Pensjonaty we Wrocławiu

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
17 czerwca 2010 18:43
Hendi z jednej strony ta dolina brzmi kusząco, z drugiej ja totalnie nie mam orientacji w terenie, wiec idac polami bym sie zgubila, a asfaltem szkoda by mi bylo konia. Poza tym to juz grubsza wyprawa, choc wiem, ze czasami kilka osob od nas robi sobie takie wspolne "wycieczki" w dalsze tereny. Ja sie zadowalam naszymi skromnymi 4 ścianami, a jak juz wychodze poza stajnie to jezdze sobie po jednym polu, na ktorym akurat nie jest nic posiane;-) A i to zdarza sie sporadycznie.

Mybay - no bo nasze zaplecze westernowe rośnie w siłę;-) - mamy już 3 kowbojów;-) Ale zdecydowana wiekszosc stajni preferuje jednak klasyczne dupotłuczenie;-)

a co do hali.... jest na tyle duża, że w zimnie spokojnie 3-4 konie moga chodzic. A zdarzalo sie ze bylo i 5 w tym trening skokowy;-) ale to juz byla wersja hard 😵
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
17 czerwca 2010 18:53
w Belfegorze a raczej Adonai nie ma pensjonatu juz z 3 lata jak nie lepiej 😉

Ja polecam Magnice 😅 jestem zakochana i oczarowana ta stajnia i ludzmi wiec bede chwalila ja wszedzie gdzie sie da 💃
nie ma pensjonatu? To dla mnie nowość :P a co się stało, że zlikwidowali? Jarząbek tam jeszcze urzęduje?
Magnice to stajnia za Bielanami patrząc od strony centrum? Pół roku temu był tam podobno niezupełnie kompetentny właściciel. Ale to nie dla mnie, musiałabym dojeżdżać pół dnia. No niestety, prawo mogę robić za rok dopiero, a mieszkam po złej stronie Wrocławia chyba ;/
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
17 czerwca 2010 20:23
Tak tam sa Magnice 😉 wlasciciela a raczej dzierzawca zmienil sie od marca czy kwietnia jest nim teraz Lukasz Sidorowiczi jest cudownie, wszytsko dla ludzi i koni zeby bylo jak najlepiej 🏇
nie ma pensjonatu? To dla mnie nowość :P a co się stało, że zlikwidowali? Jarząbek tam jeszcze urzęduje?
Magnice to stajnia za Bielanami patrząc od strony centrum? Pół roku temu był tam podobno niezupełnie kompetentny właściciel. Ale to nie dla mnie, musiałabym dojeżdżać pół dnia. No niestety, prawo mogę robić za rok dopiero, a mieszkam po złej stronie Wrocławia chyba ;/


A to pierwsze slysze... Stalam tam ponad rok i moim zdaniem o wlascicielach i ich kompetencjach mozna sie wypowiadac w samych superlatywach...
ja nie wiem, bo ja nie byłam tam na tyle by to ocenić, mówię tylko, że podobno- z taką opinią się spotkałam.
A w ogóle to marzy mi się Dziuplina, ale jak na razie odpada jak na moje warunki transportowe.
No ale może kiedyś, kiedyś...
mybay: tak, p. Bogdan nadal tam urzeduje i urzedowac bedzie. Pensjonatu nie ma, bo nie ma ochoty sie w to bawic, a po drugie nie ma miejsc juz ze wzgledu na psy.


Byc moze u mnie w stajni bedzie mozliwosc postawienia konia. Warunki polnaturalne, ale na razie musimy poukladac sobie wszystko i zakonczyc budowe. 
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
18 czerwca 2010 08:57
vampiria a ty gdzie stajnie budujesz? 👀 i jakie beda warunki poza polnaturalnymi 😉 ❓
mybay ja też pierwsze słyszę o takiej opinii odnośnie poprzednich dzierżawców Magnic.
Zawsze słyszałam same pozytywne jeszcze zanim tam konia postawiłam, a jak już postawiłam moje zdanie o nich się tylko polepszyło nigdy nic na minus. Zairka wcześniej też dobro konia i pensjonariusza było na pierwszym miejscu. Właśnie dlatego od lipca tam wracam 🙂
Ruda_H   Istanbul elinden öper
18 czerwca 2010 12:03
ja slyszałam o nich różne rzeczy.
Na szczęście miałam okazję, żeby osobiście zweryfikować te opinie i okazało sie, że to naprawdę fantastyczni ludzie, żałowałam później, że kończyli swoją przygodę z Magnicami bo chętnie zostawiłabym im konia pod opiekę 🙂

