żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

camy nie musi być mattes, jacson ma bardzo dobre podkładki - nie wiem czy nie lepsze jak mattes, włos jest strzyżony i gęstszy.
No ale jakoś wełny widac troche gorsza.. zobaczymy jeszcze.
http://www.kegle.pl/kegle/podkladki/1597-podkladka-pod-siodlo-hansbo.html a ta?
Według mnie dobra, jeżeli koń nie ma jakiś specjalnych problemów z pleckami a podkładka tylko zapobiegawczo (jak w np. w moi, przypadku) nie ma sensu "cudować". Poza tym gruba podkładka plus siodło nawet dobrze dopasowane to jak gruba skarpeta w ciasnym bucie.


Dla tych co lubią "ładnie wyglądać" o myślicie żeby do takiej podkładki
http://allegro.pl/item916583787_podkladki_antyposlizgowe_pod_siodlo.html
dołożyć żel acavallo albo jakiś zwykły żel?
Będzie to samo co acavallo za 600 zł plus podkładka antypoślizgowa.

Oczywiście pod warunkiem, że da się to jakoś przymocować do siebie.


A tak na marginesie, ma ktoś takie coś??
http://allegro.pl/item913225579_kieffer_najlepszy_zel_pod_siodlo.html

Dobre jest?
tajnaa, ja miałam taki żel jak ten kieffer. Tzn to na 90% nie był kieffer tylko usg, ale nie jestem pewna, kupowałam używany. Fajnie to było, amortyzowało i odczuwało się różnicę w siodle, koń na duże wstrząsy nie narzekał😉, ale.... dla mnie był za gruby ten żel. Dopasowane siodło trochę "podnosił", wolę cieńsze.
antypoślizgowa+ acavallo nie będzie po prostu... za gruba?
Nie wiem właśnie czy nie będzie za gruba.
Może mi ktoś napisac jaką grubość mniej więcej na podkładka acavallo? 5, 6, 7 mm?

Czym się różni żel C.S.O od Acavallo?
tajnaa - tego Kieffera miałam i spoko, ale te nowsze egzemplarze lubią szybko pękać pośrodku 🙁
acavallo - jest cieniutki moim zdaniem nie grubszy niż 5mm
Andre   I am who I am
10 lutego 2010 19:58
A jeżeli tylni łęk siodła podczas jazdy kłusem anglezowanym unosi się trochę od grzbietu konia to jaką podkładkę zastosować? Podnoszącą przód czy podnoszącą tył?
to znaczy, ze siodło jest źle dopasowane. Nie wiem czy podkładka Ci pomoże.
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2010 20:07
A jeżeli tylni łęk siodła podczas jazdy kłusem anglezowanym unosi się trochę od grzbietu konia to jaką podkładkę zastosować? Podnoszącą przód czy podnoszącą tył?

żadną, bo masz 90% szans na to, że każdą z nich tylko pogorszysz sytuację (zwłaszcza z perspektywy konia i jego komfortu).
zmień siodło na dopasowane/dopasuj posiadane siodło (poszerzenie/wymiana wypełnienia/zwężenie - cokolwiek co uczyni je PASUJĄCYM)
vissenna   Turecki niewolnik
10 lutego 2010 20:20
Używał ktoś TRAPEZ PADU z ESKADRONA?

Jestem ciekawa opinii o nim. Niby nagroda za innowacje w dziedzinie jeździectwa ale jakoś nie jestem przekonana co do tych "magicznych" właściwości owej szmatki...
Żelka acavallo jest żelowa jak zwykła żelka czy sztywniejsza? (plastikowa)

Zastanawiam sie nad żelką C.S.O lub acavallo - są identyczne na zdjęciach - jak w praktyce??? 🤔
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 lutego 2010 20:31
Żelowa jak żelka 😉
vissenna   Turecki niewolnik
10 lutego 2010 21:04
taajna

