Katastrofy lotnicze

Samolot air india został zakupiony od Boeinga - 15 stycznia 2008 , numer rejestracyjny : VT-AXV:



ze strony forum.spotter.pl
http://wiadomosci.onet.pl/2174164,441,indie_w_katastrofie_lotniczej_zginelo_158_osob,item.html
materiał filmowy - widać ciała  🤔

a tu widać, ilu gapiów stoi bardzo blisko rozbitego samolotu... http://news.bbc.co.uk/2/hi/10141297.stm
Ludzie - pomocy
pisaŁam, że że panicznie boje sie latac...
W koncu i mnie dopadlo 😕
moja siostra mieszkajaca we Włoszech w srodku czerwca ma termin porodu...
15 czerwca mama ma zamiar leciec tam do niej...
Chce  zabrac i mnei
ale ja sie boje...panicznie...


wiecie cos na temat katastrof lotniczych - polska-włochy , włochy-polska????
Musze wiedziec jak najwiecej
z góry dzieki za pomoc :kwiatek:
A czym lecisz? 😉
aga020596, a co Ci to da, że będziesz wiedziała wszystko na temat katastrof? Wsiadasz do samolotu i lecisz. Jak będziesz miała spaść to spadniesz niezależnie od zasobu Twojej wiedzy w tym temacie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 maja 2010 11:30
dokladnie  😉 jutro lece do polski i coz, boje sie troche jak zawsze, szczegolnie ze latam malymi samolocikami i z porownania wiem, ze one bardziej trzepia i bardziej to czuc przy ladowaniu niz takim sredniakiem B737. przewaznie jestem juz posikana. ale z czasem po tylu lotach zauwazam to mimo tego bezpiecznie sie laduje 🙂 no i zawsze pije jakies winko na pokladzie, troche mnie rozluznia  😎
Ja tam wlasnie wole te male turbosmigla niz odrzutowce 🙂 Dosc czesto latam LOTowskimi ateerkami i czuje sie na ich pokladzie wyjatkowo bezpiecznie - mam wrazenie, ze taki maly samolocik to w razie czego sobie spokojnie doszybuje to jakiegos ladowiska 😉
Aga 02.., spokojnie, kochana, dolecisz :-) W Europie za duzo z pasazerami sie nie dzieje, wiec uszy do gory  😀
Btw ja musze latac dosc regularnie i chyba najbardziej lubie Boeninga 737, jest taki w sam raz  - nie za dlugi , wiec nie mam wrazenia ze zaraz sie przelamie na pol ani nie za ciezki, ze dupsko ledwo dzwiga w powietrze  🤣
Hiacynta a nie jest Ci za głośno? Bo z zewnątrz to masakrycznie słychać, jak ATR zapuszcza te śmigła i silniki, nawet nie trzeba patrzeć czy już ruszył  😎
Ja dziś sobie podziwiałam z bliska 767 tuż po przylocie, spod maszyny i potem ze schodków 😎 oj na płycie to ciężką mają robotę
szepcik - glosne sa, fakt, nawet sa nazywane przez to "trabantami" (moze juz Ci sie obilo o uszy?) przez pracowników technicznych (wiem, bo mam kolege na Okeciu, który naprawia silniki - klasyk!)
Co mnie najbardziej zdumiewa to fakt jak te smigla sie szybko kreca  😲 specjalnie zazwyczaj rezerwuje miejsca w okolicach skrzydla, zeby móc popatrzec. Kawal smigla, a jak zacznie sie krecic to znika, widac tylko lekkie drganie powietrza. Jakby cos zywego by sie znalazlo w zasiegu, to by sie zapewnie rozpryslo na pierdyliard kawaleczków, nawet nikt by nie zauważyl kiedy 😉
A jak tam u Ciebie? Jakies przygody? W check inie glownie siedzisz? Na plycie gorzej niz tam? Opowiadaj jak najwiecej, bo strasznie mnie to wszystko ciekawi 🙂
No, śmigła niezłe - jak samolot stoi bliżej terminala, to na krajówce jest świetny widok, jak jest luz to można pooglądać  😎
Co do śmigieł to krąży opowieść o wypadku  😎

Na płycie po prostu fizyczna praca, no albo koordynacja - już mega odpowiedzialne zadanie

My generalnie check-in, gate, rozgłośnia, zagubiony bagaż, asysta. Mega dużo się dzieje, nawet nie wiem, co opowiadać - fajnie jest, aż mi żal, że to tylko pół etatu, ale co zrobić, nie ma takiej opcji, że teraz będę na cały, a od października na pół
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
23 maja 2010 19:35
ja bym bardzo chciala sie przelecic takim smiglowym, no moze nie tym wyslizonym LOT-owskim ATR-em, ale jakims nowszym Dash-em czemu nie  😉
Trochę nie ten temat, ale.... to malowanie mnie rozwala  😂


