylam dosysc znacznie jak na mnie. z 44 kg do 52, ale to juz wczesniej troche, zanim jeszcze moje piersi zaczeły przypominac balony.
Anka, dokładnie, miło nie? C, D, czy DD brzmi tak zajebiście "obszernie" 😁 ja też jeszcze nie byłam na zakupach.
ushia   It's a kind o'magic
15 lipca 2010 20:14
Nav - jeżeli "noszony luzem" biust sie nie majta pod kolana to czemu nie?
hypno, pomiez sie i sprawdz rozmiar.. ja waze duzo wiecej, mniejsza nie jestem chyba (albo nie duzo) a mam 70 obwod..

swoja droga to i ja sie powinnam w koncu dobrze zmierzyc bo cos czuje ze mimo ze kupuje coraz wieksze miseczki to jeszcze nie jest to..
szkoda tylko ze ta wlasciwa rozmiarowka jest tak droga 🙁

a na bluzki bez plecow to mam sposob pt tanik od stroju kapielowego 🙂 taki najprostszy, wiazany na szyi i plecach - mysle ze wyglada lepiej niz kolyszacy sie na wszystkie boki biust, a na pewno znacznie lepiej niz silikonowe pseudoniewidoczne shity
a na bluzki bez plecow to mam sposob pt tanik od stroju kapielowego 🙂 taki najprostszy, wiazany na szyi i plecach - mysle ze wyglada lepiej niz kolyszacy sie na wszystkie boki biust, a na pewno znacznie lepiej niz silikonowe pseudoniewidoczne shity


swoja droga dziwi mnie, ze jeszcze nikt nie produkuje stanikow o takim kroju, ale normalnej bielizny, a nie wlasnie stroj kapielowy. bo stroje kapielowe jednak maja rozmiarowke tak prosta, ze znalezc stanik, ktory by naprawde dobrze lezal, a przede wszystkim dobrze trzymal  😉 jest trudno. chyba, ze takie sa, a ja sie nie spotkalam, co tez mozliwe.
magda
Dziisaj kupowalam bielizne, rozmiar 70 byl na mnie za maly 🙂 Kupiłam 75 B, starych staników nie potrafie dopiać. Zreszta nie dziwne bo sa 70 A :P
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 lipca 2010 22:13
Hypnotize podaj wymiary (obwód na bardzo ścisło), bo az mi się nie chce wierzyć w to 75B. ten rozmiar zapala u mnie czerwoną lampkę

to fakt, ale sa tez takie, ktore mozna nosic i z i bez. no i wlasnie pytanie - mozna bez?

to już droga wolna. chyba, że to piersi-naleśniki kończące się w okolicach pępka  😁
tylko przy braku stanika warto ograniczyc aktywność fizyczną żeby nic nie skakało i nie powodowało mikrourazów 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się