gdyby nie potrzeba terenu i pastwisk pewnie bym tam zamieszkała z koniem
A ja Wam powiem, że konia tam trzymałam i ... nie zawsze było różowo 😉. Dobrze, że Wy macie już dobre opinie - to oznacza, że czegoś się jednak nauczyli  🙂, a to w sumie najważniejsze jest.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
18 czerwca 2010 12:05
Ruda ale Łukasz tez jest swietny wiec zapraszamy 😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
18 czerwca 2010 12:07
Zairka, nie mówie, że nie jest świetny 😉 ale paru rzeczy mi tam brakuje ... a może inaczej najchętniej przeniosłabym tą stajnie w inne miejsce
terenów CI brakuje, przyznaj się :P - musisz na jakiś terenik wpaść do nas....
Ruda_H   Istanbul elinden öper
18 czerwca 2010 12:11
epk, brakuje ... terenów i jakiejś łąki dla starego dziada  🙄

do Was tylko z GPS bo inaczej marnie wróże mój powrót z tego lasu  😍
heh, no ja właśnie upraszam męża o jakiś tel. z GPS-em, bo inaczej to tylko z kimś, kto dobrze zna te tereny - dla mnie tam wszystko wygląda tak samo 🤣
Zairka polnaturalne czyli stajnia non stop otwarta (drewniana), mamy duza lake wiec podzielimy ja na 2 moze 3 kwatery, a zeby trawe mialy przez caly sezon. Boksy na razie dwa, ale jak staniemy na nogi to sie jeszcze dobuduje.
Siano bedziemy miec wlasne jesli wszystko pojdzie z pogoda dobrze... na samym poczatku i tak musimy kupic. W boksach bedziemy scielic jak na razie trocinami potem sie zobaczy.
[quote author=Ruda_H link=topic=170.msg625305#msg625305 date=1276859501]
do Was tylko z GPS bo inaczej marnie wróże mój powrót z tego lasu  😍
[/quote]
ja w teren, tu gdzie teraz pracuje, jezdze tylko z gpsem. jak na poczatku nie mialam to mi tereny 4-5 godzinne wychodzily...
Hehe, ja ostatnio u nas pojechałam bez, ale bardzo pilnowałam żeby nie skręcać nigdzie i po pół godz. po prostu zawróciłam. I nie wiem czy się kiedyś nauczę tych terenów 🙁
epk- nauczysz,nauczysz. Ja mam kompletny brak orientacji w terenie a jednak dałam rade ( co prawda zajęło mi to ok 5 lat  😉 )
epk - nauczysz się  🙂 mi też wszystkie krzaczki i drzewka się wydawały takie same, ale już obczaiłam trase bez zawracania, bo na początku miałam podobna taktykę  😎

najlepiej się uczysz jeżdżąc sama w teren, bo zwracasz uwagę na wszystkie "punkty orientacyjne" - w razie czego w weekend się wybierzemy razem  😀
ovca   Per aspera donikąd
28 czerwca 2010 11:59
Ja właśnie wróciłam z Grobli-byłam obejrzeć kobyłkę, którą mam jeździć- i jestem naprawde pozytywnie zaskoczona...teren wysprzątany, stajnia duża, w boksach czysto i sporo słomy, konie cały dzień na łące, na której naprawdę jest trawa 😉

może szałowych warunków nie ma, ale jest gdzie pojeździć, wjechać w razie deszczu...i przede wszystkim- dobry dojazd, zewsząd.
Po wszystkich zawirowaniach, jakie miały tam miejsce...może w końcu trafiła tam dobra osoba 🙂
A cóż to za kobyłkę ovca będziesz jeździć chwal się 🙂
A żeby nie było  🚫 to fajnie że na Grobli są łąki i konie są na nie wypuszczane
ovca   Per aspera donikąd
28 czerwca 2010 12:17
Nic specjalnego, mam pomóc przygototwać znajomej do sprzedaży. Klaczka nn, 5 lat, wzieta od jakiegoś idioty  😤
narazie duuużo pracy nad podstawami, chcemy ją pokazać parę razy na jakiś zawodach, ale sportu z niej nie będzie, raczej ambitniejsza rekreacja,jak coś zdobędę, wrzucę zdjęcia do kąciku west 😉

koniec  🚫
no proszę ovca  to będziemy miały okazję się spotkać, jak będziesz teraz odwiedzać Groble 🙂
W Absolucie wielkie zmiany.
Po pierwsze - dzierżawca stajni, po drugie zmiana cennika, a po trzecie będzie i zmiana nazwy 😉.

Przyjmowane bedą kolejne konie w pensjonat! 🙂
rtk to jeszcze powiedz czy skoki wrócą do łaski, czy też zostaje profil pingwiniarski?
Pytam z czystej ciekawości i nutką nadziei, że może jakieś zawody skokowe będą organizowane. 🤣
na zawody to jest za mało drągów i stojaków 😉 za to mam nadzieję, że odbije to ilość i jakość zawodów ujeżdżeniowych 😉/
Ale jeśli jakiś pensjonariusz będzie skoczkiem, to nikt nie broni mu skakać  😉

pomyłka  😡
Ruda_H   Istanbul elinden öper
05 lipca 2010 16:58
rtk, o dobra wiadomość, a możesz napisać kto będzie teraz dzierżawił obiekt i na jakich warunkach dla pensjonariuszy ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się