CSO są bardziej zwarte, jak twarde miśki z HARIBO  😁
Acavallo sa z kolei takie bardziej "glutowate"
vissenna a które są lepsze? szukam czegoś co nie rozleje sie na koniu za bardzo, a żeby nie było z materiału jak....opakowanie od mazaków  😁
Gillian   four letter word
10 lutego 2010 22:10
tajnaa, to weź Acavallo 🙂 albo podjedź do mnie na poznanie organoleptyczne 🙂
Dzięki 🙂 wezmę więc acavallo skoro tak chwalą 🙂 :kwiatek:
edit: już nic, wystarczyło cofnąć się o stronę  😡
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
14 lutego 2010 19:07
Ma ktoś pomysł na jakiś fajny, gruby żel np. w neoprenie lub piankę, czy coś innego - ale w kształcie samych paneli nie połączonych na grzbiecie, albo połączonych dużo cieńszą warstwą (np. samym materiałem),  tak by zostawał większy tunel na kręgosłupie ?

Pamiętam, że eskadron miał kiedyś jakąś piankę w postaci samych paneli połączonych tylko 3-4 paseczkami jakby na rzep.
Chodziło, by mi np. o coś w takim stylu tylko chyba grubsze (choć tak do końca nie wiem jakiej grubości jest ten eskadron i na jakiej jest zasadzie)
Pomożecie ?
Dorotheah, Z tego co się orientuję się to tylko eskadron ma coś na tej zasadzie. I to jest ta podkładka -> http://www.lamri.pl/eskadron/czapraki/eskadron-podkladka-pro-balance-pad.html
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lutego 2010 19:44
żel kieffera też jest na tej zasadzie, ostatnio ktoś go tutaj linkował
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
14 lutego 2010 21:52
caroline, Mia,

Dzięki śliczne !
Własnie coś w tym stylu chodzi mi po głowie.

Miał ktoś/dotykał tę podkładkę eskadrona ?
Jaka jest gęstość tej  - pianki? ) po ściśnięciu np. w dłoni ?

Kurcze z opisu wynika, że ta podkładka jest bardziej do korekcji - po jednej stronie 2,5 cm, na drugiej tylko 0,5 cm.  🤔
Chodziłoby mi o podkładkę mającą np. po zgnieceniu ze 2 cm - tak by tunel na kręgosłupie zostawał także po dociążeniu siodłem. Ideałem dla mnie chyba byłaby żel na kształt tej podkładki Eskadrona , tyle,że tak samo gruby na całej powierzchni (2 -2,5 cm). Szukam, szukam, szukam...

caroline   siwek złotogrzywek :)
14 lutego 2010 21:55
Doro, a mattes? z tym ich tunelem free spine czy jakoś tak 😉
Dorotheah ja proponuje podkładkę mattesa single pocket, korekcyjną.
Może być opcja bez futra albo z futrem.
na całej długości można włożyć wkładki korekcyjne.
hmm chyba stanę sie w koncu szczęśliwą posiadaczką naturalnego futerka MediLamb .Teraz mi tylko doradźcie czy brac calą czarna czy tez z elementami naturalnymi. Chyba podoba mi sie bardziej ta druga ale boje sie ze te jasne elementy będą się szybciej brudzić 🙄






[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Zgłoszone jako kryptoreklama. I faktycznie... proszę zostać przy wątku ogłoszeniowym.
Argento jeżeli nie zarzywasz ciągłych obfitych kąpieli błotnych ani nie jeździsz w baaardzo zakurzonej hali to białe futro naprawdę się tak łatwo nie brudzi 🙂
zdecydowanie polecam EA MATTES STANDARD PLUS jest niezniszczalna mam ją ponad rok i przy codziennych jazdach wogole się nie brudzi,nie niszczy ..... swietne są te podkladki  😍 😍
To chyba jednak wezmę to drugie bo teraz w nowej stajni będziemy się lansować 🏇

Elegance ale tez masz z naturalnym futerkiem- chodiz mi o kolor
Argentu Ja mam czarne futerko MATTES. Miałam kiedyś naturalne i szybko się brudzi..
czy  Mattes Podkładka z korektą przodu rzeczywiscie spelnia swoje zadanie? wg producenta podnosi przedni lek o 2 cm. ewentualnie czy ktos moglby z wlasnego doswiadczenia polecic jakas inna podkladke korekcyjna przodu. ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się