DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 kwietnia 2010 19:44
Zorilla I dla Escady!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
21 kwietnia 2010 19:59
ivette rewelacja! Gdyby jeszcze zasłaniała chrapy - byłaby idealna 🙂


chodzi Ci np. o taką jak ta Loesdau? 🙂



lub ta Busse



Ivett naprawdę pełen 👍
ja do 'ale' wrzucę swoje - maska mogłaby być obszyta futerkiem, tak jak np. tu:



Ale oczywiście wszystko według uznania 😉
Ja mam ta pierwszą jak wstawiłas i to jest horze, w pasikoniku 35 zł 😀
a do jazdy z takimi rzepami gdzie moge dostac >? 😉
moja ma rzep i do jazdy w sam raz;]
Monny   bez odbioru .
21 kwietnia 2010 20:22
Do mnie właśnie przyszedł pad od Escady i jest cudowny !!!!!!
Doskonała robota,
Kochana nie marnuj talentu i wracaj do maszyny wkrótce ! 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
21 kwietnia 2010 20:23
Likier ta akurat to Loesdau, ale widziałam też taką samą Busse w innym kolorze 😉 Więc jest pewnie parę firm które mają bardzo podobne.
a być może:]
Ivett, może coś na same chrapki jak kavalkade?🙂 Bo niewiele firm robi🙂
likier nawet fajny ten z różowym  😉 możesz zrobić z bliska zdjecie tego serduszka?  :kwiatek:
Korsik, zrobiłabym, ale zdjęcia są z rana, a padzior juz poszedl do wysyłki🙂
Przy następny postaram się zrobić:]
Terracota?? Burnt Orange??  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
22 kwietnia 2010 11:07
Dziś dostałam pad od escady.
Cóż mogę powiedzieć!-REWELACJA!
Koniecznie daj znać jak znów będziesz szyć!!!!!
krysiex213 - super  😍 .Co jest w środku ? Zewnętrzny materiał to alcantra ?
w końcu wyszło tak jak chciałam.
Maska nie włazi do oczu (dobrze widać to na drugiej focie), a klapki na nos i futerek nie potrzebujemy 🙂

właśnie krysiex213 co dałas na zewnatrz?? ;> 🙂

ivett ekstra!!! Ty to masz talent :>

http://allegro.pl/item1006635581_fizelina_slub_wesele_10m_50cm_25kolorow.html  <= taka fizelina + gabka tapicerska beda dobre na wypelnienie padu? 🙂
czy raczej taka fizelina => http://allegro.pl/item993563743_flizelina_fizelina_dekoracje_wesele_10m_50cm_tanio.html
zmarnowałam kilka metrów siatki zanim doszłam do tego jak zrobić tak, żeby było dobrze 🙂
warto było dla takiego efektu 🙂
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
22 kwietnia 2010 13:26
Co jest w kaloszkach nawilżających w środku?

i do tego pytania dołączę jeszcze:
1. Co jest w takich zwykłych kaloszkach? (może gąbka nada się do jednych i do drugich?)
2. Może mi ktoś podać wymiary takich kaloszków w rozmiarze Cob? Przód, tył, dół i górę
ilovegerman  nie!! kompletnie nie to! to jest dekoracyjne.
pozatym kto wsadza flizeline do padów (sorry ostatnio nei sledze dokladnie)? ?
http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=ovata&from_showcat=1&category=76593    ovate, ocieplacz albo watoline (to 1 i to samo) to jak najbardziej.
mam racje? jednak napewno nie tą flizeline z twoich linków 🙂
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
22 kwietnia 2010 17:14
Zacytuję kaliszankę
zrobiłam swój pierwszy pad, niestety zdjęcia zapomniałam zrobić a pad jest testowany i został w stajni jak tam będę to zrobię fotkę i się pochwalę.
Jeśli chodzi o materiały jakich używałam,żeby pad był grubszy to na wierzch alkantara ( tak jak większość) potem gąbka 1cm i potem fizelina ( dobrze wchłania pot) a na koniec siatka dystansowa ( taka jak do plecaków się daje), można ja kupić w sklepie Berotex (http://www.berotex.pl/oferta.php?kat=86) tylko nie pomylić z siatką kaletniczą ona jest sztywniejsza.
Siatka dystansowa kosztuje gdzieś 18zł za mb.
Pad został przetestowany i jest git tzn ta siatka odprowadza pot do fizeliny i gąbki, sitaka nie obtarła konia, który się łatwo obciera.
Jak tylko zrobię fotkę to wrzucę ją, albo jak zrobię kolejny pad dla moich konisiów.


Tutaj była wsadzana fizelina.
Zaś komuś innemu (nie pamiętam teraz) ktoś wciskał, że watolina toto samo co fizelina. Jak zwał, tak zwał, jedni wkładają jedno, drudzy drugie. Co komu pasuje 😉
Może głupie pytanie ale tej watoliny to ile warstw??
Maddie, ale flizelina to włóknina do usztywniania! np. kołnierzyków, patek. Ogólnie rodzaj "tkaniny" ze splątanego, sprasowanego włókna. Nie służy do ocieplania ani do wypełnień. Pies to pies a kon to koń. Nie ma - zwał jak zwał.
Cross in błękit z czekoladą 🙂
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
22 kwietnia 2010 17:53
halo, możliwe. Ja tylko cytuję, co inni proponowali albo wkładali  :kwiatek:
Jak już się zabiorę za szycie to wkładam tylko gąbkę i jestem uhahana jak wyjdzie  😁

Likier, padzior jest obłędny!
.

Zorilla własnie tez tak myslalam, ale jak sie ostatnio spytalam to ktos sie na mnie bardzo oburzyl, ze zadalam pytanie co wsadzic do padow i poradzil gabke tapicerska, watoline lub wlasnie fizeline  🤔
czyli najlepiej sama gabke? 🙂  + podłączam się do pytań Grejsix 😉
a jeszcze jedno  😀 od strony wewnetrznej padu chcialabym taka siateczka wykonczyc... wie ktos gdzie mozna cos takiego zdobyc? znalazlam cos takiego => http://www.allegro.pl/item994389510_tkanina_siatka_tuningowa_na_organizery_rolety.html  czy to sie nada? jak myslicie to z plastiku jest, nie bedzie obcierac konia?
To trzeba mieć talent do tego szycia, nie ma recepty na dobrze uszyty pad, reguły, każdy szyje chyba swoim sposobem, żeby ładnie wyszło, każdy ma jakiś patent, ja nawet z instrukcją bym nic nie uszyła...   😂


A wszyscy się tutaj oburzają, bo ciężko Wam dziewczyny przejrzeć ten wątek? MILIARDY RAZY było to wszystko zapisane... I chyba nie po to  ktoś się kiedyś produkował, żeby teraz powtarzac to samo...  🤬 😉
no ja przejrzałam strony 1-10 i 52 do teraz 😉 😉 chodzi mi glownie o to czy lamowke doszywa sie na sam koniec czy jak...  🤔
Likier do Ciebie idzie pw 😉
Likier, taaaak, moje ulubione kolory! 🙂

Grejsix a bardzo ładnie  😀 wierzchni materiał to najczęściej alcantara.
Mój naczółek zrobiony w hmmm... 15 min  😁 👀
Wiem, że jakość okropna, bo komórkowa, ale musiałam się pochwalić 💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się