kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Czy ktoś z was ma może miękkie belki treningowe ? To wgl zdaje egzamin ?
espérer, kupiłam 4, więcej raczej nie kupię 😉 fajne do położenia pod przeszkodę, jako zmiennik drągów do rekreacji spoko, żeby konie nie nadeptywały na drągi jak jeźdźcowi się nie uda utrzymać tempa i wpakuje konia w drągi, ale trochę lipa przy wietrze, bo potrafi je tuż przed nosem konia zsunąć 🤣
U nas są od jakiegoś czasu. Nie wiem jak mój koń je rozpoznaje ale od pierwszego przejścia nadeptuje mniej lub bardziej na nie. Jak są drewniane to wyciągnie nogi a jak te piankowe to depcze aż nie-miło...🤣
My mamy bardzo dużo. Leżą pod przeszkodami też, ale głównie do treningu na drążkach w różnych konfiguracjach są używane. To jest dobre dla młodych koni, żeby je nauczyć uważności, obojętne czy to miękkie czy nie, ale jednocześnie nic się takiego nie stanie jak nadepną, więc nie mają takiego stresu.
Mam od roku, plus największy, że są lekkie i przy zmianie układu nie zrywam sobie pleców(mam sporo ciężkie drągi). Cześć koni nie szanuje i depcze. Ale mam jedną klacz, która w drągi na ziemi(do 20cm) waliła niemiłosiernie tak nad tymi miękkim nogi podnosi i jest ważniejsza. Może jeszcze 4 sztuki dokupię ale najpierw rów 😊
ekhem, U mnie też wetka ogarniała Zylexis. Nie podawałam sama. Ja to dostawałam tylko faktury.... no i info "dzisiaj koń dostał 2 dawkę". 😉
Jedna dawka Zylexisu to jakiś rok temu, był koszt ok 100-150 zł (mój koń miał wtedy pierdyliard innych leków, nie pamiętam dokładnej ceny zylexisu).

ale czekaj - jesteście przed leczeniem wrzodow?

Sankaritarina, zgadza sie, przed leczeniem wrzodow. Ale zylexis to w związku z czymś innym zalecony przez dr Biazik.

Czy ktoś z was ma może miękkie belki treningowe ? To wgl zdaje egzamin ?
espérer,
Mój koń miał je wyjątkowo w ...

