Bryczesy

patkahm, - cooo, jak, mi nigdy nie wypadł na jeździe 😅 Za to nerka to może być do lasu, ale do roboty na placu absolutnie nie.
zembria, - ja mam antypoślizgową skórę i jak najbardziej się da 😉 Jedyne, które są problematyczne to decathlonowe w upały i animo z kolanowym lejem. W pikeurach, schocke czy TR żadnych problemów. No i zawsze zostaje wyprać w tym płynie do płukania i osłabić 😂 Fakt, źe ja mam konia z mocnym ruchem, więc doceniam dobre przyklejenie się.
Da się, mam silikony i Renka, to jak np. Nowe są Spooksy to mam wzorki na siedzisku odbite i śmiesznie to wygląda
zembria, od dawna jeżdżę w siodłach z cielaka i silikonach - jedne bryczki mam takie, że się nie chce ten silikon przestać kleić i to są Felixy. Reszta nigdy mi się za specjalnie nie kleiła a jak któreś takie są na początku to idą do prania z płynem do płukania i już nie są.
zembria, dlaczego? Jeżdżę w siodle z cielaka (Equipe) i tylko w silikonach (Pikeury i PSy). I nic się nie dzieje złego...
keirashara, mi notorycznie niestety i nie wiem dlaczego. Mam mały telefon (13x6 cm) więc to nie kwestia zbyt dużych wymiarów. Ja już do nerki jestem przyzwyczajona więc nawet nie czuję że ją mam 😅
zembria, siodła będą jakie się trafią, szukam czegoś po latach i zaczynam dokładnie jak jako dziecko - w szkółce. Także nie chciałabym nadmiernie inwestować, ale też nie ma co kupować czegoś co się zwyczajnie nie sprawdza. Do żadnego przyklejania nie jestem przyzwyczajona od kiedy mi tyłek wyrósł ze skórzanego leja po podstawówce. Leje były jakby zamszowe i jak się nie umiało, to się latało 😅...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lipca 2023 08:55
No to może moje siodło ma jakąś inną skórę. Teraz już jest ok, ale przed 2 lata po zakupie nie dało się w sylikonach jeździć, tak się przyczepiały, że nie było jak się ruszyć. I to nie nowe bryczesy, a stare już "znoszone" nieco wiec nie kwestia sylikonu jako takiego. Wrażenie okropne, jakby mi ktoś klejem tyłek wysmarował 😅 Do tego dźwięki podczas anglezowania jak co wstanie się odklejałam 😉 W poprzednim siodle, też miałam miękką delikatną skórkę na siedzisku, ale już właśnie nieco wyjeżdżoną i było ok.
zembria, Nie jesteś sama, mam dokładnie takie same odczucia. Silikon przyklejony do siodła, bryczesy się NIE poruszają, ja tak 😉 Obtarcia level master. Już nie wspomnę o śladach na siodle. Centralnie po każdej jeździe moje siodło było upiększone o "centki"...

ja tam jestem team "skórzany lej". Ale prawda, te takie stare-stare skórzane leje, to też była katorga....
Ja efekt jeżdżenia w spodniach miałam tylko w za luźnych spodniach. I raz jak pod jedne konkretne spodnie ocieplacz wrzuciłam.
A jak mam dobrze przylegające bryczesy/leginsy to nawet jak silikon się przyklei to i ja razem z nim.

A w zamszowych siodłach miałam podobnie jak spodnie miałam luźniejsze i pełny lej.
A najlepiej zazębiały się euro-stary no jak rzep 😀 kiedyś koń mi odskoczył i bryczesy tak się wpieły w siodło, że mną lekko bujneło, a normalnie była bym na ziemi 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 lipca 2023 07:59
dzikadermi, Za duże to swoją drogą. Ja próbowałam wsiadać w swoich "starych" kilku parach i w żadnej się nie dało, a w innych siodłach jest spoko, teraz już w tym moim też jest ok. Choć nadal mi wygodniej w pełnym leju jednak. Z zamszowym siodłem plus zamszowy lej to też katastrofa! Ni chu-chu nie dało się tak jeździć. Jak rzep właśnie, masakra.
Sankaritarina, Ja nie znoszę jak mnie cos trzyma w siodle, klocki też 😉
HELP!
Pytanie o rozmiarówkę: jeśli w Horze/BVertigo mieszczę się spokojnie w 42, legginsy SPOOKS XL, to Pikeur legginsy w jaki rozmiar celować? 🙏🙏🙏
Dziewierz, - Pikeur nie trzyma rozmiarówki między modelami, ale legginsy wypadają akurat dość spore. Więc jeśli się wahasz pomiędzy dwoma rozmiarami to weź mniejsze 😉
keirashara, Ja bym polemizowała… bryczesy na mnie są Ok a legginsy tego samego rozmiaru potrafią zjeżdżać z dupy
martrix, wydaje mi się, że keirashara dokładnie to samo napisała 😉
espana, No nie właśnie… moim zdaniem legginsy są małe względem bryczesow. Zjeżdżają mi z tylka bo są za małe.
Moim zdaniem są duże... 😅
No to ja mam jakieś w takim razie „nietrzymajace rozmiaru”… model Juli…
martrix, - a Juli nie mają niskiego stanu? Może przez to?

