Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
29 lutego 2020 12:11
Meise mesz Hippolyta jakoś mocno nie pęcznieje, ja pilnowałam żeby nie robiła się zupa, bo Monetka nie lubiła. Zalewałam w sumie każdy mesz na oko w misce, tak żeby zakryło go lekko, mieszkam i ewentualnie dolewałam.
W sumie to miałam tylko raz lata temu jakiś mesz który pęczniał tak strasznie, że obkarmiłam dwoma porcjami cała stajnie 😉
Ja po konsultacji z wetem podawałam mesz codziennie przez jakieś trzy lata, ciepły był najpyszniejszy nawet latem w upalne popołudnie 🙂 ale ja miałam Seniorke z chorym brzuchem, nie miałam odwagi podawać raz mesz a raz coś innego.

Dzięki za odp dziewczyny  :kwiatek:

Na razie będę podawać zgodnie z zaleceniami producenta. Koń dzisiaj czuł się wyśmienicie i miał energii za 10-ciu, fajnie. Bardzo chętnie i ładnie pracował, uwielbiam jak jest taki energiczny  🙂 Humor mu też dopisywał, także i ja mam świetny  💃

Moon   #kulistyzajebisty
29 lutego 2020 16:18
Meise, mesz to nie wysłodki, a ten hippolytowy jak na moje oko nie pęcznieje prawie wcale 😉
Od zawsze mesz zalewam na oko, tj w zależności od upodobań danego konia - Kulisty uwielbia absolutnie każdy, więc w tak jak mi się poleje, tak wciąga. Wiadomo, wolę dać deko za dużo i "zupę" niż za mało. I u nas, mesz podawany co 2 dzień po ~0,5 miarki daje super efekt świeżego i chętnego pana konia <3 😉
A ile to wychodzi Wam wagowo te pół miarki?  🙂 Ja zgodnie z tym co na opakowaniu daję 100g na 100 kg masy ciała, czyli 500g i wychodzi mi tego cała zielona miarka hippovet, to za dużo? Ja to ważyłam na wadze i cała miarka to własnie 0,5 kg tego meszu  👀
Ja daję dokładnie pół kilo meszu przed zalaniem i 300g wysłodków też przed zalaniem.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
29 lutego 2020 19:08
Wiem, że można badać siano (oznaczanie pierwiastków) a czy ktoś wykonuje badanie składu paszy treściwej? Zastanawiam się jakie to koszty.
Mój konio sam rozwiązał moje dylematy paszowe i po dodaniu pół miarki owsa do paszy, postanowił wybierać owies i paszy nie dojadać  😂 także z Brandonem się pożegnamy , a wracamy na Eggersmana  😉 Plus tego taki, że jako,że on żre a nie je wszystko w tempie światła, tak teraz tak wybiera ten owies i je jakieś 2h swoją porcję, zamiast 2 minut  😁

Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
03 marca 2020 13:12
Perlica, daj znać się czuje po jakimś czasie i czy z energią lepiej 🙂 Moja nadal na Brandonie XS, wygląda dobrze i na naszą pracę energii ma akurat, ale chyba jestem uprzedzona do tego Brandona jakoś 👀

Dostałam próbkę Havens'a Gastro+, patrząc na cena/kg to wychodzi mi podobnie jak Brandon (więc dużego problemu nie ma).
Viridila, już efekt widzę po samym dodaniu 400 gram owsa na posiłek, nadal do Brandona , bo jeszcze go mam i muszę skarmić do końca.
Wsiadłam w niedzielę i po  2 skoku kwiczał jak prosię, także idealnie o to mi chodziło.
Gdzieś w połowie marca zacznie jeść Eggersmana myślę.

Skąd masz próbkę Havensa? Generalnie też się nad Havensem zastanawiałam, ale w zasadzie to będzie dla mnie to samo co XS, bo to też nie ma jakoś dużo energii, a na poziom średniej rundy to trzeba mieć jej trochę, szczególnie na 3 dniowe zawody.

Dziś jeszcze rozmawiałam z Red Mills, bo tak mnie znajomy namawia i on przekonuje, że ma konie w wysokim sporcie na Horse Care 10, na małych dawkach i że bardzo dobrze ta pasza jest przyswajalna. Prawda,że znam konie dużo rundowe które jedzą tego naprawdę malutko, ale to konie gorące,a  mój sam z siebie nie jest gorący.


Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
03 marca 2020 14:30
Perlica, próbkę dostałam na Cavaliadzie. Małe opakowanie, ale wystarczy żeby zobaczyć czy koń zje i czy jej pasuje wstępnie. W zasadzie to mega podobnie do Brandona wychodzi i cenowo, i energią. Tylko my z energią problemu nie mamy w zasadzie - ale też zobaczę jak będzie, bo kobyła od tego miesiąca idzie w pełen trening (ostatnie dwa lata stała w półtreningu), ale też nie pracuje jakoś mocno (małe skoki i rzeźbienie sobie).
Viridila, myślę, że spokojnie wystarczy Tobie, z tego co opisujesz jedna lub druga pasza, ale daj znać jeśli się zdecydujesz jak efekty.
Z Havensem duży plus jest, że przy zamówieniu powyżej 140 kg wysyłka gratis. Do tego obsługa z Havens.pl jest rewelacyjna. Zamawiam co miesiąc od nich.
draskaeb, też słyszałam same plusy, ale niestety nie mają paszy dla mnie, bo Gastro za mało energii ma jednak.
Perlica Ciebie i Twojego konia to nawet nie brałam pod uwagę z Gastro + bo tam energii raczej dla rekreanta do lasu albo dla mocno gorącego konia.
Nie wiem ile Viridila płaci za przesyłkę Brandona XS ale jeśli płaci to Havens przy 7 workach może wyjść taniej niż Brandon xs.
draskaeb, Viridila, jest z Wrocka, więc myślę że nie płaci za przesyłkę, bo mamy ten komfort, że magazyn obok Wrocka, więc nawet jeden worek za darmo możesz mieć, tzn bez kosztów wysyłki.
Czy jest tu ktoś kto karmi paszami De Vlieger? Chciałabym poznać opinie, będę wdzięczna!
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
04 marca 2020 21:39
draskaeb, Viridila, jest z Wrocka, więc myślę że nie płaci za przesyłkę, bo mamy ten komfort, że magazyn obok Wrocka, więc nawet jeden worek za darmo możesz mieć, tzn bez kosztów wysyłki.


Mam go po drodze do stajni nawet 😁 Właśnie koszty wysyłki czy pasz, czy dodatków są spore. Z drugiej strony cóż poradzić... Zastanawia mnie ten Gastro+, ale chcę skończyć suplement przypisany przez dr Biazik nam na wrzody (wiem, to nie wątek wrzodowy) i wtedy ew. zrobić dla 100% pewności gastroskopię.. i wtedy ew. spróbujemy Gastro+. Tak mi się wydaje - na tą chwilę - rozsądne. Nie chcę jej zmieniać paszy, bo na dobrą sprawę dopiero niecały miesiąc jest bez omeprazolu i no.. 😜
Viridila, a jaki suplement konkretnie?
Viridila, co masz za suplement na wrzody?
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
05 marca 2020 07:16
Perlica, epk - dr Biazik nam w zaleceniach napisała dwa suplementy do wyboru, do podawania wiosną i jesienią. Kurację omeprazolem powtarzać realnie w razie potrzeby. Podała: Equinox Gastro Formula lub Coligone. Zdecydowałam się na to pierwsze i jak na razie jest ok, kobyła po odstawieniu omeprazolu nie ma nawrotu objawów, wygląda naprawdę dobrze i czuje się dobrze (teraz też wiosna, grzać się zacznie - już czuję pod tyłkiem "ptaszki we łbie"😉. Cena nieco mnie zabiła, ale cóż.. na razie trzymam się zaleceń dr Biazik 😉 Na ewentualne szukanie czy próbowanie bez tego przyjdzie czas - i wtedy będę mieć 100% pewności czy to coś daje 😜

W zasadzie to się nadaje do "wrzody żołądka", ale chyba nie da się uniknąć tego tematu w wątku o paszach 👀
Viridila, ten Equinox cenowo to jest bardzo dobry - 2.5 miesiąca kuracji za ok. 300zł to jest fajna cena. Cavalor na 2 miesiące kosztuje ponad 600 😉
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
05 marca 2020 07:43
epk, jak tak sobie przeliczyłam na tygodnie to bolało mniej - i też inaczej będzie na jesień jak człowiek gotowy będzie na wydatek. Tutaj miałam wszystko w ciągłości kosztów i... te ~300zł traktuję jako możliwość "spokojniejszych czasów" dla portfela 😁 O Cavalor nie słyszałam, ale z ciekawości w wolnej chwili zobaczę co tam w nim siedzi 🙂
Viridila, myślałam, że jakiś nowy supplement czy cuś  😉 Rzeczywiście w porównaniu do innych ten cenę ma przyjemną  😁
Jakby ktoś chciał coligone, mam wolne jeszcze jedno wiadro.
tajnaa, a jaka cena?
350 plus wysyłka
Hmm, ale to 100 pln drożej niż w sklepie u producenta? Albo mylę produkt?
http://www.hbradshaws.co.uk/products/coligone-powder/

Faktycznie. Widać pośrednicy swoje biora, bo my w hurcie płacimy drozej 🙂
E: Ciekawe jak wysyłka, bo ja nadając paczkę do UK o podobnej wadze zapłaciłam ponad 100 zł.
Z wysyłką do Polski 58,95 funtów.
https://ogloszenia.re-volta.pl/yelegra-mebio-build-up-po-auper-cenie-odsprzedamy/o/195823/

Czy ktoś wie kto te pasze sprzedaje? Bo dostałam dość dziwny odpowiedzi 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się