A z innej beczki, pierwszy maszyna wyczarterowana dla RP już w trakcie malowania




ps. może by tak zmienić temat na "lotnictwo" czy coś w tym stylu, żeby tak nie straszyć tymi katastrofami tylko?  😎
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
02 czerwca 2010 09:07
Jak to jest z częstotliwością katastrof samolotów tanich linii lotniczych?  👀 Czy można w ogóle powiedzieć, że te samoloty są bardziej niebezpieczne? Ktoś się orientuje?
okwiat - Nie ma na to reguły, jak ma spaść to i tak spadnie.  😎 Moi rodzice wrócili wczoraj z Paryża, zafundowałam im tą wycieczkę z okazji rocznicy ślubu. Miałam dużo wątpliwości potem, jak zaczęłam sobie wyobrażać że coś może się im stać i to niejako przezemnie. Ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Po tych wszystkich cyrkach z samolotami, to faktycznie człowiek jakoś zaczyna świrować  🤔wirek:
Bischa   TAFC Polska :)
02 czerwca 2010 14:59
W której katastrofie zginęła Anna Jantar ? Kabaty czy Okęcie ? Ostatnio się spierałam z koleżanką .
Okęcie
Bischa   TAFC Polska :)
02 czerwca 2010 15:29
To jednak dobrze mówiłam .
Jak to jest z częstotliwością katastrof samolotów tanich linii lotniczych?  👀 Czy można w ogóle powiedzieć, że te samoloty są bardziej niebezpieczne? Ktoś się orientuje?


tanie linie przeważnie latają na tych samych samolotach - albo na modelach równoległych - do tego, czym latają inne linie 😉
ryan przecież lata airbusami, wizz też - więc to nie jest tak, że oni mają jakieś "odpadki" z fabryk  😎
Ryanair lata na samolotach Boeing 737, wszystkie nowe, prosto z fabryki. Zarówno im, jak i wszystkim pozostałym liniom zdarzają się usterki i incydenty lotnicze. Myślenie kategoriami tanie linie= większe prawdopodobieństwo katastrofy jest zupełnym nieporozumieniem. Każdy przewoźnik jest obwarowany takimi samymi regulacjami, przepisami i musi spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Ale....Istnieje lista przewoźników, którzy nie mogą przykładowo wlatywać w przestrzeń powietrzną niektórych państw. Tu przeważają przewoźnicy afrykańscy. A dlaczego nie mogą wszędzie latać? Może dlatego właśnie, że pewnych kryteriów nie spełniają. Spokojnych lotów!
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
04 czerwca 2010 09:50
Dzięki za odp dziewczyny  :kwiatek: Wylatuję 30ego wieczorem  🙂
Tak coby wątek ostatnich stron nie grzał...

Katastrofa brytyjskiego Harriera podczas lądowania w Kandaharze:

Szkoda pięknej maszyny.  🙁

I wzorcowe lądowanie awaryjne bez tylniego podwozia w wykonaniu polskiego Su-22:
Wiwiana   szaman fanatyk
09 czerwca 2010 15:11
Szkoda pięknej maszyny.

Ano. A pilotowi na sucho uszło, rzec można. Zapewne siadał na samych oparach, ale wytrzeć dupą cały pas tak, żeby zbiorniki nie walnęły, to spora sztuka 😉

Naszym też pięknie wyszło 😀

Co do efektownych przelotów - wczoraj wieczorem coś myśliwskiego z Dęblina długo i wytrwale latało mi nad domem i nad samym miastem na wysokości kilkuset metrów, strasząc ludzi  😁
Nie tylko pilotowi uszło na sucho, a wszystkim licznie zgromadzonym w okolicy pasa - zastopuj film w 18 sekundzie i przypatrz się co wisi na skrajnych belkach podskrzydłowych. Dlatego strażacy podjeżdżali z taką lekką dozą nieśmiałości. 😁
A Harriera szkoda niezmiernie, bo już się ich nie produkuje i każdy stracony przybliża moment wycofania ich z RAFu. 🙁 Dobrze chociaż, że A-10 mają zostać przynajmniej do 2020. 🙂

To jest dopiero Samolot, a nie jakieś tam samolociki...  😉

Wiwiana   szaman fanatyk
09 czerwca 2010 15:58
Hehehe, fucktycznie. Też bym się skradała na ich miejscu, bo nie wiada gdzie poleci jak odpali 😁

Warthog!! 😀

Brzydki jak kupa (niektórzy przynajmniej tak twierdzą), ale jaka siła ognia...
12-13 czerwiec Piknik Lotniczy Góraszka 2010. Kto będzie? Ja oczywiście przybywam z ekipą lotniczą 🙂 Już się cieszę!

http://www.piknik-goraszka.pl/

Popieram zmianę wątku na np. Lotnictwo lub awiacja.
Ja niestety w pracy, nie ma już się jak z kimś zamienić  😎
Wiwiana   szaman fanatyk
10 czerwca 2010 12:27
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100610/LUBLIN/589122563

Tom się obśmiała....

Mieszkańcy oburzeni, że F-16 latają za głośno.  😂
F-117 trza było kupić, to by cicho i bezwonnie latały <zołza>

Zamiast podziwiać to narzekają.

Dziś znów latały 😀
Ojej ojej, szkoda, że nie masz zdjęć na wysokości przelotowej  😎
Wiwiana   szaman fanatyk
10 czerwca 2010 12:36
Za bardzo byłam zajęta gapieniem się 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się