Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Sayu, mam w kuchni i porażka!! Nigdy nic czarnego co ma kontakt z wodą :P
Kurka, a ja mam w kuchni i jest spoko, żadnych problemów od 2,5 roku 😅 Brudzi się jak każdy inny, czasem trzeba przemyć, ale żadnego dramatu nie ma. W zasadzie jak miałam beżowy z takiej ala kamionki to był zdecydowanie bardziej wkurzający do czyszczenia niż ten czarny.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 grudnia 2023 13:12
xxagaxx, w kuchni miałam identyczny jak w łazience i tam jednak wkurzał bardziej. Jednak mydło, pasta do zębów czy kamień na czarnym są bardziej widoczne niż "brudy kuchenne".
szam a jak radzisz sobie pod prysznicem z osadem z mydła/ żeli. Ja zamontował w domu odkamieniacz wierząc że bd mniej latać ze ścierą a tu sie okazuje że osad z mydła to też jest niezły koks...
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 grudnia 2023 17:55
espérer, pytanie nie do mnie, ale odpowiem. Przede wszystkim zapobiegać, czyli po prysznicu spłukać kabinę i zdjąć wodę ściągaczką, dzięki temu o wiele mniej tego osadu zostaje i jest mniej szorowania. Jak już masz szorowanie, to soda oczyszczona, kwasek cytrynowy i ciepła woda (w tej kolejności!) w proporcji 1:1:1, szybko na gąbkę i nałożyć na kabinę, zostawić na chwilę - nie pozwolić wyschnąć, szorować gdzie musisz, spłukać wodą. W razie konieczności powtórzyć. Ja po tym jeszcze wodą z octem myję. Można też powłokę hydrofobową nałożyć.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 grudnia 2023 18:18
Facella, o to to, ja wiernie używam spreja do "szybkiego woskowania auta" w łazience 🤣🤣
espérer, viakal z allegro. To jest angielski wynalazek mordujący każdy osad, butelka kosztuje kilkanaście zł, coś jak markowe produkty do łazienki. Tylko nie viakala chusteczki, nie mydło, a spray do łazienki. Trzeba zapsikac, zostawić na 5-15 minut i umyc i to tyle.

Z tym, że ja nie latam co chwila bo nie mam czasu, zapewniam skuteczna chemię Pani która sprząta u nas 2x w tygodniu. Może jak ktoś ma obsesję to jakaś błysk powłoka po czyszczeniu - spray do mebli albo jak wyżej do aut
Nadal mimo wszystko wyleczyłam się z czarnej ceramiki - cenię sobie praktyczność i szybkie sprzątanie 😂

