Młode Konie

Nikodi, fajny drobny konik 🙂 Ile ma w kłębie?
Bronze na dzień dzisiejszy nie mam wolnej chwili żeby pozwolić sobie na kastrację.
Musiałabym iść na urlop żeby lonżować go tak często po kastracji. Nie mogę sobie na to pozwolić.
Poza tym jak na ogiera to nie jest tragiczny. Zaczepny, ale w miarę spokojny przy mnie.

zabeczka17 zazdroszczę u mnie kiedyś chodził dużo bez lonży ale tylko jak mu się odpuści to tarzanko w piasku.
Szkoda mi sprzętu na takie zabawy. Ale zazdroszczę tak grzecznej dziewczyny.

iza90 Nie mam zielonego pojęcia  🤔
Bronze a jak tam Twój chłopak, chyba też mężnieje 😀

zabeczka17 ale ta Twoja dziewczynka poukładana i grzeczna. Czasami młodziaki potrafią zaskakiwać.

U mnie Malta ostatnio sama się uczyła wchodzenia do przyczepy. Zrozumiała , że przyczepa to nic strasznego.


Byłyśmy razem 4 godziny w terenie , ona oczywiście luzem.


Pierwsza wiosenna kąpiel już za nami, cały zimowy brudek spłynął razem z wodą. Nawet lubi mycie i nie było żadnych sprzeciwów z jej strony.


Zadowolona minka


Fantastyczne u młodych koni jest to że są takie ciekawe świata 🤣
a nie jest jeszcze trochę za zimno na mycie ?
Averis   Czarny charakter
09 kwietnia 2010 19:50
O tym samym pomyślałam. Ale może zdarzył się jakiś wyjątkowo upalny wiosenny dzień.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 kwietnia 2010 20:20
szarotka
dziękuję ;] fajnie ta Twoja kasztanka pracuje/uczy się 🙂

Nikodi hihi no sama jestem w szoku że młoda uszanowała dzisiaj  mój czas dla niej i sprzęt ;] ja nie daje jej się nigdy położyć,  kiedy pracujemy i ona nawet już nie próbuje.
100% koncentracji i to jest cudowne  😅 Zresztą dziewczynka nie zawsze ( ostatnimi czasy) była grzeczna.. tym bardziej cieszy mnie ta jej dzisiejsza odmiana - założyć ogłowie  2,5 latkowi z wędzidłem bez dyskomfortu dla konia, zdzierania głowy i uwiązania? heheh wow 🙂 😵
Zimno raczej nie było, ok. 20 *C, woda cieplutka z bojlera. Po 15 min. konik był już suchy.Czyszczenie to teraz sama przyjemność. 😉
Averis   Czarny charakter
09 kwietnia 2010 21:27
zabeczka17, gratuluje postępów. Wszystko zależy od tego jak i ile się z koniem pracuje. Inaczej się patrzy, gdy swojego trzylatka zna się dwa i pół roku, a inaczej, gdy się ściągnęło go prosto z łąki. Mój trzylatek jest cudownym i kochanym stworzeniem. W pracę wkłada całe serducho i szuka kontaktu z człowiekiem- dużo jak na konia, który wczesniej sprawiał wrażenie autystycznego. Ale wiem, że to nie wzięło się znikąd. Nieskromnie powiem, że odwaliliśmy kawał dobrej roboty przez to dwa i pół roku- a lekko nie było 😎
Mój koń za 1,5 godziny kończy 3 lata  💃 💃 💃 💃 😅 😅 😅 😅 Czyli stuknie nam niedługo 2,5 roku znajomości  😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 kwietnia 2010 21:32
Averis Wszystkiego najlepszego dla Karsona.. i gratuluje postępów.
Ja miałam wrażenie że ostatniego czasu moja kobyła to była jedna wielka nerwica. Odpuszczała po jakimś czasie ale coś było nie tak. Myślę że to  też w jakimś stopniu była wina kopyt i odrywających się flar.  Teraz mam nadzieję zażegnałam sprawę a i ona jest milsza, sympatyczniejsza chętnie współpracuje, podaje nogi..  Lgnie do mnie strasznie. jest tak jak było rok temu.. spokojny przytulasek.;] Odpukać rzecz jasna ;]
Averis   Czarny charakter
09 kwietnia 2010 21:35
zabeczka17, pamiętaj, że to młoda dama i hormony też robią swoje 😉 Nie wiem jak to 'działa' u klaczy, ale ona już normalnie ma ruję?
Ja jednak wolę wałachy. Po kastracji są wolne od tych burz hormonalnych 😁
Dziękujemy za życzenia  :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 kwietnia 2010 21:47
hehe puki co jeszcze nie ma.. nie no liczę się z tym w końcu to baba będzie i to z temperamencikiem ;] ale wiem ze razem przeżyjemy wszystko ;] 😍
hehe puki co jeszcze nie ma.. nie no liczę się z tym w końcu to baba będzie i to z temperamencikiem ;] ale wiem ze razem przeżyjemy wszystko ;] 😍