Teraz leżą w stajni i się kurzą, bo nikt ich nie używa.
Nie chcę kupować zwykłego zestawu przeszkód bo nie potrzebuje tego do skoków tylko do urozmaicenia pracy z ziemii z młodym, nie są jakieś zabójczo drogie może zaryzykuję i kupię 2
espérer, jeśli nie do skoków, to polecam przejść się do Castoramy, tam są do kupienia drewniane palisady 2,5m długości i średnicy 5cm. Gotowe, zaimpregnowane, lekkie, wystarczy tylko piłą obciąć zaostrzoną końcówkę i pomalować. Ja mam taki zestaw już kilka lat i mają się świetnie.
Jak pakujecie siodła do wysyłki? Mam duży karton a siodło zawinę w folię bąbel, ale zastanawiam się czy to wystarczy. Przydałoby się chyba jakieś wypełnienie żeby nie zostało przypadkiem zgniecione...?
Raz wysyłałam swoje siodło to obłożyłam je poduszkami-jaśkami i zawinęłam folią bąbelkową 😎 Po czym przyszło do mnie nowiuteńkie siodło za kupę kasy po prostu wrzucone w pokrowcu w karton 🤣
Oook... tego się nie spodziewałam 😅
ekhem, - ja wtykałam mniejsze kartony w duży, żeby unieruchomić 😉
Siodło owijałam folią bąbelkową, a wolną przestrzeń w kartonie, wypełniałam mniejszymi kartonikami.
Dzięki dziewczyny, nie wpadłam na to!
Ja za pierwszym razem zrobiłam dla siodła stojak z butelek po Coli. A za drugim razem już tylko wypełniłam wolną przestrzeń czymkolwiek. W sumie ważne tylko tyle żeby nie zgnietli.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
29 sierpnia 2023 21:20
Imho oprócz folii super ważne jest solidne pudło które wytrzyma przeboje z kurierem. Takie dwuwarstwowe to moim zdaniem minimum. Fajne są też takie pudła typu beczka, na bank niektórzy producenci tak pakują siodła np. Butet. Tylko ciężko takie dostać niestety, a przynajmniej mi się nie udało znaleźć jak szukałam... koniec końców kupiłam plastikowy kufer bo nie ufam kurierom i nie na dystansie jaki miała paczka przejechać 🤣
Ja też zawsze kombinowałam z folią i żeby jak najlepiej zabezpieczyć a firmy wysyłają siodła po prostu wrzucone w karton, co najwyżej mają jakieś zabezpieczenie na tylny łęk i nigdy nie widziałam żeby było uszkodzone. Możesz zrobić z drugiego sztywnego kartonu jakby stojak na siodło w środku kartonu(tak wysyła CWD) i dać jakąś folię bąbelkową na łek, powinno być ok
Mam pytanko, jaka będzie najlepsza wielkość kwaterki dla konia po urazie? W poniedziałek będziemy mogli pierwszy raz po 5 tygodniach wypuścić konia na małą kwaterkę, tylko jaka wielkość będzie odpowiednia? Dodam, że koń po pęknięciu guza biodrowego, jeszcze przez pół roku nie będzie mógł pracować.
Aniii95, - mój miał taką wielkości boksu i to było super. Chodził na zmianę z drugim koniem, który był po operacji kolana (po pół dnia każdy stał). Z jednej strony na dworze, z drugiej nie zachęcała do szaleństw.
On ma chodzić stępem po niej czy tylko nie gnić w boksie? Bo to różnica, jak ma stępować to większa, taka, żeby się dało ruszyć.
keirashara, tak może chodzić stępem żeby miał trochę ruchu, ale żeby nie mógł biegać i szaleć
Aniii95, mój ma 3 razy wielkość boksu.
Od pewnego czasu podaje mojemu czystek.
Czy człowiek jest w stanie wyczuć jego zapach z końskiej skóry ?
Dzisiaj popadało i gdy koniowaty schnął to czuć było zapach, taki delikatny ale przyjemny. Gdy sierść jest sucha to nic nie czuć. Tak się zastanawiam czy zwariowałam czy jednak serio czułam efekty czystku
Ja stosowałam czystek u siebie i wg mnie tak, był czas że mój mąż pieszczotliwie nazywał mnie swoją kostką rosołową
Psom się podaje, bo właśnie lekko zmienia zapach i potrafi działać odstraszająco na kleszcze 🙂
a wiecie do czego zbliżony ma być ten zapach ? czy do samego ziółka ?
czy u każdego może być inaczej ?
I czy to oznacza, że trzeba zrobić przerwę w podawaniu ? że już organizm przesiąkł ?

Istnieją dwie opcje- albo pachnie czystek, albo źle spłukałam konia po kąpaniu (choć to mało prawdopodobne bo kąpałam dawno i jakoś wcześniej nie wyczuwałam tego zapachu)
Zapach taki ładny, delikatny, lekko jakby trawa cytrynowa

Mojego muchy gryzą jak szalone, komarów nie widzę, ale ogółem ich nie ma w tym roku. Kleszcze zdarzały się na początku sezonu pastwiskowego, teraz już nie ma, cięzko powiedzieć czy to działanie czystku czy ot po prostu sezon się skończył
Sonika, horseline pro sprzedaje czystek właśnie jako odstraszacz na owady 🙂
Czy ktoś mi podpowie co to jest i czy jest to powód do zmartwień? Konia mam od 3 m-cy, zachowuje się normalnie. Ma apetyt, nie kaszle, nie kicha. Czy to węzły chłonne?
IMG_20230904_180515.jpg IMG_20230904_180515.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 września 2023 08:03
Jspia, Tak, węzły chłonne tam są. Podobnie wygląda też opuchlizna worków powietrznych, ale jest bardziej rozlana i wyżej. Czy się martwic, to chyba jeszcze nie, skoro koniowi nic nie dolega poza tym. Ale obserwować czujnie na pewno.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 września 2023 08:08
Jspia, u nas jest teraz sezon na podpuchnięte worki powietrzne
Konie z łąki wracają czasami jak chomiki, po ruchu, rozgrzaniu schodzą
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się