pensjonaty w okolicach trójmiasta

cyntia   Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda...
09 marca 2010 18:10
Byłam, widzialam, przezylam. NIE POLECAM!!
UUu to fajnie 😀 Może w końcu jakaś fajna stajnia będzie w okolicy 😀😀


Eeee jest juz kilka fajnych stajni  😀
[quote author=Zapnij się link=topic=87.msg514378#msg514378 date=1268158488]
UUu to fajnie 😀 Może w końcu jakaś fajna stajnia będzie w okolicy 😀😀


Eeee jest juz kilka fajnych stajni  😀
[/quote]

Zalezy w czyjej 🙂 Mi do żadnej porządnej nie po drodze. Mam nadzieję że to co się teraz buduje koło Straszyna będzie fajne 😀
Zapnij się, sa sa, ale ja np. mieszkam w takim "fajnym" miejscu, ze postawienie konia w ktorejkolwiek z tych stajni skonczyloby sie przychodzeniem do konia jedynie w weekendy.
I w takiej sytuacji cieszę się, że stajnie mam bardzo bliziutko  🙂😉
no ja też mam już stajnie jakieś 10 min pieszo od domu
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 marca 2010 19:13
a ja jestem leń,bo mimo,że mam stajnię pod nosem,to często jeżdżę tam autem. 😡
a jak jest w Łężycach? jakie jest podłoże do jazdy? itp bo pastwiska na ich stronce wyglądają ciekawie
deborah   koń by się uśmiał...
18 marca 2010 17:54
_kate, nie wracasz na stare śmieci?
wracam.
[quote author=_kate link=topic=87.msg523373#msg523373 date=1268934546]
a jak jest w Łężycach? jakie jest podłoże do jazdy? itp bo pastwiska na ich stronce wyglądają ciekawie
[/quote]

Podłoże na hali jest dobre, zimą ani razu nie zamarzło, zdarza się czasem się kurzy jak nie ma wilgoci w powietrzu.
A jak już się da jeździć na dworze, to jest maneż przed stajnią z podłożem średnim, ale cały czas odbywają się tam kombinacje z drenażem i mam nadzieję że będzie lepiej niż w zeszłym roku.
Poza tym jest duży plac pod lasem z dobrym piaszczystym podłożem, ale też wiadomo, że jak latem jest długi okres bez deszczu to się kurzy.
Pastwiska są niby duże, ale na tą ilość koni trawy starcza na chwilę. W każdym razie mają gdzie biegać, pastwisk i padoków jest kilka.



podłoże średnie- tzn. grząskie?  :kwiatek: czy twardawo?
Ciężko stwierdzić jakie będzie po zimie. Był latem moment po dosypaniu piachu, że było zbyt grząskie:

Potem się uklepało i było super:

Ale potem jak długo padało to były kałuże:


Generalnie jest ok, w zależności od pogody i deszczu/nie deszczu można jeździć na hali lub pod lasem:


dziękuję bardzo  :kwiatek:
Jakby co to w Połchowie mamy wolny boks niedaleko stajni państwa Jackiewiczów 😉 jakby ktoś był zainteresowany to na niech pisze na pw.
Pomorzanie, pytanko.
W jakiej stajni z takich blisko Sopotu /Gdyni jest dobry plac, najlepiej trawiasty i aktualnie wolne boksy ?
Dajak??
Lezyce??
Przywidz ??
??
Nie powiedziałabym, że Przywidz to blisko Sopotu/Gdyni jest  😉
W Przywidzu nie ma placu trawiastego. W Dajaku też nie kojarzę żeby był, a w Łężycach to nie wiem.

PS. A czemu najlepiej trawiasty ? Jakieś względy zdrowotne ?
No ale w Przywidzu dobre podłoże z tego co kojarzę, ale fakt - nie trawa.
G, wzgledy zdrowotne. Przywidz przyszedl mi do glowy, bo z uczelni chyba az tak daleko nie mam.... chyba ... ??


Nie musi byc koniecznie trawiaste. Po prostu najlatwiej o trawe kiedy podloze ma byc dosc twarde, ale nie "betonowe".
Klami w łężycach po lasem jest dobre podłoże, nie jest twardem nie jest to trawa. fajne elastyczne jest, tylko latem sie troszke kurzy
Klami, Owczarnia ma bardzo dobre podłoże na placyku u góry, no i po trawie też jest gdzie pojeździć. No ale nie polecam, bo to jedyne plusy 😉
najgorszy jest fakt że rzadko jest wywalane. Co prawda jest czysto bo codziennie jest dorzucane, i odkąd mamy innych stajennych to nie ma problemu z owsem i sianem. i będą też nowe przeszkody.

Poza tym wszechobecny syf 🙂 ale jak dla mnie i tak jest wiecej plusów

A ktoś coś wie więcej już o stajni w Mierzeszynie?? Jak to teraz wygląda?? Co jest (karuzela? solarium? padoki?)?? Ja się planuje tam w końcu wybrać ale jakoś mi ciągle nie po drodze :P
Wie ktoś coś na temat stajni w Glinczu? Prywatna, czy mają też hotel? (na trasie Kościerzyna-Gdynia, po prawej stronie tak na górce) 👀 Tak tylko z ciekawości pytam, nie mam żadnych zamiarów. 😉
cyntia   Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda...
04 kwietnia 2010 20:52
Z tego co mi wiadomo, to stajnia w Glinczu przyjmuje tzn przyjmowala do tej pory tylko konie w trening 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 kwietnia 2010 21:34
Klami, od obwodnicy (Kowale) do stajni są dokładnie 22km...biorąc pod uwagę,że Słowackiego przeważnie zapchane,nie wiem,czy to tak blisko...choć dziewczyny z Osowej dojeżdżają... z Osowej jednak do stajni Jackiewiczów może nie jest bliżej,ale na pewno szybciej.
mamy dwa place - jeden z elastycznym jak na pomorskie warunki podłożem,drugi na dole,który nie wiem,jak będzie po zimie wyglądał...

nie zniechęcam,ale Przywidz jak każda stajnia nie ma samych dobrych stron  😉
deborah   koń by się uśmiał...
05 kwietnia 2010 08:31
xxagaxx, ja wiem, ze stajnia jest na sprzedaż..
Moon   #kulistyzajebisty
05 kwietnia 2010 09:37
Deborah, mówisz o stajni w Warczu??
Deborah, mówisz o stajni w Warczu??


skoro ja się pytałam o Mierzeszyn to Deb mi pewnie o Mierzeszynie odpowiedziała 😉

Deb a wiesz czemu?? I co sie tam dzieje teraz?? Halę już dawno mieli, padoki jakieś też.. no i byłam naprawdę ciekawa czy coś się ruszyło...
Szukam teraz stajni dla mojego konia, najbliżej mam do stajni w Osowej "Nad Jeziorem". Czy ktoś kto tam stał może mi jeszcze coś o niej napisać? jaka atmosfera, plusy i minusy, jak z odpowiedzialnością włascicieli? Zalezy mi na odpowiedzi, pozdrawiam! 🙂
dea   primum non nocere
29 kwietnia 2010 14:32
Brudno i głodno.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się