póki co

przepraszam, ale to już kolejny Twój post z tym błędem  😉
Swoją drogą moja grzeczna i nieustraszona taki mi numer wykręciła ostatnio, że cały czas sie zastanwiam o co jej chodziło  😵 Mam nadzieję, że to tylko hormony (akurat się grzała)...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 kwietnia 2010 22:13
armara dziękuję strażniczko ortografii 😁
Nikodi, byleby charakteru po księżniczce nie miał 😁
slojma   I was born with a silver spoon!
09 kwietnia 2010 22:23
szarotka- cudnie malowany rudzelec, musi być między wami fajna więź skoro 4 godzinny spacer bez niczego zazdroszcze
Averis - sto lat sto lat niech zdrowo rośnie
rewir aż tak źle?!  🤔
a my mamy nareszcie nowe zdjęcia z padoku. Na razie jedno, wieczorem jak je ogarne bedzie wiecej

rewir aż tak źle?!  🤔

księżniczka nie bez przyczyny ma taką ksywkę. Swoje specyficzne zachowania, foszki, no ale serducha do skoków nic jej nie odbierze 😉
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
10 kwietnia 2010 17:00
Asik przepiękne to Twoje konisko 😜 Jak z obrazka 😀

Dziekujemy slicznie  :kwiatek: i cieszymy sie ze Mlody sie podoba  🏇

Sankaritarina chlopak chlopak niestety jeszcze nie 100% ale liczymy ze jednak problemu z tym nie bedzie. Dziekujemy za skarpetowego +  😍

galopada_ sliczny ten Twoj chlopaczek i ma takie madre spojrzenie  🤣
Platfus pokonał dzisiaj swój pierwszy mini parkurek...genialny był 😍
Zostały nam 2 tygodnie do naszych pierwszych zawodów 😅





Nikodi Gery rewelacyjnie wygląda. A taki był malutki. Fajnie go widzieć w takiej kondycji 😉
darolga   L'amore è cieco
10 kwietnia 2010 22:54
Nikodi - śliczne maleństwo!
galopada - uwielbiam go... Ty wieeeesz...  😍
Frania - super to Twoje młode, jakiś papierek ciekawy?  😜


Bestia dzisiaj galopowała pierwszy raz w terenie pod pańcią 😉 po 7 miesiącach znajomości w końcu przyszedł na to czas.
Żyjemy oboje.
Efekt terenu?
Zerwana podkowa (wyskok z czterech), szrama na mojej twarzy (gałęzie i krzaczory), mój rozbity i krwawiący nos (stopa z wyciągniętego - "łaaaaaaaa, krzaczek!" zakończona świecą) i... szczęśliwy koń 🙂 jak ja go kocham noooo! 🙂









A poza tym to kucykowi ostatnio hormony do łba uderzają, wali popisówkę przed kobyłami i onanizuje się przy czyszczeniu i siodłaniu.

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 kwietnia 2010 22:57
darloga na ostatnim wymiękłam co za mina 😵 😁 😁 😂
darolga   L'amore è cieco
10 kwietnia 2010 23:07
żabeczka - hihi, on w ogóle same takie miny strzela :P a z tym okiem to ma już w ogóle przebojowe :P
o, spacerek na przykład:

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 kwietnia 2010 23:27
superowy jest "😉 😉
Bronze   "Born to chase and flee.."
11 kwietnia 2010 07:33
Szarotko Niun integruje się ze stadem i ogierzy (eh, te hormony) Malta przepiękna - złota dziewczyna 😀
darolga twoje tez piękności  😍 a w oczach ma to samo co moj hahah boje sie jak zaczyna tak patrzec  😁
darolga  Jest po Ligusterze, ale tak wyszło, że w papierach mamy NN 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
11 kwietnia 2010 08:56
Frania - jakie zawody? Co, gdzie, kiedy, jak? ;> Tak mysle czy nie wybrac sie z aparatem, ale to musialby byc gdzies bliiisko, tak wiec prosze o info 😉
[font=Verdana]Swoja droga, masz moze gdzies kalendarz zawodow dla naszego wojewodztwa? ;>[/font]
Nie ma co, uwielbiam temat o młodych koniach. Cudka tu macie!

darolga mistrz!  😵 A moje kobylątko też tak umie jak się na mnie bardzo zdenerwuje, ale jego to nic nie pobije.
Frania cudko. No właśnie, gdzie jedziecie? Za 2 tygodnie jest chyba Jaszkowo, ja jadę na towarzyskie na jakiś koniec świata, wiem że gdzieś jeszcze są towarzyskie pod Gorzowem A wy gdzie jedziecie?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się