Katastrofy lotnicze

z tego co kojarzę to jeszcze mery
Czytaliście, że możliwe, że na pokładzie tego samolotu z turystami z Rosji jednak wybuchła bomba? Jeśli to się potwierdzi, to bez kitu... Chyba nigdzie długo nie polecę, bo to zaczyna być przerażające, co się z tymi samolotami dzieje :/
Słyszałam o tym. Nie mam jednak pewności, czy jeśli to się potwierdzi, to czy poznamy prawdę. Egipt będzie bardzo mocno zainteresowany, aby utrzymać to w tajemnicy. Rosja raczej też, bo to może wpłynąc na poparcie dla Putina.
Chyba przyjdzie mi serio szukać innego miejsca do nurkowania. Stracham mam większego niż w wakacje.
Problem może powstać jeżeli to się potwierdzi. Wkurzony Putin może stwierdzić że on a takim razie zakończy tą zabawę w ISIS.  🙄
Putin z pewnością w dyplomację bawić się nie będzie.
Hmmm tak, tylko że idąc torem rozmaitych teorii spiskowych, to ja jeszcze słyszałam taką reakcję na wieść o katastrofie: "Ciekawe, kto albo czyja rodzina była na pokładzie, że Putin musiał ich zlikwidować". Także ten, no...  😉
Bez przesady. Do tego używają Polonu.  😉
Owszem, co nie zmienia faktu, że użycie bomby w samolocie z punktu widzenia oddziaływania na morale w większej skali byłoby dużo bardziej efektywne.
Ale nie zamieniajmy się w tropicieli spisków.  😉
Inna rzecz, że jeżeli faktycznie za tym stoi ISIS, to moim zdaniem zrobili głupio. Do tej pory między nimi a Rosją nie było zatargów, Putin raczej ignorował ich obecność, natomiast "nadepnięcie mu na odcisk" jest raczej krótkowzroczne, bo wkurzony może zareagować ostro. A podejrzewam, że opinia publiczna za Zachodzie w takim przypadku będzie głośno krzyczeć, ale pod tym krzykiem będzie potajemna zgoda na jego działania albo przynajmniej "powstrzymanie się od przeciwdziałania".
Tyle że to też nie jest dobrze, bo już widzę możliwości grania przez Rosję kartą "gdyby nie ja, to co byście zrobili z tym islamem?".  🤔
Powoli scenariusz o zamachu bombowym zaczyna się krystalizować  🙄
Smok10, a skąd takie pochopne wnioski?

Słabo się robi, jak tvn24, onet czy inne pudelki piszą o katastrofach lotniczych. Dlaczego nikt z nich nie zwrócił uwagi na tailstrike, który ta maszyna miała w 2001 roku? Co mogło być bezpośrednią przyczyną dekompresji...
Dlaczego nikt z nich nie zwrócił uwagi na tailstrike, który ta maszyna miała w 2001 roku? Co mogło być bezpośrednią przyczyną dekompresji...

Jak to dlaczego? Wybuch jest bardziej 'medialny' i wywołuje więcej emocji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się