Ja ciągle jakimś cudem wchodzę w legginsy Gwen 36, a np. bryczesów Jeska 38 już nie dopnę 🙈 Znowu bryczesy Tessia 38 są nawet luźnawe. Lugany i Candela mam 40, Patrzia 176 (ale je też mam problem dopiąć chwilowo). Gia jak mierzyłam wypadały podobnie jak Gwen.
No generalnie imo kupowanie Pikeura przed wcześniejszą przymiarką to niestety loteria. Jak je uwielbiam, tak z tymi rozmiarami jest trochę lipa.
keirashara, ja zawsze kupowałam z neta i było Ok. Żadnych nie odsylalam. Juli maja raczej normalny stan (ale na pewno nie jest wysoki).
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 sierpnia 2023 07:07
keirashara, martrix, nie pomogę i napiszę, że legginsy mam 36, bryczesy 36, 72 i 176 🤣 ale leginsy są chyba ciut mniejsze wg mnie
U mnie akurat zawsze rozmiar 34 lub 164, chyba 158 jeszcze kiedyś miałam, ale roznice miedzy rozmiarami konkretnych modeli u Pikeura widac mocno.
Legginsy mam jedne, wlasnie model Juli - to jest taki niższy/normalny stan, ale bliżej niższego. I one juz pomijając rozmiar sam w sobie sa jak dla mnie pierońsko wąskie po nagawce. Tez mi sie zsuwają z tyłka, ale mi wszystkie spodnie spadają z tyłka, niezależnie od stanu (niższy mniej) - brak mi bioder. :P więc tutaj sie nie bede wymądrzać.
Legi model Ivana jeans wychodzą o rozmiar większe (bardziej dłuzsze bo na szerokość to są dopasowujące)
martrix, acha, dla mnie zjeżdżanie z dupy to określenie za dużych spodni 😉
espana, mi wiecznie zjeżdżają bo w udach się nie mieszczę a w tyłku są luźne. Za małe też zjeżdżają. Za duże wiszą, za małe zjeżdżają.

Przyznam że nie śledzę wątku, idzie jesień i już się zastanawiam - czy ciepłe bryczesy z decathlonu są ok? Do mało intensywnego użytkowania.
magda, mega ciepłe i mole są leginsy Horze Active, tylko trzeba patrzeć czy mają dwie kieszenie na telefon - bo to nowszy model, bardziej elastyczny niż poprzednia wersja
Ja jestem też mega zadowolona z zimowych bryczesów Horze Rhea-bardzo ciepłe i przyjemne w noszeniu
No i oczywiscie trzeba brać rozmiar mniejsze niż normalnie…
Post został usunięty przez autora
Na L4 jestem, z nudów ogłoszenia przeglądam
Ja kupilam w Febro breginsy equiline. Super cienkie, elastyczne, są kieszonki na telefon ale mogłyby być większe. Lej jest taki.. mocno wyczuwalny jeśli wiecie o co mi chodzi 😅
20230823_154403.jpg 20230823_154403.jpg
Screenshot_20230819_182958_Facebook.jpg Screenshot_20230819_182958_Facebook.jpg
xxagaxx, - ooo, patrzyłam na nie ostatnio, bo kolor jest boski 😁 Jak wypada stan? Na fotkach budzi trochę moje wątpliwości, bo lubię takie "gacie pod cycki", a te wyglądają na dość płytkie.
xxagaxx, No powiem Ci, kolor obłędny 🙂😉

Dziewierz, Horze Active są ciepłe? Który to model masz?
Ale Horze mają w ogóle jakieś dziwne te rozmiarówki tj. Active (chyba mam stary model, takie piżama "gacie po tacie"😉 niby pasują (chociaż w sumie rozmiar mniejszy też byłby spoko, ale nie jest źle), natomiast Horze Daniela musialam sprzedać, bo wisiały w pasie... nogawki trochę jakby przykrótkie, wysoki stan, porządny pas - bardzo spoko, ale, no, rozmiar mniejszy leżałby w pasie lepiej.

A ja trafiłam na Allegro Back2back za parę groszy 😀 I to w bardzo dobrym stanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się