Jeszcze raz dzięki!
espérer, tak jak Facella 🙂 spłukuję i zbieram wodę ściągaczką. Dlatego bardziej kocham prysznic walk-in, bo nie ma żadnych zakamarków, gdzie się mogą te osady zatrzymywać, w takim z drzwiami przesuwnymi jest troszkę więcej zabawy, ale też nie jest to jakies mocno irytujące. A ja lubię mieć czysto, ale sprzątać to już tak nie bardzo xd
A tak kontynuując wątek kuchni- to bardzo mocno zależy od jakości (niekoniecznie ceny, chociaż zwykle też). Moi rodzice mieli jasny zlewozmywak z konglomeratu i bardzo szybko go wymieniali, bo był ciągle brudny, ja mam antracytowy i poza tym , że zrobił się na dnie matowy, to nie mam do niego żadnych uwag. Do baterii z ciemną podstawą też nie.
Szukam pomysłu na miejsce na spotkanie z chłopakiem.
Żeby było ciepło i sucho ale i prywatnie, żeby się moć poprzytulać na spokojnie.
W lecie spoko bo da się a plenerze a teraz 🤷
Miejsce opórcz własnych domów, duże miasto wojewódzkie.
Zero pomysłów, do tej pory byliśmy w galeriach handlowych 😆🙃 pomożecie ?
Sonika, - popytałabym na grupie konkretnego miasta, pewnie lokalsi coś znają 😉 Za gówniarza to pamiętam, że chodziłam np. do palmiarni miejskiej, klimatycznych miejscówek (bar z boksami, kawiarnia z kanapą), opuszczonego kina, na ostatnie piętro uniwerku itd
Pamiętam też, że szło wynająć pokój w akademiku za całe 30zł, jeszcze jak byłam w liceum - ale zabij, nie pamiętam jak to działało 😂
PS. randki z przytulaskami w plenerze miały ten klimat! 💕
Kino, restauracje, puby z bilardem itp, kręgle. Tylko wszystko to piniondz, jeśli chcecie darmo/budżetowo to ciężko zimą, tak samo jeśli chodzi o jakąkolwiek prywatność. Faktycznie zapytanie na lokalnej grupce to dobry pomysł, jakieś spotted czy inne.
Heh, nie wiem czy tu, czy bardziej do jakiegoś kulinarnego wątku, ale spróbuję. Lubię płatki owsiane z jogurtem. Sęk w tym, że muszą być twarde, żeby mi się nie rozpadały i nie bebłały. Kiedyś jadłam na sucho, ale to strasznie pyli, plus żeby miało jakiś smak to dodawałam tam dużo owoców suszonych, które no, jednak są mocno słodkie. Przerzuciłam się na jogurt i szukam płatków idealnych. Czasem trafiam takie co się rozpadają od razu po pomieszaniu i szlag mnie trafia. Może macie jakieś typy na najtwardszy owies dla ludzi 🤣?
Karla.03, a może te płatki podprażyć na patelni bez tłuszczu?
Karła.03 jeśli owsiane mają się nie rozpadać to na bank nie górskie,one są celowo rozdrabniane i pozbawiane łuski. Jak nie muszą być owsiane to polecam żytnie pełnoziarniste - są twardsze niż owsiane.
Dzięki za pomysły! Żytnich nigdy nie próbowałam, a to może być dobry trop. Nie ukrywam, płatki z jogurtem to opcja poniekąd z lenistwa 😅 więc trochę czarno widzę prażenie w moim wykonaniu, chyba że raz na cały tydzień 😝
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 stycznia 2024 14:09
czy ktoś poddawał się zabiegowi laserowego zamykania naczynek na twarzy? czy było warto? czy problem wraca?
madmaddie, ja robiłam i mi znikało na kilka dni a potem wychodzilo z powrotem i to mocniej. W ramach reklamacji sąsiadka ktora jest kosmetologiem robiła mi 3 krotnie i wracało.
Ponoć nie każdemu to wraca.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 stycznia 2024 23:14
madmaddie, Ja mam tak zamknięte naczynko obok oka. Wrociło raz po jakiś 2 czy 3 latach, potem powtórzyłam zabieg i już nie wróciło.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 stycznia 2024 11:10
Dzięki! Może spróbuje na jednym i zobaczę
jannowak   JanNowak Ban permanentny
30 stycznia 2024 11:42
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Pytanie, może ktoś się zna.
Tinder i lokalizacja
Jest jedna osoba która twierdzi, że nie używa już Tindera, też dawno nie wchodziłam, ostatnio byłam na chwilę kilka dni temu i pokazywało mi odległość do tej osoby 8km , dzisiaj pokazuje już 14km
Czyli to ta osoba musiała wejść w aplikacje, żeby jej lokalizacja się zaktualizowała ?
Czy to moje logowanie mogło zmienić tą odległość? ( Choć jestem w tym samym miejscu co byłam kilka dni temu)
Sonika, na logikę musiała. Chyba, że ma zalogowaną non stop i np. Otwartą w tle przez cały czas.
Na 99,9% weszła w aplikację. To się "ot, tak" samo nie aktualizuje, szczególnie, że po jakimś (dosyć krótkim chyba) czasie, apka prosi o ponowne zalogowanie, więc wątpię, że na tyle "działa w tle", żeby wtedy aktualizować lokalizację... Raczej zostawia wtedy tą ostatnią lokalizację. Ale głowy nie dam....
Sonika, ta osoba mogła tak samo wejść, jak i ty żeby sprawdzić ciebie czy nie używasz 😉 Jeśli to coś poważnego między wami to możesz poprosić o wykasowanie aplikacji, jak się będzie buntować tzn. że coś jest na rzeczy 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 stycznia 2024 09:53
Dla mnie powalone takie podchody, kombinowanie i sprawdzanie apki zamiast szczerej rozmowy...
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 stycznia 2024 18:51
Facella, podchody, kombinowanie i domysły to akurat motyw główny aplikacji randkowych. W ogóle chyba randkowania w dzisiejszych czasach. Przynajmniej tak było z 4 lata temu jak byłam w temacie i pewnie nic się nie zmieniło po dziś dzień
Facella, dlaczego powalone? Nigdy nie można ręczyć za siebie, a co dopiero za drugiego człowieka. A jak relacja jest w fazie randkowania , a ktoś drugi nie jest szczery to lepiej chyba to wiedzieć , niż potem się zaskoczyć jak związek zajdzie dalej.
A ilu męźów robi z żon wariatki, mając romans i wmawiając,że wcale tak nie jest….
No cóż źycie.

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
02 lutego 2024 23:28
Wyrywam ósemkę, a raczej będzie wydłubywana a nie wyrywana. Czy macie jakieś dobre rady w co się wyposażyć (np. jakieś leki, płukanki, przeciwbólowe etc. albo nie wiem, słomkę i blender 🤣😉?

Wiadomo dentysta powie co i jak ale nie sądzę żebym potem latała po sklepach/aptekach ogarniała więc chce się przygotować 🤐
donkeyboy, myślę,źe w nic.
Proponuję tylko chirurga płci męskiej do takich akcji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się